DomowaKsięgarnia 
domowaksiegarnia.blogspot.com, https://www.facebook.com/pages/Domowa-Księgarnia/354708801388846
Zapraszam do czytania i komentowania bloga oraz polubienia profilu Księgarni na Facebooku. :) Na blogu znajdziesz rozszerzone wersje moich recenzji. Bądź moim gościem.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Ewa Braun. Na dworze Fuhrera.
    Ewa Braun. Na dworze Fuhrera.
    Autor:
    Intrygująca, bestsellerowa biografia towarzyszki życia Adolfa Hitlera. Heike Görtemaker obala stereotyp naiwnej blondynki i kreśli portret Ewy Braun jako silnej kobiety mającej większy wpływ na decyzj...
    czytelników: 163 | opinie: 9 | ocena: 5,51 (39 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-09 14:43:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Świetna propozycja na prezent dla Nastolatków! Recenzja tutaj: http://domowaksiegarnia.blogspot.com/

 
2018-10-24 19:46:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać, podobnie jak poprzedni jest przepełniony ciepłem i czymś co ja nazwałabym pozytywną energią. Malkontenci nie czytajcie!

Choć mam wrażenie, że część pierwsza sagi o małym miasteczku była nieco bardziej świeża i odkrywcza (przynajmniej dla mnie), to drugą odsłonę Ogrodu Zuzanny polecam ją Wam z całego serca. Na długie jesienne i zimowe wieczory nie ma nic...
Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać, podobnie jak poprzedni jest przepełniony ciepłem i czymś co ja nazwałabym pozytywną energią. Malkontenci nie czytajcie!

Choć mam wrażenie, że część pierwsza sagi o małym miasteczku była nieco bardziej świeża i odkrywcza (przynajmniej dla mnie), to drugą odsłonę Ogrodu Zuzanny polecam ją Wam z całego serca. Na długie jesienne i zimowe wieczory nie ma nic lepszego na poprawę humoru niż dobra książka.

Co prawda tom drugi powstał, jak dla mnie, w ekspresowym tempie, to wciąż jest interesującą i wartą uwagi pozycją czytelniczą. I dobrze. Poprawia humor, nastraja pozytywnie i daje dużo radości.
Bardzo mnie cieszy fakt, że książka trzyma poziom, Jest sympatyczną i pełną optymizmu wizją świata. Pozwala odetchnąć, zapomnieć o własnych kłopotach.

Jednocześnie mam nadzieję, że kolejna część sagi o Starej Leśnie nie powstanie zbyt szybko. Nie zrozumcie mnie źle. Lubię dobre książki, ale uważam, że nasi autorzy, zwłaszcza powieści obyczajowych, tworzą zbyt szybko, a co za tym idzie zbyt niechlujnie, a to odbija się przede wszystkim na nas, czyli czytelnikach. Wolę poczekać -przykładowo- ponad rok, albo dłużej na kolejną odsłonę sagi, niż za niecałe pół roku sięgnąć po trzeci tom i poczuć wielkie rozczarowanie.

Na obecną chwilę Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać to pozycja warta przeczytania w okresie jesienno -zimowym.


więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-10-24 19:22:06
Ma nowego znajomego: wiesia
 
2018-10-08 12:15:43
Ma nowego znajomego: Magdalena
 
2018-09-27 13:25:36
Ma nowego znajomego: Julia
 
2018-09-27 13:12:07
Ma nowego znajomego: Rocinka
 
2018-09-26 13:35:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Sny wojenne to z pozoru prosta i wydawać by się mogło, bardzo łatwa do przyswojenia lektura.

W rzeczywistości, to historia poruszająca temat walki dobra ze złem. Opowieść o ludzkich dramatach i wyborach, które nigdy nie będą tylko dobre lub tylko złe.

To także powrót do mrocznych i skomplikowanych czasów okresu II Wojny Światowej, który, mimo upływu lat, jest wciąż bardzo żywy w naszej...
Sny wojenne to z pozoru prosta i wydawać by się mogło, bardzo łatwa do przyswojenia lektura.

W rzeczywistości, to historia poruszająca temat walki dobra ze złem. Opowieść o ludzkich dramatach i wyborach, które nigdy nie będą tylko dobre lub tylko złe.

To także powrót do mrocznych i skomplikowanych czasów okresu II Wojny Światowej, który, mimo upływu lat, jest wciąż bardzo żywy w naszej zbiorowej pamięci.

Inspiracją dla powieści była historia życia oraz postać Heinricha Hamanna, gestapowca, człowieka, który mimo swoich czynów w trakcie okupacji, długo czekał na postawienie przed sądem.


Historia Magdy, młodej studentki, przekonanej o tym, że jest córką zbrodniarza wojennego, jest powieścią o złożoności ludzkiego losu. O tym, że nie wszystko zależy od nas samych. Poza naszymi staraniami i pragnieniami, są jeszcze rzeczy i sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu, choć ze wszystkich sił staramy się mieć taką siłę.

Magda jest zagubiona, samotna i pełna gniewie. Nie wie czym jest szczęśliwe dzieciństwo. Choć nikt nigdy nie powiedział jej otwarcie, dlaczego jest ignorowana i poniżana. To ona sama wie nie tylko, że jest córką kobiety, która uciekła za granicę, ale też zdaje sobie sprawę, że jest „kłopotem”.

Z biegiem lat w głowie Magdy jest coraz więcej pytań, na które nie zna odpowiedzi. Spotkanie z pewnym prokuratorem, rozpoczyna serię zdarzeń, które na zawsze odcisną znaki na życiu, duszy i umyśle Magdy.

Sny wojenne to frapująca opowieść o naszych wyborach, pragnieniach i lękach. O nasz historii, która nieraz brutalnie mieszała się w nasze życie, powodując w nim chaos i pustkę.

Czy można pogodzić się z przeszłością? Czy winny naszych matek i ojców są także naszymi grzechami? Czy przebaczenie naprawdę istnieje? Przeczytajcie Sny wojenne a przekonacie się sami.

domowaksiegarnia.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-09-26 12:31:43
Ma nowego znajomego: Jarek Zawisza
 
Moja biblioteczka
570 338 12324
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (350)

zgłoś błąd zgłoś błąd