Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/

Kreatywny kalendarz książkowy

3 wartościowy tekst

Kultura organizacyjna w miejscach pracy bywa różna. Jeżeli ma coś wspólnego z książkami, to z doświadczenia wiemy, że w takich firmach praca wre… kulturalnie. Okazuje się, że pracownicy pewnej drukarni z Opola potrafią świetnie bawić się książkami. To, jak je układają i fotografują – choć mamy nadzieję, że również czytają – wychodzi im znakomicie. Zobaczcie, jaki kalendarz stworzyli.

Tysiące książek, kilka dni zdjęciowych, tygodnie montażu oraz zaangażowani pracownicy – czyli książkowy kalendarz na rok 2019 drukarni Opolgraf. Zdjęcia trwały tydzień, gdyż odpowiednie ułożenie książek, a także ich dobór według kolorów i wielkości wymagały czasu i niemałego nakładu pracy. Za realizację zdjęć odpowiedzialny był pracownik drukarni Paweł Rulewski – specjalista ds. wydruków wielkoformatowych, który w wolnym czasie zajmuje się fotografią. Na potrzeby kalendarza zespół przygotował specjalny stelaż, który utrzymywał aparat pod sufitem, aby móc pod nim układać książki i ludzi w różnych aranżacjach. Dział marketingu zamienił się w studio fotograficzne, przebieralnie i salon piękności, gdzie każdy uczestnik sesji mógł poczuć się jak w profesjonalnym studio.

Łącznie dziewiętnaście osób wzięło udział w sesji zdjęciowej, w tym przedstawiciele działu handlowego, zaopatrzenia, produkcji, introligatorni i warsztatu. Nie mogłam doczekać się realizacji zdjęć do kalendarza 2019 – to zdecydowanie oryginalny pomysł zaangażowania pracowników do sesji zdjęciowej i przede wszystkim świetna zabawa – mówi Joanna Biernat, która w drukarni zajmuje się kontaktem z klientami.

Kalendarz z dwunastoma zdjęciami można zobaczyć tutaj.

Drukarnia Opolgraf drukuje rocznie 9 milionów książek i jak widać na załączonych zdjęciach, czynnie angażuje się w działania promujące czytelnictwo. Oprócz tworzenia książkowego kalendarza od 2016 roku organizuje Festiwal Książki Opole, a także powołała Fundację Fabryka Inspiracji PL, której celem jest propagowanie czytelnictwa.

Gratulujemy pomysłu i zaangażowania!

* Wszystkie zdjęcia umieszczone w naszym artykule objęte są prawami autorskimi Opolgraf S.A.


Pokaż wszystkie artykuły użytkownika LubimyCzytać


Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
10-01-2019 10:17
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 6072
Marek
10-01-2019 20:30
Proponuję pracownikom tej drukarni (i innym chętnym też) kolejne zabawy - książka jako cegła (było, ale w literaturze), książki jako drzewo, książki jako chodnik (trochę jak te drewniane na południu Stanów), meble z książek, pomniki z książek (choć od dobrych paru lat to się źle kojarzy - no, fanatykom religijnym wprost przeciwnie), łuki triumfalne z książek, polski odpowiednik Disneylandu z... Proponuję pracownikom tej drukarni (i innym chętnym też) kolejne zabawy - książka jako cegła (było, ale w literaturze), książki jako drzewo, książki jako chodnik (trochę jak te drewniane na południu Stanów), meble z książek, pomniki z książek (choć od dobrych paru lat to się źle kojarzy - no, fanatykom religijnym wprost przeciwnie), łuki triumfalne z książek, polski odpowiednik Disneylandu z książek, zgadnij, jaki to przedmiot ułożony z książek (samochody, zwierzęta, rośliny, chmury etc.), wodospady z książek, a na ich tle modele, modelki, generalnie celebryci - koniecznie, książki wiszące, książki gadające, książki śpiewające, książki wirujące, latające, książki ozdobione różnymi przedmiotami, im dziwniejszymi, tym lepiej, zapraszamy chętnych do zjadania książek (sam widziałem w Anglii; otoczenie było zachwycone, ja - jakoś nie), śpiewanie z książką, skakanie z książką, cyrkowe wyczyny z książkami, wystawa przedmiotów w hołdzie jednemu dziwakowi, który zwał się Magritte (na zasadzie odwrotności pomysłu z fajką)...
Przypomina mi się Lem: Ijon Tichy trafia na planetę Indiotów, ale ich już nie ma, to znaczy w zasadzie są, tyle że przerobieni przez superkomputer na kolorowe krążki, które tenże układał w miłe dla oka wzory.
pokaż więcej
książek: 503
Mirosław
10-01-2019 21:37
Niech ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu. Mój borze jakie to kreatywne. Ten kalendarz będzie bestselerem sezonu !!!
książek: 505
Caron
10-01-2019 23:36
To jeszcze inspiracja czy już kalka?

https://www.instagram.com/p/Bh62w6gn3pb/
https://www.instagram.com/p/BnodiAShL6h/
https://www.instagram.com/p/BhZYgzEn76g/
https://www.instagram.com/p/Bmi8NzGBhmD/
książek: 1346
Monika
12-01-2019 10:36
Ciekawe, czy autor artykułu specjalnie tak dobrał zdjęcia, by nawet bez tropienia instagramowych inspiracji było widać, jak bardzo "kreatywni" byli twórcy? Porównajcie ptaki na zdjęciu z domkiem i tym z nędzną imitacją samolotu (na zdjęciu podlinkowanym przez Caron łopatki śmigła współpracują ze sobą, skrzydła wyglądają jak skrzydła, a pilot trzyma stery, czego autorzy kalendarza chyba nawet... Ciekawe, czy autor artykułu specjalnie tak dobrał zdjęcia, by nawet bez tropienia instagramowych inspiracji było widać, jak bardzo "kreatywni" byli twórcy? Porównajcie ptaki na zdjęciu z domkiem i tym z nędzną imitacją samolotu (na zdjęciu podlinkowanym przez Caron łopatki śmigła współpracują ze sobą, skrzydła wyglądają jak skrzydła, a pilot trzyma stery, czego autorzy kalendarza chyba nawet nie zrozumieli) - nawet nie chciało im się znaleźć dwóch różnych zdjęć czarnych sylwetek stadka ptaków gdzieś w oddali, nawet nie mieli kolejnego z tej samej sesji, odległego od pierwszego o ułamek sekundy, żeby ptaki zmieniły chociaż ułożenie skrzydeł!

Dlaczego nie widzę napisu "Artykuł sponsorowany"?
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Biblioteczka redaktora
2059 0 32822
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd