Wivel 
Czytam co chce :)
status: Czytelnik, dodał: 10 książek i 14 cytatów, ostatnio widziany 3 dni temu
Teraz czytam
  • Zakon Achawy
    Zakon Achawy
    Autor:
    Przed Państwem świat Achawów, Eowitów, Aniołów, Magów, Druidów. Jest to świat pełen okrucieństwa, jak i piękna, świat, w którym realizm miesza się z magią. Świat, w którym Achawici toczą nieustanne b...
    czytelników: 40 | opinie: 11 | ocena: 6,21 (14 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-20 10:16:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka, która daje kopa do pracy nad sobą, ale przede wszystkim uświadamia czym jest uzależnienie i jakie formy przybiera... czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że niewinna poprawa nastroju poprzez robienie zakupów to już może być jakieś światełko, że mamy z nim do czynienia.

Polecam wszystkim, czyta się przyjemnie, wciągająca treść, ciekawi bohaterowie, dla mnie wszystko na PLUS......
Książka, która daje kopa do pracy nad sobą, ale przede wszystkim uświadamia czym jest uzależnienie i jakie formy przybiera... czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że niewinna poprawa nastroju poprzez robienie zakupów to już może być jakieś światełko, że mamy z nim do czynienia.

Polecam wszystkim, czyta się przyjemnie, wciągająca treść, ciekawi bohaterowie, dla mnie wszystko na PLUS... WIELKI PLUSSSS!!!!!

Polecam

pokaż więcej

 
2019-02-20 09:01:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Karolowi, trzydziestolatkowi z małego miasta, ucieczka w narkotyki pozwala zapomnieć o depresji. Dobra passa nie trwa zbyt długo. Karol przestaje brać leki za namową partnerki, która twierdzi, że to one są przyczyną jego choroby i bez nich poczuje się lepiej. Nie potrafi zrozumieć, że to choroba oddala go od niej z każdym dniem i za wszelką cenę chce go zatrzymać przy sobie, nawet kosztem jego... Karolowi, trzydziestolatkowi z małego miasta, ucieczka w narkotyki pozwala zapomnieć o depresji. Dobra passa nie trwa zbyt długo. Karol przestaje brać leki za namową partnerki, która twierdzi, że to one są przyczyną jego choroby i bez nich poczuje się lepiej. Nie potrafi zrozumieć, że to choroba oddala go od niej z każdym dniem i za wszelką cenę chce go zatrzymać przy sobie, nawet kosztem jego zdrowia i życia.

Coraz bardziej pogarszający się stan zdrowia i niezrozumienie ze strony partnerki doprowadzają bohatera do próby samobójczej, z której ledwo zostaje uratowany. Gdy Karol ląduje w szpitalu psychiatrycznym, przedmiotowe podejście do pacjentów i znieczulica wypełniająca szpitalne korytarze go przeraża. Poznaje innych pacjentów i stara się zrozumieć ich potrzeby i troski. Jest świadkiem płaczu, śmiechu, marzeń o zdrowiu, a także zwierzęcych zachowań wykraczających poza ramy wyobrażeń.

Dziennik, który prowadzi cały czas, przybliża nam wszystko na gorąco, co siedzi w najdalszych zakamarkach jego głowy oraz co zauważa w otoczeniu.
W jego opowieści groteska i komizm mieszają się z przerażeniem i buntem, a połączone z niezwykle trafnymi obserwacjami oddziałują mocno na czytelnika.

pokaż więcej

 
2019-02-20 07:55:15
Dodał cytat z książki: Życie pozapsychotropowe
Gdy powiesz, że masz raka, będą ci współczuć, a gdy powiesz, że masz coś z głową, będą się ciebie bać.
 
2019-02-20 07:54:35
Dodał cytat z książki: Życie pozapsychotropowe
Wypisałem się już dawno ze świata, w którym dominują uczucia. Nie czuję nic poza żalem i złością.
 
2019-02-20 07:53:58
Dodał cytat z książki: Życie pozapsychotropowe
Nie wiem, co jest prawdą, a co tylko wymysłem mojej głowy. Czuję się tak, jakbym nie żył, a przecież funkcjonuję normalnie.
 
2019-02-19 13:51:05
Dodał do serwisu książkę: Śmierć w garażu
Autor:
 
2019-02-16 22:20:55
Ma nowego znajomego: Czytamduszkiem
 
2019-01-25 13:26:02
Wypowiedział się w dyskusji: Dołącz do wyzwania czytelniczego LC

Muszki owocówki Muszki owocówki

więcej...
 
2019-01-08 12:34:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

„Puzzle” to książka niezwykła. To zaproszenie do odkrywania siebie, swoich uczuć, pragnień, potrzeb, marzeń. Nie jest to jednak książka prosta. To pamiętnik życia – przepełniony rodzinnymi i osobistymi tragediami najpierw małej dziewczynki, potem dorastającej nastolatki, w końcu dorosłej i dojrzałej kobiety, która cały czas walczy z demonami przeszłości. „Kiedyś sama chciałam naprawiać świat,... „Puzzle” to książka niezwykła. To zaproszenie do odkrywania siebie, swoich uczuć, pragnień, potrzeb, marzeń. Nie jest to jednak książka prosta. To pamiętnik życia – przepełniony rodzinnymi i osobistymi tragediami najpierw małej dziewczynki, potem dorastającej nastolatki, w końcu dorosłej i dojrzałej kobiety, która cały czas walczy z demonami przeszłości. „Kiedyś sama chciałam naprawiać świat, ale gdy zrozumiałam, że naprawianie powinnam zacząć od siebie, mój świat przewrócił się do góry nogami” – wspomina Tori, bohaterka książki „Puzzle”. „Zbawianie świata” i wszystkich wokół, to domena DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Tak też przez wiele lat czyniła bohaterka. Chciała uzdrowić ojca, swoją rodzinę. Rzucała się w wir pomocy starszym sąsiadkom, by usłyszeć słowo pochwały, którego nie otrzymywała w domu. Wyszła za mąż za niedojrzałego emocjonalnie brutala, by po rozwodzie związać się z trzeźwiejącym alkoholikiem. Pomyślisz zapewne, dlaczego to robiła, skoro uciekała z domu pełnego przemocy i alkoholu? Uciec nie jest tak łatwo. Współuzależnienie jest jak niewidzialny sznur, którym jesteś przywiązany do swojego oprawcy. Jaką drogę przemierzyła Tori, by się z niego wyplątać i zacząć układać swoje życie na nowo, przeczytasz w jej wspomnieniach pt. „Puzzle”.

pokaż więcej

 
2019-01-08 12:16:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

„Miłość potrafi człowieka zgubić, zranić... ale nienawiść jest sto razy bardziej okrutna.”

Uczucia to silne zjawisko, ale strach to coś, czego nie da się w żaden sposób ustrzec. Towarzyszy nam zawsze wtedy, kiedy jest najmniej potrzebny.

„Manipulacja” odkrywa coś, czego prawdopodobnie jeszcze nie doświadczyłeś, albo nie chcesz się przed sobą przyznać, że dałeś się zmanipulować zwykłemu...
„Miłość potrafi człowieka zgubić, zranić... ale nienawiść jest sto razy bardziej okrutna.”

Uczucia to silne zjawisko, ale strach to coś, czego nie da się w żaden sposób ustrzec. Towarzyszy nam zawsze wtedy, kiedy jest najmniej potrzebny.

„Manipulacja” odkrywa coś, czego prawdopodobnie jeszcze nie doświadczyłeś, albo nie chcesz się przed sobą przyznać, że dałeś się zmanipulować zwykłemu lękowi, który powinien być pod twoją kontrolą. Ludzki umysł potrafi wiele znieść, ale i wykreować. Dlaczego by nie spróbować zawalczyć i uwolnić się od czegoś, co niszczy ci życie od samego początku. Ciągle się czegoś boimy, nie zawsze mamy odwagę stawić temu czoła. Ale jesteśmy w stanie. Część nas czuje mobilizację do walki, ale druga część… jest silniejsza.

Pozwól, by bohaterowie „Manipulacji” zabrali cię w świat, którego nie znasz, ale chciałbyś poznać. Pokierują cię drogą, którą prawdopodobnie na początku będziesz bał się iść, ale nauczą cię jak poradzić sobie ze strachem. „-Wszystko się da. Rozumiesz?”. Strach ma wielkie oczy, nie daj sobą manipulować jak bezbronne dziecko, jesteś w stanie zrobić coś więcej. Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to słowa wypływające z tej powieści, dające ukojenie, motywację i siłę. Cała magia jest w najprostszych i najmniejszych rzeczach, trzeba tylko umieć to znaleźć.

„- Czego potrzebujesz? […] - Ofiary.”

pokaż więcej

 
2019-01-07 12:39:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-04 09:56:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wczoraj zakończyłem czytać książkę (zresztą po raz pierwszy autorstwa Leszka Mierzejewskiego) pt. "Od niechcenia" i jestem pozytywnie nakręcony, bo ubawiłem się i przypomniałem sobie lata 60, 70... Wiele scen z życia bohatera, przypominają mi moje lata studenckie, tylko, że ja studiowałem w Gdańsku i dorabiałem w Spółdzielni Studenckiej. Książkę czyta się bez znudzenia i z uśmiechem na ustach.... Wczoraj zakończyłem czytać książkę (zresztą po raz pierwszy autorstwa Leszka Mierzejewskiego) pt. "Od niechcenia" i jestem pozytywnie nakręcony, bo ubawiłem się i przypomniałem sobie lata 60, 70... Wiele scen z życia bohatera, przypominają mi moje lata studenckie, tylko, że ja studiowałem w Gdańsku i dorabiałem w Spółdzielni Studenckiej. Książkę czyta się bez znudzenia i z uśmiechem na ustach. Muszę przeczytać inne książki Leszka Mierzejewskiego, a w szczególności, tak zalecaną: "Siedemnaście i pół miliona"

pokaż więcej

 
2018-11-26 08:01:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
136 114 657
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (21)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (14)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd