Anna 
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com, , https://www.facebook.com/ozzybloog, , https://www.instagram.com/swiatksiazekblog
Początkująca blogerka , zakochana w książkach . Moją pasją są książki , książki , książki oraz w pewnej części muzyka … Chciałabym przedstawiać tu książki które obecnie czytam, opisywać je , recenzować oraz mam nadzieję polecać innym. Zapraszam do polubienia bloga na Facebooku : https://www.facebook.com/ozzybloog/ https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/
kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Bezpieczna przystań
  Bezpieczna przystań
  Autor:
  Pewnego dnia do nadmorskiego miasteczka przyjeżdża tajemnicza młoda kobieta o imieniu Kate. Jest atrakcyjna, ale wyraźnie unika nowych znajomości, wiodąc życie pustelniczki. Do czasu.Kiedy poznaje Ale...
  czytelników: 13855 | opinie: 615 | ocena: 7,65 (6127 głosów) | inne wydania: 5
 • Cienie
  Cienie
  Autor:
  Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znik...
  czytelników: 2199 | opinie: 215 | ocena: 7,76 (1181 głosów)
 • Czynnik miłości
  Czynnik miłości
  Autor:
  Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hała...
  czytelników: 1056 | opinie: 101 | ocena: 6,71 (528 głosów) | inne wydania: 1
 • Dziewczyna, która przepadła
  Dziewczyna, która przepadła
  Autor:
  Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona pr...
  czytelników: 1484 | opinie: 97 | ocena: 8,51 (460 głosów)
 • Dziewczyna z Brooklynu
  Dziewczyna z Brooklynu
  Autor:
  Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała: „Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?”. Co m...
  czytelników: 6659 | opinie: 452 | ocena: 7,36 (2928 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-13 12:42:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kornel Strasburger (tom 2)

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Kolejna z tegorocznych nowości na rynku wydawniczym. Tym razem wkraczamy w świat, który pokazuje nam ukazane reporterskim zacięciem realia Warszawy z roku 1931 i prawdziwy obraz III Rzeczypospolitej.
Warto nadmienić iż powieść ta - Grzegorza Kalinowskiego nominowana jest do Nagrody Wielkiego Kalibru !

W mieście pełnym agentów obcych wywiadów i...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Kolejna z tegorocznych nowości na rynku wydawniczym. Tym razem wkraczamy w świat, który pokazuje nam ukazane reporterskim zacięciem realia Warszawy z roku 1931 i prawdziwy obraz III Rzeczypospolitej.
Warto nadmienić iż powieść ta - Grzegorza Kalinowskiego nominowana jest do Nagrody Wielkiego Kalibru !

W mieście pełnym agentów obcych wywiadów i politycznych rozgrywek nie istnieją żadne zbiegi okoliczności , a morderstwo można bardzo łatwo zatuszować . W marcu 1931 roku " Kurier Poranny" podaje informację o wypadku samolotowym i wielkim huku w którym zginął wybitny polski konstruktor Zygmunt Puławski . Sprawę do rozwiązania otrzymuje podkomisarz Kornel Strasburger. Rozwiązanie tej sprawy to jedyna szansa dla podkomisarza aby wraz ze swoimi ludźmi nie został on zesłany na daleką prowincję .
Ale czy kojący smutki w alkoholu szef Brygady XI Specjalnej Urzędu Śledczego będzie w stanie dojść do prawdy ? Czy był to tylko niefortunny wypadek ? Czy może celowe morderstwo ?

Co do tego autora to szczerze mówiąc z jego powieściami spotykam się po raz pierwszy . Zakładam już z góry, że nie ostatni .
" Śledztwo ostatniej szansy" to moim zdaniem taka bardziej powieść szpiegowska. Fabuła książki jest dość spójna, nie nuży czytelnika; coś tu zawsze się dzieje. Interesujące jest tu to, że autorowi udało się w książce przemycić trochę wiedzy historycznej oraz poruszyć kilka poważniejszych tematów.
Ogólnie powieść czyta się bardzo dobrze oraz z wielką przyjemnością. Zainteresuje ona nawet takiego czytelnika jak ja- nie za bardzo lubiącego powieści z wątkami historycznymi …
Kalinowski w swojej powieści nie tylko lubi bawić się z czytelnikiem we wszelkiego rodzaju zgadywanki, ale także potrafi zaskoczyć puentą . Pokazuje nam jak destrukcyjne może być uzależnienie od silnego nałogu dla człowieka, wprowadza nas celowo błędnymi drogami aby zmusić do myślenia. Znajdziemy tu także dużo interesujących zwrotów akcji oraz zaskakujące rozwiązania.

" Śledztwo ostatniej szansy " Grzegorza Kalinowskiego to kryminał szpiegowski dla bardziej wymagających czytelników. Ci, którzy zdecydują się po niego sięgnąć na pewno się nie zawiodą.
Gorąco polecam !

pokaż więcej

 
2018-11-09 13:20:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Kolejna z nowości na rynku wydawniczym po którą zdecydowałam się sięgnąć. Niestety, tym razem opinie które o niej sama przeczytałam wcześniej zapowiadały świetny kryminalny debiut literacki. Moim zdaniem zaś ta pozycja aż nadto nie porwie wymagającego czytelnika .

Morgan Sheppard jako jedenastolatek rozwiązuje zagadkę śmierci nauczyciela...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Kolejna z nowości na rynku wydawniczym po którą zdecydowałam się sięgnąć. Niestety, tym razem opinie które o niej sama przeczytałam wcześniej zapowiadały świetny kryminalny debiut literacki. Moim zdaniem zaś ta pozycja aż nadto nie porwie wymagającego czytelnika .

Morgan Sheppard jako jedenastolatek rozwiązuje zagadkę śmierci nauczyciela matematyki. Mimo, że wszyscy dookoła myśleli , że to było samobójstwo Morganowi udało się odnaleźć zabójcę.
W dorosłym już życiu Morgan jest aktorem telewizyjnym i prowadzi własny program pod jakże wymownym tytułem " Detektyw z sąsiedztwa". Pewnego dnia budzi się on w zamkniętym pokoju hotelowym przykuty kajdankami do łóżka. Oprócz niego w pokoju jest jeszcze pięć nieznanych sobie osób, porwanych i chwilowo uśpionych .
Gdy wszyscy są już całkowicie rozbudzeni ze stojącego w rogu pokoju telewizora, który jak się okazuje był ciągle włączony pomimo czarnego ekranu, Sheppard dowiaduje się, że jedna z osób w pokoju jest mordercą, a ciało zabitego znajduje się w łazience. Morgan ma trzy godziny by odkryć kto z osób w pokoju jest mordercą . Jeśli mu się to nie uda , wszystkie osoby znajdujące się w hotelu zginą. I nie tyczy się to tylko osób umieszczonych w tym pokoju ….
" Zgadnij kto" to pozycja debiutancka autora napisana jako praca magisterska z pisarstwa. Powieść stworzona przez autora potencjał może i ma aczkolwiek bywały momenty kiedy nużyła mnie niemiłosiernie. Czas teraźniejszy w powieści przeplata się równocześnie z przeszłością głównego bohatera i w sumie autor bazuje tu na wielu utartych w podobnych powieściach schematach.
Tak jak pisałam : fabuła książki potencjał , ma ale brakło mi tu elementów grozy, napięcia czy atmosfery tajemniczości .


Podsumowując :
" Zgadnij kto " Chrisa McGeorga zapowiadany jest jako znakomity kryminał utrzymany w konwencji escape roomu . Jak dla mnie to powieść , która jest bardziej dla niewymagającego czytelnika, lekka i trochę nudnawa lektura. Ja osobiście jej nie polecam. Sama też do niej więcej nie zamierzam wracać.

pokaż więcej

 
2018-11-04 18:52:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 1)

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Standardowo po książki młodzieżowe już sięgam coraz rzadziej. A jeśli chodzi o takie pozycje jak ta to już wcale. Lecz by nie opierać się w kółko na recenzjach książek z kategorii mojej ulubionej postanowiłam sięgnąć po coś nowego; dla mnie nowego . Tematyka książek młodzieżowych coraz częściej sięga postaci księżniczek - bo która dziewczyna nie...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Standardowo po książki młodzieżowe już sięgam coraz rzadziej. A jeśli chodzi o takie pozycje jak ta to już wcale. Lecz by nie opierać się w kółko na recenzjach książek z kategorii mojej ulubionej postanowiłam sięgnąć po coś nowego; dla mnie nowego . Tematyka książek młodzieżowych coraz częściej sięga postaci księżniczek - bo która dziewczyna nie chciałaby nią być? :) - tak więc stanęło na serii Kronik Ocalałych .

Nasza bohaterka; księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighanów, Królestwa przesiąkniętego tradycją. Mimo to w dniu swojego ślubu ucieka , ponieważ pragnie wyjść za mąż z miłości a nie z poczucia obowiązku oraz by zapewnić sojusz polityczny.
Lia ścigana przez licznych łowców znajduje bezpieczne schronienie w odległej od królestwa wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywają dwaj nieznajomi Lia żwawo im się przygląda. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem zaś drugi to zabójca, który ją ściga. Niestety na każdym kroku czai się jakiś podstęp i Lia jest bardzo bliska jego rozwiązania . Niestety w tym samym momencie dziewczyna się zakochuje. Jak to się zakończy ?

" Fałszywy pocałunek" to powieść świetnie oraz wspaniale napisana. Styl pisania autorki jest zarówno lekki jak i z lekka tajemniczy . Autorka nie tylko doskonale wprowadza nas w klimat tej powieści, ale także troszkę wodzi czytelnika za nos. Fabuła powieści napisana jest w dość interesujący sposób oraz sprawia, że sami wpadamy w perfidnie zastawione pułapki przez autorkę . Ponadto słownictwo oraz język jakim posługują się bohaterowie książki sprawiają wrażenie jakby faktycznie się przy tym było, nie trudno sobie te sceny wyobrazić . Co zaś do samego zakończenia to powiem, że autorka skuteczni potrafi wprawić czytelnika w osłupienie i sprawić , że będzie się chciało sięgnąć po kolejny tom sagi.

Podsumowując :
Mary E. Pearson w swojej powieści sprawia, że czytelnik jest całkowicie wciągnięty w fabułę powieści . Pomimo tego, że powieść młodzieżowa nie jest dla osób w moim wieku raczej to mi bardzo ona przypadła do gustu.
" Fałszywy pocałunek" czytało się lekko i przyjemnie. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom Kroniki Ocalałych .

Gorąco polecam !

pokaż więcej

 
2018-10-29 12:27:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Co do tej pozycji to niestety chyba się troszkę pomyliłam. Książką, której opis zapowiadał się ciekawie mnie niestety nie wciągnął. Powiem gorzej , gdzieś w środku całkowicie się zgubiłam o co ogólnie w niej chodzi .Fabuła książki ogólnie koncentruje się wokół porwania dwóch dziewczyn – Nicol i Megan. Brały one udział w imprezie kończącej lato...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Co do tej pozycji to niestety chyba się troszkę pomyliłam. Książką, której opis zapowiadał się ciekawie mnie niestety nie wciągnął. Powiem gorzej , gdzieś w środku całkowicie się zgubiłam o co ogólnie w niej chodzi .Fabuła książki ogólnie koncentruje się wokół porwania dwóch dziewczyn – Nicol i Megan. Brały one udział w imprezie kończącej lato ale żadna nie pojawiła się z powrotem w domu . Po kilku miesiącach przetrzymywania Megan udaje się uciec . Nie wiem ona jednak do końca co się stało z Nicol, nie udało się jej do tej pory odnaleźć. Z pomocą psychologa Megan pisze książkę , wspomnienia która zostaje jedną z lepszych książek na rynku.

Livia starsza siostra Megan bardzo chce dowiedzieć się co tak naprawdę zaszło przez te kilka miesięcy dlatego też przeprowadza prywatne śledztwo wciągając w to Megan . Aktualnie odbywająca staż w prosektorium Livia nawet nie podejrzewa że jedno z ciał, które aktualnie bada doprowadzi ją do nowych faktów w trwającym od ponad roku śledztwie. Razem z Megan rozpoczynają śledztwo, którego wyniki wprawią je w osłupienie .

Fabuła tej książki jest skonstruowana w niezły sposób , role które są tutaj odgrywane nie wypadają źle. Jednakże jest w tym coś co mnie z początku pogubiło w całej książce i szczerze powiedziawszy do tego momentu nie wiem dokładnie o co tam chodziło. Bo niby mamy wątek porwania, wątek kiedy jedna z dziewczyn wraca i pod ja bym nazwała ” małym przymusem” terapeuty spisuje swoje przemyślenia i to co się z nią działo w trakcie porwania ale sama nie wiem, ta wielowątkowość poprowadzona tutaj sprawiła że się pogubiłam w tej historii. I chyba to jedyny minus tej książki jak dla mnie.
Powieści napisanej przez autora nie czyta się źle, większość wątków się tutaj niby uzupełnia . Brakło mi tutaj natomiast napięcia, także śledztwo prowadzone przez dziewczyny trochę się ciągnie . ” Uprowadzona” zaliczana jest do gatunku kryminału psychologicznego, ale szczerze to ja bym jej kryminałem nie nazwała.


Nie będę się tu rozpisywać bo nie za bardzo mam nad czym w sumie. Jeśli ktoś lubi lekkie kryminały to polecam ale dla osób szukających tego czegoś, tego dreszczyku emocji – moim zdaniem przy tej pozycji będziecie się nudzić 🙂

pokaż więcej

 
2018-10-27 11:45:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 11:45:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 11:45:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 11:45:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 11:44:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-27 11:44:52
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 11:44:21
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-27 11:44:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-27 11:43:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Dom na Wyrębach (tom 3)
 
2018-10-27 11:42:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czy wy też lubicie książki, które zdarzyły się na prawdę ? Napisane na faktach ? Ja tak . Dlatego też mimo , że wiedziałam iż ta książka trochę w kolejce poczekać musiała- będzie bardzo interesującą pozycją. Ponadto ( mam nadzieję, że nikogo nie urażę), ale ludzie powinni poznawać takie historie, bo to co powinno być z natury dobre nie zawsze takie jest – a reagować powinniśmy zawsze- nie... Czy wy też lubicie książki, które zdarzyły się na prawdę ? Napisane na faktach ? Ja tak . Dlatego też mimo , że wiedziałam iż ta książka trochę w kolejce poczekać musiała- będzie bardzo interesującą pozycją. Ponadto ( mam nadzieję, że nikogo nie urażę), ale ludzie powinni poznawać takie historie, bo to co powinno być z natury dobre nie zawsze takie jest – a reagować powinniśmy zawsze- nie ważne czy to osoba kościelna czy też zwykły człowiek.

Książka Justyny Kopińskiej to obszerny reportaż, który chociaż w małej części oddaje sprawiedliwość pokrzywdzonym dzieciom z ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry boromeuszki.
Autorka poprzez rozmowę z ofiarami, sprawcami i ludźmi tam pracującymi na co dzień ujawnia prawdę, która nikomu sama by do głowy nie przyszła.

Dzieci przebywające w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne zamiast ciepła i miłości znały tylko ból, cierpienie, wykorzystywanie seksualne i przemoc. I to nie tylko ze strony innych mieszkańców ośrodka, rówieśników ale także ze strony właśnie sióstr. Historia ukazana w tej powieści po prostu ” rozwala”, załamuje zdrowo myślącego człowieka . ” Rozwala” , bo jak można widząc krzywdę dziecka przejść obok niego obojętnie ?! Jak można będąc przede wszystkim osobą duchowną pozwalać na coś takiego? I co najgorsze – samemu też się tego dopuszczać !
Jak można tak krzywdzić mała, bezbronną osobę, choć przysięgało się pomagać bliźniemu? i co najważniejsze – jak można być tak po prostu złym i zepsutym w środku, a przed innymi grać osobę pobożną, miłą, troskliwą ?
Sięgając po ten reportaż możecie być pewni, że i Wami on zatrzęsie. To co działo się za ścianami ośrodka to zło, którego nigdy te dzieci nie powinny doświadczyć. I choć większość z nich to dorosłe już osoby to trauma jaką doświadczyli ze strony osób z ośrodka pozostanie w nich na zawsze.

Osoby odpowiedzialne za te traumę zostały osadzone, ale kara jaką sąd nakazał pozostawia wiele do życzenia. A ośrodek prowadzony przez siostry boromeuszki do dziś wzbudza wiele kontrowersji .

Polecam samemu sięgnąć po ten reportaż i wypowiedzieć się na ten temat.

pokaż więcej

 
2018-10-27 11:31:05
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 2) | Seria: Mroczna strona
 
Moja biblioteczka
341 128 1126
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (34)

Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd