Ewelinka5 
Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego. M. Pruszkowska. Wielbicielka kryminałów i nie tylko:)
kobieta, Józefów, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 14 minut temu
Teraz czytam
  • 25 lat niewinności
    czytelników: 31 | opinie: 2 | ocena: 4,5 (2 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-19 07:55:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-17 21:59:33
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-17 21:58:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Seryjni mordercy, gwałciciele, manipulatorzy i psychopaci – wszyscy oni nie mogą narzekać na brak powodzenia u kobiet, które poznały ich i pokochały już po tym, gdy trafili na Death Row, więzienny oddział cel śmierci w Teksasie. Wbrew nieco mylącemu – choć doskonałemu marketingowo – tytułowi, Polman nie zajmuje się tylko tworzącymi osobną subkulturę żonami zbrodniarzy, które a to ze sobą... Seryjni mordercy, gwałciciele, manipulatorzy i psychopaci – wszyscy oni nie mogą narzekać na brak powodzenia u kobiet, które poznały ich i pokochały już po tym, gdy trafili na Death Row, więzienny oddział cel śmierci w Teksasie. Wbrew nieco mylącemu – choć doskonałemu marketingowo – tytułowi, Polman nie zajmuje się tylko tworzącymi osobną subkulturę żonami zbrodniarzy, które a to ze sobą rywalizują, a to zwierają szyki. „Laleczki” służą holenderskiej dziennikarce jako pretekst do wielowątkowej opowieści reporterskiej o (czy raczej: przeciwko) karze śmierci. Do żarliwego oskarżenia amerykańskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Mamy tutaj rodzinne historie i kartoteki morderców. Są fragmenty poświęcone kucharzowi gotującemu ostatnie posiłki, bezdusznym strażnikom, żądnym krwi prokuratorom. Nie brakuje detalicznie opisanych sposobów wykonywania wyroków, pomyłek sądowych i spartaczonych egzekucji. I choć to może nie o nich książka, trochę za mało przeczytamy o ofiarach zbrodniarzy i ich rodzinach.

pokaż więcej

 
2018-09-14 19:22:54
Ma nowego znajomego: Patrycja
 
2018-09-13 18:56:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-13 18:48:12
Została fanką autora: Piotr Krysiak
 
2018-09-13 18:47:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-13 18:47:11
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-13 18:42:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Olivier Passan prowadzi właśnie sprawę, która ma na celu schwytanie wyjątkowo brutalnego zabójcy. Bestialską śmiercią giną kobiety w zaawansowanej ciąży. Morderca rozpruwa je niczym myśliwy oprawiający swą zwierzynę, natomiast nienarodzone dzieci, nadal połączone z matką pępowiną, pozostawiane są doszczętnie zwęglone u ich stóp. Jaką kreaturą trzeba być, by dopuszczać się czegoś takiego?... Olivier Passan prowadzi właśnie sprawę, która ma na celu schwytanie wyjątkowo brutalnego zabójcy. Bestialską śmiercią giną kobiety w zaawansowanej ciąży. Morderca rozpruwa je niczym myśliwy oprawiający swą zwierzynę, natomiast nienarodzone dzieci, nadal połączone z matką pępowiną, pozostawiane są doszczętnie zwęglone u ich stóp. Jaką kreaturą trzeba być, by dopuszczać się czegoś takiego? Passan ma podejrzanego, właściwie jest pewny, że to akurat ta osoba jest Akuszerem – taki bowiem przydomek nadano jej w mediach. Jednakże z braku twardych dowodów ma związane ręce i choć nie może udowodnić mu winy, nie popuszcza. Nie spocznie, póki nie dorwie drania. Czeka, aż ten popełni jakiś błąd, choćby najdrobniejszy. Do czynienia ma jednak z wyjątkowo inteligentnym i przebiegłym osobnikiem. Zaczyna się gra, brutalna, momentami zahaczająca o szaleństwo. Tymczasem pojawia się nowe zagrożenie. Życiu dzieci Oliviera oraz jego żony grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czyżby była to jedna z zagrywek Akuszera?

pokaż więcej

 
2018-09-12 06:56:17
Została fanką autora: Grzegorz Głuszak
 
2018-09-07 14:26:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-04 13:09:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Roy Grace (tom 1)
 
2018-09-04 13:00:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Roy Grace (tom 2)
 
2018-08-30 17:47:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Roy Grace (tom 10)

Nadinspektor Roy Grace z wydziału dochodzeniowego policji w Brighton dzieli swój czas między pracę oraz opiekę nad synkiem Noah i przygotowania do ślubu ze swoją narzeczoną Cleo. Gdy właśnie planuje podróż poślubną do Wenecji, na horyzoncie pojawia się sprawa, która może pokrzyżować jego plany. Agentka handlu nieruchomościami Red Westwood wierzy, że wreszcie uporała się z trudną przeszłością u... Nadinspektor Roy Grace z wydziału dochodzeniowego policji w Brighton dzieli swój czas między pracę oraz opiekę nad synkiem Noah i przygotowania do ślubu ze swoją narzeczoną Cleo. Gdy właśnie planuje podróż poślubną do Wenecji, na horyzoncie pojawia się sprawa, która może pokrzyżować jego plany. Agentka handlu nieruchomościami Red Westwood wierzy, że wreszcie uporała się z trudną przeszłością u boku dominującego Bryce’a Laurenta, który próbował przejąć kontrolę nad jej życiem. Laurent, oszust posługujący się licznymi fałszywymi tożsamościami, w końcu wyprowadził się z jej mieszkania i otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do Red, która niedawno związała się z troskliwym i opiekuńczym lekarzem Karlem Murphym, z którym planuje przyszłość. Jednak Karl nie pojawia się na ich kolejnej randce i niespodziewanie znika z życia Red, a wkrótce na jednym z pól golfowych policja znajduje jego zwęglone zwłoki oraz list pożegnalny. Wszystkie ślady wskazują na samobójstwo, lecz Roy Grace i jego koledzy z wydziału dochodzeniowego mają wątpliwości. Kiedy nadinspektor angażuje się w poszukiwanie Laurenta, ten bierze na cel również jego, postanawiając zaatakować Grace’a w dniu jego ślubu. Policjanci i osaczona Red Westwood podejmują walkę z prześladowcą, kładąc na szali bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych

pokaż więcej

 
2018-08-23 22:20:31
Ma nowego znajomego: xLadyInBlack
 
Moja biblioteczka
815 142 7605
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (348)

Ulubieni autorzy (86)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (17)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd