rozwiń zwiń
Krzysztof

Profil użytkownika: Krzysztof

Kraków Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 1 rok temu
10
Przeczytanych
książek
46
Książek
w biblioteczce
3
Opinii
4
Polubień
opinii
Kraków Mężczyzna
Dodane| Nie dodano
Strony www:
eCzytelnik - ebooki, audiobooki, czytniki ebooków

Opinie


Na półkach:

Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z e-czytelniczym światem, poradnik Bartosza Danowskiego jest lekturą obowiązkową.

Poradnik porusza wiele kwestii, które często są źle interpretowane lub po prostu problematyczne i z którymi boryka się każdy, kto zaczyna swoją przygodę z e-czytelnictwem.

Książka może nie jest obszerna, niemniej jednak pan Bartosz poradził sobie z tematem wyśmienicie. Łatwość przekazu uzyskana została dzięki formie, w której każdy proces, każda informacja jest krok po kroku opisana bardzo szczegółowo.

Czytelnik nie tyle zrozumie, ale zobaczy na własne oczy jak to wszystko wygląda.

Potrzebujemy takich tytułów. Świadomość wygody i zalet związanych z elektronicznym czytaniem jest coraz większa, a takie książki tę sytuację dodatkowo mogą tylko poprawić.

Do lektury pełnej recenzji zachęcam tutaj:
https://www.eczytelnik.com/e-booki-poradnik-dla-poczatkujacych-e-czytelnikow-recenzja/

Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z e-czytelniczym światem, poradnik Bartosza Danowskiego jest lekturą obowiązkową.

Poradnik porusza wiele kwestii, które często są źle interpretowane lub po prostu problematyczne i z którymi boryka się każdy, kto zaczyna swoją przygodę z e-czytelnictwem.

Książka może nie jest obszerna, niemniej jednak pan Bartosz poradził sobie z tematem...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Co powinien wiedzieć każdy żółtodziób, który chce rozpocząć prowadzenie bloga? Powinien wiedzieć co chce osiągnąć, jak chce to zrobić i do jakiego odbiorcy przede wszystkim chce „uderzyć”. Nie rozpocząłem swojego bloga z dnia na dzień. Jest to owoc moich długich przemyśleń o tym, jak powinien “idealny” w moim mniemaniu blog wyglądać. A jak swoje „wirtualne dziecko” wypromować? Facebook, Twitter, Facebook i Twitter? Niestety moja niewiedza i kiepskie poradniki dotyczące korzystania z Twittera, które napotkałem w sieci zraziły mnie do niego i odłożyłem go do przysłowiowego lamusa. Do czasu, kiedy do moich rąk trafił ebook “Twitter – sukces komunikacji w 140 znakach. Tajemnice narracji dla firm, instytucji i liderów opinii” autorstwa @ErykaMistewicza, znanego konsultanta strategii marketingowych. Muszę przyznać, że przez wcześniejsze doświadczenia nie oczekiwałem od niego objawienia, które zainspirowałoby mnie do bliższego poznania Twittera. Postanowiłem jednak zaryzykować i wczytując się w ten tytuł nawet nie zauważyłem, kiedy po godzinie, którą planowałem na czytanie minęła już druga, a ja jestem już prawie na końcu “twitterowej biblii”.

Cały Twitter został rozłożony na części pierwsze, a łatwość pisania autora zachęca czytelnika do nieprzerwanej lektury. Odniosłem wrażenie, że książka jest skierowana przede wszystkim do nowych i niedoświadczonych użytkowników Twittera, których autor uświadamia o wcześniej niedostrzeganych na Twitterze szczegółach. Są to jednak również informacje, które mogą przydać się i Twitterowym weteranom. Wytyka wszystkie błędy, które można popełnić prowadząc swoje Twitterowe konto i radzi jak ich unikać. Krok po kroku przedstawia rozwiązania, których stosowanie może zapobiec popełnianiu ich w przyszłości. Eryk Mistewicz udostępnia w swojej książce listę stu najciekawszych jego zdaniem kont na Twitterze, których obserwowanie może być przydatne dla każdego, kto chce poznać Twittera jak i zobaczyć w praktyce jak prawidłowo z niego korzystać. Autor uświadamia nas, że Twitter jest skutecznym i możliwe, że obecnie najszybszym źródłem informacji. Przy pomocy zaledwie 140 znaków użytkownicy przekazują je sobie w sposób zwięzły i przejrzysty, a łatwość i szybkość w docieraniu do interesantów jest niebywała. Obalając Twitterowe mity Eryk Mistewicz również przekonuje czytelnika, że Twitter nie został stworzony tylko dla polityków i dziennikarzy. Jest on dostępny dla każdego i każdy z głową na karku może osiągnąć wyznaczone sobie cele za sprawą Twittera. Jego obsługa bowiem wcale nie jest tak skomplikowana jakby się mogło na początku wydawać.

Po przeczytaniu całości mogę stwierdzić, że Eryk Mistewicz zaserwował danie, które każdy czytelnik może zjeść ze smakiem. To właśnie książka Eryka Mistewicza pomogła mi w największym stopniu w poznaniu Twittera i jego obsługi. Książkę mogę gorąco polecić zarówno tym, którzy swoją przygodę z Twitterem dopiero zaczynają, jak i tym, którzy tę przygodę już zaczęli, ale nie wiedzą jak z Twittera korzystać.

Co powinien wiedzieć każdy żółtodziób, który chce rozpocząć prowadzenie bloga? Powinien wiedzieć co chce osiągnąć, jak chce to zrobić i do jakiego odbiorcy przede wszystkim chce „uderzyć”. Nie rozpocząłem swojego bloga z dnia na dzień. Jest to owoc moich długich przemyśleń o tym, jak powinien “idealny” w moim mniemaniu blog wyglądać. A jak swoje „wirtualne dziecko”...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Na pewno choć raz zastanawiałeś się, w jaki sposób mógłbyś osiągnąć niezależność finansową. Może nieruchomości? Temat dość modny, o którym każdy słyszał, ale nie każdy się go podejmuje. Inspirację do takiego sposobu zarobku postanowił przedstawić nam Marcin Matuszewski w swojej książce zatytułowanej “Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości“. Autor, zainspirowany książkami Roberta Kiyosakiego, rozpoczął swoją karierę jako tytułowy “landlord”. Kim dokładnie jest “landlord”? Jak autor sam tłumaczy, osobą bardzo doświadczoną w inwestowaniu w nieruchomości. Marcin Matuszewski dzieli się z Tobą swoim doświadczeniem, pomaga Ci zrozumieć rynek inwestycyjny, jak i wskazuje drogę do mądrego i rozsądnego inwestowania w nieruchomości.

Książka Marcina Matuszewskiego podzielona jest na trzy części – fabularną, merytoryczną i mentalną.
Jeśli chodzi o część fabularną – książka pana Marcina to historia człowieka, który postanowił spełnić swoje marzenie, jakim było uzyskanie tytułowej wolności finansowej. Droga na szczyt była dość wyboista, o czym opowiada wspominając o swoich porażkach i wytykając podejmowane przez niego samego złe decyzje. Pozwala Ci tym samym uczyć się nie na swoich błędach.
Część merytoryczna moim zdaniem nie była tak merytoryczna, jak bym się tego spodziewał. Autorowi nie mogę zarzucić braku wiedzy o branży inwestycyjnej, jednak jako laik oczekiwałem nauczyciela, który wyjaśni mi tajniki inwestycyjnego biznesu bardziej szczegółowo. Odniosłem bowiem wrażenie, że wszystko zostało opisane dość ogólnikowo i zabrakło paru drobiazgów, o które chciałbym autora czytając tę książkę zapytać.
Część mentalna opisuje profil wspomnianego na początku landlorda. Autor tłumaczy kim jest owy człowiek i czym różni się od zwyczajnego inwestora. Mogę śmiało stwierdzić, że jeśli jesteś zainteresowany tym biznesem, będzie to dla Ciebie dość ważny rozdział. O tyle ważny, że na pewno miałeś kiedyś sytuację, w której “podjąłbyś jakąś decyzję, ale…” – no właśnie. Tutaj jest to “ale”, które przepełnione sceptycyzmem powstrzymuje Cię przed postawieniem kolejnego kroku w kierunku sukcesu. Rozdział ten pomaga w przełamywaniu zastrzeżeń ludzi, którzy stoją w obliczu podjęcia ważnej decyzji. Pomoże im również stwierdzić, czy aby na pewno inwestycja okaże się dla nich korzystna.
Warto również wspomnieć o słowniczku terminów branżowych, który znajduje się na końcu książki. Każdy początkujący rentier powinien się nimi zapoznać, aby łatwiej było mu zrozumieć inwestycyjny język.

Czytając tę książkę poczułem się, jakbym siedział z autorem na przysłowiowym “piwie”. Luźny ton wypowiedzi autora zachęciłby mnie do inwestowania, jednak po przeczytaniu całości uważam, że musiałbym się z panem Marcinem umówić na jeszcze jedno “piwo”.
Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z inwestycyjnym biznesem, zapoznaj się z tym tytułem. Już nie dlatego, aby zaczerpnąć nieco teoretycznej wiedzy. Zapoznaj się z nim dlatego, że dzięki książce Marcina Matuszewskiego poznasz sytuacje i doświadczenia, jakie czekają Cię na drodze do zostania tytułowym landlordem.

Na pewno choć raz zastanawiałeś się, w jaki sposób mógłbyś osiągnąć niezależność finansową. Może nieruchomości? Temat dość modny, o którym każdy słyszał, ale nie każdy się go podejmuje. Inspirację do takiego sposobu zarobku postanowił przedstawić nam Marcin Matuszewski w swojej książce zatytułowanej “Landlord. Jak osiągnąć wolność finansową, inwestując w nieruchomości“....

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika Krzysztof Zemczak

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
10
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
4
razy
W sumie
wystawione
10
ocen ze średnią 7,8

Spędzone
na czytaniu
51
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]