Ewelinka5 
Są książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego. M. Pruszkowska. Wielbicielka kryminałów i nie tylko:)
kobieta, Józefów, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 22 godziny temu
Teraz czytam
  • Bez wyroku
    Bez wyroku
    Autor:
    Prawdziwe historie Polaków, którym wymiar sprawiedliwości złamał życie bezpodstawnie wysyłając za kraty. Czy o szóstej nad ranem weszli do ciebie razem z drzwiami funkcjonariusze w czarnych kominiar...
    czytelników: 149 | opinie: 6 | ocena: 7,31 (26 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-19 09:18:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-16 09:46:39
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-06-16 09:28:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka „Ludzie i gady” to swoiste kompendium wiedzy o tym jak to jest „w pierdlu”. Co czuje człowiek trafiający na dołek, jakie ma przemyślenia, co go boli, a co przeraża. Strach to w końcu jeden ze wspólnych mianowników rozmów, które autorprzeprowadził z osadzonymi. W momencie gdy przekracza się próg TEGO miejsca, zaczyna się nowe życie. Nowe, nie znaczy wcale lepsze. To życie pełne... Książka „Ludzie i gady” to swoiste kompendium wiedzy o tym jak to jest „w pierdlu”. Co czuje człowiek trafiający na dołek, jakie ma przemyślenia, co go boli, a co przeraża. Strach to w końcu jeden ze wspólnych mianowników rozmów, które autorprzeprowadził z osadzonymi. W momencie gdy przekracza się próg TEGO miejsca, zaczyna się nowe życie. Nowe, nie znaczy wcale lepsze. To życie pełne niebezpieczeństw, zagrożeń, przemocy. Brutalna rzeczywistość rzadko daje osadzonym taryfę ulgową. Nie ważne za co siedzą, ważne jak TAM sobie poradzą. Jak zorganizują swój świat w dusznej celi, u boku śmierdzących skarpet innego osadzonego. Kto grypsuje, a kto nie. Co można zyskać, a co stracić poprzez grypsowanie. Płynąc poprzez kolejne strony książki dowiecie się kto komu podbija bajerę i jakie to ma znaczenie. Jak kształtuje się więzienna hierarchia, kto jest Panem a kto niewolnikiem. Czy warto i w jakich sytuacjach zwracać się „Pszepana”. Bohaterowie książki opowiedzą Wam jak żyło się w więzieniu kiedyś, a jak jest dziś. Czy dzisiejsza grypsera straciła na jakości? Poznacie sposoby wchodzenia w subkulturę więzienną, raczyć się będziecie opowiastkami o pokonywaniu słabości i tłumieniu emocji.

„Ludzie i gady” otworzą przed Wami wrota piekieł, abyście choć przez chwilę mogli poczuć klimat więziennej stęchlizny. Dowiecie się jakie są obowiązki świeżaka, kto jest gitem, kalifaktorem, a kto cwelem, bądź frajerem. Zrozumiecie w jaki sposób buduje się własną pozycję, jakie panują zasady i co grozi za ich złamanie. Dlaczego niektórzy trafiają pod ochronkę? Co w więziennej gwarze oznacza „mercedes” a co „prostytutka”? Ile są w stanie zrobić osadzeni by zdobyć Gołdę i Jazz.Wreszcie na czym polega przekopanie i schowanie do wora.

Temat więzień, osadzonych, kary śmierci jest jak gorący kartofel. Co jakiś czas pojawiają się głosy niezadowolonych z systemu penitencjarnego. Żyjącym w zgodzie z prawem wydaje się, że TAMCI za kratami są pasożytami. A co się z tym wiąże, powinni cierpieć, odpokutować winę, żyć o suchym chlebie i wodzie, w samotności. Co o tym sądzą sami osadzeni? Czy żałują, za czym tęsknią i czego im brakuje? Odpowiedzi z pewnością odnajdziecie na kartach książki. Dowiecie się też, czy wiara i nawrócenie po tamtej stronie muru mogą zdziałać cuda, czy możliwa jest przemiana duchowa więźnia. Z każdej z tych rozmów można wyciągnąć pewną naukę. Być może nie jest to literatura fachowa wysokich lotów, nie ma w niej teorii i skomplikowanych pojęć. Jest za to samo życie, tragiczne, przechlapane, często na własne życzenie. Książkę polecam każdemu bez względu na wiek, zainteresowania, wykształcenie i wykonywany zawód. Bo to jest ukazanie ludzkiego wymiaru więziennej egzystencji z całą jej beznadzieją. Z natręctwami, koszmarami, bólem. To pokazanie świata do którego nikt przy zdrowych zmysłach nie ciągnie. Odległa planeta za zamkniętymi drzwiami, które dla Nas na chwilę otwarto. Szkoda byłoby TAM nie zajrzeć.

pokaż więcej

 
2018-06-12 22:22:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-12 22:20:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-12 22:20:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-12 22:20:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-12 22:19:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Reportaż
 
2018-06-12 20:42:38
Została fanką autora: Mariusz Sepioło
 
2018-06-11 22:01:07
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-11 14:55:29
Ma nowego znajomego: RasTen OlO
 
2018-06-09 08:41:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Seria: X-Varia

Ewa Ornacka oraz Piotr Pytlakowski (współautorzy chociażby Nowego alfabetu mafii), przybliżają nam historie między innymi żony włoskiego policjanta, córki generała, żony mafioza, matki gangstera czy też siostry porwanego przedsiębiorcy. Każda z przedstawionych tu kobiet miała swój bezpieczny, wypełniony rodzinną miłością świat; niestety w życiu każdej z nich nadszedł dzień, w którym najbliżsi... Ewa Ornacka oraz Piotr Pytlakowski (współautorzy chociażby Nowego alfabetu mafii), przybliżają nam historie między innymi żony włoskiego policjanta, córki generała, żony mafioza, matki gangstera czy też siostry porwanego przedsiębiorcy. Każda z przedstawionych tu kobiet miała swój bezpieczny, wypełniony rodzinną miłością świat; niestety w życiu każdej z nich nadszedł dzień, w którym najbliżsi im mężczyźni zginęli, zostali aresztowani lub porwani, a ich sprawy znalazły się na ustach wszystkich. Często poniżane, walczące ze skorumpowaną policją, stronniczymi mediami i bezmyślnym wymiarem sprawiedliwości, znalazły w sobie niespodziewanie, niezwykłe pokłady siły i odwagi by walczyć; walczyć o sprawiedliwość, szacunek oraz dobre imię swoich najbliższych. Jest to książka, która momentami oburza oraz powoduje poczucie bezsilności, przede wszystkim jest to jednak opowieść o miłości, która potrafi zwyciężyć wszystkie przeciwności

pokaż więcej

 
2018-06-07 10:07:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-07 08:52:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-06 22:11:16
Ma nowego znajomego: Lidka
 
Moja biblioteczka
802 129 6640
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (342)

Ulubieni autorzy (80)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (17)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd