Abonilla12 
little-book-owl.blogspot.com
23 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 21 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-05 00:01:15
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (SIERPIEŃ 2018)

Wymienię/sprzedam:
Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC Ocalałe Illuminae. Illuminae Folder_01 PrawdodziejkaLewiatanNever NeverKrągDziewczyna z pociągu
Wymienię/sprzedam:
Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC Ocalałe Illuminae. Illuminae Folder_01 PrawdodziejkaLewiatanNever NeverKrągDziewczyna z pociąguRazem będzie lepiejMroczne umysłyNigdy nie gasnąPo zmierzchuPrzeznaczeniSerce w chmurachCzerwona KrólowaEndgame. WezwanieObietnica ŁucjiWielki BłękitPrzez burze ogniaPrzez bezmiar nocyWołanie kukułkiEona. Ostatni lord Smocze OkoTrafny wybórNiezbędnik obserwatorów gwiazd

oraz inne książki z mojej półki: http://lubimyczytac.pl/polka/1377485/wymienie-sprzedam/szczegoly

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-03 17:52:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Wymienię/Sprzedam
Autor:

Świetna, wciągająca książka obrazująca czytelnikowi konflikt pomiędzy dwoma gigantami komiksu - DC i Marvelem. Co ważne, pomimo tego, że autor zaznacza w przedmowie, że każde z wydawnictw ma dla niego równie ważne znaczenie, on sam w swojej książce chce pozostać neutralny i nie gloryfikować lub demonizować jednego z wydawców komiksów. Dzięki temu historia jest pokazana w bardzo obiektywny... Świetna, wciągająca książka obrazująca czytelnikowi konflikt pomiędzy dwoma gigantami komiksu - DC i Marvelem. Co ważne, pomimo tego, że autor zaznacza w przedmowie, że każde z wydawnictw ma dla niego równie ważne znaczenie, on sam w swojej książce chce pozostać neutralny i nie gloryfikować lub demonizować jednego z wydawców komiksów. Dzięki temu historia jest pokazana w bardzo obiektywny sposób.
Cała historia podzielona jest na rozdziały odpowiadające kolejnym dekadom historii dwóch wydawnictw. Co warto zaznaczyć, że to nie same komiksy grają tu główną rolę, ale ludzie którzy za nimi stoją. Mnoży się więc tu od nazwisk redaktorów, scenarzystów, rysowników, inkierów i wielu innych osób związanych z tymi wydawnictwami. Pomimo ich mnogości nie ma problemów z ich zapamiętaniem czy pogubieniem się w historii. Jest to zasługa przede wszystkim autora, którego styl i sposób przedstawiania historii sprawiają, że jest książka jest ciekawa w odbiorze. Nawet jeśli ktoś interesuje się komiksami tylko pobieżnie, wciągnięcie się w historię nie będzie stanowiło żadnego problemu. Dla mnie pomocnym narzędziem w lekturze był internet, gdzie, jeszcze w trakcie czytania, wyszukiwałam grafik z przytaczanych komiksów co było świetnym dodatkiem do książki.
Historię dopełniają cytaty i autentyczne wypowiedzi czy fragmenty z gazet, dlatego też wielkie ukłony dla autora za research, który poczynił w trakcie pisania.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
387 22 195
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (20)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd