Anna 
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com, , https://www.facebook.com/ozzybloog, , https://www.instagram.com/swiatksiazekblog
Początkująca blogerka , zakochana w książkach . Moją pasją są książki , książki , książki oraz w pewnej części muzyka … Chciałabym przedstawiać tu książki które obecnie czytam, opisywać je , recenzować oraz mam nadzieję polecać innym. Zapraszam do polubienia bloga na Facebooku : https://www.facebook.com/ozzybloog/ https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/
kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 9 godzin temu
Teraz czytam
 • Bezpieczna przystań
  Bezpieczna przystań
  Autor:
  Pewnego dnia do nadmorskiego miasteczka przyjeżdża tajemnicza młoda kobieta o imieniu Kate. Jest atrakcyjna, ale wyraźnie unika nowych znajomości, wiodąc życie pustelniczki. Do czasu.Kiedy poznaje Ale...
  czytelników: 13796 | opinie: 611 | ocena: 7,65 (6099 głosów) | inne wydania: 5
 • Cienie
  Cienie
  Autor:
  Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, laureata nagrody Wielkiego Kalibru. W Milanówku giną dwie kobiety – córka i konkubina słynnego gangstera. Zastrzelono je z broni podkomisarza Kochana, a on sam znik...
  czytelników: 2019 | opinie: 208 | ocena: 7,8 (1073 głosy)
 • Czynnik miłości
  Czynnik miłości
  Autor:
  Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hała...
  czytelników: 1052 | opinie: 100 | ocena: 6,71 (526 głosów) | inne wydania: 1
 • Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
  Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
  Autor:
  Mówiły: Ty alkoholiku, ułomie, głupku. Masz zło w genach zapisane. To najbardziej wstrząsająca reportażowa książka roku. O sprawie, zakończonej skazaniem siostry Bernadetty na więzienie, słyszeliśmy...
  czytelników: 2072 | opinie: 178 | ocena: 7,76 (867 głosów)
 • Dziewczyna, która przepadła
  Dziewczyna, która przepadła
  Autor:
  Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona pr...
  czytelników: 1472 | opinie: 96 | ocena: 8,54 (452 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-22 21:44:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Czy wy też lubicie książki, które zdarzyły się na prawdę ? Napisane na faktach ? Ja tak . Dlatego też mimo , że wiedziałam iż ta książka trochę w kolejce poczekać musiała- będzie bardzo interesującą pozycją. Ponadto ( mam nadzieję, że nikogo nie urażę), ale ludzie powinni poznawać takie historie, bo to co powinno być z natury dobre nie zawsze takie...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Czy wy też lubicie książki, które zdarzyły się na prawdę ? Napisane na faktach ? Ja tak . Dlatego też mimo , że wiedziałam iż ta książka trochę w kolejce poczekać musiała- będzie bardzo interesującą pozycją. Ponadto ( mam nadzieję, że nikogo nie urażę), ale ludzie powinni poznawać takie historie, bo to co powinno być z natury dobre nie zawsze takie jest - a reagować powinniśmy zawsze- nie ważne czy to osoba kościelna czy też zwykły człowiek.
Książka Justyny Kopińskiej to obszerny reportaż, który chociaż w małej części oddaje sprawiedliwość pokrzywdzonym dzieciom z ośrodka wychowawczego prowadzonego przez siostry boromeuszki.
Autorka poprzez rozmowę z ofiarami, sprawcami i ludźmi tam pracującymi na co dzień ujawnia prawdę, która nikomu sama by do głowy nie przyszła.
Dzieci przebywające w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne zamiast ciepła i miłości znały tylko ból, cierpienie, wykorzystywanie seksualne i przemoc. I to nie tylko ze strony innych mieszkańców ośrodka, rówieśników ale także ze strony właśnie sióstr. Historia ukazana w tej powieści po prostu " rozwala", załamuje zdrowo myślącego człowieka . " Rozwala" , bo jak można widząc krzywdę dziecka przejść obok niego obojętnie ?! Jak można będąc przede wszystkim osobą duchowną pozwalać na coś takiego? I co najgorsze - samemu też się tego dopuszczać !
Jak można tak krzywdzić mała, bezbronną osobę, choć przysięgało się pomagać bliźniemu? i co najważniejsze - jak można być tak po prostu złym i zepsutym w środku, a przed innymi grać osobę pobożną, miłą, troskliwą ?

Sięgając po ten reportaż możecie być pewni, że i Wami on zatrzęsie. To co działo się za ścianami ośrodka to zło, którego nigdy te dzieci nie powinny doświadczyć. I choć większość z nich to dorosłe już osoby to trauma jaką doświadczyli ze strony osób z ośrodka pozostanie w nich na zawsze.
Osoby odpowiedzialne za te traumę zostały osadzone, ale kara jaką sąd nakazał pozostawia wiele do życzenia. A ośrodek prowadzony przez siostry boromeuszki do dziś wzbudza wiele kontrowersji .

Polecam samemu sięgnąć po ten reportaż i wypowiedzieć się na ten temat.

pokaż więcej

 
2018-10-22 19:46:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 2)

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Tym razem postanowiłam dla odmiany na fantastykę . ” Drugi Legion” to druga część; kontynuacja sagi Tajemnice Askiru na którą z niecierpliwością czekałam . I nie tylko w końcu się doczekałam, ale też i nie zawiodłam . Powiem więcej – liczę na kolejne tomy !

” Drugi Legion” swój początek ma w momencie przybycia do gospody tajemniczego wędrowca....
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Tym razem postanowiłam dla odmiany na fantastykę . ” Drugi Legion” to druga część; kontynuacja sagi Tajemnice Askiru na którą z niecierpliwością czekałam . I nie tylko w końcu się doczekałam, ale też i nie zawiodłam . Powiem więcej – liczę na kolejne tomy !

” Drugi Legion” swój początek ma w momencie przybycia do gospody tajemniczego wędrowca. Nieznajomy przybysz opowiada swoją historię Havaldowi i Leandrze. Opowiada im także o rozbiciu dawnego królestwa oraz pobieżnie wyjaśnia im funkcjonowanie magicznych wrót.
Havald , Leandra i reszta towarzyszy wyruszają na poszukiwania portalu, by przenieść się do Askiru . Mają zamiar tam szukać pomocy , ale chcą też równocześnie ostrzec mieszkańców przed najazdem brutalnego władcy Thalaku. Niestety zamiast w Askirze lądują na pustynnym Besarajnie; królestwie w którym czekają na naszych bohaterów nowe niebezpieczeństwa i polityczne intrygi.
W książce Richarda Schwartza mamy do czynienia głównie z narracją pierwszoosobową . Narratorem, a zarazem i przywódcą grupy , która w końcu opuszcza gospodę jest Havald. Jest to dobre rozwiązanie ,nie wprowadza czytelnika w żaden motłoch bo historia przedstawiona jest czytelnie i dokładnie. Autor zadbał tutaj o to, aby historia czytelnika całkowicie pochłonęła .

Książkę czyta się świetnie, akcja wcale nie zwalnia tempa – wręcz jest tu przeciwnie. Autor w świetny sposób wprowadza nas w swój wyimaginowany świat dokładnie w miejscu dokładnie w miejscu gdzie skończył się tom pierwszy.
Cała ukazana tutaj przez autora historia składa się w ciekawą, świetnie złożoną i pasjonującą opowieść gdzie główni bohaterowie i ich charaktery są na tyle autentyczne, że można się z nimi troszkę utożsamiać ( pomimo faktu, że jest to fantastyka). Dynamika, napięcie oraz nuta małej tajemniczości sprawia, że powieść czyta się bardzo dobrze i nie ma tutaj momentów nudy.

Co do zakończenia tego tomu – powiem tylko , że Richard Schwartz potrafi tutaj nieźle zaskoczyć czytelnika i sprawić, że ten z niecierpliwością będzie czekał na kolejny tom przygód naszych znajomych bohaterów .


Gorąco polecam tę pozycję !
Taki must have da czytelników fantastyki !

pokaż więcej

 
2018-10-15 19:59:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Standardowo po powieści dla dzieci nie sięgam - ja już z nich raczej wyrosłam , a swoich dzieci jeszcze nie mam . Ale " Pax " to książka, która pomimo tego, że kierowana jest głównie do młodszych czytelników to moim zdaniem niektórzy dorośli też wiele by się z niej nauczyli . 
 
Peter - główny bohater powieści jest małym, nastoletnim chłopcem . Mieszkając z ojcem w pobliżu lasu oswaja on...
Standardowo po powieści dla dzieci nie sięgam - ja już z nich raczej wyrosłam , a swoich dzieci jeszcze nie mam . Ale " Pax " to książka, która pomimo tego, że kierowana jest głównie do młodszych czytelników to moim zdaniem niektórzy dorośli też wiele by się z niej nauczyli . 
 
Peter - główny bohater powieści jest małym, nastoletnim chłopcem . Mieszkając z ojcem w pobliżu lasu oswaja on małego liska, którego nazywa Pax . Niestety zbliżająca się wojna zmusza chłopca do przeprowadzenia się do dziadka i rozstania z ukochanym liskiem . Po przeprowadzce Peter dręczony wyrzutami sumienia, że zostawił liska samego ucieka od dziadka do własnego domu; do Paxa. Po drodze spotyka niesamowitych ludzi, którzy pomimo swojego cierpienia i wojny chcą pomóc małemu chłopcu w potrzebie . 
W swojej książce autorka ukazuje nam całą historię dwutorowo. Z jednej strony mamy historię widzianą oczami małego, dzielnego chłopca. Z drugiej strony zaś - oczami liska , który nie wie dlaczego JEGO człowiek zostawił go samego . Ukazane tu retrospekcje z dzieciństwa pokazują nam jak człowiek może bardzo być przywiązany do zwierzęcia i odwrotnie . Autorka w bardzo prosty sposób pokazuje nam ważne wartości , którymi powinniśmy w życiu się kierować . I które nasze dzieci głownie powinny znać i stosować .
 
Podsumowując : ( bo o tej pozycji nie ma co długo się rozpisywać ;)) 
" Pax " to lektura , którą poleciłabym zarówno dla tych najmłodszych czytelników jak i tych starszych - dorosłych osób. Książka w interesujący sposób ukazuje nam działanie ludzkiej psychiki oraz tego jak człowiek reaguje na niektóre sytuacje - szczególnie gdy jego decyzje są nieważne. 
Książka ta pokazuje nam jak radzić sobie ze stratą, frustracją i osamotnieniem. 
" Pax" Sary Pennypacker to piękna powieść o sile przyjaźni, o samotności , o tym jak wojna skutkuje na decyzję ludzi oraz o podejmowaniu dojrzałych i przemyślanych decyzji . 
 
Jest to lektura, którą każdy powinien choć raz przeczytać ! 

pokaż więcej

 
2018-10-08 15:16:33
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-08 15:04:46
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-08 14:58:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Po książki tego autora chciałam sięgnąć już wcześniej, ale jakoś jeszcze się nie złożyło. A słyszałam same super opinie na jego temat ! Dopiero kiedy ” Najszczęśliwsza” ukazała się w audiobooku stwierdziłam , że tym razem ” Mu” nie odpuszczę. I powiem Wam, że ta książka to będzie absolutny hit tej jesieni. Jak dla mnie przebija nawet i Mroza

...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/

Po książki tego autora chciałam sięgnąć już wcześniej, ale jakoś jeszcze się nie złożyło. A słyszałam same super opinie na jego temat ! Dopiero kiedy ” Najszczęśliwsza” ukazała się w audiobooku stwierdziłam , że tym razem ” Mu” nie odpuszczę. I powiem Wam, że ta książka to będzie absolutny hit tej jesieni. Jak dla mnie przebija nawet i Mroza

Dawid Kaster – nasz główny bohater – to artysta i malarz. Prowadzi dość udane i szczęśliwe życie wraz ze swoją ukochaną żoną . Niestety pewnego wyjątkowego dla nich wieczoru jego żona zostaje brutalnie zamordowana, a Dawid znajduje przy niej dziwnie brzmiący liścik.
Po 4 latach od tego wydarzenia, kiedy mężczyzna jakoś w miarę normalnie ułożył sobie życie u boku nowej partnerki, dostaje ręcznie napisany list od jego zamordowanej żony. Nasz bohater zaczyna popadać w lekką dezorientację , zaczyna mieć pewne wątpliwości co do jej śmierci i sam stara się dojść do rozwiązania tej jakże dziwnej zagadki . Czy mu się to uda ? Czy śmierć jego żony to była tylko mistyfikacja ?

” Najszczęśliwsza” przyciąga uwagę czytelnika nie tylko odpowiedzianą w niej historią. Samo nazwisko autora oraz świetnie dobrana do tego okładka same proszą się o to aby po nią sięgnąć . A decydując się właśnie na te pozycję otrzymujemy świetny i zaskakujący na każdym kroku thriller psychologiczny. Znajdziemy tu zarówno świetny pomysł na ciekawą fabułę, ciągle narastające napięcie, mylenie tropów oraz zaskakujące zakończenie.

Autor pomimo tego, że w pewnym momencie pozwala czytelnikowi dojść tego kto może kryć się za historią z litem i zabójstwem to jednak w pewnym momencie sprawia, że całe dotychczasowe domysły szlak trafia ! Ale nie pozostajemy z niczym, o nie …
Na sam koniec mamy dokładnie wszystko przemyślane, dokładnie wszystko wyjaśnione i nie ma tu żadnych nieścisłości. Take czytelnik może być w pełni zadowolony po tej lekturze.

Fabuła ” Najszczęśliwszej” jest fascynująca, a styl pisania autora sprawia, że przez te książkę dosłownie się mknie. Postaci stworzone przez autora, a w szczególności główny bohater i jego żałoba po stracie ukochanej żony, sprawiają że czytelnik jak najbardziej się z nim utożsamia, odczuwa to samo .
Max Czornyj w profesjonalny sposób gra tutaj nie tylko na uczuciach czytelnika, ale także potrafi siać niezły zamęt .

Podsumowując :
” Najszczęśliwsza” Maxa Czornyja to świetny i mocny thriller psychologiczny; szokujący i rozdzierający umysł czytelnika. Znajdziemy tu wszystko : począwszy od przerażenia, lęku, ulgi, nadziei czy też radości i smutku. Z tą pozycją literacką naprawdę nie można się nudzić .

Gorąco wszystkim polecam !

pokaż więcej

 
2018-10-08 14:13:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Powiem szczerze, że trochę czekałam za tą powieścią . Szczególnie zerkając na jej zapowiedzi sądziłam , że będzie to coś nowego, interesującego !
Niestety ta pozycja zawiodła mnie i to bardzo .

Abelie - nasza bohaterka jest korektorką i redaktorką w większym wydawnictwie, ale ma już powoli dość poprawiania błędów innych pisarzy. Chciałaby w końcu...
https://osobistyswiatksiazek.wordpress.com/


Powiem szczerze, że trochę czekałam za tą powieścią . Szczególnie zerkając na jej zapowiedzi sądziłam , że będzie to coś nowego, interesującego !
Niestety ta pozycja zawiodła mnie i to bardzo .

Abelie - nasza bohaterka jest korektorką i redaktorką w większym wydawnictwie, ale ma już powoli dość poprawiania błędów innych pisarzy. Chciałaby w końcu zacząć pisać na własne konto . Pewnego dnia jej życie zostaje całkowicie i diametralnie zmienione. Mimo tego , że traci pracę w wydawnictwie to zyskuje inną okazję jej życia. Jej ulubiony pisarz, Paolo Mottoli szuka swojej nowej asystentki i to właśnie ją chce zatrudnić ! Abelie przeprowadza się do jego posiadłości i równocześnie zaczyna skupiać na pisaniu własnej powieści .
Pewnego razu ze zdziwieniem dostrzega wielkie podobieństwo miedzy jej powieścią, a tym co pisze Paolo. Czy to może być zwykły przypadek ? Czy jednak ją i Paolo łączy tak naprawdę coś więcej ?

Jeśli chodzi o samą fabułę książki to nie jest ona sama w sobie taka zła. Powieść reklamowana jest z gatunku thrillera, choć szczerze powiedziawszy ja bym jej tym nie nazwała. Pomysł na fabułę autor miał może ciekawy, ale troszkę to wszystko tutaj niedopracowane. Niestety bywały takie momenty, że książka po prostu mnie nużyła i miałam ochotę ją odłożyć - na stałe.
Nie do końca wiadomo też jak jest w tym przypadku z narracją w powieści; idzie się pogubić w tym KOGO książkę aktualnie czytamy : Paola czy Abelie.
W " Trzeciej księdze" wątki teraźniejsze przeplatane są jednocześnie z XVI-wiecznymi dziejami i chyba tylko to jest tym co utworowi się tutaj udało.

Podsumowując :

" Trzecia księga" Adama Ablera to według opisów z tyłu książki "to książka jakiej w Polsce jeszcze nie było" . I z tym się zgodzę . Dawno nie czytałam czegoś co w żaden sposób by mnie nie wciągnęło, co - gdy tylko ponownie wzięłam do ręki - chciałam aby jak najszybciej się skończyło .

No ale opinie są różne więc najlepiej będzie jak sami sprawdzicie o co tu tak naprawdę chodzi. Ja do niej wracać nie zamierzam . Niestety.

pokaż więcej

 
2018-10-04 08:23:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 1)
 
2018-10-04 08:22:38
Została fanką autora: Alek Rogoziński
 
2018-10-04 08:22:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Róża Krull na tropie (tom 1) | Seria: Mroczna strona
 
2018-10-04 08:22:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-04 08:09:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-22 10:34:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jak wiecie fantastyka , bądź w tym przypadku nazwała bym to fantastyką historyczną , to nie jest gatunek literacki po który często sięgam, w sumie to jest to mój drugi raz. Szczerze powiedziawszy co do tej książki zachęcił mnie opis z tyłu książki , a poza tym wcześniejsza książka z tego samego wydawnictwa była po prostu świetna. Jeśli chodzi zaś o „Pękniętą koronę” to nie powiem nic o niej... Jak wiecie fantastyka , bądź w tym przypadku nazwała bym to fantastyką historyczną , to nie jest gatunek literacki po który często sięgam, w sumie to jest to mój drugi raz. Szczerze powiedziawszy co do tej książki zachęcił mnie opis z tyłu książki , a poza tym wcześniejsza książka z tego samego wydawnictwa była po prostu świetna. Jeśli chodzi zaś o „Pękniętą koronę” to nie powiem nic o niej złego, ale niestety aż tak bardzo mnie nie wciągnęła jak np. „Pierwszy róg”.

Rzecz dzieje się w Krakowie w 1273 roku. Do klasztory Dominikanów przybywa rycerz Jaksa. Prosi on o spotkanie z Gotfrydem, inkwizytorem. Informuje on Gotfryda o brutalnie zamordowanym mężczyźnie znalezionym na brzegu Wisły. Dołącza do nich przyjaciel Lambert. Gdy razem próbują rozwikłać zagadkę topielca okazuje się , że znaleziono kolejne ciało, tym razem jest to ciało zwęglonego rycerza który zginął w czasie odprawiania pogańskiego rytuału przed którego obrazem nawet ogień nie odważył się tknąć . Dwaj rycerze i inkwizytor okrywają spisek wymierzony przeciwko krakowskiemu księciu Bolesławowi Cnotliwemu.

Ta powieść to taki jakby kryminał ale toczący się w epoce średniowiecza. Znajdziemy tu ciekawych i świetnie opisanych bohaterów, łatwy język co w przypadku takich powieści jest dużym plusem oraz fabułę , która z jednej strony jest zarówno troszkę wciągająca ale jak dla mnie bywały momenty, które mnie osobiście po prostu nużyły. Powieść nie jest jakimś opasłym tomem, liczy zaledwie 240 stron ale moim zdaniem to wystarczy aby czytelnika lubującego się w powieściach fantasy / historycznych zachęcić do oczekiwania na kolejny tom. A ten na pewno będzie.

Jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to co na przykład do akcji to brakowało mi tutaj dynamiki, jakiegoś napięcia , aczkolwiek zaczyna się dość ciekawie i intensywnie. Dopiero po dłuższym czasie zaczyna lekko nużyć. Co do stylu powieści jest on dość przyjemny i lekki , język i forma całkowicie są dostosowane do epoki w której rzecz się dzieje.

” Pęknięta korona” może nie przypadła mi aż tak do gusty jak poprzednie książki z podobnej serii, ale też nie jest to książka po którą sięgając będziecie zawiedzeni czy z poczuciem tego że to czas stracony. Co to to nie. Jest to pozycja , którą polecałabym raczej osobom lubiącym książki w tego typu gatunkach. Mnie nie wciągnęła aczkolwiek do złych bym jej nie zaliczyła


Ocena głownie za styl, bohaterów i ogólny opis fabuły – bo tu nie ma się do czego przyczepiać. A gusta są różne.


Moja ocena : 4/5

pokaż więcej

 
2018-09-22 08:29:28
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-20 08:14:50
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
324 123 1155
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (34)

Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd