_____ 
Na Lc od 2/02/2015r. Oprócz książek, na które mam bardzo mało czasu odkąd zaczęłam studia uwielbiam uczyć się języków obcych i podróżować :) Mam nadzieje, że za jakiś czas będę mogła wrócić na LC i być aktywna jak kiedyś, ponieważ lubię tu spędzać czas:)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-30 23:34:46
Autor:

Unoszę brwi z niedowierzaniem! To nie jest książka w stylu Kinga! Nie chce przez to powiedzieć, że jest zła, bo nie jest,ale kompletnie nie mogę utożsamić tej pozycji z Królem Grozy.
Gdy przeczytałam opis na odwrocie to pierwsze moje skojarzenie było z inną książką Kinga jaką jest 'Chudszy' i myślę, że chyba nie tylko mnie przyszła ona na myśl, jednak w przeciwieństwie do 'Chudszego' '...
Unoszę brwi z niedowierzaniem! To nie jest książka w stylu Kinga! Nie chce przez to powiedzieć, że jest zła, bo nie jest,ale kompletnie nie mogę utożsamić tej pozycji z Królem Grozy.
Gdy przeczytałam opis na odwrocie to pierwsze moje skojarzenie było z inną książką Kinga jaką jest 'Chudszy' i myślę, że chyba nie tylko mnie przyszła ona na myśl, jednak w przeciwieństwie do 'Chudszego' ' Uniesienie' nie jest horrorem, raczej obyczajówką. Nie wiem jaki sens miało pokazanie dwóch postaci kobiecych, których losy splatają się z losami głównego bohatera. To znaczy domyślam się, ze chodziło tutaj o pokazanie, że każdy jest równy , nie można nikogo dyskryminować itd. ale w ogóle mi to nie pasuje do Kinga!! Takie książki mogą pisać inni autorzy, którzy nie mają pomysłu, ale nie On!

Dodatkowo książka napisana jest w takim stylu, że spokojnie można ją przeczytać w jeden dzień i dla mnie to jest minus, ponieważ wole jak najdłużej delektować się dziełami Kinga, dlatego też tę książkę rozłożyłam sobie na trzy dni, ale na pewno można ją przeczytać szybciej.

To kolejna książka zrobiona na podobieństwo 'Pudełka z guzikami Gwendy' , jeśli ktoś czytał i zna to będzie wiedział o co chodzi.
Dałabym 5 gwiazdek, ale to wciąż King dlatego jedna wyżej, tak wiem nie umiem być obiektywna jeśli o niego chodzi :)

pokaż więcej

 
2018-10-22 23:36:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Autor: Stephen King, Horror, Posiadam
Autor:

King jest w bardzo dobrej formie. Outsider wciąga od pierwszej, ale niestety nie do ostatniej strony, jednak przez większą część książki jest bardzo interesująco i nie można się oderwać. Mały zawód przeżyłam gdy dowiedziałam się kim był outsider, ponieważ spodziewałam się czegoś innego (wiem czego, ale nie chce pisać aby nie zdradzić fabuły).

W tej książce możemy znaleźć wiele nawiązań a...
King jest w bardzo dobrej formie. Outsider wciąga od pierwszej, ale niestety nie do ostatniej strony, jednak przez większą część książki jest bardzo interesująco i nie można się oderwać. Mały zawód przeżyłam gdy dowiedziałam się kim był outsider, ponieważ spodziewałam się czegoś innego (wiem czego, ale nie chce pisać aby nie zdradzić fabuły).

W tej książce możemy znaleźć wiele nawiązań a także spotkać bohaterów znanych nam z innych książek Kinga. Jako kryminał powieść jest na wysokim poziomie. Wielki plus za wartką akcje i dialogi specyficzne jedynie dla Kinga. Ta książka to jest dla mnie coś nowego tj. czasami czytając dzieła mistrza horroru zaczynam odczuwać znużenie gdy opis jednej sytuacji zajmuje 10 stron. Tutaj tego nie ma. Wszystko jest zgrabnie przemyślane i ładnie układa się w całość. Takiego Kinga bardzo lubię.

pokaż więcej

 
2018-09-13 00:41:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura europejska, Literatura polska

Film ‘Przesłuchanie’ obejrzałam podczas lekcji w liceum i wywarł on na mnie niesamowite wrażenie. Po latach gdy przypadkiem znowu natknęłam się na tę produkcję postanowiłam zagłębić się w szczegóły jej powstania. Niestety w Internecie niewiele było wiadome na ten temat, ale okazało się, że sam reżyser napisał książkę o tym jak powstało ‘Przesłuchanie’ i dlaczego przez 7 lat było ono filmem... Film ‘Przesłuchanie’ obejrzałam podczas lekcji w liceum i wywarł on na mnie niesamowite wrażenie. Po latach gdy przypadkiem znowu natknęłam się na tę produkcję postanowiłam zagłębić się w szczegóły jej powstania. Niestety w Internecie niewiele było wiadome na ten temat, ale okazało się, że sam reżyser napisał książkę o tym jak powstało ‘Przesłuchanie’ i dlaczego przez 7 lat było ono filmem zakazanym przez cenzurę.

Dużo się spodziewałam po tej lekturze. Oczekiwałam wielu wyjaśnień o tym skąd pomysł na film, jak powstał oraz jak doszło do obsadzeniu w roli tych a nie innych aktorów. Po części otrzymałam odpowiedzi na te pytania – ale tylko po części, ponieważ nie są one wyczerpujące. Autor a zarazem reżyser położył spory nacisk na przybliżenie czytelnikowi jak wyglądały lata komuny. Oczywiście ma to znaczenie dla filmu, ale nie jest to najważniejsze. Z chęcią przeczytałabym więcej na temat ‘Przesłuchania’ niż na temat kłótni Bugajskiego z Wajdą lub też o samym jego życiu rodzinnym. Książka miała być o filmie, nie o jego prywatnym życiu. Stanowczo za mało o Przesłuchaniu!!

Pod koniec książki to wręcz nie mogłam wytrzymać. Bugajski przywołuje komentarze krytyków filmowych, którzy nieprzychylnie wypowiadają się o jego dziele, sam również na nich napiera. Brzmi to po prostu jak dyskusja polityków i nie ma nic wspólnego z tym ‘Jak powstało przesłuchanie’. Myślę, że pierwsze 50 stron wystarczyłoby w zupełności, by opisać film i czytelnik czułby się ‘zaspokojony’ a tak to nawet trudno jest mi ocenić tę pozycje.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
345 174 27165
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (189)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (16)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd