Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/

Odkryj sekret Heleny! [KONKURS]

1 wartościowy tekst

Zapomniana przeszłość, skomplikowane relacje uczuciowe i mroczne sekrety to znaki rozpoznawcze książek Lucindy Riley. Czytelniczki na całym świecie pokochały jej nastrojową, pełną magii sagę rodzinną o siedmiu siostrach D'Aplièse, których przyszłość zapisana została w gwiazdach. Teraz brytyjska pisarka proponuje wielbicielkom swoich powieści wyprawę do urokliwej willi na Cyprze, a Wydawnictwo Albatros szykuje z tej okazji wakacyjny konkurs.

Helena wiedzie życie statecznej żony i matki. Przed dziesięcioma laty wyszła za człowieka, którego kochała – i kocha nadal, uczuciem zupełnie innym niż to, jakiego doświadczyła w młodości.

William dał jej bezpieczeństwo, dom i dwójkę wspaniałych dzieci. Oprócz nich Helena ma syna, Alexa. Nikomu nie zdradziła, kto jest jego ojcem. I to nie jedyny sekret, jaki skrywa przed swoimi najbliższymi…

Po ponad dwudziestu latach Helena powraca do miejsca, w którym przeżyła swoją pierwszą miłość – do malowniczego pensjonatu Pandora na Cyprze. Wraz ze spotkaniem ukochanego sprzed lat – Alexisa – do jej statecznego małżeństwa wkradają się wątpliwości.

Ani jej mąż, ani syn Alex nie mają pojęcia, że Helena zostawiła za sobą więcej historii, o których chciałaby zapomnieć na zawsze… W promieniach zachodzącego greckiego słońca wszystkie jednak powrócą.

To powieść tętniąca kolorami i namiętnościami, osadzona wśród pięknych wzgórz Cypru. To także porywająca opowieść o relacjach między matką i dziećmi i o niewidzialnych sznurkach, które każdego z nas wiążą z przeszłością. – „Lancashire Evening Post”

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii i pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drombeg. W dzieciństwie sporo podróżowała, ale najwięcej przygód przeżywała w świecie swojej wyobraźni. Po przeprowadzce do Londynu została aktorką i przez kilka lat odnosiła sukcesy, grając w filmach, teatrze i telewizji. Gdy choroba przykuła ją do łóżka, napisała swoją pierwszą książkę. Sukces przyszedł zdumiewająco szybko – jej debiutancka powieść „Dom orchidei” sprzedała się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Od tamtej pory książki Lucindy Riley regularnie trafiają na światowe listy bestsellerów, tłumaczone są na ponad 30 języków i wydawane w 38 krajach, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 15 milionów egzemplarzy.

W styczniu 2013 roku Lucinda Riley szukała pomysłu na następną książkę. Zależało jej na historii, która zaangażuje i uwiedzie ją samą, ale też okaże się prawdziwym wyzwaniem – zarówno dla niej, jak i dla czytelniczek. Od zawsze lubiła przyglądać się gwiazdom, a jej wzrok zwykle przyciągała ulubiona konstelacja Plejad. Pewnej mroźnej nocy w Norfolk popatrzyła w niebo, pomyślała o siódemce swoich dzieci, przypomniała sobie wszystkie greckie mity o konstelacji Siedmiu Sióstr i w jej wyobraźni zrodził się niezwykły pomysł na serię książek opartych na starożytnych legendach. Tak powstała baśniowa saga rodzinna „Siedem sióstr”, mocno osadzona w realiach historycznych i mitologicznych, która przyniosła jej oszałamiającą popularność.

Z kolei „Sekret Heleny” to tętniąca kolorami i namiętnościami opowieść osadzona wśród pięknych wzgórz Cypru. Tytułowa Helena powraca do Pandory, pięknej, choć zaniedbanej rezydencji, gdzie lata temu, jako młoda dziewczyna, spędziła magiczne wakacje. Helena jest szczęśliwą żoną i matką. Dawniej występowała w balecie, ale kariera tancerek nigdy nie trwa długo, więc teraz Helena cały swój czas poświęca rodzinie i dzięki temu czuje się spełniona. Ze słonecznej willi na śródziemnomorskiej wyspie, do której powraca po latach, wyłaniają się jednak duchy przeszłości, które narobią sporo zamieszania i zupełnie zdestabilizują sielskie życie rodzinne Heleny. Ta porywająca historia opowiada o relacjach między matką i dziećmi i o niewidzialnych niciach, które każdego z nas nierozerwalnie łączą z przeszłością…

Autorka tak opowiada o tym, dlaczego lubi sięgać po historie, które swoje korzenie mają w przeszłości:

Jako pisarka instynktownie zawsze sięgałam w przeszłość i po jakimś czasie odkryłam, że moi odbiorcy też chętnie czytają o tym, co minęło. Rodzinne sekrety, moralne dylematy, udręka i ekstaza miłości, siła przebaczenia… wszystkie te motywy powracają w moich powieściach. Sporo myślałam o rozterkach moralnych, nieodzownych dla tych, którzy stają się strażnikami tajemnic. A każdy z nas ma coś do ukrycia, więc nie jest trudno znaleźć się w takiej sytuacji i zawsze wtedy wydaje nam się, że z różnych względów ten sekret jest koniecznością. Oczywiście sekret, który wychodzi na jaw. Może uczynić niepowetowane szkody, czego często nie bierzemy pod uwagę. Dlatego uważam, że tak naprawdę najważniejsza w życiu jest szczerość! Ukrywanie czegokolwiek, szczególnie w związku, oznacza podjęcie niebezpiecznej gry, w której każda ze stron jest skazana na porażkę.

A skąd wziął się pomysł na tę opowieść? Okazuje się, że ma swoje źródło w prywatnych wspomnieniach autorki.

Willa Pandora, w której rozgrywa się akcja „Sekretu Heleny”, jest wzorowana na pięknym starym domu, w którym spędziłam wakacje z rodziną w 2006 roku – niedaleko urokliwej wioski Katikas. Stare domostwa są dla mnie bardzo inspirujące, a to otoczone było starym gajem oliwnym, który po prostu musiałam umieścić w jakiejś książce. Napisałam tę opowieść dla siebie i po powrocie do domu wrzuciłam tekst na dno szuflady. Zupełnie o nim zapomniałam. Dopiero kilka lat później, porządkując biurko, znalazłam rękopis, który był jak wehikuł czasu – moje dzieci znów były małe, ja i mój mąż sporo młodsi, słońce grzało mocniej, a niebo było bardziej błękitne… To był świetny materiał na powieść, więc zabrałam się do pracy. Przeniosłam bohaterów w czasy współczesne i zmieniłam trochę zakończenie powieści. Ale nawet bez tych zmian była to piękna i poruszająca historia.

KONKURS

Czytanie uszczęśliwia – wygraj voucher o wartości 3 tysięcy złotych na wymarzone wakacje!

Uwielbiasz czytać książki, a jednocześnie marzysz o wakacjach w gorącej Hiszpanii lub urzekających Włoszech? Z okazji premiery najnowszej książki Lucindy Riley Wydawnictwo Albatros przygotowało konkurs, w którym można wygrać voucher o wartości 3 tysięcy złotych do wykorzystania na wynajem domu bądź apartamentu wakacyjnego Interhome.

Zadanie konkursowe jest proste:

  • Kup „Sekret Heleny” Lucindy Riley w jednej z księgarń Świat Książki (również w sklepie online).
  • Zachowaj dowód zakupu.
  • Zrób zdjęcie książki w wakacyjnej stylizacji (użyj rekwizytów, odpowiedniej scenerii).
  • Udostępnij je w publicznym poście na Facebooku lub Instagramie i oznacz #sekretheleny.
  • Na adres: albatros@wydawnictwoalbatros.com wyślij zdjęcie dowodu zakupu, imię i nazwisko oraz link do profilu, na którym znajduje się zdjęcie książki.

Komisja konkursowa wybierze najciekawszą z nadesłanych prac.

Pamiętaj! Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w środę, 5 czerwca, i będzie trwało do wtorku, 16 lipca.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie organizatora, czyli Wydawnictwa Albatros. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie artykuły użytkownika LubimyCzytać


Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2292
LubimyCzytać
11-06-2019 11:02
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 869
jagusia
11-06-2019 17:59
Czuję się zdyskryminowana. Nie mogę wziąć udziału w konkursie bo nie posiadam konta ani na Facebooku ani na Instagramie.
książek: 807
Opera
11-06-2019 18:52
Ja też, ale to mój wybór .
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Biblioteczka redaktora
2292 0 34441
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd