jakcio 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-19 18:35:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobra biografia, która wciąga jak najlepsza powieść. Gratuluję autorce dogłębnego podejścia do tematu, świetnego pióra i niesamowitej umiejętności korzystania ze źródeł w postaci listów. Nie znam za dobrze twórczości Z. Beksińskiego, ani audycji T. Beksińskiego. Mimo to książka zaciekawiła mnie w stopniu, którego się nie spodziewałem. Pozycja warta każdej złotówki. Fantastyczne studium... Bardzo dobra biografia, która wciąga jak najlepsza powieść. Gratuluję autorce dogłębnego podejścia do tematu, świetnego pióra i niesamowitej umiejętności korzystania ze źródeł w postaci listów. Nie znam za dobrze twórczości Z. Beksińskiego, ani audycji T. Beksińskiego. Mimo to książka zaciekawiła mnie w stopniu, którego się nie spodziewałem. Pozycja warta każdej złotówki. Fantastyczne studium rodzinnych losów, bez moralizatorstwa i taniej sensacji. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-23 10:41:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Studium pracy wybitnego współczesnego trenera. Cenne rady, które można wykorzystać nie tyko w piłce nożnej, ale również w biznesie. Dla mnie o tyle interesujące, że znalazłem dużo podobieństw charakterologicznych z włoskim szkoleniowcem. Polecam

 
2018-08-23 10:38:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Super, super i jeszcze raz super. To nie książka, to zbiór luźnych myśli w formie żartobliwych opowiastek. Okropnie ciekawy i wciągający. To notes, w który Pani Katarzyna wrzuciła lekkie opowiastki, które bardzo pobudzają do myślenia. Polecam

 
2018-08-23 10:30:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo wciągająca historia warszawskiego półświatka w dwudziestoleciu międzywojennym. Czytałem z zapartym tchem nie mogąc się doczekać zakończenia opowieści. Szczególnie urzekła mnie zmiana perspektywy narratora w czasie czytania. Oddało to świetnie umysł starszej osoby, która traci kontakt z rzeczywistością i nie może odsiać wspomnień od urojeń. Dla mnie był to świetny obraz tamtej Polski,... Bardzo wciągająca historia warszawskiego półświatka w dwudziestoleciu międzywojennym. Czytałem z zapartym tchem nie mogąc się doczekać zakończenia opowieści. Szczególnie urzekła mnie zmiana perspektywy narratora w czasie czytania. Oddało to świetnie umysł starszej osoby, która traci kontakt z rzeczywistością i nie może odsiać wspomnień od urojeń. Dla mnie był to świetny obraz tamtej Polski, którą tak chętnie mitologizujemy. Dwudziestolecie międzywojenne nie było tak cudowne, jak uważamy. Nie byliśmy potęgą, za jaką się mamy. Nie byliśmy tak tolerancyjni, jak o sobie myślimy. W mojej ocenie świetna opowieść, świetne studium tamtych czasów, świetna książka.

pokaż więcej

 
2018-08-23 10:26:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo lekka, zabawna podróż przez życie Pani Marii. Z chaotycznych wpisów wyłania się obraz świetnej obserwatorki życia, która łamie stereotypy o polskich starszych paniach. Wciągnąłem się i w jeden dzień dotarłem do końca. Panią Marię uwielbiałem z serialu Spadkobiercy, więc chętnie zagłębiłem się w jej wcześniejsze życie artystyczne. Ciekawa i barwna osobowość z dużym dystansem do siebie.... Bardzo lekka, zabawna podróż przez życie Pani Marii. Z chaotycznych wpisów wyłania się obraz świetnej obserwatorki życia, która łamie stereotypy o polskich starszych paniach. Wciągnąłem się i w jeden dzień dotarłem do końca. Panią Marię uwielbiałem z serialu Spadkobiercy, więc chętnie zagłębiłem się w jej wcześniejsze życie artystyczne. Ciekawa i barwna osobowość z dużym dystansem do siebie. Książkę polecam szczególnie na wakacyjny odpoczynek.

pokaż więcej

 
2018-08-23 10:14:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przeczytana... być może Panie znajdą w niej więcej sensu niż ja. Historia mało ciekawa, dużo opisów ubrań i słabo zapadających w pamięć scen seksu. Nie czytałem zbyt wielu erotyków, więc trudno mi się odnieść do jakości tych opisów. Mnie na pewno nie podniecały. Główny bohater jest dość miałki, jak na mafioso. Za to bohaterka jest po prostu nieautentyczna. W jednej scenie potrafi określić... Przeczytana... być może Panie znajdą w niej więcej sensu niż ja. Historia mało ciekawa, dużo opisów ubrań i słabo zapadających w pamięć scen seksu. Nie czytałem zbyt wielu erotyków, więc trudno mi się odnieść do jakości tych opisów. Mnie na pewno nie podniecały. Główny bohater jest dość miałki, jak na mafioso. Za to bohaterka jest po prostu nieautentyczna. W jednej scenie potrafi określić zabójstwo człowieka najgorszym wydarzeniem w jej życiu, a po kilkunastu stronach zaakceptować te fakt i marzyć o umięśnionym ciele sprawcy. Myślę, że ludzka psychika jest bardziej złożona. Dodatkowo ktoś powinien zwolnić korektora, bo ilość literówek i braków znaków interpunkcyjnych przeszkadzała mi w czytaniu (nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem). Patrząc na opinie innych ludzi widzę, że jest wielu zwolenników tej książki. Mam nadzieję, że druga część ich nie zawiedzie (siostra już czeka z niecierpiętliwością). W mojej ocenie była po prostu nudna i nie będę wyczekiwał na powrót Massimo i Laury.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
264 11 56
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd