Broken Arrow 
javri.eu
kobieta, Bielsko-Biała, status: Autorka, dodała: 12 książek, ostatnio widziana 31 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-18 23:19:50
Ma nowego znajomego: NieGrzeczneRecenzje
 
2019-01-11 23:20:07
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-10 21:12:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Barwy namiętności (tom 2)
 
2019-01-10 21:11:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Barwy namiętności (tom 1)

Warta polecenia pozycja. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

 
2018-12-27 15:25:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Tessa Brown (tom 1)

Z Tessą Brown można już się zapoznać w antalogii "Godzina Diabła", jednakże nie o tym zbiorze opowiadań czas. "Tylko Żywi Mogą Umrzeć" to pierwszy tom cyklu "Tessa Brown".
Narracja pierwszoosobowa, co mi się akurat podoba. Sama nie stosuję tej narracji przy własnych pozycjach (które w bliżej nieokreślonej przyszłości ukażą światło dzienne), bo wolę inny typ, ale w tej powieści akurat mi...
Z Tessą Brown można już się zapoznać w antalogii "Godzina Diabła", jednakże nie o tym zbiorze opowiadań czas. "Tylko Żywi Mogą Umrzeć" to pierwszy tom cyklu "Tessa Brown".
Narracja pierwszoosobowa, co mi się akurat podoba. Sama nie stosuję tej narracji przy własnych pozycjach (które w bliżej nieokreślonej przyszłości ukażą światło dzienne), bo wolę inny typ, ale w tej powieści akurat mi pasuje.
Podoba mi się to, iż książka nie jest chaotyczna, a bohaterka nie zachowuje się, jak rozszerzeniowa nastolatka, bo mam nerwy na takie powieści. Nie raz się poddałam, bo już nie mogłam zdzierżyć, choć tego nie lubię, tzn. nie lubię przerywać w połowie czytania, ale czasem to muszę.
Wiadomo, historii wiele takich, jednak przyjemnie się czyta. Styl jest na dobrym poziomie. Widać, że jest dobrze dopracowana względem merytorycznym, co choć sama może i nie piszę idealnie, ale też mam uczulenie, gdy widzę błędy rażące po oczach.
Podoba mi się też to, że Autorka nie ujawniła wszystkiego na raz. Fajnie jest dowiedzieć się o wszystkim od razu, ale jest to ukazane w taki sposób, że czytelnik ma ochotę sięgnąć po kolejną część i sięgnę na pewno.
Według mnie warto przeczytać, bo jest to jedna z lepszych polskich książek, jakie ukazały się do tej pory. Mam kilka w zanadrzu, które lubię z polskiej literatury, ale w porównaniu do zagranicznych, to się akurat chowają, bo tamtej jest znacznie więcej. Tylko pogratulować Autorce udanego debiutu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
4 2 10
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (45)

zgłoś błąd zgłoś błąd