bookwormpl 
bookwormpl.blogspot.com
Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 8 cytatów, ostatnio widziana 6 godzin temu
Teraz czytam
  • Mroczny duet
    Mroczny duet
    Autor:
    Bestseller New York Timesa Druga i ostatnia część wyjątkowej serii Victorii Schwab. Potwory Verity powracają! ​ Kate Harker nie boi się ciemności. Poluje na potwory i robi to dobrze. August Flynn ni...
    czytelników: 279 | opinie: 5 | ocena: 8,85 (13 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-25 10:26:56
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-25 10:26:42
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-21 23:59:00
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Świat Verity (tom 2)
 
2018-06-21 23:51:31
 
2018-06-16 22:30:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał, Nie polecam, Posiadam, Thriller
 
2018-06-13 00:50:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-13 00:49:54

całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/83-love-line-nina-reichter.html

To chyba staje się moim miłym rytuałem. Uwielbiam sięgać po książki polskich autorów, zwłaszcza kiedy jest to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem/pisarką. Tak jest właśnie w przypadku "Love Line". Nina Reichter jest znana również polskim czytelnikom dzięki serii "Ostatnia spowiedź", którą...
całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/83-love-line-nina-reichter.html

To chyba staje się moim miłym rytuałem. Uwielbiam sięgać po książki polskich autorów, zwłaszcza kiedy jest to moje pierwsze spotkanie z tym pisarzem/pisarką. Tak jest właśnie w przypadku "Love Line". Nina Reichter jest znana również polskim czytelnikom dzięki serii "Ostatnia spowiedź", którą chciałam przeczytać, ale jak zawsze brakuje czasu :) Jednak kolejna jej książka pt. "Love Line" zebrała wiele pozytywnych opinii od czytelników, więc czemu nie skusić się najpierw na nią?

Fabuła książki na pierwszy rzut oka wydaje się prosta i przewidywalna. jednak autorka sięgając po utarte już schematy ukazuje nam ich drugie dno. Mimo 7 lat rozłąki Beth i Matta nadal coś do siebie przyciąga. jednak czy tajemnice obojga nie wpłyną destrukcyjnie na ich odnowioną znajomość? Co więcej, mamy tu (jak dla mnie) nowy motyw, czyli trenerzy PUA, uczący mężczyzn podrywu kobiet, niestety wielokrotnie by zdobyć ją na jedną noc. Interesujące, a jakże! Pokręconą fabułę jeszcze doprawia Beth pracująca w typowym babskim magazynie i sam zawód Matta - psychologa, prowadzącego audycję radiową, która pomaga kobietom, by nie dały się wykorzystywać mężczyznom. Autorka zaserwowała nam sporo faktów, które zgrabnie układają się w jakże skomplikowaną relację pomiędzy Beth i Mattem.

Momentami wiedziałam jak dana sytuacja się skończy czy nawet zdarzyło mi się przewidzieć zachowanie Beth. Ale kochani, po takiej dawce romantycznych komedii i dramatów jestem tym po prostu przesiąknięta. Ale nie liczy się sprawa mniejszej liczby zaskakujących momentów, lecz fakt, że książka jednak jest wciągająca i pozwala nam polubić bohaterów. Mówię tu o zagubionym panu psychologu, bo Beth to czasami jest irytująca.

Muszę przyznać, że sam język jakim posługuje się autorka jest ładny i przyjemny dla oka. Opisy zawierają dogłębną analizę uczuć bohatera, więc czytelnik może na spokojnie wczuć się w daną sytuację w jakiej jest aktualnie dany bohater.

Czy polecam? Tak, dla osób które lubią romanse z dramatem w tle. Zdarzało się, że czytałam tą książkę i pod nosem szeptałam: "No dalej, zrób to bo nie wytrzymam kolejnych stron w niepewności!" Są nawet momenty kiedy łezka w oku się kręciła. Dlatego jeśli lubisz książki z gatunku romans/dramat to jest to pozycja godna uwagi. Będziesz mieć tu do czynienia z ogromnym bagażem emocji, trudami życiowych decyzji czy niespełnioną miłością. A na osłodę dodam, że autorka jest już blisko wydania "Love line 2"!♥

pokaż więcej

 
2018-06-12 14:54:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-12 14:53:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-06-07 16:27:13
Dodała cytat z książki: Duchy rebelii
Rozpadałam się w jego rękach, a on w moich. Oboje rozsypaliśmy się w pył, piach i iskry, aż staliśmy się nieskończonymi, splątanymi ze sobą gwiazdami na nocnym niebie.
 
2018-06-07 16:24:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Historyczne, Posiadam

Całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/82-ferma-blond-piotr-adamczyk.html

Po opisie książki spodziewałam się raczej mdłego romansu, który pozwoli mi przeżyć mój kac książkowy, a tu taka miła niespodzianka. Sam tytuł nie wiele był w stanie nam powiedzieć o fabule tej pozycji. Jednak zagłębiając się w sens tego stwierdzenia, wiemy już, że mamy do czynienia z jakąś...
Całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/82-ferma-blond-piotr-adamczyk.html

Po opisie książki spodziewałam się raczej mdłego romansu, który pozwoli mi przeżyć mój kac książkowy, a tu taka miła niespodzianka. Sam tytuł nie wiele był w stanie nam powiedzieć o fabule tej pozycji. Jednak zagłębiając się w sens tego stwierdzenia, wiemy już, że mamy do czynienia z jakąś hodowlą. Tak to racja, ale zaraz wam przybliżę czego jest ta fabryka - czystej aryjskiej rasy ludzkiej. Tak oni tam "hodowali" ludzi o idealnych cechach wyglądu, by zapewnić ciągłość idealnej rasy ludzkiej. Skoro na froncie zginie wielu żołnierzy to rząd postanowił zadbać o przyszłość Niemiec i tworzy specjalne ośrodki w których mają się rodzić idealne dzieci należące do czystej aryjskiej rasy. Szokujące? A jakże! Przez większość książki mamy do czynienia z całym mechanizmem tych ośrodków oraz przekonaniami III Rzeszy co do swojego wspaniałego pomysłu. Autor inteligentnie wkomponował fakty w wymyśloną fabułę. Pojawiają się tutaj prawdziwe postaci z historii. Wszystko jest w tak zgrabny sposób opisane, że ciężko później uwierzyć, że część jednak jest jedynie tworem wyobraźni autora.

Osobiście lubię czytać o dziejach podczas I i II wojny światowej. To były naprawdę ciężkie czasy, a wiem że w szkole na lekcjach otrzymywaliśmy jedynie gładkie, pozbawione drastycznych faktów informacje. Jednak sięgając po takie książki wiem, że autor z tematem jest za pan brat i opisze wszystko tak jak było. Wojny nie są pełne akcji jak we współczesnych filmach. Składają się one głównie z ludzi pozbawieni wszelkich zahamowań i mających naprawdę skrajne pomysły. Atakują i pragną zdobyć cel, który sobie wyznaczyli, licząc się z każdą stratą. Po drugiej stronie mamy ludzi, którzy zaczynają walczyć o wolność i chęć życia w bezpiecznym świecie. A jednak, nie zawsze się udaje. Śmierć czyha na każdym kroku. Nie raz samobójstwo jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Dlatego też książki te powinny być o wiele bardziej popularne, by uświadomić czytelnikom i społeczeństwu, że wojna to głównie krew i śmierć, a nie zabawne bijatyki i przepychanki słowne. Czy aktualnie poradzilibyśmy sobie, gdyby nastały takie czasy?

Kilka razy zdarzyło mi się, że po przeczytaniu danego wątku w tej książce z ogromnym smutkiem przyznawałam, że to może się w dzisiejszych czasach powtórzyć. Brak akceptacji dla cudzoziemców, obsesja na punkcie patriotyzmu, władza kościoła i uprzedmiotowianie kobiet - mówi wam to już coś? Zawsze znajdzie się jeden człowiek, który z wyglądu nie stanowi wielkiego autorytetu, lecz każdy z jego bliskiego otoczenia chyli czoło i pragnie zrobić wszystko co tylko sobie zapragnie. Historia lubi się powtarzać... Oby świat jednak potrafił się otrząsnąć i nie dopuścić do takiej powtórki.

Nie jest to zwykły romans. Mamy tu tajemniczą zagadkę, do której rozwiązania dążą główni bohaterowie. Mamy wątek też powiązany z psychologicznymi aspektami.Piotr Adamczyk zabiera nas w poważną i wciągająca podróż po czasach III Rzeszy i przeciera nam dość boleśnie oczy, byśmy mogli dojrzeć to drugie dno. Czy warto sięgnąć po tą książkę? Tak, zdecydowanie! Jej fabuła na długo pozostawi w Was swój ślad i z małym dreszczykiem będziecie wspominać wybrane epizody. To działo się naprawdę, a autor ubrał tylko tą naga prawdę w suknię rodzinnej epopei utkanej z tajemnic bohaterów.

pokaż więcej

 
2018-06-04 13:06:11
Ma nowego znajomego: Metropolia Książek
 
2018-05-30 23:53:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Fantasy, Posiadam, Ulubione
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 3)

Całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/81-duchy-rebelii-alwyn-hamilton_4.html

Akcja książki przenosi nas chwilę po traumatycznej egzekucji na placu, gdzie Amani zgłasza się na ochotnika by poprowadzić przerzedzoną grupę rebeliantów na ratunek księcia Ahmeda. Od samego początku autorka nie zamienia Amani w super bohaterkę, która jest niezniszczalna, a każda podjęta...
Całość recenzji na blogu: http://bookwormpl.blogspot.com/2018/06/81-duchy-rebelii-alwyn-hamilton_4.html

Akcja książki przenosi nas chwilę po traumatycznej egzekucji na placu, gdzie Amani zgłasza się na ochotnika by poprowadzić przerzedzoną grupę rebeliantów na ratunek księcia Ahmeda. Od samego początku autorka nie zamienia Amani w super bohaterkę, która jest niezniszczalna, a każda podjęta decyzja jest trafiona w punkt. W końcu mamy do czynienia z inteligentną dziewczyną, ale niestety młoda i jeszcze nie tak doświadczoną jak inni. Amani zostaje wielokrotnie zmuszona do podjęcia trudnych decyzji i nie zawsze okazują się one dobre. Przez ponad połowę książki byłam wręcz zmartwiona beznadziejną pozycją bohaterów. Tam nie było łatwo znaleźć wyjście z sytuacji bez poświęcenia. Fabuła nie jest nudna, lecz z każdym kolejnym rozdziałem pozostawia czytelnikowi coraz więcej na plecach tzn. czuje się ciężar tych wydarzeń. Miałam wrażenie niejednokrotnie, że jestem tuż obok Amani a mimo to nie mogę wpłynąć na jej decyzje lub jej pomóc. Uzależniająca opowieść, która zgniotła mnie z fotel. Czułam ciężar tej misji, drżałam ze strachu, płakałam i czasami się uśmiechnęłam. Lecz nie oszukujmy się, żadna rebelia czy wojna to nie jest sielanka. Tu giną ludzie, a jedno poświęcone życie może uratować setki. Decyzje są trudne i wielokrotnie należy podjąć decyzje, których już się nie cofnie.

Ja osobiście lubię Amani, nie irytowała mnie zupełnie w tej części. Czułam, że nie ma lekko i co najważniejsze, nie użalała się nad sobą, lecz starała się mimo wszystko z losem pogodzić. Oczywiście mamy tutaj o wiele więcej Jina i innych bohaterów. Zdarzają się zabawne kwestie, a autorka nie raz wskazuje jak wielką moc ma więź przyjaźni czy miłości pomiędzy ludźmi. Przywiązałam się do tych bohaterów. Każdy z nich jest inny, wyjątkowy.

Alwyn Hamilton włożyła w tą książkę naprawdę wiele wartości, które warto wziąć sobie do serca. Moc miłości, przyjaźni, zemsty czy ilość kłamstw jaka otacza bohaterów zmusza do uważnego przyglądania się nowo poznanym czy nawet długoletnim znajomym. Czytelnik dzięki tej książce jest w stanie spojrzeć na rebelię z innej perspektywy, gdzie śmierć nie wybiera sobie ofiar a sojusze nie zawsze dają nam szanse na wygraną. Cały pomysł na tą serię był innowacyjny i przyjął się nie tylko w Polsce, ale cieszy się ogromną popularnością na świecie.

Jak dla mnie zakończenie tej serii było idealne. Nic bym nie zmieniła. Mimo, iż płakałam i rwałam włosy z głowy, to wiem, że taki koniec jest na miejscu. Czy polecam? Oczywiście, że tak! Nie raz będę wspominać o tej serii z sentymentem i polecać innym czytelnikom. Tych wydarzeń się nie da zapomnieć, a bohaterowie na długo zapadają w pamięć. Ilość emocji jaka towarzyszy podczas czytania jest imponująca i nie raz wstrząśnie czytelnikiem. I jak dla mnie, tak zawsze powinno być!

pokaż więcej

 
2018-05-25 11:27:55
Ma nowego znajomego: Kasia
 
2018-05-24 17:52:44
Autor:
 
Moja biblioteczka
530 106 619
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (38)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (420)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd