mazurki 
praktyczniekosmetycznie.pl, , https://www.instagram.com/mmichalowa, , https://www.instagram.com/ksiazkosztuka
Lawiruję między gatunkami, chociaż obecnie najbliższy mojemu sercu jest dobry reportaż.W moim życiu zawodowym jak i prywatnym królują książki... i koty.
26 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-05 15:46:50
Ma nowego znajomego: mkm
 
2018-07-16 08:22:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Małżeństwo z drobnymi problemami walczy o to, by zostać rodzicami. Ich zmagania kończą się happyend'em, a wtedy... Gdy ich syn Jack w wieku trzech lat zaczyna się dziwnie zachowywać początkowo nie zwracają na to większej uwagi. Z czasem staje się jednak jasne, że zachowanie chłopca to nie dziecięce wybryki, a objawy poważnej choroby. Spokojne życie pary zamienia się w maraton po lekarzach u... Małżeństwo z drobnymi problemami walczy o to, by zostać rodzicami. Ich zmagania kończą się happyend'em, a wtedy... Gdy ich syn Jack w wieku trzech lat zaczyna się dziwnie zachowywać początkowo nie zwracają na to większej uwagi. Z czasem staje się jednak jasne, że zachowanie chłopca to nie dziecięce wybryki, a objawy poważnej choroby. Spokojne życie pary zamienia się w maraton po lekarzach u których szukają pomocy dla syna. Zaangażowani w walkę o życie dziecka oddalają się od siebie i chociaż oboje mają jeden cel, to jednak jego osiągnięcie staje się dla nich niemożliwe. Czy w obliczu osobistej tragedii będą umieli odnaleźć się na nowo?
"Niebo na własność" wdziera się w umysł czytelnika i pozostaje w nim na długo. To idealna lektura dla wszystkich, którzy chcą przewartościować swoje życie.

pokaż więcej

 
2018-07-14 12:49:51
Dodała cytat z książki: Niebo na własność
... to już nie był nasz dom. Tamte pokoje przestały istnieć, jakoby dorośli ze swoimi sekretami zakazali do nich wstępu. Siedziałem więc na dole w tym starym, martwym domu, z zimnym wiatrem owiewającym mi kark. Odkąd oboje odeszli, wszystko splamione było ciszą.
 
2018-07-10 08:51:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Historia lekarki, która na własnej skórze poznaje jak to jest być pacjentem w szpitalu, w którym do tej pory samemy się pracowało. Opisuje swoją bezsilność w walce o zdrowie.Po lekturze dochodzę do wniosku, że czasami lepiej nie być świadomym pewnych rzeczy i zachowań.Książka do przeczytania w ramach ciekawostki zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się podobnymi tematami.

 
2018-07-10 08:48:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Sedinum (tom 3)

Wiedziałam, że nie zawiodę się na twórczości Hermana, nazywanego zresztą polskim Danem Brownem. Ciekawie poprowadzone wątki, zagadki których rozwiązanie znajdujemy w przeszłości i nieoczywista fabuła, to coś co lubię. I chociaż lekturę rozpoczęłam od III tomu niespecjalnie przeszkadza mi ten fakt, ponieważ każda z książek tworzy zamkniętą całość.

 
2018-07-10 08:44:54
Została fanką autora: Piotr Bojarski
 
2018-07-10 08:44:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Główny bohater "Pokuszenia", Bogdan Popiołek to niepozorny nauczyciel historii. Prowadzi usystematyzowane i spokojne życie do czasu, gdy za namową kolegi z pracy udaje się na wspólne wakacje do małej miejscowości na pograniczu polsko- niemieckim. Przed mężczyznami roztacza się wizja spokojnego odpoczynku, jednak już pierwszego dnia po ich przyjeździe w ospałym miasteczku dochodzi do... Główny bohater "Pokuszenia", Bogdan Popiołek to niepozorny nauczyciel historii. Prowadzi usystematyzowane i spokojne życie do czasu, gdy za namową kolegi z pracy udaje się na wspólne wakacje do małej miejscowości na pograniczu polsko- niemieckim. Przed mężczyznami roztacza się wizja spokojnego odpoczynku, jednak już pierwszego dnia po ich przyjeździe w ospałym miasteczku dochodzi do niecodziennego i dramatycznego zdarzenia. We własnym mieszkaniu zamordowany zostaje były kustosz miejscowego muzeum. Kto i dlaczego zabił mężczyznę uznawanego przez większość za niegroźnego dziwaka?! Zdarzenie to rozbudza w nauczycielu ciekawość. Chęć poznania prawdy staje się tak silna, że mężczyzna postanawia znaleźć mordercę na własną rękę.Sprawy komplikują się jednak znacznie wraz z odkryciem kolejnych zwłok. Rozwiązanie zagadki nie jest rzeczą łatwą, by móc do niego, dotrzeć bohaterowie muszą "wrócić" do XVIII wieku.

Bojarski kolejny raz mnie oczarował, a jest to o tyle nieoczywiste zauroczenie,bo w tle z wątkiem kryminalnym. Po ciuchu liczyłam na to, że "Pokuszenie" będzie odpowiadało klimatom "Biegacza" i... nie zawiodłam się. Autor posiada fantastyczną zdolność budowania napięcia bez szczegółowych opisów zbrodni, a wszystko to dzięki dopracowanym wątkom, w których autentyczne wydarzenia mieszają się z fikcją. Odniesienia autora do historii są przyjemną odskocznią i tworzą ciekawe tło dla całości, dzięki temu książki Bojarskiego zadowolą również dorosłych wychowanych na kultowych przygodach Pana Samochodzika.

pokaż więcej

 
2018-07-03 14:42:49
Ma nowego znajomego: KsiążkiJakCzekolada
 
2018-06-30 16:30:15
Ma nowego znajomego: hadzia
 
2018-06-25 10:44:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie
 
2018-06-25 10:39:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Bardzo ciekawy zbiór reportazy dot. głośnych spraw związanych z polską policją. Książka przeczytana jednym tchem. Ciekawa pozycja dla osób interesujących się taką tematyką.

 
2018-06-25 10:38:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Czubaszek mnie nie zawiodła. Spodziewałam się kontrowersyjnych tematów przedstawionych w jej lakoniczny, nieco cierpki sposób i to właśnie odtrzymałam w postaci tej książki.

 
2018-06-25 10:36:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-06-24 22:07:01
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-06-24 21:50:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

W naszym życiu przydarzają się czasami rzeczy, których nie sposób wyjaśnić w racjonalny sposób. Decydujemy się na coś pod wpływem przeczucia i to ono definiuje nasze życie. Podobnie było w przypadku Baltazara, chłopca osieroconego podczas porodu. Maluszek szybko trafił pod opiekę do rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez Miezynków i tam wiódł szczęśliwe życie, aż do dnia, gdy przypadkiem... W naszym życiu przydarzają się czasami rzeczy, których nie sposób wyjaśnić w racjonalny sposób. Decydujemy się na coś pod wpływem przeczucia i to ono definiuje nasze życie. Podobnie było w przypadku Baltazara, chłopca osieroconego podczas porodu. Maluszek szybko trafił pod opiekę do rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez Miezynków i tam wiódł szczęśliwe życie, aż do dnia, gdy przypadkiem odkrył swoją nadzwyczaj rozwiniętą intuicję.Jedynym problemem malca, a później młodzieńca był brak wiedzy na temat jego rodziców.Ojca nie znał w ogóle, matkę tylko ze skąpych opowieści innych ludzi. Niestety była to kobieta cicha i na tyle tajemnicza, że nikt na dobrą sprawę nie był w stanie opowiedzieć o niej Baltazarowi tego czego oczekiwał się dowiedzieć. Lata leciały, rodzina Miezynków przeżywała swoje osobiste wzloty i upadki. Wspólnie mierzyli się z problemami wychowanków, a te nie odbiegały wcale od tych dotykających młodzież obecnie.Wszystko trwałoby pewnie nadal, gdyby przeznaczenie nie upomniało się w końcu o dorosłego już Baltazara Szafranka. Podczas jednej z wizyt na grobie matki trafił na kobietę, której wcześniej nie widział. Postanowił ją śledzić, dzięki czemu ostatecznie odkrył prawdę o swoim pochodzeniu.

Historia Baltazara oraz jego przybranej rodziny sprawiła, że mogłam z radością wrócić wspomnieniami do czasów swojego dzieciństwa. Raczyłam się wtedy namiętnie opowieściami spisanymi w kultowej już Jeżycjadzie wyczekując dalszych losów jej bohaterów. Książka M.A.Trzeciak na nowo rozbudziła we mnie takie pragnienia. To ciepła opowieść o normalnej rodzinie w której na zmianę przeplatają się ze sobą radość i smutek. Losy każdego z bohaterów splatają się w spójną całość tworząc nieco baśniową oprawę, zdecydowanie przyjemną w odbiorze.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
138 73 230
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd