Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
W „Księdze cytatów” znajdziemy również liczne noty biograficzne na temat życia i twórczości cytowanych osobistości. Bardzo pomocne mogą okazać się kalendaria oraz indeksy, w t...

Cytat - splot ludzkiej mowy

Autor recenzji:
8 (4 ocen i 3 opinie)

Niezliczone „Księgi cytatów” powstają nieustannie. Nic dziwnego. Sposobność korzystania z myśli innych, gdy zabraknie nam odpowiednich słów, bywa niezmiernie pomocna. Słowa znanych osób mogą posłużyć nam jako argument w obronie postawionej przez nas tezy, poszerzyć oraz urozmaicić naszą wypowiedź, a także przysłużyć się, gdy potrzebujemy uwierzytelnić swoje zdanie przy pomocy słów autorytetu. Kierując się wagą danego utworu dla literatury, zarówno polskiej, jak i powszechnej, autorzy wybrali około 1500 cytatów z prawie 500 utworów powstałych na przestrzeni prawie 3 tysięcy lat.

W „Księdze cytatów” znajdziemy również liczne noty biograficzne na temat życia i twórczości cytowanych osobistości. Bardzo pomocne mogą okazać się kalendaria oraz indeksy, w tym indeks 500 motywów literackich, poruszanych w literaturze przez wszystkie epoki. Pozycja została stworzona z myślą o uczniach piszących wszelkiego rodzaju prace pisemne oraz przygotowujących się do egzaminów, zwłaszcza maturalnych. Autorzy uświadamiają nam jak istotną rolę odgrywają cytaty umieszczone w naszej wypowiedzi i udzielają nam porad na ich poprawne stosowanie. Zdradzają, kiedy mogą posłużyć nam jako motto, potwierdzić rzetelność naszej informacji czy być pretekstem do polemiki, bądź idealnym zakończeniem.

Cytaty z najważniejszych dzieł autorów polskich i obcych, anonimowych utworów średniowiecznych, Biblii oraz utworów łacińskiej literatury antycznej, które współcześnie mają charakter złotych myśli. Bez zaglądania do źródła możemy zrozumieć sens oraz ich funkcję w tekście. Księga pokazuje nam różne postrzeganie przez twórców jednego motywu, jednocześnie to nam pozostawiając interpretację cytatów pochodzących z utworów, o różnorodnym znaczeniu i charakterze. Są to fragmenty z literatury pięknej – prozy, poezji i dramatu, a także dzieł publicystycznych, pamiętników oraz listów. Dzięki czemu znajdziemy tu twórczość nie tylko z kanonu szkolnego, lecz i kulturalnego. To wszystko jest niezmiernie pomocne dla uczniów przygotowujących się do matury, bądź piszących wypracowania czy eseje.

Anna GajewskaTrwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>

Pokaż wszystkie recenzje użytkownika Gwiazdopatrznia
Biblioteczka recenzenta
1052 219 923
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (55)

Ulubieni autorzy (29)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (73)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd