Zuldur 
Książki to jedna z wielu moich pasji, szczególnie upodobałem sobie science-fiction. Jak byłem młody przeczytałem Lema Kongres futurologiczny i nagle coś się trwale zmieniło w mojej głowie. Oczywiście nie pogardzę dobrą sensacją, kryminałem czy fantasy. Oprócz tego absorbują mnie: wychowanie córki, malowanie, sporty walki, motocykle i rywalizacja.
mężczyzna, Bydgoszcz, status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-13 16:39:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kroniki Diuny (tom 2) | Seria: Diuna

Za Mesjasza Diuny zabrałem się od razu po Diunie...i chyba był to błąd. Powinienem poczekać, ochłonąć, dać zatęsknić za Usulem a tak, niestety jestem troszkę zawiedziony. Ale może od początku, po pierwsze czytałem Mesjasza przełożonego przez Jerzego Łozińskiego a tam całkowicie nowy język, czułem się jak dziecko we mgle i na nowo musiałem uczyć się nowego języka i tak np. Fremeni to Wolanie,... Za Mesjasza Diuny zabrałem się od razu po Diunie...i chyba był to błąd. Powinienem poczekać, ochłonąć, dać zatęsknić za Usulem a tak, niestety jestem troszkę zawiedziony. Ale może od początku, po pierwsze czytałem Mesjasza przełożonego przez Jerzego Łozińskiego a tam całkowicie nowy język, czułem się jak dziecko we mgle i na nowo musiałem uczyć się nowego języka i tak np. Fremeni to Wolanie, filtrfrak to destylozon a czerw pustyni to teraz piaskal. Poza tym w części tej jest bardzo mało akcji, w przeważającej części są to filozoficzne dialogi i finezyjne gry słowne. Cały czas zmierzamy ku katastrofie, prawie od pierwszych stron zmierzamy ku śmierci głównego bohatera i nic nie możemy na to poradzić. Książka jest przez to przewidywalna ale potrafi trzymać w napięciu. Po przeczytaniu tej pozycji wiem jedno, robię sobie przerwę z Diuną. Z drugiej strony ciekawe jak wygląda życie bez Muad'diba?
Dziś przez tą książkę nie mogłem spać, nie dawała mi spokoju koncepcja i zamysł Herberta uśmiercenia Paula Artydy. Być może to, że jestem młodym ojcem ma na to wpływ ale, no kto popełnia samobójstwo rytualne będąc cesarzem i zostawszy świeżo upieczonym ojcem dwojga wspaniałych istnień? Niestety, ale bardziej absurdalnego i słabego zakończenia książki to ja nie widziałem. Jestem zbulwersowany.

pokaż więcej

 
2019-01-13 16:38:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga Endera (tom 3)

Nieopatrznie nie rozprawiłem się z tą pozycją przeczytaną jeszcze w 2018r. A więc nadrabiam zaległości i już spieszę wyjaśnić, że mimo iż dłużyła mi się, mimo iż rzucałem ją w kąt na jakiś czas to jednak warto było. Szczególnie sam koniec książki i koncepcja podróży w czasie i przestrzeni szczególnie przypadła mi do gustu. Gdybym sam potrafił tylko wystarczająco mocno skupiając się przenosić w... Nieopatrznie nie rozprawiłem się z tą pozycją przeczytaną jeszcze w 2018r. A więc nadrabiam zaległości i już spieszę wyjaśnić, że mimo iż dłużyła mi się, mimo iż rzucałem ją w kąt na jakiś czas to jednak warto było. Szczególnie sam koniec książki i koncepcja podróży w czasie i przestrzeni szczególnie przypadła mi do gustu. Gdybym sam potrafił tylko wystarczająco mocno skupiając się przenosić w czasie, gdzie bym się przeniósł? Zawsze średniowiecze mnie mocno pociągało.

pokaż więcej

 
2018-12-31 20:57:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-12-31 19:47:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Fundacja (tom 9)

Doskonałe zamknięcie roku 2018r. Świetna kolejna część przygód ze świata Asimowa, wspaniały świat w który chciałem się ciągle zagłębiać. Pierwszy raz zakończenie skończyło się innym efektem niż przypuszczałem. Daje dużo do myślenia. Polecam, doskonałe S-F.

 
2018-12-03 19:23:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kroniki Diuny (tom 1) | Seria: Diuna

Pierwszy raz z Diuną spotkałem się 20 lat temu, urzekła mnie wtedy ta przygoda. Potem grałem namiętnie w grę Diuna2, która również zostawiła swoje piętno i uwielbienie do planety Arrakis. Teraz jako już dojrzały czytelnik jeszcze raz sięgnąłem do tej pozycji i wrażenie jakie ona zrobiła na mnie było większe niż to pamiętane z przeszłości. Jest to wybitna książka, niespotykana przygoda pełna... Pierwszy raz z Diuną spotkałem się 20 lat temu, urzekła mnie wtedy ta przygoda. Potem grałem namiętnie w grę Diuna2, która również zostawiła swoje piętno i uwielbienie do planety Arrakis. Teraz jako już dojrzały czytelnik jeszcze raz sięgnąłem do tej pozycji i wrażenie jakie ona zrobiła na mnie było większe niż to pamiętane z przeszłości. Jest to wybitna książka, niespotykana przygoda pełna napięć, zdrad, mistycyzmu i krwi. Jest to top science fiction, pozycja obowiązkowa dla każdego fana tego gatunku. Ta książka nigdy się nie zestarzeje. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
91 48 247
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd