TINA 
Instagram, @tina_booklover, kasikrecenzuje.blogspot.com
Kobieta z krwi i kości, optymistka, z pasja do kwiatów :) nie krępuje mnie cisza, najbardziej odpoczywam w lesie oraz w świecie książek... Podpinam się pod cytowane słowa "Prawdziwie mocni ludzie mówią o swoich słabościach, też mają w torbie bałagan, tłuką czasem talerze i śpią w wygniecionej pościeli. Biorę z nich przykład. Olewam konwenanse. I tak złamałam już wszystkie! Rzeczy są po to, by cieszyć, pieniądze, by je wydawać, łóżko, by się w nim kochać, a wino, by je pić."
kobieta, Łódzkie, status: Czytelniczka, dodała: 11 książek i 25 cytatów, ostatnio widziana 23 minuty temu
Teraz czytam
 • Bang
  Bang
  Autor:
  Mówią, że ten, kto mści się na drugiej osobie, traci część swojej niewinności. Ale ja nie jestem niewinna. Już od dawna. Zostałam okradziona z niewinności. Odebrano mi los, który był mi pisany. Dus...
  czytelników: 967 | opinie: 65 | ocena: 7,95 (210 głosów) | inne wydania: 1
 • Lato utkane z marzeń
  Lato utkane z marzeń
  Autor:
  Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie pr...
  czytelników: 296 | opinie: 24 | ocena: 7,62 (69 głosów)
 • Poza rytmem
  Poza rytmem
  Autor:
  Jasmine Greene poznałem w kroplach deszczu. Była licealną pięknością, podczas gdy ja grałem niezdarnie na ulicy. Łączyły nas jedynie muzyka i samotność. W jej oczach dostrzegałem, że nie zawsze uśmi...
  czytelników: 956 | opinie: 52 | ocena: 7,9 (286 głosów) | inne wydania: 1
 • Uleczę Twe serce
  Uleczę Twe serce
  Autor:
  Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych świató...
  czytelników: 429 | opinie: 11 | ocena: 7,75 (32 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-17 09:38:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)
Autor:

"Historia pewnej dziewczyny" z opisu wydała mi się mroczniejsza i bardziej skomplikowana. Po jej skończeniu nie byłam w stanie jednoznacznie określić czy się cieszę na takie zakończenie... czy powinnam się jednak chwilę zatrzymać i przeanalizować to, co się w niej wydarzyło, bo fabuła mimo tego, że jest spokojna, to opisuje bardzo złe i nienormalne zachowanie, którego nigdy nie chciałabym być... "Historia pewnej dziewczyny" z opisu wydała mi się mroczniejsza i bardziej skomplikowana. Po jej skończeniu nie byłam w stanie jednoznacznie określić czy się cieszę na takie zakończenie... czy powinnam się jednak chwilę zatrzymać i przeanalizować to, co się w niej wydarzyło, bo fabuła mimo tego, że jest spokojna, to opisuje bardzo złe i nienormalne zachowanie, którego nigdy nie chciałabym być świadkiem.

Jedna zła decyzja i wpływ starszego chłopaka sprawiły, że Denna stała się pośmiewiskiem. Nie dość, że rodzina zaczęła jej wręcz unikać, to całe miasteczko patrzy na nią jak na małą „puszczalską”. Jest jej niezwykle ciężko. Jedynie przyjaciółka próbuje ją jakoś pocieszyć i podtrzymać na duchu. Ale to też do czasu, aż kłótnia rozdziela je ze sobą na wiele tygodni.

Generalnie cała historia jest bardzo smutna ale konsekwentna. Tylko teraz zadam pytanie? Jaka 13'nastolatka myśli o tym, żeby uprawiać seks? Dla mnie to sytuacja nie do pojęcia, bo ja w jej wieku to biegałam po łące i zrywałam kwiatki na wianek. Jak w ogóle doszło do takiej sytuacji, by w tak młodym wieku w ogóle myśleć o czymś takim? Tylko, że problem poruszony w tej książce jest realny, a zachowania jakie towarzyszą bohaterom jak najbardziej życiowe. Bo po pierwsze to rodzina i dom, czyli podstawowa jednostka, która powinna dostarczać nam najważniejszych wartości, dzięki którym dorastamy w miłości i poczuciu bezpieczeństwa, zawodzi Denne. Po drugie Ojciec, który powinien być wzorcem do naśladowania dla młodej dziewczyny - czuje niechęć do własnej córki i ciągle podejrzewa ją o nieetyczne zachowanie. To są bolesne przykłady tego, jak rodzina zachowywać się nie powinna. A w konsekwencji tego młoda dziewczyna zamiast umawiać się do kina z koleżankami, umawia się na tylnym siedzeniu samochodu z chłopakiem, żeby uprawiać seks. Absurd? Nie, to są decyzje Denny, która w jakimś stopniu została zmanipulowana. W sumie to dziwi mnie jeszcze to, dlaczego matka Denny nie stała w jej obronie, tylko wiecznie z optymizmem na ustach unikała tematu i konfrontacji?

Bolesna historia, która koniec końców uczy. Pokazuje ile czasu i wody musi upłynąć, aby dojrzeć do wybaczenia. Najgorsze jest to, że reputacja jakiej nabawiła się bohaterka sprawia, że marzenia, które od zawsze miała stają się niemożliwe do osiągnięcia. Walczy, by ta łatka w końcu zniknęła. Pracuje, z przymusu i z własnej woli, bo chce się wyprowadzić z domu w którym nie ma miłości. Po drodze, nie ważne jak bardzo się stara ciągle ma wrażenie, że nic jej się nie udaje. A udaje się jej wiele, bo wybacza. Uczy się, że wybaczenie daje pewnego rodzaju ulgę i świadomość tego, że postępuje dobrze. Może ruszyć dalej.

"Historia pewnej dziewczyny" to książka, która daje wiele do myślenia. Gdy się ma 13-15 lat często podejmuje się niewłaściwe decyzje. Ale rodzina powinna stać na straży, by wspierać i pomagać, gdy już taka decyzja zaważy na naszym przyszłym życiu. Ciężko samemu zmagać się z takim bagażem, więc śmiem twierdzić, że książka pokazuje również jak nie powinno wyglądać życie typowego nastolatka. Zresztą muszę przyznać, że lektura będzie idealna dla młodzieży. Ja nie do końca potrafiłam się wczuć w nastoletnie problemy, miałam czasem wrażenie że to co się dzieje w głowie Denny to jakiś absurd...ale ja po prostu nie potrafiłam jej zrozumieć. Czyta się szybko wiec polecam na lekkie oderwanie od rzeczywistości.

https://kasikrecenzuje.blogspot.com/2018/08/historia-pewnej-dziewczyny-sara-zarr.html

pokaż więcej

 
2018-08-16 13:57:43
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 2)
 
2018-08-16 11:29:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-16 09:56:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)

Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się, że za tak letnim tytułem i opisem pełnym romantyzmu, będzie się kryła bardzo skomplikowana i niezbyt lekka lektura. „Lato, które się zaczyna” to romans obyczajowy ze sporą dawką dramatów, który na prawdę bardzo przypadł mi do gustu… a rzadko czytam takie nostalgiczne pozycje. Biorąc pod uwagę, że literatura kobieca nie dzieli się tylko na słodkie i... Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się, że za tak letnim tytułem i opisem pełnym romantyzmu, będzie się kryła bardzo skomplikowana i niezbyt lekka lektura. „Lato, które się zaczyna” to romans obyczajowy ze sporą dawką dramatów, który na prawdę bardzo przypadł mi do gustu… a rzadko czytam takie nostalgiczne pozycje. Biorąc pod uwagę, że literatura kobieca nie dzieli się tylko na słodkie i mało skomplikowane powieści, ta historia była bardzo miłą odskocznią.

Powiem szczerze, że początkowo fabuła była trochę chaotyczna. Często gubiłam wątek, bo nie wiedziałam jak dana sytuacja zaistniała, po czym kilka kartek dalej dopiero pojawiało się wytłumaczenie. Narracja była dziwna. W jednej chwili byliśmy świadkami, którzy z zewnątrz obserwują miasteczko Sorrals, a w drugiej siedzieliśmy w głowie zrozpaczonego i zdesperowanego ojca Andreu - Joana. Były momenty, że trochę mi się dłużyło. Zapewne ze względu na to iż autorka używa bardzo mało dialogów w książce. Jestem przyzwyczajona do bardziej dynamicznych powieści. Bardzo obszerne czasem wręcz poetyckie opisy, sprawiały, że trochę się nudziłam, ale to tylko początkowo. Później, gdy z roku na rok mijały kolejne urodziny Julii i życie zaczęło się zmieniać, a wraz z upływem lat stosunki Julii i Andreu pozostawały poprawne, mnie aż korciło żeby się dowiedzieć jak zakończy się ich historia. Więc czytałam... i im dalej tym książka stawała się coraz piękniejsza.

Muszę przyznać autorce wielkie pokłony za styl, bo książka jest na prawdę pięknie napisana. Nadmorski krajobraz i klimat jaki potrafiła opisać za każdym razem, sprawiał, że zamykałam oczy i wyobrażałam sobie to miejsce, te dźwięki i zapachy. Każda strona była przesiąknięta nostalgicznym nastrojem, który trochę mi się udzielał... ale to tylko dodawało wartości tej powieści. "Lato, które się zaczyna" to przekrój około 50 lat życia bohaterów. I może zarzutem będzie fakt, że wiele lat umknęło z rozdziału na rozdział...nie szkodzi, bo to co najważniejsze zostało w tej powieści ujęte. Przyjaźń w niej opisana ma niesamowitą moc. Mimo przeciwności losu, mimo dramatów, które często spadały na bohaterów miała siłę by trwać.

W tej książce nie znajdziemy wielkiej szalonej, płomiennej miłości, która topi lód. To nie jest typowy romans, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w książkach. "Lato, które się zaczyna" to ambitna, piękna i nostalgiczna historia dwójki ludzi, których z góry zaplanowany los nie był łatwy i przyjemny. To książka, która pokazuje niezłomność przyjaźni. Miłość w niej przedstawiona jest dojrzała i mimo, że przychodzi z czasem to jest mocna i pokazuje, że marzenia mogą się spełniać, zawsze, jeśli tylko damy im odpowiednio wiele czasu i możliwości. Nietypowy romans obyczajowy, który mnie bardzo zaskoczył. Już dawno po skończonej lekturze nie miałam tak dużej ochoty by wyjechać w jakieś ciche spokojne miejsce i rozmyślać... nad życiem, nad niektórymi decyzjami czy zwyczajnie podziwiać piękno otaczającej mnie natury. Książka mnie wzruszyła ale i bardzo wyciszyła. Idealna na letnie wieczory. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-13 09:23:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Black Lotus (tom 3)
 
2018-08-13 09:23:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Black Lotus (tom 2)
 
2018-08-10 11:33:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie :), Ulubione ❤️
Cykl: Kwiat paproci (tom 4)

To już ostatnia część serii Kwiat Paproci … i jestem zrozpaczona, bo już tęsknię za Gosią i Mieszkiem. Przede wszystkim dlatego, że czwarty tom zamyka nam wszystkie rozpoczęte wątki. Zakończenie jest genialne i jak dla mnie trochę otwarte… na upartego, można by stworzyć kolejną serię :) która mogłaby również skraść nasze serce.

"Przesilenie" to niesamowite połączenie książki akcji, fantasy i...
To już ostatnia część serii Kwiat Paproci … i jestem zrozpaczona, bo już tęsknię za Gosią i Mieszkiem. Przede wszystkim dlatego, że czwarty tom zamyka nam wszystkie rozpoczęte wątki. Zakończenie jest genialne i jak dla mnie trochę otwarte… na upartego, można by stworzyć kolejną serię :) która mogłaby również skraść nasze serce.

"Przesilenie" to niesamowite połączenie książki akcji, fantasy i pełnej ironii komedii, wobec której nie da się przejść obojętnie. Jestem bardzo dumna, że dzięki swoim wcześniejszym recenzją zdołałam przekonać kilka osób by sięgnęły po tą serię... ale z drugiej strony jestem smutna, że to już koniec. Bardzo polubiłam bohaterów, dzięki którym poznałam również piękną świętokrzyską krainę.

A na blogu nietypowa recenzja, ponieważ połączona jest ona z moimi prywatnymi zdjęciami z urlopu... Taki mały reportaż ;) ktoś ciekawy? Zapraszam... Sprawdźcie i dajcie znać w komentarzu czy taka forma recenzji Wam się podoba?

https://kasikrecenzuje.blogspot.com/2018/08/przesilenie-katarzyna-berenika-miszczuk.html

pokaż więcej

 
2018-08-08 09:52:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-07 15:52:54
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)
Autor:
Cykl: Czarny lotos (tom 1)
 
2018-08-07 12:39:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)

Niesamowita pozycja! Nadal jestem w szoku, bo zabierając się za tą książkę, nie sądziłam, że będzie kryła w sobie tyle tajemnic i emocji! Skuszona piękną letnią okładką sądziłam, że to będzie słodka i zabawna historia. Mylne ważenie, bo książka kryje w sobie dojrzałą, piękną, uczuciową i pełną artyzmu opowieść o miłości Emersom i Merekiego. Już od pierwszych stron wpadamy w z pozoru zwyczajną,... Niesamowita pozycja! Nadal jestem w szoku, bo zabierając się za tą książkę, nie sądziłam, że będzie kryła w sobie tyle tajemnic i emocji! Skuszona piękną letnią okładką sądziłam, że to będzie słodka i zabawna historia. Mylne ważenie, bo książka kryje w sobie dojrzałą, piękną, uczuciową i pełną artyzmu opowieść o miłości Emersom i Merekiego. Już od pierwszych stron wpadamy w z pozoru zwyczajną, ale kryjącą w sobie ból historię.

Młoda i prześladowana Emerson po dużej kłótni w domu z bratem i matką, ucieka nad rzekę w miejsce, w którym spokojnie może odetchnąć i chwilę się zrelaksować. Dziewczyna poznaje tam młodego chłopca Merekiego. Ich znajomość początkowo nieśmiała zaczyna się rozwijać, a z latami łącząca ich przyjaźń przeradza się w związek. Oboje są zdolni i mają ambitne plany związane z przyszłością. Wspierają się w dążeniu do celu, opiekują się sobą a ich miłość jest wręcz nieskończona. Obiecują sobie, że co pięć lat będą wracali w to miejsce nad rzeką gdzie się poznali, by wspominać swoje życie. Więcej do szczęścia im nie potrzeba. I tu zapala się czerwona lampka… czy to nie za dużo szczęścia? Czy można mieć wszystko bez poświęcenia czegoś? …i wtedy uderza w nich tragedia…

Po pięciu latach związek Emerson i Merekiego jest zupełnym przeciwieństwem tego, co sobie obiecywali. Gdzieś po drodze zgubili tą miłość, czułość i kokon bezpieczeństwa. Zaczynają schodzić z wspólnie obranej drogi. Emerson walczy ale przestaje wierzyć w powodzenie tego związku. W międzyczasie poznaje Josha, artystę, który prowadzi „terapię sztuką”. Emerson zafascynowana jego osobą, stara się go unikać, ze względu na miłość do Merekiego, ale Josh widzi, że coś jest nie tak. Czuje bijący smutek i pustkę Emerson. Namawia ją na wizytę w galerii, którą prowadzi. Dziewczyna się godzi i po raz pierwszy od kilku lat czuje że żyje… ale ma wyrzuty związane z Merekim. No bo przecież to ten jedyny. Ale on w ogóle się nie stara, a Josh jest taki cudowny.

... i tu następuje kolejne załamanie akcji...i to był dla mnie taki szok, że zbierałam szczeknę z podłogi. No w życiu się nie spodziewałam takiej sytuacji! To co ta książka ze mną zrobiła… nie potrafię ubrać w słowa. Myślę, że pod koniec byłam odwodniona tyle się wyryczałam. Życie Emerson nie oszczędzało a fakt, że znalazła w sobie tyle siły, żeby iść przez to wszystko z uniesioną głową sprawiło, że byłam pełna podziwu. Niesamowicie wzruszająca i piękna historia. Poczujecie w niej cały wachlarz emocji od złości i żalu po bezkresną radość i szczęście. Jestem nią totalnie zauroczona. Przeczytałam ją w jeden dzień i powiem Wam, że była to cudowna niedziela :) Nie jest to kolejna banalna historia o słodkiej nastoletniej miłości. Obok tej książki nie da się przejść obojętnie. Musicie ją przeczytać. To historia, która złamie Wam serce i wyryje się w pamięci... ale jest warta każdej minuty z nią spędzonej. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-08-07 12:09:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-07 09:27:18
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, 2018, Recenzenckie :)
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2)
 
2018-08-06 11:21:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam, Recenzenckie :)
Cykl: Kwiat paproci (tom 3)

Już dawno tak dobrze się nie bawiłam, jak podczas lektury z książkami z serii Kwiat Paproci! I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem fanką fantasy. Pomysł, miejsce i bohaterowie tej serii są po prostu genialne! Całość jest spójna i tak wiarygodna, że pochłonęła i uwięziła mnie w swoim świecie na wiele godzin.

Jak do tej pory „Żerca” podobał mi się najbardziej. Niesamowite zwroty akcji,...
Już dawno tak dobrze się nie bawiłam, jak podczas lektury z książkami z serii Kwiat Paproci! I nie mówię tego tylko dlatego, że jestem fanką fantasy. Pomysł, miejsce i bohaterowie tej serii są po prostu genialne! Całość jest spójna i tak wiarygodna, że pochłonęła i uwięziła mnie w swoim świecie na wiele godzin.

Jak do tej pory „Żerca” podobał mi się najbardziej. Niesamowite zwroty akcji, dużo humoru, romans, intrygi i tajemnica sprawiają, że książka jest niesamowitym połączeniem kilku gatunków literackich. Dzięki temu nie ma czasu na nudę a my z zachwytem wpadamy w świat słowiańskich podań i wierzeń. To jest po prostu magia! Nie wierzę, że tak bardzo zanurzyłam się w tej historii… tak bardzo, że miałam ochotę tam być obok i przeżywać wszystko na własnej skórze. A zakończenie?! O matko! Jak można zakończyć w takim miejscu?!Dlatego drogi czytelniku, jeżeli masz kryzys czytelniczy, bo nic Cię nie zachwyca, a powieści, które czytasz są nudne i mało emocjonujące... to seria Kwiat Paproci porwie Cię w niewiarygodną podróż! Zachłyśniesz się słowiańskim światem. Zapragniesz poznać miejsca o których czytasz… i przede wszystkim, nie będziesz mógł się doczekać kontynuacji. Polecam bardzo i pędzę czytać ostatnią część.

https://kasikrecenzuje.blogspot.com/2018/08/zerca-katarzyna-berenika-miszczuk.html

pokaż więcej

 
2018-08-03 15:24:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
Cykl: Prawo Mojżesza (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-08-03 15:24:24
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
Cykl: Prawo Mojżesza (tom 2) | Seria: Editio Red
 
Moja biblioteczka
872 270 6247
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (201)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (48)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd