Anna 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 8 tygodni temu
Teraz czytam
  • Kwiaty dla Algernona
    Kwiaty dla Algernona
    Autor:
    Kwiaty dla Algernona powstały pierwotnie jako opowiadanie, które błyskawicznie zyskało niebywałą wprost sławę. Autor na podstawie opowiadania stworzył przejmującą opowieść - jej bohatera, Charliego Go...
    czytelników: 2125 | opinie: 78 | ocena: 8,25 (678 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-10 17:55:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Szukałam książki na wakacje i w ręce wpadła mi ta. Powieść osadzona we Francji, podczas okupacji niemieckiej. Najmocniejszą stroną jest tu właśnie historia. Autor bardzo obrazowo i szczegółowo przybliża atmosferę i nastroje panujące wśród Francuzów. Jak wiemy Francja wczasie wojny przybrała pozę raczej bierną i zachowawczą wobec Niemców. W książce Francuzi są ukazani jako naród podzielony i... Szukałam książki na wakacje i w ręce wpadła mi ta. Powieść osadzona we Francji, podczas okupacji niemieckiej. Najmocniejszą stroną jest tu właśnie historia. Autor bardzo obrazowo i szczegółowo przybliża atmosferę i nastroje panujące wśród Francuzów. Jak wiemy Francja wczasie wojny przybrała pozę raczej bierną i zachowawczą wobec Niemców. W książce Francuzi są ukazani jako naród podzielony i niejednoznaczny w swych postawach i zachowaniach.
Taką bohaterką jest też France, prostytutka skrywjąca tragedię rodzinną i pałąjąca chęcią zemsty wobec winnych jej krzywdy.
Trzeba przyznać, że książka zapowiadała się bardzo ciekawie, ma naprawdę duży potencjał i możnaby wiele po niej oczekiwać. Jednak w pewnym momencie napięcie siada. Karty zostają odkryte, choć już wcześniej bez trudu samemu można się domyślić, jaką tajemnicę skrywa France. Od tego momentu odnosi się wrażenie, że autorowi zabrakło weny i pomysłu na rozwinięcie akcji. Bieg zdarzeń ulega przyspieszeniu i spłyceniu, przez co klimat książki bardzo traci. A szkoda, bo to naprawdę bardzo ciekawa historia. Niestety niewykorzystany potencjał.

pokaż więcej

 
2018-08-03 17:37:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-03 17:24:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
58 31 227
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd