enka192 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 14:54:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Chwila refleksji..., Posiadam

Książka sama w sobie nie jest zła, ale nie jest też dobra. Jest tak dokładnie pomiędzy. Historia głównej bohaterki nie wywołuje szczególnych emocji, jest po prostu smutna i dosyć przewidywalna. Mnie nie chwyciła za serce. Natomiast opis kultury japońskiej, zwyczajów tam panujących mocno szokuje. Japonia to naprawdę kraj absurdu, tak rozwinięty, a jednocześnie tak zacofany... Odniosłam wrażenie... Książka sama w sobie nie jest zła, ale nie jest też dobra. Jest tak dokładnie pomiędzy. Historia głównej bohaterki nie wywołuje szczególnych emocji, jest po prostu smutna i dosyć przewidywalna. Mnie nie chwyciła za serce. Natomiast opis kultury japońskiej, zwyczajów tam panujących mocno szokuje. Japonia to naprawdę kraj absurdu, tak rozwinięty, a jednocześnie tak zacofany... Odniosłam wrażenie jakby mentalność mieszkańców Shika nie nadążała za epoką, za czasem. Ludzie tkwią w miejscu, ograniczają samych siebie, nie chcą dążyć do zmian, godzą się na to wszystko i wymagają tego od innych. Polecam tą książkę tylko tym, którzy są zainteresowani kulturą japońską, tylko pod tym względem jest warta przeczytania.

pokaż więcej

 
2018-08-14 19:52:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Never again, Posiadam, Powieści historyczne
Cykl: Władca Barcelony (tom 2)
 
2018-08-13 20:40:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Never again, Posiadam, Powieści historyczne
Autor:

Borgiowie... Nie raz już o nich słyszałam, ale nigdy wcześniej nie oglądałam żadnego filmu im poświęconego ani też nie czytałam żadnej książki na ich temat. „Grzechy rodu Borgiów” to pierwsza książka jaką o nich przeczytałam. Przyznam, że tuż przed lekturą byłam naprawdę bardzo zaintrygowana. Z każdą przeczytaną stroną mój entuzjazm malał, a zapowiedź wielu intryg, tajemnic, niebezpieczeństwa,... Borgiowie... Nie raz już o nich słyszałam, ale nigdy wcześniej nie oglądałam żadnego filmu im poświęconego ani też nie czytałam żadnej książki na ich temat. „Grzechy rodu Borgiów” to pierwsza książka jaką o nich przeczytałam. Przyznam, że tuż przed lekturą byłam naprawdę bardzo zaintrygowana. Z każdą przeczytaną stroną mój entuzjazm malał, a zapowiedź wielu intryg, tajemnic, niebezpieczeństwa, grzechu... pozostała tylko zapowiedzią, na dodatek dużo lepszą niż zawartość książki. Nie potrafię wręcz opisać jak bardzo jestem rozczarowana, mimo dosyć zaskakującego zakończenia.

Przede wszystkim patrzymy na ten ród oczami młodej, głupiej, naiwnej, obsesyjnie zakochanej dziewczyny, która w znacznym stopniu idealizuje rodzinę Borgia. Na początku powieści było to może nawet urocze, ale z czasem zaczęło to ogromnie irytować i zniechęcać do dalszego czytania. Z każdą kolejną stroną tylko się zastanawiałam: kiedy główna bohaterka w końcu pójdzie po rozum do głowy? Książka niesamowicie straciła przez to na wartości. Jako powieść historyczna stała się infantylna.

Duży minus również za to, że poznajemy tu dobrze tylko dwóch, trzech członków rodu i nikogo więcej. Szkoda, duża szkoda.

Podsumowując: jestem na nie, trzy razy nie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
100 26 68
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd