ad95am 
22 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 godziny temu
Teraz czytam
 • Bastion
  Bastion
  Autor:
  Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera. Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął...
  czytelników: 17253 | opinie: 711 | ocena: 7,97 (6733 głosy) | inne wydania: 11
 • Okiem fotografa. Sztuka komponowania i projektowania zdjęć cyfrowych
  Okiem fotografa. Sztuka komponowania i projektowania zdjęć cyfrowych
  Autor:
  Tematem tej wyjątkowej książki jest proces robienia zdjęć i teoria kompozycji. Projekt jest elementem decydującym o całym procesie fotografowania a jedną z kluczowych umiejętności fotografa jest
  czytelników: 117 | opinie: 3 | ocena: 7,58 (36 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-25 22:25:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Pęknięta Ziemia (tom 2) | Seria: Imaginatio [SQN]

Nie wiem czy ta część była nieco gorsza, czy była po prostu inna.

Nie zagrało mi przede wszystkim to, że ta kontynuacja jest bardziej statyczna w porównaniu z pierwszym tomem, który był właściwie powieścią drogi. Nie chodzi mi o to, że to źle, ale mnie trochę raziła ta dysproporcja. Mamy tu do czynienia bardziej z podróżą mentalną, próbą znalezienia odpowiedzi i rozwiązań sytuacji w których...
Nie wiem czy ta część była nieco gorsza, czy była po prostu inna.

Nie zagrało mi przede wszystkim to, że ta kontynuacja jest bardziej statyczna w porównaniu z pierwszym tomem, który był właściwie powieścią drogi. Nie chodzi mi o to, że to źle, ale mnie trochę raziła ta dysproporcja. Mamy tu do czynienia bardziej z podróżą mentalną, próbą znalezienia odpowiedzi i rozwiązań sytuacji w których znaleźli się bohaterowie. I dzięki temu, że nawet bohaterowie nie zawsze wiedzą co się dzieje, o co chodzi, sam nie czułem się nieswojo gdy gubiłem się pomiędzy zdaniami.

I to tyle, nie mam większych przemyśleń co do tej książki, bo jak to z seriami bywa wolę traktować je jako całość, więc dopiero 2/3 za mną.

pokaż więcej

 
2018-10-30 22:41:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Pęknięta Ziemia (tom 1) | Seria: Imaginatio [SQN]

Z jakimkolwiek podejściem przeczytasz tę książkę i z jakimikolwiek emocjami ją zakończysz, jedno jest pewne, czegoś takiego jeszcze nie czytałeś.

Po lekturze rozumiem już wszystkie opinie na temat „nowego gatunku” i wszystkich „innowacji” związanych z tym tytułem. W nieznanym dla nas świecie poznajemy ludzi (i nie tylko) z nieznanymi dla nas zwyczajami i umiejętnościami, którzy znaleźli się...
Z jakimkolwiek podejściem przeczytasz tę książkę i z jakimikolwiek emocjami ją zakończysz, jedno jest pewne, czegoś takiego jeszcze nie czytałeś.

Po lekturze rozumiem już wszystkie opinie na temat „nowego gatunku” i wszystkich „innowacji” związanych z tym tytułem. W nieznanym dla nas świecie poznajemy ludzi (i nie tylko) z nieznanymi dla nas zwyczajami i umiejętnościami, którzy znaleźli się w nieznanej dla nas sytuacji. To jest pewną przeszkodą w odbiorze, ponieważ ta niewiedza utrzymuje się bardzo długo. Tak naprawdę aż do samego końca możemy trwać w niepewności, choć z czasem mamy coraz więcej podejrzeń. I nie chodzi tutaj o jeden wielki cliffhanger, który miałby być zachętą do następnego tomu. Szczerze mówiąc, oprócz tego, że rozpoczęła się Piąta Pora Roku, i że bohaterowie są w danym punkcie swojego życia, nie mam pojęcia co wydarzy się dalej. I trochę się tego boję, ponieważ autorka nie może już zastosować tego udanego chwytu co tutaj.

Ale może wykorzystać inne rzeczy, które odebrałem pozytywnie i z wielkim zaskoczeniem. Dodatkowy zmysł, całe górotwórstwo i to co dzięki niemu można zrobić daje ogromne pole do popisu. Tym bardziej, że czytelnik nie musi już się domyślać z kontekstu czym to górotwórstwo jest, a uwierzcie, że jest czymś mega.

Trochę szkoda, że książka jest jedynie wstępem, dobrym, ale mimo wszystko wstępem do Trylogii Pękniętej Ziemi. Taki urok pierwszych tomów. Ale mimo wszystko polecam, nie tylko czytelnikom fantastyki, bo próżno szukać tutaj elfów czy krasnoludów. Chociaż zjadacz kamieni brzmi ciekawie.

„Wiosna, Lato, Jesień, Zima
Śmierć jest piąta, wszystko spina”

pokaż więcej

 
2018-10-12 18:59:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Lśnienie (tom 2)

Długo męczyłem się z tą książką i na pewno nie z mojej winy. To z "Doktorem Sen" jest coś nie tak, tylko co?

Pewnie nie tylko ja sięgnąłem po tę książkę ze względu na bardzo dobre "Lśnienie". Tylko właśnie z tym mam największy problem. Mam wrażenie, że Stephen King zdawał sobie sprawę, że ta powieść jest średnia, dlatego umieścił ją w uniwersum hotelu Panorama. I gdyby nie to nie sięgnąłbym...
Długo męczyłem się z tą książką i na pewno nie z mojej winy. To z "Doktorem Sen" jest coś nie tak, tylko co?

Pewnie nie tylko ja sięgnąłem po tę książkę ze względu na bardzo dobre "Lśnienie". Tylko właśnie z tym mam największy problem. Mam wrażenie, że Stephen King zdawał sobie sprawę, że ta powieść jest średnia, dlatego umieścił ją w uniwersum hotelu Panorama. I gdyby nie to nie sięgnąłbym po nią (a na pewno nie tak szybko), ale również nie rozczarował się tak mocno. Uważam, że jako osobna powieść byłaby lepsza, bo jednak od kontynuacji ma się pewne oczekiwania.

Dan Torrance jako Doktor Sen nie ma kompletnie nic wspólnego z dzieciakiem ze "Lśnienia". Oprócz właśnie lśnienia, a właściwie jasności, na którym opiera się cała historia. To klasyczna walka dobra ze złem. Masz dar jasności, więc Prawdziwy Węzeł będzie chciał Ci ją odebrać, ale spokojnie, bo wujek Dany pomoże. Całość miała potencjał, ale według mnie nie udało się go wykorzystać.

Podobał mi się wątek nałogu Dana oraz walka z nim. Ta część została naprawdę dobrze poprowadzona i miała tutaj najwięcej sensu. Całkiem nieźle wypadła również kreacja Abry. I to tyle plusów... Cała reszta została poprowadzona w chaotyczny i przesadzony sposób. Zabrakło tutaj efektu "REDRUM", a częściej zastąpiła ją reakcja "Serio...".

Choć wiem, że wielu osobom się podobała, to ja jej nie polecam. Według mnie jest to po prostu słaba książka niewarta większej uwagi.

pokaż więcej

 
2018-09-21 12:55:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Żniwiarz (tom 3)

To już trzecia część serii „Żniwiarz”, więc bezspoilerowe opowiedzenie o książce staje się coraz trudniejsze. Ale nie niemożliwe.

Cała seria opiera się o mitologię słowiańską. I właśnie to mi się podoba, że od zwykłych wierzeń stopniowo poznajemy mitologię aż do korzeni. Nie wiem jakim cudem, ale kolejne polowania, które są praktycznie co kilka stron nie nudzą się. Już po raz trzeci ktoś...
To już trzecia część serii „Żniwiarz”, więc bezspoilerowe opowiedzenie o książce staje się coraz trudniejsze. Ale nie niemożliwe.

Cała seria opiera się o mitologię słowiańską. I właśnie to mi się podoba, że od zwykłych wierzeń stopniowo poznajemy mitologię aż do korzeni. Nie wiem jakim cudem, ale kolejne polowania, które są praktycznie co kilka stron nie nudzą się. Już po raz trzeci ktoś mógłby powiedzieć, że tak było już początku, ale nie jest to odgrzewany kotlet, a każda walka jest w pewnym stopniu czymś nowym.

Przy trzeciej części „złe moce” przybierają trochę postać hollywoodzkich potworów, aniżeli naszych rodzimych zjaw, ale jakkolwiek opartych na słowiańskich wierzeniach. Ale fabuła musi iść do przodu, więc nasi bohaterowie nie będą przecież cały czas polowali na bezkosty. Nie zmienia to faktu, że czyta to się naprawdę dobrze, jest napięcie, odrobina sarkastycznego humoru i przede wszystkim wyraziści bohaterowie. I jakkolwiek można wiele wątków przewidzieć, tak mają one sens i tworzą wspólną całość. Dlatego też uważam za sprawiedliwe potraktowanie postaci Pierwszego w stosunku do reszty bohaterów, którzy swoje pięć minut mieli w poprzednich tomach.

I właśnie dlatego wiele wątków lepiej przemilczeć, bo po co zdradzać rzeczy dziejące się w kontekście poprzednich części? A wszelkie działania postaci właśnie o nie się opierają. I co ważne, lektura nawet po przerwie wydaje się logiczna i po kilku stronach o wszystkim sobie przypominamy.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
84 50 362
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (12)

zgłoś błąd zgłoś błąd