Anna 
Bibliotekarz z zawodu i zamiłowania. Kocham książki. Uwielbiam chodzić po górach i zdobywać szczyty. Bliskie mi są słowa: "Góry dają poczucie spokoju, szczęścia i swobody, cudownego zawieszenia nad codziennymi sprawami, problemami, które zostają tam, na dole."/Joanna Salomon / ...bo"Kocham książkę dla­tego, że wpro­wadza mnie w mój włas­ny świat, że od­kry­wa we mnie bo­gac­twa, których nie przeczuwałem." /J.Iwaszkiewicz/
kobieta, Radom, status: Czytelniczka, dodała: 5 książek i 45 cytatów, ostatnio widziana 9 godzin temu
Teraz czytam
 • Alkohol i Muzy. Wódka w życiu polskich artystów
  Alkohol i Muzy. Wódka w życiu polskich artystów
  Autor:
  Wiele można powiedzieć o dziejach kultury polskiej, ale nie to, że były bezalkoholowe. Gałczyńskiemu zdarzyło się pić przez dwie doby na cmentarzu, Leśmian słynął z wyjątkowo twardej głowy, Szymanowsk...
  czytelników: 539 | opinie: 25 | ocena: 6,64 (179 głosów)
 • Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo
  Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo
  Autor:
  Bestseller na liście New York Times a. Prawdziwa opowieść o Janie i Antoninie Żabińskich: twórcach warszawskiego zOO, którzy podczas wojny ocalili przed śmiercią setki przeszmuglowanych uciekinierów z...
  czytelników: 502 | opinie: 32 | ocena: 6,24 (156 głosów)
 • Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie
  Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie
  Autor:
  Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu p...
  czytelników: 393 | opinie: 44 | ocena: 7,14 (166 głosów)
 • Grimm City. Bestie
  Grimm City. Bestie
  Autor:
  Czasami jedynym wyjściem jest opowieść… Nagła śmierć głowy jednej z rodzin mafijnych oznacza zerwanie paktu. Grimm City grozi wojna totalna. W obliczu tych wydarzeń i bodaj najważniejszego procesu są...
  czytelników: 666 | opinie: 57 | ocena: 7,07 (213 głosów)
 • Gry małżeńskie
  Gry małżeńskie
  Autor:
  Ona miała żółty kolor oczu, nigdy takich u nikogo nie widziałam, potem, kiedy myślałam o niej w cie­ mnościach nocy, przyszło mi do głowy, że podobne oczy mają drapieżne zwierzęta. Te oczy mogłyby na­...
  czytelników: 330 | opinie: 8 | ocena: 6,63 (100 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-16 22:26:56
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-16 22:18:48
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Popełniałam błąd wklejając adres. Ciągle był nieprawidłowy. Przepisałam i od razu wiadomość została wysłana. Mam nadzieję, że nie na darmo. Lubię pisać recenzje. Często docierają do mnie sygnały, że po przeczytaniu mojej opinii czytelnicy chętnie sięgają po te właśnie książki.

więcej...
 
2018-08-16 17:55:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku
 
2018-08-16 13:25:19
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Prawidłowy. Wreszcie się udało.

więcej...
 
2018-08-16 13:22:31
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Chciałam zgłosić swoją kandydaturę na recenzenta.
Cały czas pokazuje mi się informacja, że adres na który próbuję wysłać wiadomość jest nieprawidłowy.
Czy ten adres jest prawidłowy?
adres mailowy k.kolenda@lubimyczytac.pl.

więcej...
 
2018-08-16 10:06:49
Ma nowego znajomego: Antoniówka
 
2018-08-14 15:21:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku, Ulubione

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA.

„Immortaliści” Chloe Benjamin to historia życia rodzeństwa Goldów.
Trzynastoletnia Varya, jedenastoletni Daniel, dziewięcioletnia Klara i siedmioletni Simon znudzeni letnią rutyną decydują się na spotkanie z kobietą, która przepowiada przyszłość. Do tego jest w stanie podać dokładną datę śmierci konkretnej osoby. Choć ta wizyta budzi w nich lęk nie mogą się oprzeć...
RECENZJA PRZEDPREMIEROWA.

„Immortaliści” Chloe Benjamin to historia życia rodzeństwa Goldów.
Trzynastoletnia Varya, jedenastoletni Daniel, dziewięcioletnia Klara i siedmioletni Simon znudzeni letnią rutyną decydują się na spotkanie z kobietą, która przepowiada przyszłość. Do tego jest w stanie podać dokładną datę śmierci konkretnej osoby. Choć ta wizyta budzi w nich lęk nie mogą się oprzeć ciekawości, czy wróżka naprawdę jest w stanie przewidzieć ile lat będą żyli. Po spotkaniu niewiele sobie robią z przekazanej wiedzy. Są dziećmi, a data śmierci każdego z nich wydaje się być odległą. Tylko wydaje. Każde z rodzeństwa ma świadomość przewidzianej daty śmierci. W miarę dorastania myśl o tym konkretnym dniu staje się udręczeniem.
Chloe Benjamin najwięcej fabuły poświęciła Simonowi i Klarze. To właśni oni według przepowiedni mają umrzeć młodo. Simon jest homoseksualistą. Najmłodszy z rodzeństwa, synek mamusi. Klara od najmłodszych lat interesuje się magią. Kończąc pewien etap edukacji chce wyjechać z Nowego Jorku. Iść za marzeniem. Sprawiać, że ludzie uwierzą w magię. Ona jedna wie o skłonnościach najmłodszego brata. Namawia Simona na wyjazd do San Francisco.
Przekonuje go, że tam mógłby żyć dla siebie, co będzie niemożliwe,jeśli zostanie w rodzinnym domu. Za namową Klary Simon decyduje się na ucieczką z siostrą. Ten krok zaważy na jego krótkim, burzliwym i szokującym czytelnika życiu. W San Francisco Simon będzie prawdziwie wolny. Każdy wybór będzie jego wyborem. Nie ucieknie przed przeznaczeniem. Klara każdego dnia będzie dążyć do spełnienia swoich marzeń, realizacji swoich pasji. Tylko czy one zdołają ją uszczęśliwić? Myślenie o własnej zbliżającej się śmierci jej również nie pozwoli uciec przed przeznaczeniem.
Starszy z braci, Daniel ukończywszy Uniwersytet Binghamton najpierw pracuje jako lekarz w wojskowym szpitalu, a następnie w komisji poborowej. Swoją żonę Mirę poznał jeszcze na studiach. Czy jest szczęśliwy? Nie mają dzieci. Dla Miry nie stanowi to problemu. Daniel zawsze wyobrażał sobie jak to będzie, gdy zostanie ojcem. Po przedwczesnej śmierci Simona już zawsze będzie go prześladowała myśl, że to właśnie on namówił rodzeństwo na wizytę u wróżki. Gdyby nie znajomość daty własnej śmierci może najmłodszy brat nie żyłby każdego dnia na krawędzi. Tym samym może byłby w stanie uniknąć zachorowania na AIDS i strasznej śmierci.
Daniel również zna datę swojej śmierci. Ten dzień nieubłaganie się zbliża. Mężczyzna właściwie nigdy nie uwierzył w przepowiednię sprzed lat. A jednaki czy uniknie przeznaczenia?
Varya, najstarsza z rodzeństwa Goldów od momentu wizyty u wróżki wie,że czeka ją bardzo długie życie. Wprawdzie nie wierzy w przepowiednie, a jednak poświęci się badaniom dotyczącym przedłużenia życia.
„Immortaliści” Chloe Benjamin to książka, która stawia czytającemu pytanie, czy chciałby znać datę własnej śmierci? Następnie co by z tą wiedzą uczynił? Czy żyłby według własnych przekonań spełniając swoje marzenia? Czy może mając na uwadze konkretną datę zakończenia ziemskiej wędrówki robiłby wszystko, żeby uchronić swoją egzystencję?
„Immortaliści” Chloe Benjamin to nadzwyczaj poruszająca książka. Chwilami szokująca. Jedna z tych, która może się spodziewać skrajnych opinii. Z pewnością historia zapadająca w pamięć. Skłaniająca do rozmyślań, stawiania egzystencjalnych pytań jeszcze długo po przeczytaniu.
„Immortaliści” Chloe Benjamin” to powieść o przeznaczeniu, którego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Wszak nie jesteśmy nieśmiertelni. WARTO PRZECZYTAĆ! GORĄCO POLECAM!

pokaż więcej

 
2018-08-10 15:04:36
Ma nowego znajomego: miranka
 
2018-08-04 15:48:54
Ma nowego znajomego: Wioletta
 
2018-08-01 14:39:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku

"Czy człowiek może nie mieć cienia? A przecież brak pamięci to trochę jak brak cienia."

"O człowieku, który stracił cień" to powieść amerykańskiej pisarki, Joyce Carol Oates. Historia charyzmatycznego Elihu Hoopesa cierpiącego na ciężką amnezję i jednocześnie historia neuropsycholożki Margot Sharpe.
Studium badań nad psychiką wykształconego mężczyzny, który doskonale pamięta przeszłość,...
"Czy człowiek może nie mieć cienia? A przecież brak pamięci to trochę jak brak cienia."

"O człowieku, który stracił cień" to powieść amerykańskiej pisarki, Joyce Carol Oates. Historia charyzmatycznego Elihu Hoopesa cierpiącego na ciężką amnezję i jednocześnie historia neuropsycholożki Margot Sharpe.
Studium badań nad psychiką wykształconego mężczyzny, który doskonale pamięta przeszłość, natomiast teraźniejszość tylko przez siedemdziesiąt sekund.
Margot Sharpe poświęci życie temu człowiekowi. Zarówno zawodowe, badając jego przypadek przez ponad trzydzieści lat jak i prywatne. Oddana swojej pracy
dzień po dniu uzależni się emocjonalnie od obiektu swoich badań. W tajemnicy przed naukowym światem będzie ryzykować karierę, która okaże się konsekwencją tego, że trzydziestosiedmioletni filadelfijczyk zachorował na zapalenie mózgu.
Czy można kochać kogoś, kto odwzajemnia twoje uczucia przez kilkadziesiąt sekund, po czym nie pamięta, że cię kiedykolwiek poznał?
Książka wybitna choć fabuła trudna i smutna. Trzeba cierpliwie zagłębić się w treść. Przyjdzie moment, że nadmiar emocji wynagrodzi to czytającemu. Warto zmierzyć się z historią neuropsycholożki i pacjenta, który stał się jej życiem. Sama przyznaje,że bez niego jej życie nie miałoby sensu. GORĄCO POLECAM!

pokaż więcej

 
2018-07-31 21:28:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku

Zmierzyłam się z "Podwójnym życiem reporterki". Z portretami dwóch wybitnych dziennikarek, Oriany Fallaci i Teresy Torańskiej. Obie odważne i wyjątkowe. Z pewnością to je łączy. Nigdy się nie spotkały. Dzięki ich reporterskiej pracy zagłębiłam się w historię, nie tak odległą, a jednak nie tak dobrze mi znaną. Nie było łatwo.
Z ogromną ciekawością śledziłam losy tych dwóch kobiet, które dzięki...
Zmierzyłam się z "Podwójnym życiem reporterki". Z portretami dwóch wybitnych dziennikarek, Oriany Fallaci i Teresy Torańskiej. Obie odważne i wyjątkowe. Z pewnością to je łączy. Nigdy się nie spotkały. Dzięki ich reporterskiej pracy zagłębiłam się w historię, nie tak odległą, a jednak nie tak dobrze mi znaną. Nie było łatwo.
Z ogromną ciekawością śledziłam losy tych dwóch kobiet, które dzięki swojej pracy zapisały się w historii epoki, w której żyły. Czy były szczęśliwe? Myślę, że Teresa Torańska tak. Oriana Fallaci niestety nie. Natomiast obie to kobiety nieprzeciętne. Żyły z pasją. Mam nadzieję, że dzięki niej obie spełnione.
Mierząc się z "Podwójnym życiem reporterki" zmierzyłam się także z autorem tej publikacji. Remigiuszem Grzelą. Warto było. Remigiusz Grzela dzięki swojej pracy dziennikarza, pisarza i dramaturga już zapisał się w historii epoki, w której żyje. GORĄCO POLECAM!

pokaż więcej

 
2018-07-26 21:25:05
Została fanką autora: Grzegorz Kozera
 
2018-07-26 21:14:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytam 52 książki w 2018 roku

"Noc w Berlinie" Grzegorza Kozery jest dopełnieniem cyklu "Berlin, późne lato" i "Króliki Pana Boga". Tak jak dwie pierwsze były powieściami wybitnymi tak ostatnia jest arcydziełem. Dla mnie Grzegorz Kozera jest polskim Remarquem. Jego warsztat pisarski jest porównywany do tego wybitnego niemieckiego pisarza. Słusznie. Podobny, specyficzny klimat jak u autora choćby "Łuku triumfalnego".
...
"Noc w Berlinie" Grzegorza Kozery jest dopełnieniem cyklu "Berlin, późne lato" i "Króliki Pana Boga". Tak jak dwie pierwsze były powieściami wybitnymi tak ostatnia jest arcydziełem. Dla mnie Grzegorz Kozera jest polskim Remarquem. Jego warsztat pisarski jest porównywany do tego wybitnego niemieckiego pisarza. Słusznie. Podobny, specyficzny klimat jak u autora choćby "Łuku triumfalnego".
Akcja "Nocy w Berlinie" toczy się w latach trzydziestych XX wieku. Młodziutki Joachim Werner jest początkującym artystą malarzem. Specjalizuje się w kobiecych aktach. Pewnego dnia zauważa go sprzedającego swoje obrazy, Alfred Hirschfeld. To bogaty i wpływowy fabrykant któremu malowanie jak sam twierdzi sprawia przyjemność. Doceniając niezwykły talent Joachima zostaje jego mecenasem. Pomaga mu w zorganizowaniu wystawy, a tym samym w sprzedaży namalowanych obrazów. Gdy do władzy dochodzi Hitler, niemiecki artysta malarz, Joachim Werner posiadający żydowskie korzenie traci wszystko co udało mu się osiągnąć. Naziści przemieniają tętniący życiem artystycznym Berlin w piekło. Joachim tak jak wielu innych Niemców posiadających żydowskie korzenie z dnia na dzień zostaje pozbawiony wszelkich praw. Będąc nikim w przededniu wybuchu wojny spotyka ponownie utalentowaną skrzypaczkę, Milenę. Kiedyś, w dawnym życiu ta piękna kobieta pozowała Wernerowi do aktów. Po raz pierwszy zakochuje się. Kobieta odwzajemnia miłość Joachima. Nie wygląda na Żydówkę, ale niestety ma żydowskie korzenie. Nie pozostaje im nic innego jak walczyć
o przetrwanie. Dzięki temu niespodziewanemu uczuciu walka ta wydaje się być łatwiejsza. Najważniejsze zaś bycie razem. Czy jednak jest to możliwe? Zachować życie, ocalić miłość i być razem?
"Noc w Berlinie" Grzegorza Kozery to powieść niesamowita. Składa się na to zarówno przejmująca fabuła jak i klimat oraz bohaterowie, których losy budzą różnorakie, z pewnością głębokie emocje.
Dziękuję autorowi za możność przeżycia losów nie tylko Joachima Wernera, ale wszystkich ludzi, po prostu ludzi, którym przyszło żyć w tamtych okrutnych czasach. Nawet, jeśli Grzegorz Kozera został pisarzem, żeby opowiedzieć historię Joachima Wernera i Mileny Janskiej to ja uważam, że dzięki temu możemy się szczycić, że mamy wybitnego polskiego pisarza nie mniej niż Niemcy Remarqua.
Powieść "Noc w Berlinie" Grzegorza Kozery wydana przez Wydawnictwo Dobra Literatura to książka bardzo dobra. Diament po który warto sięgnąć. GORĄCO POLECAM!

pokaż więcej

 
2018-07-24 21:19:04
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-24 21:17:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Niedoczytane
 
Moja biblioteczka
1218 691 29929
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (592)

Ulubieni autorzy (42)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (698)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd