Anna B 
bookparadise.com
kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 13 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-06-20 20:01:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Lubię książki z gatunku fantasy, w tym także podgatunek urban fantasy, a właśnie w takim klimacie jest utrzymana cała seria poświęcona Dorze Wilk. „Dzikie dziecko miłości” jest czternastą powieścią, która dzieje się w świecie alternatywnego Torunia i nie tylko. Trzeba przyznać, że autorka, Aneta Jadowska, jest bardzo płodna, jeśli chodzi o wykorzystanie swojego „uniwersum”. Jednakże nie jestem... Lubię książki z gatunku fantasy, w tym także podgatunek urban fantasy, a właśnie w takim klimacie jest utrzymana cała seria poświęcona Dorze Wilk. „Dzikie dziecko miłości” jest czternastą powieścią, która dzieje się w świecie alternatywnego Torunia i nie tylko. Trzeba przyznać, że autorka, Aneta Jadowska, jest bardzo płodna, jeśli chodzi o wykorzystanie swojego „uniwersum”. Jednakże nie jestem przekonana czy ilość przekłada się na jakość. Ale o tym w recenzji, do której zapraszam.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/dzikie-dziecko-miosci-aneta-jadowska.html

pokaż więcej

 
2019-06-13 17:08:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Każdy z nas chodził do szkoły, w której nauczano nas historii, z naciskiem na historię naszego kraju. Nie była ona łatwa. Polacy zawsze stawiali na martyrologię i robienie z nas Chrystusa Narodów. Tak, tak, lubimy robić z siebie męczenników, tych, którzy zawsze mieli pod górę. Ale w przeciągu tych setek lat zapomnieliśmy, że nie samymi wojnami człowiek żyje, a jeśli już trzeba o nich... Każdy z nas chodził do szkoły, w której nauczano nas historii, z naciskiem na historię naszego kraju. Nie była ona łatwa. Polacy zawsze stawiali na martyrologię i robienie z nas Chrystusa Narodów. Tak, tak, lubimy robić z siebie męczenników, tych, którzy zawsze mieli pod górę. Ale w przeciągu tych setek lat zapomnieliśmy, że nie samymi wojnami człowiek żyje, a jeśli już trzeba o nich rozmawiać, to zapomina się, jakie skandale mogły też je wywołać. Takie smaczki znajdziemy w książce Sławomira Kopra pt. „Klątwy, sekrety i skandale. Historia Polski przez dziurkę od klucza”.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/klatwy-sekrety-i-skandale-historia.html

pokaż więcej

 
2019-06-13 17:07:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Imperium Achai (tom 3)

Imperium Achai ma się świetnia, a to za sprawą kolejnej książki Andrzeja Ziemiańskiego z tego uniwersum. Trzeci tom cyklu o Virionie, pt. „Viron. Adept” już od piętnastego maja na dobre umościł się w polskich księgarniach. I bardzo dobrze, ponieważ był bardzo wyczekiwanym tytułem. Wcale się nie dziwię, ponieważ świat wykreowany przez Ziemiańskiego zachwyca swoją dokładnością i spójnością... Imperium Achai ma się świetnia, a to za sprawą kolejnej książki Andrzeja Ziemiańskiego z tego uniwersum. Trzeci tom cyklu o Virionie, pt. „Viron. Adept” już od piętnastego maja na dobre umościł się w polskich księgarniach. I bardzo dobrze, ponieważ był bardzo wyczekiwanym tytułem. Wcale się nie dziwię, ponieważ świat wykreowany przez Ziemiańskiego zachwyca swoją dokładnością i spójnością poszczególnych wątków. Szkoda, że nie wszyscy autorzy pamiętają o wszystkich tematach, które poruszyli. Ale proszę, to jest Ziemiański (proszę o wybaczenie, że zwracam się tak bezpośrednio!). Uwaga, tym razem recenzja zawiera spoilery (no tylko troszkę, ale nie mówcie, że nie ostrzegałam!).

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/virion-adept-andrzej-ziemianski.html

pokaż więcej

 
2019-06-10 08:03:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czy wiecie ile to jest miliard hamburgerów z McDonald? Otóż układając je obok siebie okrążymy Ziemię dwieście szesnaście razy, a dodatkowo po ułożeniu jednego na drugim dotrzemy na Księżyc i z powrotem. Właśnie jedną z takich ciekawostek rozpoczyna się książka wydana „Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna”, której autorami są: Neil deGrasse Tysson, Michael A. Strauss i J. Richartd... Czy wiecie ile to jest miliard hamburgerów z McDonald? Otóż układając je obok siebie okrążymy Ziemię dwieście szesnaście razy, a dodatkowo po ułożeniu jednego na drugim dotrzemy na Księżyc i z powrotem. Właśnie jedną z takich ciekawostek rozpoczyna się książka wydana „Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna”, której autorami są: Neil deGrasse Tysson, Michael A. Strauss i J. Richartd Gott. Jedna z ciekawszych książek astrofizycznych, które trafiły w moje ręce i do dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka. Odbyłam fantastyczną przygodę, połączoną z mnóstwem wiedzy. Po prostu majstersztyk!

więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/witamy-we-wszechswiecie-podroz.html

pokaż więcej

 
2019-06-10 08:02:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Stephena Kinga, mistrza grozy i horrorów, przedstawiać nie trzeba. Od dawna jestem jego wierną czytelniczką, bo w sumie dzięki niemu rozpoczęłam przygodę z horrorami. Jedną z pierwszych pozycji, jaka trafiła w moje ręce w lokalnej bibliotece, był „Smętarz dla zwierzaków”. Z niewyobrażalną radością w moje ręce trafił egzemplarz z nowego nakładu wydawnictwa Prószyński i S-ka! Od razu wzięłam się... Stephena Kinga, mistrza grozy i horrorów, przedstawiać nie trzeba. Od dawna jestem jego wierną czytelniczką, bo w sumie dzięki niemu rozpoczęłam przygodę z horrorami. Jedną z pierwszych pozycji, jaka trafiła w moje ręce w lokalnej bibliotece, był „Smętarz dla zwierzaków”. Z niewyobrażalną radością w moje ręce trafił egzemplarz z nowego nakładu wydawnictwa Prószyński i S-ka! Od razu wzięłam się do czytania i już świat dla mnie nie istniał.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/smetarz-dla-zwiezakow-stephen-king.html

pokaż więcej

 
2019-06-04 07:23:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Trudno wypowiedzieć mi się obiektywnie o tej powieści. Po pierwsze jest to kryminał, za którymi nie przepadam, z drugiej jednak strony, warto czytać gatunki inne niż na co dzień. Czasem można trafić na jakąś ciekawą perełkę. Jednak nie w tym wypadku. Muszę przyznać, że postać głównego bohatera bardzo mnie irytowała. Taki typ faceta, który dzięki szczęści prześlizguje się przez życie, bez... Trudno wypowiedzieć mi się obiektywnie o tej powieści. Po pierwsze jest to kryminał, za którymi nie przepadam, z drugiej jednak strony, warto czytać gatunki inne niż na co dzień. Czasem można trafić na jakąś ciekawą perełkę. Jednak nie w tym wypadku. Muszę przyznać, że postać głównego bohatera bardzo mnie irytowała. Taki typ faceta, który dzięki szczęści prześlizguje się przez życie, bez poczucia rodzinnej odpowiedzialności, jakby istnienie było jedynie zabawą, a nie ciągiem wyzwań. Pochodzący z bogatszej rodziny nie widzi problemów przeciętnych ludzi (np. jednego z kolegów). Po prostu płynie. Kiedy jednak spotyka go nieszczęście użala się nad sobą. Jestem praktyczną babką, jeśli spotka mnie nieszczęścia trochę popsioczę, powkurzam się, a potem biorę w garść i rozwiązuję problemy. Ale nie, Toby będzie się załamywał, marudził, bo przecież on jest taki poszkodowany. Nosz kurcze…

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/wiedzmie-drzewo-tana-french.html

pokaż więcej

 
2019-06-04 07:22:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Herezja miłości (tom 2)

Drugi tom mangi Eny Moriyamy pt. „Herezja miłości” jak najbardziej trzyma poziom pierwszej części. Ten jakże pikantny romans wciągnął mnie niesamowicie, zwłaszcza, że wydawnictwo Waneko wydaje naprawdę ciekawe rzeczy. Znów jednak przestrzegę, że komiks jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Tym razem autorka dostarcza nam kilku nowych bohaterów i parę zaskakujących zwrotów akcji.

Więcej na:
...
Drugi tom mangi Eny Moriyamy pt. „Herezja miłości” jak najbardziej trzyma poziom pierwszej części. Ten jakże pikantny romans wciągnął mnie niesamowicie, zwłaszcza, że wydawnictwo Waneko wydaje naprawdę ciekawe rzeczy. Znów jednak przestrzegę, że komiks jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Tym razem autorka dostarcza nam kilku nowych bohaterów i parę zaskakujących zwrotów akcji.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/06/herezja-miosci-2-ena-moriyama-18_2.html

pokaż więcej

 
2019-06-04 07:21:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Pierścień (tom 1)

Przygoda rozpoczyna się, gdy Laleczniki Piersona, dziwni trójgłowi, powiadający dwie głowy na dwóch długich szyjach obcy, odkrywają w przestrzeni kosmicznej ogromną konstrukcję, która przekracza wielkość powierzchni Ziemi trzy miliony razy. Obiekt jest niezwykle odporny, otoczony barierami chroniącymi go od pobliskiego słońca i posiada własną grawitację. Zdaje się być idealnym miejscem do... Przygoda rozpoczyna się, gdy Laleczniki Piersona, dziwni trójgłowi, powiadający dwie głowy na dwóch długich szyjach obcy, odkrywają w przestrzeni kosmicznej ogromną konstrukcję, która przekracza wielkość powierzchni Ziemi trzy miliony razy. Obiekt jest niezwykle odporny, otoczony barierami chroniącymi go od pobliskiego słońca i posiada własną grawitację. Zdaje się być idealnym miejscem do życia. Jednak Laleczniki nie posiadają odpowiedniej wiedzy na ten temat i chcą zbadać tajemniczy twór. W 2850 roku organizują zatem wyprawę, w której biorą udział: przedstawiciel ich gatunku, Nessus, podobny do ogromnego tygrysa kzin Mówiący do Zwierząt, oraz dwoje ludzi Louis Wu oraz Teela Brown. Wszyscy członkowie ekspedycji zostali zwerbowani wedle odpowiedniego lalecznikowego klucza i mają do odegrania swoje role. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bohaterowie zostają zmuszeni do awaryjnego lądowania na powierzchni tego gigantycznego, niezbadanego świata. Od tego momentu narażeni są na niebezpieczeństwa czyhające na nich w trakcie podróży po Pierścieniu, gdzie stają się świadkami niecodziennych zjawisk i niesamowitych nieznanych istot.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/pierscien-larry-niven.html

pokaż więcej

 
2019-05-30 11:19:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Żelazny Kruk (tom 1)

Rafał Dębski jest polskim autorem fantasy, science fiction, powieści historycznych, sensacyjnych, kryminalnych i wojennych. Znany jest przede wszystkim z książek dla dojrzalszych odbiorców. Tym razem jednak zdecydował się na napisanie czegoś dla młodzieży. A ja się pytam: dlaczego tak późno?! Kiedy byłam w wieku dedykowanym do przeczytania tej książki, ciężko było mi trafić na polską... Rafał Dębski jest polskim autorem fantasy, science fiction, powieści historycznych, sensacyjnych, kryminalnych i wojennych. Znany jest przede wszystkim z książek dla dojrzalszych odbiorców. Tym razem jednak zdecydował się na napisanie czegoś dla młodzieży. A ja się pytam: dlaczego tak późno?! Kiedy byłam w wieku dedykowanym do przeczytania tej książki, ciężko było mi trafić na polską literaturę fantasy i zaczytywałam się w autorach zagranicznych. Teraz, w końcu, mamy kolejny krok w kierunku młodzieży. I jest to krok pewny i rytmiczny niczym pruski marsz defiladowy. Zasalutujmy zatem przed najnowszą powieścią pana Dębskiego pt. „Żelazny Kruk. Wyprawa”.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/zelazny-kruk-wyprawa-rafa-debski.html

pokaż więcej

 
2019-05-29 10:13:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Warcross (tom 1)

W 1982 roku powstał film „Tron”, a w 2010 roku jego sequel „Tron: Dziedzictwo”. W zeszłym roku w kinach pojawił się „Ready Player One” oraz „Ralph Demolka w Internecie”. Była też trylogia „Matrix”, czy polski „Avalon”. Ponad to codziennie słyszymy o rozwoju technologii VR (rzeczywistości wirtualnej). Wymienione przeze mnie tytułu to tylko kropla w morzu, gdyż nie mam po prostu możliwości... W 1982 roku powstał film „Tron”, a w 2010 roku jego sequel „Tron: Dziedzictwo”. W zeszłym roku w kinach pojawił się „Ready Player One” oraz „Ralph Demolka w Internecie”. Była też trylogia „Matrix”, czy polski „Avalon”. Ponad to codziennie słyszymy o rozwoju technologii VR (rzeczywistości wirtualnej). Wymienione przeze mnie tytułu to tylko kropla w morzu, gdyż nie mam po prostu możliwości wymienienia ich wszystkich. Cyberpunk, Science Fiction, to tak rozległe tematy, że po prostu nie sposób wszystko spamiętać. A dochodzi do tego zacego grona jeszcze jeden tytuł. Jest to pierwszy tom nowopowstającej trylogii Marie Lu, pt. „Warcross”.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/warcross-marie-lu.html?m=1

pokaż więcej

 
2019-05-23 10:49:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

United States Navy Sea, Air and Land, czyli SEAL to marynarka Stanów Zjednoczonych, a konkretniej siły specjalne. Jak sama nazwa wskazuje należą do nich tylko najlepsi z najlepszych. Tym bardziej, iż powierzono im zadania takie jak antyterroryzm, zwiad specjalny czy inne działania bezpośrednie. I chociaż mam jedynie podstawową wiedzę na tematy wojskowości śmiało mogę powiedzieć, że ludzi,... United States Navy Sea, Air and Land, czyli SEAL to marynarka Stanów Zjednoczonych, a konkretniej siły specjalne. Jak sama nazwa wskazuje należą do nich tylko najlepsi z najlepszych. Tym bardziej, iż powierzono im zadania takie jak antyterroryzm, zwiad specjalny czy inne działania bezpośrednie. I chociaż mam jedynie podstawową wiedzę na tematy wojskowości śmiało mogę powiedzieć, że ludzi, którzy przechodzą te mordercze treningi, uważam za niesamowitych. Historią takiego człowieka jest książka „Ostatni snajper. Kevin Lacz” autorstwa Ethana E. Rocke’a i Lindsey Lacz wydaną przez wydawnictwo Bellona.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/ostatni-snajper-kevin-lacz-ethan-e.html

pokaż więcej

 
2019-05-22 20:43:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Kto z nas nie lubi teorii spiskowych, proszę się przyznać? Otóż właśnie, prawda? Z ciekawości więc sięgnęłam po książkę polskiego publicysty Marcina Szymaniaka pt. „Polskie zamachy. Od zbrodni w Gąsowie do tragedii w Gdańsku”. I tak oto dzięki autorowi możemy się dowiedzieć, co łączy Leszka Białego i bandę arabskich asasynów, czy ukraińscy nacjonaliści mieli na celowniku Józefa Piłsudskiego,... Kto z nas nie lubi teorii spiskowych, proszę się przyznać? Otóż właśnie, prawda? Z ciekawości więc sięgnęłam po książkę polskiego publicysty Marcina Szymaniaka pt. „Polskie zamachy. Od zbrodni w Gąsowie do tragedii w Gdańsku”. I tak oto dzięki autorowi możemy się dowiedzieć, co łączy Leszka Białego i bandę arabskich asasynów, czy ukraińscy nacjonaliści mieli na celowniku Józefa Piłsudskiego, albo czy Bieruta zamordowano i zastąpiono sobowtórem.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/polskie-zamachy-od-zbrodni-w-gasowie-do.html

pokaż więcej

 
2019-05-22 09:39:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Będąc na studiach miałam przyjemność zetknąć się z prawem dyplomatycznym i konsularnym. Uważałam ten przedmiot za niezwykle interesujący, jednak może nieco… sztywny? Sztuka dyplomacji jest niezwykle surowa w swojej budowie i często łapałam się na tym, że oczekuję od prowadzącego informacji o wpadkach. Wtedy srogo się zawiodłam. W sukurs przychodzi Jakub T. Wolski, który od 1972 do 2016 pełnił... Będąc na studiach miałam przyjemność zetknąć się z prawem dyplomatycznym i konsularnym. Uważałam ten przedmiot za niezwykle interesujący, jednak może nieco… sztywny? Sztuka dyplomacji jest niezwykle surowa w swojej budowie i często łapałam się na tym, że oczekuję od prowadzącego informacji o wpadkach. Wtedy srogo się zawiodłam. W sukurs przychodzi Jakub T. Wolski, który od 1972 do 2016 pełnił służbę dyplomatyczną w konsulacie generalnym w Nowym Jorku, ambasadzie w Bagdadzie i Waszyngtonie, czy w misji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Rydze. Był polskim ambasadorem w Trypolisie i Kopenhadze. Można by tak jeszcze długo wymieniać. W swoim „Cicer cum caule” („groch z kapustą”) umiejętnie przedstawia najsłynniejsze wpadki światowej dyplomacji.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/zrodo-bedac-na-studiach.html

pokaż więcej

 
2019-05-13 10:13:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jestem stosunkowo świeżo po dwutygodniowej wycieczce po jednym z ciekawszych krajów Afryki Północnej – Maroku. Z tego powodu z dużą dozą ciekawości zdecydowałam się sięgnąć po książkę Anny Korzeniowskiej pt. „Maroko. Kraina Gnawy”. Głównie dlatego, by wymienić z autorką opinie i porównać przeżycia. Książka bowiem nie jest przewodnikiem jako takim. To bardziej dziennik z podróży, w którym... Jestem stosunkowo świeżo po dwutygodniowej wycieczce po jednym z ciekawszych krajów Afryki Północnej – Maroku. Z tego powodu z dużą dozą ciekawości zdecydowałam się sięgnąć po książkę Anny Korzeniowskiej pt. „Maroko. Kraina Gnawy”. Głównie dlatego, by wymienić z autorką opinie i porównać przeżycia. Książka bowiem nie jest przewodnikiem jako takim. To bardziej dziennik z podróży, w którym twórca dzieli się z czytelnikiem swoimi przeżyciami – sama prowadzę notatki z wszelakich wyjazdów. Książka pani Korzeniowskiej jest ciekawa, ale w niektórych elementach nasze przeżycia się od siebie różnią.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/maroko-kraina-gnawy-anna-korzeniowska.html

pokaż więcej

 
2019-05-12 23:06:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Herezja miłości (tom 1)

W swoim życiu przeczytałam niejedno i cały czas jestem otwarta na nowe propozycje. W związku z tym z wielką przyjemnością chwyciłam za trzytomową mangę autorstwa Eny Moriyamy pt. „Herezja miłości”. Zrobiłam to tym bardziej, że miałam od jakiegoś czasu ochotę na pikantne romansidło, choć niekoniecznie w formie stricte literackiej. I tym oto sposobem na pomoc przyszło mi wydawnictwo Waneko.... W swoim życiu przeczytałam niejedno i cały czas jestem otwarta na nowe propozycje. W związku z tym z wielką przyjemnością chwyciłam za trzytomową mangę autorstwa Eny Moriyamy pt. „Herezja miłości”. Zrobiłam to tym bardziej, że miałam od jakiegoś czasu ochotę na pikantne romansidło, choć niekoniecznie w formie stricte literackiej. I tym oto sposobem na pomoc przyszło mi wydawnictwo Waneko. Muszę jednak ostrzec, że jest to trylogia dla osób pełnoletnich (wiecie, prawo i takie tam).

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/05/herezja-miosci-ena-moriyama-18.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
344 40 184
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd