Agaaa006 
agaaa006.blogspot.com
Skoro tu jestem znaczy,że lubię czytać. Co? Zależy od nastroju, potrzeby, wymagań. Nie zamykam się na jedną kategorię, próbuję wszystkiego, no oprócz horrorów, tych nie znoszę.
30 lat, kobieta, Lubań /Dolny Śląsk, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 16 godzin temu
Teraz czytam
 • Czarownica
  Czarownica
  Autor:
  Piętnastowieczna Anglia - czasy pożogi i polowań na czarownice Anglia za panowania Henryka VIII. Władca po zerwaniu z Rzymem podporządkowuje sobie angielski kościół, a jego wasale palą posłuszne pa...
  czytelników: 2152 | opinie: 118 | ocena: 6,46 (772 głosy)
 • Dwór mgieł i furii
  Dwór mgieł i furii
  Autor:
  Między światłem a ciemnością Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii Dwór cierni i róż Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końc...
  czytelników: 6998 | opinie: 486 | ocena: 8,81 (3734 głosy) | inne wydania: 1
 • Osobliwy dom pani Peregrine
  Osobliwy dom pani Peregrine
  Autor:
  Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeż...
  czytelników: 14282 | opinie: 811 | ocena: 7,18 (6122 głosy) | inne wydania: 4
 • Pięć lat kacetu
  Pięć lat kacetu
  Autor:
  Pierwsze wydanie bez skreśleń i cenzury. Wspomnienia z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen. Stanisław Grzesiuk z właściwym sobie humorem, szczerością i bezpośredniością portretuje nazi...
  czytelników: 8785 | opinie: 324 | ocena: 8,1 (4459 głosów) | inne wydania: 2
 • Rysunek w sercu
  Rysunek w sercu
  Autor:
  On – trzystuletni wampir… Ona – zwykła śmiertelniczka… Czy dwa różne światy mogą żyć razem…? Czy są sobie przeznaczeni…? Anna Lawenda jest tłumaczką języka angielskiego. Romanse przeżywa jedynie na ł...
  czytelników: 280 | opinie: 32 | ocena: 5,75 (97 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-17 20:45:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2019-01-14 19:44:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2019-01-13 12:08:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: An Ember in the Ashes (tom 2)
 
2019-01-12 13:00:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Malownicze (tom 5)

Seria Malownicze, swego czasu bardzo skradła moje serducho. Zaczęła się tak spokojnie, można powiedzieć zwyczajnie, by później z każdym kolejnym tomem podbijać poziom, aż po prostu uznałam, że jest po prostu genialnie. Chyba najbardziej polubiłam historię Leontyny, ta część była i jest moim faworytem. Teraz przyszła kolej powrotu do starych znajomych, w nieco nowej odsłonie. Jakież było to... Seria Malownicze, swego czasu bardzo skradła moje serducho. Zaczęła się tak spokojnie, można powiedzieć zwyczajnie, by później z każdym kolejnym tomem podbijać poziom, aż po prostu uznałam, że jest po prostu genialnie. Chyba najbardziej polubiłam historię Leontyny, ta część była i jest moim faworytem. Teraz przyszła kolej powrotu do starych znajomych, w nieco nowej odsłonie. Jakież było to spotkanie? Czy byłam oczarowana jak poprzedniczkami? O tym już za chwilę napiszę.
Poznajemy Adriannę, dziewczynę, która uświadomiła sobie, że właśnie zaczął się jeden z najbardziej znienawidzonych miesięcy w roku. I teraz musi zrobić coś, by jakoś przetrwać okres, przez większość lubiany, a przez nią po prostu bolesny i najlepiej by został zapomniany. Grudzień akurat wszedł wraz ze śniegiem, tym pięknym białym puchem, oddający klimat i wprowadzający atmosferę pełnego oczekiwania. Nie we wszystkich jak już wiemy. Ada ma ochotę zakopać się pod kołdrą albo uciec gdzieś na koniec świata.

Stefan od pewnego czasu kłóci się z Panem Bogiem, a dokładniej odgraża się temu na górze. Każdego ranka, gdy otwiera oczy i uświadamia sobie, że oto kolejny dzień przed nim, czuje przeogromną złość i rozżalenie. Odkąd umarła ukochana żona, postanowił umrzeć. Niestety same chęci, a raczej brak motywacji do życia, to za mało. Nie miał myśli samobójczych, On po prostu chciał tak po ludzku odejść za swoją miłością życia. Na co miał być sam w domu? I w tym swoim rozpamiętywaniu, nie zauważył, że ktoś potrzebuje pomocy. I właśnie może ta osoba, przypomni mu czym, jest sens życia.

A Malownicze szykuje się do świąt. Leontyna siedzi w swoim kuferku i zastanawia się nad nowymi dekoracjami, mieszkańcy planują coś nowego na Boże Narodzenie, choinka już stoi w Rynku pięknie przystrojona. Niebawem mają się wydarzyć ważne wydarzenia, które śmiało niektórzy nazwą cudami.
Muszę się przyznać, że gdy zaczynałam czytać Pejzaż, nie dopatrzyłam, że jest to kolejna część Malowniczego. I byłam niezmiernie zdziwiona, gdy nagle zostałam wrzucona w życie tamtych bohaterów. Nie wiem dlaczego, byłam przekonana, że jest to oddzielna historia Adrianny i Stefana. A tutaj taka niespodzianka.

I z jednej strony, fajnie, bo lubiłam i zżyłam się z tymi wszystkimi ludźmi. Z drugiej jednak strony, chyba to moje nastawianie na odrębną fabułę, zepsuło mi radość. Jakoś nie umiałam się wczuć w Malownicze, tak jak to zawsze bywało podczas zasiadania do czytania. Tutaj z jednej strony mamy wspomnienia z dzieciństwa małej Ady, a za chwilę gdzieś się pokazuje Madeleine ze swoim Michałem i ich codziennością.

Jedyną pociechą to była właśnie postać Leontyny, no jest to dla mnie taka kobieta, która gdzie by nie została podstawiona, zawsze wprowadzi ten niepowtarzalny klimat.

Cała historia Adrianny, jej przerwanego dzieciństwa i zachowania niezbyt zrównoważonej matki, były naprawdę smutne i wywoływały w człowieku wiele emocji. Niestety, mnie całość zburzył wątek z Antonim. Nic na to nie poradzę. I chyba nie przekonało mnie to wszystko. Mimo magii świąt, która przecież miała zadziałać. Ja wiem, że na tym to polegało. Jednak do mnie nie przemówiło. Ogólnie nie jestem fanką wielkich miłości od pierwszego wejrzenia i tej całej chęci zmiany, po spojrzeniu w oczy. I tak, wyjdę na sfrustrowaną i nieszczęśliwą zrzędę, ale w taką miłość nie wierzę, ani w święta, ani bez nich.

Trudno jest mi określić, co tutaj nie poczułam. Ok, wątek miłosny musiał być. Nie będę się go już czepiała. Mnie nie podbił. Chyba najbardziej kibicowałam dwóm starszym panom i ich historia mnie kupiła. Przepadłam z nimi i naprawdę świetnie się to czytało. Szkoda, że to nie zostało połączone z Adą, chyba nad tym ubolewam. No cóż. Widocznie ja się nie znam. Miało połączyć Malownicze, a w moim odczuciu, wszystko jakoś się rozjechało i brakło mi spójności.

Niemniej, z pewnością jako jedyna mam swoje zgrzyty. Ogólnie jest to najsłabsza część Malowniczego, co nie oznacza, że zła. Jest to książka świąteczna, ma złapać za gardło, poruszyć i potem otulić ciepłym kocem. Miało być przewidywalne, piernikowo i te wszystkie warunki zostały spełnione.

pokaż więcej

 
2019-01-05 11:53:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2019-01-03 12:18:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
 
2018-12-17 19:28:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Autor:
 
2018-12-04 20:14:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
 
2018-12-04 19:41:20
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-12-04 18:52:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
 
2018-11-22 19:14:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Seria: Babie Lato
 
2018-11-22 19:13:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Autor:
Cykl: Heart of Thorns (tom 1) | Seria: Young
 
2018-11-19 12:50:58
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (LISTOPAD 2018)

Sprzedam :) Książki nowe oraz używane w bardzo dobrym stanie :)

Spadek Spadek

Royal. Zamek z alabastru Royal. Zamek z alabastru

Miłość i inne zadania na dziś Miłość i inne zadania na dziś
Sprzedam :) Książki nowe oraz używane w bardzo dobrym stanie :)

Spadek Spadek

Royal. Zamek z alabastru Royal. Zamek z alabastru

Miłość i inne zadania na dziś Miłość i inne zadania na dziś

Słuchaj swojego serca Słuchaj swojego serca

Perłowa Dama Perłowa Dama

Moja twoja wina Moja twoja wina

Zbyt piękne Zbyt piękne

Obca w świecie singli Obca w świecie singli

Akuszer bogów Akuszer bogów

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Dożywocie Dożywocie

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-19 11:49:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
 
2018-11-13 15:06:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Przeczytane w 2018
Autor:
Seria: Miętowa
 
Moja biblioteczka
627 374 2844
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (55)

Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd