Jacek_Dehnel 
status: Autor/Redaktor, ostatnio widziany 1 rok temu

Teksty redakcyjne

14-02-2015
Publicystyka

Flirt towarzyski, podobnie jak fotoplastikon, jest dzieckiem swoich czasów – tego okresu przejściowego pomiędzy dziewiętnastowiecznym zasznurowaniem a rozwiązłością rewolucji seksualnej. 

14-01-2015
Publicystyka

Smok trafił do mnie, niestety, zdekompletowany, bez pierwszych pięćdziesięciu stron, gdzie przepadła mi między innymi Przedmowa wydawcy, autora i tłomacza. Musiała być smakowita, bowiem ów wydawca, autor i tłomacz pojawia się w tekście całkiem często i był z pewnością postacią fascynującą.

17-12-2014
Publicystyka

W tomiszczu, o którym poprzednio pisałem, oprócz zwykłych poradników życia codziennego, ledwie nasyconych myśleniem magicznym, są i najprawdziwsze grymuary, czyli podręczniki magiczne. Tak, to nie pomyłka, grymuary ukazywały się na rynku jeszcze sto lat temu (a wychodzą i dziś), wiemy nawet gdzie.

19-11-2014
Publicystyka

Pisanie książek ma swoje dobre strony – choćby dlatego, że po drugiej stronie książki jest niemal zawsze jakiś czytelnik, a część przynajmniej czytelników to ludzie ciekawi, życzliwi i hojni. Wspominam o hojności, bo ramotkę, o której dziś opowiem, zawdzięczam jednej z moich czytelniczek. 

15-10-2014
Publicystyka

Wydawało mi się, że po kilku latach publikowania w Wirtualnej Polsce felietonów okołoksiążkowych – tych, które złożyły się później na sporą część „Młodszego księgowego” – wyczerpałem już tematy ogólne i w nowym cyklu powinienem zająć się wyłącznie tytułowymi „szpargałami”, czyli kuriozami wydawniczymi. I, jak to zwykle w takich razach bywa, tuż po rozpoczęciu zjawił mi się temat, który żal by mi było pominąć milczeniem.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
62 0 173
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd