chabrowaczytelniczka 
22 lat, kobieta, Bełchatów, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek i 4 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn
  Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn
  Autor:
  Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna inteligencja już teraz podejmuje decyzje za Ciebie? Światowy bestseller o tym, jak zachować człowieczeństwo w świecie maszyn. Jeśli zafascynowały Cię książki Hararieg...
  czytelników: 17 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku
  Księga zwierząt niemalże niemożliwych. Bestiariusz XXI wieku
  Autor:
  To nie bajka! One istnieją! Aksolotl, niesporczak, ksenofiofor, motyl morski, rekin chochlik – na naszej planecie żyją tysiące zwierząt, które daleko wykraczają poza ludzką wyobraźnię: prawdziwych st...
  czytelników: 206 | opinie: 4 | ocena: 7 (11 głosów)
 • Podniebna pieśń
  Podniebna pieśń
  Autor:
  Porywająca, pełna magicznych przygód powieść, rozbrzmiewająca wśród dzikiej przyrody w mroźnej krainie Erkenwald. Gdzie wieloryby prześlizgują się między górami lodowymi, wilki polują w tundrze, a nie...
  czytelników: 64 | opinie: 1 | ocena: 6,5 (2 głosy)
 • Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć
  Sprawa dla koronera. Kulisy zawodu, który codziennie spotyka śmierć
  Autor:
  Każda śmierć ma swoją historię. Nikt nie wie o tym lepiej od koronera. Jak z przyborów toaletowych zrobić narzędzie zbrodni? Po czym rozpoznać, że przyczyną śmierci było uduszenie? Czy samobójstwo m...
  czytelników: 305 | opinie: 20 | ocena: 8 (23 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-16 21:30:40
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-01-16 21:30:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-01-16 21:30:17
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-16 21:29:24
Ma nowego znajomego: Magdalena
 
2019-01-16 21:29:23
Ma nowego znajomego: NieGrzeczneRecenzje
 
2019-01-16 21:29:22
Ma nowego znajomego: Edyta
 
2019-01-16 21:29:21
Ma nowego znajomego: Aga
 
2019-01-16 21:29:20
Ma nowego znajomego: Ervisha
 
2019-01-16 21:27:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019
Cykl: Drogi do wolności. (tom 02)

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Jesienny poniedziałek to drugi tom cyklu Drogi do wolności Stanisława Krzemińskiego. Pierwsze spotkanie z rodziną Biernackich ogromnie mi się spodobało, a więc z miłą chęcią zagłębiłam się w ich dalsze losy.

Jest rok 1918. Do społeczeństwa dociera coraz więcej nieśmiałych wiadomości o końcu Wielkiej Wojny. Siostry Biernackie konsekwentnie realizują swój...
moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Jesienny poniedziałek to drugi tom cyklu Drogi do wolności Stanisława Krzemińskiego. Pierwsze spotkanie z rodziną Biernackich ogromnie mi się spodobało, a więc z miłą chęcią zagłębiłam się w ich dalsze losy.

Jest rok 1918. Do społeczeństwa dociera coraz więcej nieśmiałych wiadomości o końcu Wielkiej Wojny. Siostry Biernackie konsekwentnie realizują swój wielki cel jakim jest prowadzenie pierwszej wydanej przez kobiety gazety w Krakowie o znamiennej nazwie Iskra. Dziewczyny będą miały mnóstwo problemów, ponieważ dopiero przecierają szlaki i płeć piękna nie jest w dziennikarstwie mile widziana. Oprócz tego w ich życiu namieszają też porywy serca i niewyjaśnione rodzinne tajemnice.

Stanisław Krzemiński bez dwóch zdań ma smykałkę do tworzenia bardzo zgrabnej, lekkostrawnej i ciekawej fabuły. Przekonałam się o tym już po raz drugi, gdy z prawdziwą przyjemnością zapoznawałam się z zawiłymi losami sióstr Biernackich. Dzieje się u nich sporo – próbują sił jako wydawczynie nowej krakowskiej gazety. Autor delikatnie nakreślił społeczne przemiany i nastroje jakie towarzyszyły końcowi I wojny światowej. Kobiety nie miały jeszcze określonych praw i pomysł z gazetą wydawaną przez kobiety czy uzyskanie przez nie praw wyborczych traktowane były z lekceważeniem i przymrużeniem oka. Historia to jednak tylko tło, główne wydarzenia to rozterki sióstr i rodzinne tajemnice, które kiedyś musiały nie tylko wyjść na światło dzienne, ale i sporo namieszać w życiu bohaterek. W poprzedniej opinii porównałam tę sieć intryg jaką snuje autor do drobnych pajęczynek i teraz również wiele razy nasuwało mi się to skojarzenie. Podoba mi się jak wdzięcznie autor splata ze sobą wszystkie wątki i czasem nawet mało znaczące wydarzenie okazuje się przełomowe. To zapętlenie sprawia, że książkę po prostu chce się czytać i trudno się od niej oderwać.

Pin on Pinterest
Jeśli chodzi o główne postaci to tutaj na pierwszy plan wysuwają się już ostatecznie siostry Biernackie, przedstawicielki młodego pokolenia. Nie ma tu dopracowanych portretów psychologicznych, rozbudowanych kreacji, raczej lekko nakreślone charaktery, które je pomiędzy sobą różnią. Każda ma coś szczególnego, ale to chyba najbardziej roztrzepana Lala z artystyczną duszą skradła moje serce i myślę, że jest zdecydowanie najciekawsza i najbardziej charakterna.

Podsumowując, to lekka powieść obyczajowa na tle końca I wojny światowej i ważnych przemian w naszym kraju. Niewymagająca, wciągająca i intrygująca. Na rozładowanie napięcia i relaks idealna.

pokaż więcej

 
2019-01-04 13:20:56
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-04 13:16:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019
Cykl: Malownicze (tom 5)
 
2018-12-30 09:55:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Czym jest dla was przyjaźń? Relacją, z której czerpie się korzyści w postaci bliskości z drugą osobą czy tylko daje się z siebie jak najwięcej? Z pewnością ile osób tyle racji i definicji. Jesteście ciekawi czy wśród roślin i zwierząt też panują takie relacje? Przecież występujące wśród nich współzależności można zaprezentować jako różne rodzaje przyjaźni...
moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Czym jest dla was przyjaźń? Relacją, z której czerpie się korzyści w postaci bliskości z drugą osobą czy tylko daje się z siebie jak najwięcej? Z pewnością ile osób tyle racji i definicji. Jesteście ciekawi czy wśród roślin i zwierząt też panują takie relacje? Przecież występujące wśród nich współzależności można zaprezentować jako różne rodzaje przyjaźni i Emilia Dziubak zrobiła to w lekki i ciekawy dla dziecka sposób.

Na lekcjach uczyłam się o symbiozie czy komensalizmie. Nigdy nie wpadłam na pomysł, aby te relacje pomiędzy organizmami przełożyć na specyficzną przyjaźń. Jest przyjaciel-opiekun, fałszywy przyjaciel czy współpracownik z pracy. Bardzo podoba mi się pomysł na takie przedstawienie świata roślin i zwierząt. Myślę, że wiadomości w niej zawarte zostaną szybko wchłonięte przez młody umysł. Osią całej książki jest kot Homer i jego poszukiwania przyjaciela. Pewnego dnia stwierdza on, że jest bardzo samotny, miska z jedzeniem pusta, a kuweta nieposprzątana. Musi czym prędzej znaleźć bratnią duszę. Po drodze spotyka np. mrówki i mszyce gdzie jedne zyskują bezpieczeństwo, a drugie słodką spadź czy znaną wszystkim kukułkę, która podrzuca swoje jaja do gniazd innych ptaków. Przykładów jest mnóstwo, jedne są znane, a o niektórych nie słyszałam nawet na studiach. Wszystkie opatrzone ciekawymi, pełnymi szczegółów ilustracjami. To świetna lekcja przyrody, która nie tylko uczy bawiąc, ale też ćwiczy spostrzegawczość i rozbudza ciekawość tego co nas otacza.

Pin on Pinterest
Nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła doszukiwać się głębszego sensu i nie stwierdziłabym, że ta książka to fajne narzędzie do podyskutowania z dzieckiem na temat przyjaźni. W świecie roślin i zwierząt jest tak samo jak i u ludzi. Czasami ktoś oszukuje, a innym razem ktoś nie wyobraża sobie bez kogoś życia. Myślę, że dzieciom znacznie łatwiej będzie zrozumieć relacje z książki niż te panujące w naszym świecie.

Podsumowując, to kolejna bardzo ciekawa książkowa pozycja dla dzieci. Cieszę się, że mamy obecnie taki wybór mądrych książek, które rozbudzają w dzieciach ciekawość świata i przyrody. Tutaj autorka na warsztat wzięła relacje i powiązania panujące w przyrodzie i myślę, że nawet dorośli mają szansę wiele się z niej dowiedzieć. A ponadto książka ma sympatycznego kociego bohatera, którego mój synek lubi odszukiwać na każdej ze stron.

pokaż więcej

 
2018-12-30 09:51:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rodzinne roszady (tom 1)
 
2018-12-27 21:19:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-14 13:19:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
Moja biblioteczka
4014 612 5950
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (333)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd