Cezar Kolcz 
*Ukończone studia dietetyczne pierwszego stopnia *Książki papierowe są dla mnie nieporęczne i mało praktyczne. *Uprawiam sport "dla zdrowego ciała" od 10 lat *Czytam praktycznie wszystkie rodzaje książek - nie boję się niczego oprócz poezji. Skupiam się głównie na poradnikach, fantasy, kryminał i czasami powieściach miłosnych. *Zacząłem czytać w wieku 15 lat, mimo wcześniejszego namawiania mojej mamy. *Staram się czytać jak najszybciej książki, rzadko wracam do wcześniej przeczytanych książek - chyba, że to poradniki do ćwiczeń. *Nigdy nie zapamiętuję imion postaci. *Pierwszą "normalną" książką jaką kiedykolwiek przeczytałem był "Kościany przyjemniaczek". Pierwszym audiobookiem był "Zmierzch" przesłuchany w całości na rowerze. Pierwszą sagą (którą serdecznie polecam) byli "Wampiraci" którzy zaciekawili mnie swoją okładką :) *Byłem nałogowym graczem - portal traktuje jako formę achievementów poprzez dodawanie książek do przeczytanych. *Na lubimyczytać brakuje mi kategorii "nie możliwe do dokończenia" - gdzie mógłbym wrzucać książki których z całego serca próbowałem ale nigdy nie mogłem dokończyć - mimo licznych do nich powrotów. *Opinie wystawiam głównie dla siebie - kiedy chcę opowiedzieć ludziom o danej książce od razu mogę wrócić do swoich przemyśleń na tym portalu :)
22 lat, mężczyzna, Szczuczyn, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 1 cytat, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-14 20:19:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Sport, Dieta

Jestem z zawodu dietetykiem. Książkę polecił mi mój były Pan Profesor,który zawodowo zajmuje się technologią żywności. Powiedział, że tutaj pokazane są tylko niektóre z oszustw z jakimi miał styczność w pracy zawodowej.
Książka jest przerażająca - pokazuje nam, że nie mamy wpływu na to co jemy. Zdrowa sałata? Czy na pewno? Kurki z wolnego wybiegu? Bez stresu, ale czy na pewno? Na te i wiele...
Jestem z zawodu dietetykiem. Książkę polecił mi mój były Pan Profesor,który zawodowo zajmuje się technologią żywności. Powiedział, że tutaj pokazane są tylko niektóre z oszustw z jakimi miał styczność w pracy zawodowej.
Książka jest przerażająca - pokazuje nam, że nie mamy wpływu na to co jemy. Zdrowa sałata? Czy na pewno? Kurki z wolnego wybiegu? Bez stresu, ale czy na pewno? Na te i wiele pytań odpowie autor książki.
Czy polecam książkę? Myślę, że nie przeczytałbym jej drugi raz. O niektórych rzeczach wolałbym nie wiedzieć. Książka zmienia postrzeganie zdrowej diety.

pokaż więcej

 
2018-10-14 09:58:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Remigiusz Mróz - Joanna Chyłka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 4)

Książka dobra i jak zwykle nie można się od niej oderwać. Autor pokazuje różne animozje polityczne nie atakując przy tym żadnej ze stron i nie pokazując swojego punktu widzenia, a to bardzo dobrze. Zakończenie ciekawe o ile nie zna się kolejnych tomów :) Polecam

 
2018-10-13 00:02:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Remigiusz Mróz - Joanna Chyłka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 3)

Książka ciekawa i wciągająca, chociaż brak jej pazura. Ma w sobie coś co nie pozwala się od niej oderwać. Pokazanie życia i kultury romów bardzo ciekawe. Autor nakreślił problemy z jakimi oni zmagają się codziennie a to duży plus, ponieważ w dotychczasowych książkach nigdy się z takim podejściem nie spotkałem.

 
2018-10-10 07:34:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Atlantis Rising (tom 2)
 
2018-10-10 07:33:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Evan Currie - Rycerze Atlantydy
Autor:
Cykl: Atlantis Rising (tom 1)

Z autorem spotykam się po raz pierwszy. Książka ogółem dobra, pomysł na nią ciekawy. Co więc jest nie tak? Wydaje się pisana przez dziecko dla dziecka. Naprawdę zdawało mi się, że pomysł na książkę dał dorosły i dojrzały pisarz z doświadczeniem, a fabułę i dialogi dostało do napisania dziecko. Czemu? Sztywne konwersacje bez jakiegokolwiek wyrazu. Postęp dziewczyny w walce za szybki. Walki... Z autorem spotykam się po raz pierwszy. Książka ogółem dobra, pomysł na nią ciekawy. Co więc jest nie tak? Wydaje się pisana przez dziecko dla dziecka. Naprawdę zdawało mi się, że pomysł na książkę dał dorosły i dojrzały pisarz z doświadczeniem, a fabułę i dialogi dostało do napisania dziecko. Czemu? Sztywne konwersacje bez jakiegokolwiek wyrazu. Postęp dziewczyny w walce za szybki. Walki nastolatki z dorosłymi zabójcami na pięści? Jasne, gdyby w pięści był dzierżony kastet... Klimat był naprawdę fajnym, ale wykonanie mierne. Czy jednak sięgnę po drugi tom? Myślę, że tak bo książka była wciągająca.

pokaż więcej

 
2018-10-09 21:57:57
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-09 17:44:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-07 23:59:16
Został fanem autora: Remigiusz Mróz
 
2018-10-07 23:58:53
Został fanem autora: Jacek Piekara
 
2018-10-07 18:20:12
Ma nowego znajomego: Sylwia
 
2018-10-07 17:42:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne

To nie jest książka do której przyzwyczaił nas autor którego polubiłem od pierwszej przeczytanej książki. Bardzo zawiłe i dziwne tory losu, narracja od strony kilku postaci, masa bohaterów no i główna bohaterka której nie polubiłem w ogóle. Mam nadzieję, że zapowiedź pojawienia się Chyłki w sprawie pani T. trochę zmieni moje podejście do tej książki. Pomysł na książkę dobry, ale książka dla... To nie jest książka do której przyzwyczaił nas autor którego polubiłem od pierwszej przeczytanej książki. Bardzo zawiłe i dziwne tory losu, narracja od strony kilku postaci, masa bohaterów no i główna bohaterka której nie polubiłem w ogóle. Mam nadzieję, że zapowiedź pojawienia się Chyłki w sprawie pani T. trochę zmieni moje podejście do tej książki. Pomysł na książkę dobry, ale książka dla mnie to nieporozumienie.

pokaż więcej

 
2018-09-30 02:36:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Remigiusz Mróz - Joanna Chyłka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 8)

Chyba najgorsza część serii z jaką miałem styczność. Miejscami prawie fantastyka. Zapadająca w pamięć jest szczególnie krwawa scena łamania ręki. Rozwój zdarzeń w miłości między główną bohaterką i jej niedoszłym prawnikiem? Również nie jest jak dla mnie satysfakcjonujący. Czy to źle? Myślę, że jest w tym coś zaskakującego i nieoklepanego - coś nowego. Chyba właśnie za to doceniam tego autora.... Chyba najgorsza część serii z jaką miałem styczność. Miejscami prawie fantastyka. Zapadająca w pamięć jest szczególnie krwawa scena łamania ręki. Rozwój zdarzeń w miłości między główną bohaterką i jej niedoszłym prawnikiem? Również nie jest jak dla mnie satysfakcjonujący. Czy to źle? Myślę, że jest w tym coś zaskakującego i nieoklepanego - coś nowego. Chyba właśnie za to doceniam tego autora. Nie jest to stały schemat pisania książek.

pokaż więcej

 
2018-09-29 12:22:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Remigiusz Mróz - Joanna Chyłka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 7)

Dobry i ciekawy tom, jak wszystkie. Oczywiście bardzo mroczne zakończenie które jest chyba domeną tego autora. Niektórych wyborów bohaterów nie rozumiem, niektórych nie popieram - ale i tak z bohaterami się zżyłem. Polecam.

 
2018-09-28 09:21:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Remigiusz Mróz - Joanna Chyłka
Cykl: Joanna Chyłka (tom 6)

Bardzo ciekawa książka. Miejscami tragiczna, miejscami śmieszna. To wszystko co bym chciał czytać idealną książkę kryminalną. No i oczywiście zakończenie którego nikt by nie mógł zgadnąć. Denerwuje mnie trochę powtarzający się motyw opowiadania dla młodego niedoszłego prawnika wszystkiego od początku przez "głównego złego". Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Nie wiem natomiast czy to... Bardzo ciekawa książka. Miejscami tragiczna, miejscami śmieszna. To wszystko co bym chciał czytać idealną książkę kryminalną. No i oczywiście zakończenie którego nikt by nie mógł zgadnąć. Denerwuje mnie trochę powtarzający się motyw opowiadania dla młodego niedoszłego prawnika wszystkiego od początku przez "głównego złego". Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Nie wiem natomiast czy to książka dla ludzi o słabych nerwach. Poruszone tu tematy są bardzo, ale to bardzo straszne i dołujące.

pokaż więcej

 
2018-09-27 01:29:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Polityczne/Wiedzowe itp

Bardzo dobra książka. Prosty język to jest coś za co kocham tego typu książki. Porównywanie odległości jest bardzo dobrym posunięciem autora. Żeby takim językiem były pisane podręczniki do fizyki, biologii i chemii ludzie by te przedmioty kochali. Polecam z całego serca - dla tych małych i dla tych troszeczkę większych odkrywców :)

 
Moja biblioteczka
433 233 8394
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (434)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (49)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd