Agnieszka Rzońca 
Uzależniona od książek i kawy. Czyta duuużo i jest z tego dumna. Uwielbia ten moment całkowitego zatracenia się w książkowej rzeczywistości. Ma nadzieję nigdy tego nie zmieniać. Szczególną miłością darzy Jodi Picoult.
28 lat, kobieta, Kotlarka, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 17 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-17 21:06:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-17 21:06:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-14 17:23:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, Ulubione
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Mróz znowu robotę robi ostatnimi stronami. O ile przez całą powieść jako tako trzymałam emocje na wodzy tak w końcówce wkurzałam się i śmiałam jednocześnie. Ale to dobrze. Ponownie dałam się wyprowadzić na manowce. Już się zdążyłam przyzwyczaić, że autor uwielbia droczyć się z czytelnikami.
Tym razem nasza stara, dobra prawniczka dostaje wyjątkowo trudne zadanie. Podejmuje się obrony znanej...
Mróz znowu robotę robi ostatnimi stronami. O ile przez całą powieść jako tako trzymałam emocje na wodzy tak w końcówce wkurzałam się i śmiałam jednocześnie. Ale to dobrze. Ponownie dałam się wyprowadzić na manowce. Już się zdążyłam przyzwyczaić, że autor uwielbia droczyć się z czytelnikami.
Tym razem nasza stara, dobra prawniczka dostaje wyjątkowo trudne zadanie. Podejmuje się obrony znanej himalaistki oskarżonej o zabójstwo współtowarzyszy wspinaczki na jedną z najtrudniejszych gór świata, Annapurnę. Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana a Chyłka znajduje się w wyjątkowo trudnym położeniu. Autor uwielbia dawkować emocje, gmatwać i komplikować już i tak wymagającą zaangażowania oraz poświęceń sytuację. Tak też jest i tym razem.
Chyłka znów daje z siebie wszystko, nawet w niesprzyjających okolicznościach nie ustaje w poszukiwaniach rozwiązania i nie opuszcza jej tak charakterystyczny dla niej czarny humor. Nie dla niej uleganie i poddawanie się. Zawsze podejmie rzuconą rękawicę. To Chyłka, którą szanuję.
Uwielbiam jej pastwienie się nad Zordonem, choć trochę mi go już szkoda. Mimo wszystko kocham relację łączącą tych dwojga. Zaczęłam się jednak zastanawiać nad tym, co jeszcze szykuje dla niej autor, jaki los jej przygotowuje i zarazem, ile jeszcze będzie w stanie udźwignąć. Nie ma co ukrywać, że swoje już dane jej było przeżyć a sposób, w jakiej Mróz zamknął kolejny etap jej życia w tej serii jest naprawdę mocny. I choć to już nie jest ten poziom akcji, pisarstwa i intryg jak na początku serii to jest tutaj coś a właściwie ktoś, kto swoim charakterem nadrabia w tym, czego z czasem zaczęło brakować. Czekam na kolejną część.

pokaż więcej

 
2018-10-12 21:00:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018

Opowieść o życiu, o tym, że nie wszystko dostajemy elegancko podane na tacy. Nie na tym bowiem polega życie. Tutaj nie ma gotowego scenariusza. Bohaterowie poznani w "Większym kawałku nieba", Iga i Wiktor podejmują próbę ułożenia sobie wspólnie życia. Nie jest jednak lekko. Nie wszyscy im sprzyjają i muszą zawalczyć o swoje szczęście. Poza tym ciekawie układają się także role pozostałych... Opowieść o życiu, o tym, że nie wszystko dostajemy elegancko podane na tacy. Nie na tym bowiem polega życie. Tutaj nie ma gotowego scenariusza. Bohaterowie poznani w "Większym kawałku nieba", Iga i Wiktor podejmują próbę ułożenia sobie wspólnie życia. Nie jest jednak lekko. Nie wszyscy im sprzyjają i muszą zawalczyć o swoje szczęście. Poza tym ciekawie układają się także role pozostałych bohaterów historii: przyjaciela Wiktora - Janka, Amelii i jej rodziny. Dzięki poświęceniu trochę więcej uwagi właśnie im opowieść nie była monotonna.
Z pozoru banalna historia miłości, jakich dość dużo na polskim rynku wydawniczym, przyciąga do siebie czytelnika, "zachęca" do zgłębienia kolejnych wydarzeń z życia bohaterów i kibicowania im. Nie jest banalna ani przepełniona słodyczą. Jest bardzo realistyczna i niełatwa choć trzeba przyznać optymistyczna. Choć dobre chwile nie przychodzą bohaterom łatwo to tym bardziej okupione poświęceniem i wysiłkiem pozwalają mieć nadzieję, że czeka ich radosna przyszłość. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-10 20:36:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 3)
 
2018-10-10 20:33:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 1)
 
2018-10-09 21:56:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018, Domowa biblioteczka

Ideałem niestety nie jest, bo znów trochę za bardzo wygórowane oczekiwania miałam. Nie jest to lekka książka, wręcz przeciwnie, aby dobrze uchwycić zawarte w ukazanej historii przesłanie trzeba się skupić i wyciszyć. To głęboka opowieść o życiu, o kobiecej wytrwałości, pokonywaniu życiowych barier i przekraczaniu pewnych granic. Bohaterka, Anna, zmierza się z życiowymi trudnościami i za... Ideałem niestety nie jest, bo znów trochę za bardzo wygórowane oczekiwania miałam. Nie jest to lekka książka, wręcz przeciwnie, aby dobrze uchwycić zawarte w ukazanej historii przesłanie trzeba się skupić i wyciszyć. To głęboka opowieść o życiu, o kobiecej wytrwałości, pokonywaniu życiowych barier i przekraczaniu pewnych granic. Bohaterka, Anna, zmierza się z życiowymi trudnościami i za wszelką cenę pragnie udowodnić sobie i innym, że tkwi w niej wielka siła. Ta siła rozwija się w niej i urasta na mocy w miarę jak bohaterka dorasta i dojrzewa. Poznajemy ją przecież jako 13-letnią dziewczynkę i wraz z upływem treści (dla czytelnika) oraz lat (dla bohaterki) pokłady sił bardzo w niej urastają. Ponadto udaje jej się pokazać osobom tak z najbliższego otoczenia jak i myślę udowodnić światu, że w kobiecie tkwi ogromny potencjał i w cale nie jest tą "słabą płcią", trzeba zatem pozwolić jej go ukazać a światu wykorzystać i pielęgnować.
To bardzo dobre studium jednostki. Przez kolejne karty powieści towarzyszyliśmy Annie w wielu trudnych dla niej momentach życia, byliśmy świadkami jej rozwoju, osiągnięcia przez nią dojrzałości. Autorka wykreowała świetną postać o głębokiej osobowości, niebanalną, z powagą podchodzącą do życia, silną ale i jednocześnie paradoksalnie właśnie "słabą" wobec chichotu losu. Myślę, że to książka równie mocna i dobra jak "Małe życie", choć "Manhattan Beach" aż tak mnie nie zafascynowało. Jednakże to jedna z najlepszych pozycji tego roku. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-07 17:30:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-07 17:24:40
Ma nowego znajomego: kAMyk
 
2018-10-07 17:23:35
Ma nowego znajomego: basik
 
2018-10-07 17:23:28
Ma nowego znajomego: Agnieszka
 
2018-10-07 17:22:53
Ma nowego znajomego: Edyta
 
2018-10-07 17:22:17
Ma nowego znajomego: smolkosia
 
2018-10-07 17:21:05
Ma nowego znajomego: Hania
 
2018-10-05 20:19:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 książki 2018
Cykl: Dobre myśli (tom 3)

Milaczek wróciła :D Jak ja tego potrzebowałam, takiej lekkiej ale dobrej babskiej lektury. Sięgnęłam po "Milaczka" i to był strzał w dziesiątkę. Z resztą, zanim jeszcze zaczęłam czytać, byłam pewna, że to będzie świetna książka. W końcu to królowa polskiej literatury typowo kobiecej. Lekko, konkretnie, z przytupem i z fantastycznym humorem. Nikt tak nie "robi" dnia jak Magdalena Witkiewicz.... Milaczek wróciła :D Jak ja tego potrzebowałam, takiej lekkiej ale dobrej babskiej lektury. Sięgnęłam po "Milaczka" i to był strzał w dziesiątkę. Z resztą, zanim jeszcze zaczęłam czytać, byłam pewna, że to będzie świetna książka. W końcu to królowa polskiej literatury typowo kobiecej. Lekko, konkretnie, z przytupem i z fantastycznym humorem. Nikt tak nie "robi" dnia jak Magdalena Witkiewicz. Autentycznie. Pierwsza strona i już wybuch śmiechu. Uwielbiam. Polecam z całego serca. <3

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
450 163 1993
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (27)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd