Agnieszka Rzońca 
Uzależniona od książek i kawy. Czyta duuużo i jest z tego dumna. Uwielbia ten moment całkowitego zatracenia się w książkowej rzeczywistości. Ma nadzieję nigdy tego nie zmieniać. Szczególną miłością darzy Jodi Picoult.
29 lat, kobieta, Kotlarka, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Wzgórze psów
    Wzgórze psów
    Autor:
    Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie....
    czytelników: 5667 | opinie: 312 | ocena: 7,37 (2081 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-17 20:33:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, świąteczne
Cykl: Malownicze (tom 5)

Powrót do Malowniczego to opowieść o tym, że szczęście czeka na nas w takim miejscu, gdzie się go nie spodziewamy i pojawia się w zupełnie nieoczekiwanym momencie, po to, by zmienić życie na lepsze. Szara i ponura rzeczywistość Ady nabiera barw w chwili, gdy najbardziej tego potrzebuje. Przyczyniają się do tego tak początkowo i tylko pozornie nieznani jej ludzie, których spotyka w Malowniczym.... Powrót do Malowniczego to opowieść o tym, że szczęście czeka na nas w takim miejscu, gdzie się go nie spodziewamy i pojawia się w zupełnie nieoczekiwanym momencie, po to, by zmienić życie na lepsze. Szara i ponura rzeczywistość Ady nabiera barw w chwili, gdy najbardziej tego potrzebuje. Przyczyniają się do tego tak początkowo i tylko pozornie nieznani jej ludzie, których spotyka w Malowniczym. Z każdą chwilą spędzoną w tej malutkiej miejscowości jej skrzywdzone serce zaczyna otwierać się na dobroć innych i przyjmować wszystko co wspaniałe. Świąteczny, ciepły klimat jest dużym sprzymierzeńcem.
"Pejzaż z Aniołem" to ciepła, klimatyczny, przepełniona optymizmem opowieść nie o niczym innym jak o dobru, które możemy odkryć w drugim człowieku, o szczęściu, które gdzieś czeka a wystarczy tylko otworzyć się na nie.

pokaż więcej

 
2018-12-14 20:56:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018

Od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć książki, która mnie zaskoczy, oczaruje, zostanie na dłużej w pamięci. Podjęłam się pewnej trudnej lektury, która okazała się dla mnie zbyt przytłaczająca, więc odłożyłam ją na chwilę i sięgnęłam po dwie lżejsze pozycje, w tym własnie najnowszą powieść Sparksa. Liczyłam, że te mniej skomplikowane i złożone historie pomogą mi uporać się z małym czytelniczym... Od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć książki, która mnie zaskoczy, oczaruje, zostanie na dłużej w pamięci. Podjęłam się pewnej trudnej lektury, która okazała się dla mnie zbyt przytłaczająca, więc odłożyłam ją na chwilę i sięgnęłam po dwie lżejsze pozycje, w tym własnie najnowszą powieść Sparksa. Liczyłam, że te mniej skomplikowane i złożone historie pomogą mi uporać się z małym czytelniczym kryzysem. Rewelacji co prawda nie ma, ale nie jest też źle. Sukces połowiczny. Powieść "króla" obyczajówek nie jest ani zbyt trudna ani też zbyt banalna czy pusta emocjonalnie. Wręcz przeciwnie zawiera optymalną dawkę emocji jak na powieść obyczajową. Choć mnie nie zachwyciła, to pozwoliła się zrelaksować i uspokoić. Autor ponownie porusza "u siebie" niełatwe kwestie dotyczące relacji międzyludzkich. Stawia bohaterów przed trudnymi wyborami, zmuszając ich do podejmowania decyzji, które zaważą na ich późniejszym życiu. Każdy z nich ma wybrać swoją wersję szczęścia. Jaką drogę wybrali Hope i Tru? Co planuje wobec nich los? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w "Z każdym oddechem".

pokaż więcej

 
2018-12-12 21:21:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018

Zbiór kilku klimatycznych opowieści, historii życia nieznanych sobie osób, które mimo to wiele łączy. To opowiadania nie tylko na Boże Narodzenie. Autorzy przekazują w nich wiele uniwersalnych prawd czy wartości, które w dzisiejszym szalonym i jakże pędzącym świecie niestety coraz częściej są niedoceniane czy zapominane. Postać Pana Alojzego łącząca poszczególne historyjki wkomponowana po... Zbiór kilku klimatycznych opowieści, historii życia nieznanych sobie osób, które mimo to wiele łączy. To opowiadania nie tylko na Boże Narodzenie. Autorzy przekazują w nich wiele uniwersalnych prawd czy wartości, które w dzisiejszym szalonym i jakże pędzącym świecie niestety coraz częściej są niedoceniane czy zapominane. Postać Pana Alojzego łącząca poszczególne historyjki wkomponowana po prostu perfekcyjnie. Całość ma swój urok, głębię, pomaga wczuć się w wyjątkowy klimat ale pozwala również docenić to, co mamy wokół siebie i dostrzec innych. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-10 21:09:42
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-12-10 21:09:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, świąteczne
 
2018-12-09 16:11:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pedagogiczne
 
2018-12-09 16:08:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pedagogiczne
Autor:
 
2018-12-03 20:17:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Pedagogiczne
Autor:
 
2018-12-02 15:02:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, Domowa biblioteczka

Mam duży problem z oceną tej książki: nie ma w niej nic, co by mnie zachwyciło, a sięgnęłam po nią z racji bardzo przychylnych opinii na portalu. Dotąd nie przeczytałam żadnej pozycji autorstwa Hoover, gdyż uważałam, że pisze powieści dla innej grupy wiekowej niż moja (do new adult już raczej nie należę) jakoś też nigdy nie zachęcały mnie do tego ich opisy. Tym razem się skusiłam, bo podobno... Mam duży problem z oceną tej książki: nie ma w niej nic, co by mnie zachwyciło, a sięgnęłam po nią z racji bardzo przychylnych opinii na portalu. Dotąd nie przeczytałam żadnej pozycji autorstwa Hoover, gdyż uważałam, że pisze powieści dla innej grupy wiekowej niż moja (do new adult już raczej nie należę) jakoś też nigdy nie zachęcały mnie do tego ich opisy. Tym razem się skusiłam, bo podobno to najdojrzalsza książka autorki. Opis również brzmiał zachęcająco, więc uległam. Jakiż był mój zawód, gdy czytałam kolejne strony i nic w niej nie wywołało u mnie zachwytu czy entuzjazmu. Mało tego, niektóre strony skutecznie wzbudzały niesmak i podsycały moje i tak już mieszane uczucia. Bo w końcu miała to być dojrzała, poważna powieść o miłości dwojga ludzi, o trudnościach postawionych im przez los, które muszą pokonać a na jednej stronie słowo "seks" pojawia się "bagatela" sześć razy plus jeszcze około trzy synonimy. Naprawdę mnie to irytowało. Zdaję sobie sprawę, że związek bohaterów w pewnym momencie zaczął się sprowadzać wyłącznie do prokreacji, ale dla mnie autorka naprawdę nadużyła tutaj tego słowa.
Owszem odnalazłam w tej historii ogólny sens ale emocji tutaj jak na grzybobraniu. Nie było tu wzruszeń, nie zżyłam się z bohaterami, nie "czułam" tej historii. Największym plusem powieści jest motyw szkatułki, co moim zdaniem podratowało trochę całość w moich oczach. Podsumowując, naprawdę bardzo się zawiodłam. Oczekiwałam czegoś, co trafi w moje serce, wzbudzi morze emocji. Tymczasem to była jedna z najmniej emocjonujących powieści tego roku.

pokaż więcej

 
2018-11-30 14:35:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018
 
2018-11-28 19:31:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 11:59:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 1)
 
2018-11-25 11:37:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 11:30:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, Domowa biblioteczka, Ulubione
Autor:

Jodi Picoult po raz kolejny podejmuje w swojej powieści trudny i bardzo kontrowersyjny temat. Tym samym udowadnia, że nie ma dla niej kwestii niewygodnych. Każdorazowo sięgając po powieść autorki mam pewność, że czas spędzony na lekturze będzie wart tych chwil skradzionych codzienności. Picoult to mistrzyni analizowania zawiłych sytuacji, ukazywania trudnych ludzkich doświadczeń i dramatów.... Jodi Picoult po raz kolejny podejmuje w swojej powieści trudny i bardzo kontrowersyjny temat. Tym samym udowadnia, że nie ma dla niej kwestii niewygodnych. Każdorazowo sięgając po powieść autorki mam pewność, że czas spędzony na lekturze będzie wart tych chwil skradzionych codzienności. Picoult to mistrzyni analizowania zawiłych sytuacji, ukazywania trudnych ludzkich doświadczeń i dramatów. Fachowo operuje emocjami czytelnika, skłaniając go do własnych przemyśleń nie narzucając swojego zdania. To cecha najlepszych autorów. Każdy temat przedstawia wyczerpująco. Pokazuje, że w życiu nic nie jest czarne albo białe, ale ma wiele odcieni szarości. Biorąc na warsztat tak wrażliwy problem aborcji bez wątpienia postąpiła bardzo odważnie, w temacie poruszała się pewnie, nie tracąc przy tym rozwagi, taktu i subtelności. Mistrzyni w trafianiu w serca czytelników.
Ukłony dla autorki, za to, że nadal potrafi zaskakiwać czytelnika. Jej warsztat twórczy stale jest na bardzo wysokim poziomie. Na pewno dzięki nieustępliwości w poszukiwaniu kolejnych wartych poruszenia zagadnień ale także, dzięki dokładnemu rozpoznaniu analizowanego tematu (liczne konsultacje ze specjalistami z zakresu wielu dziedzin: medycyny czy prawa a nawet rozmowy z kobietami, które zgodziły się opowiedzieć o ich doświadczeniach związanych z aborcją).
"Iskra światła" to kolejne wielkie osiągnięcie Picoult. Literacka perełka. Polecam z całego serca.

pokaż więcej

 
2018-11-23 20:55:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
463 176 2343
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (27)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd