Paulina Surniak 
miastoksiazek.blox.pl
kobieta, Poznań, status: Redaktorka, ostatnio widziana 2 dni temu

Teksty redakcyjne

20-03-2017
Publicystyka

Podczas gdy w Polsce toczyły się dyskusje o ustawie regulującej rynek książki i o ciągle spadającym czytelnictwie, w stolicy Wielkiej Brytanii odbyła się jedna z największych imprez wydawniczych w Europie, czyli Londyńskie Targi Książki. W tym roku było to wydarzenie szczególnie ważne dla polskiej literatury, ponieważ nasz kraj był tegorocznym gościem honorowym targów.

09-03-2016
Publicystyka

Bohaterka książki, Constance Kopp, jest taką właśnie zapomnianą bohaterką. Nie słyszeli o niej nawet amerykańscy historycy działający na terenie hrabstwa New Jersey, w którym mieszkała. W żadnym muzeum nie wisi jej portret, jej imieniem nie nazwano ulicy. A przecież ona i jej siostry wiodły naprawdę niezwykłe życie, nie przejmując się konwenansami i walcząc o siebie za pomocą wszystkich środków.  

27-01-2015
Publicystyka

Czytanie cykli wydaje się proste. Zaczynamy od tomu pierwszego i czytamy po kolei aż do ostatniego. Czy jednak nie ma innego sposobu? Co zrobić, gdy świadomie, lub nie, zaczniemy lekturę od drugiej lub piątej części? Co, jeśli ktoś, kto dobrze zna wszystkie książki w danego cyklu powie nam, że pierwsza część jest słaba i może nas zniechęcić do lektury? 

22-01-2015
Varia

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, dzisiaj zaś jest Dzień Dziadka – przemiłe święta! Jako mole książkowe z pewnością macie swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Poniżej znajdziecie listę moich ulubieńców, bohaterów książek dla dzieci i młodzieży. Nie zapominam także o tych dziadkach, którzy sympatii nie budzą, ale mocno zapadli mi w pamięć.

24-11-2014
Publicystyka

Czytanie podczas choroby nie jest wcale oczywistą czynnością. Często łatwiej jest wtedy włączyć telewizor – oglądanie seriali i telewizji śniadaniowej nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Nie da się jednak oglądać telewizji przez cały dzień, zresztą mól książkowy z pewnością będzie wolał choć część tego czasu przeznaczyć na czytanie. Co jednak robić, jeśli ból głowy sprawia, że trudno nam się skupić na lekturze tegorocznego Noblisty?

Oficjalne recenzje

09-10-2017
Oficjalna recenzja

Zadie Smith stawia pytania, które w dzisiejszym świecie zdają się wyjątkowo ważne – czy sukces polega na tym, żeby opuścić miejsce, w którym się urodziliśmy? Czy można być szczęśliwym, spędzając całe życie w tym samym otoczeniu?

Teraz czytam
  • Wyspa Węży
    Wyspa Węży
    Autor:
    Porządkując stare listy, Małgorzata Szejnert trafia na rodzinną zagadkę. W maju 1943 roku wuj Ignacy Raczkowski został pochowany na cmentarzu w Rothesay na wyspie Bute. Dlaczego w domu o tym nie mówio...
    czytelników: 278 | opinie: 15 | ocena: 6,98 (52 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-20 21:22:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
 
Moja biblioteczka
386 12 1362
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (35)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd