Dagmara 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-08 20:54:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Beauty (tom 1)

Czy miłość może mieć wypisaną datę ważności? Czy może się wypalić, kiedy jej czas dobiegnie końca?

Laurelyn Prescott podczas trzymiesięcznego pobytu z przyjaciółką w Australii poznaje nieziemsko przystojnego Jacka. Mężczyzna nie narzeka na brak pieniędzy, pięknych kobiet i wielkich sukcesów. Nie w głowie mu żadne zobowiązania i długoletnie związki. Interesuje go prosty układ zamknięty w...
Czy miłość może mieć wypisaną datę ważności? Czy może się wypalić, kiedy jej czas dobiegnie końca?

Laurelyn Prescott podczas trzymiesięcznego pobytu z przyjaciółką w Australii poznaje nieziemsko przystojnego Jacka. Mężczyzna nie narzeka na brak pieniędzy, pięknych kobiet i wielkich sukcesów. Nie w głowie mu żadne zobowiązania i długoletnie związki. Interesuje go prosty układ zamknięty w pewnej ramie czasowej. To jego gra i jego zasady… Do czasu aż na jego drodze staje śliczna Laurelyn. Kobieta wywraca jego świat do góry nogami, sprawia, że Jack łamie swoje święte zasady, a cały plan zdaje się tracić na znaczeniu. Czy cały ten układ to pakt z samym diabłem?

Cudowna i miażdżąca. Romantyczna i wzruszająca. Ciężko jednym słowem wyrazić, jak piękna jest ta historia. Mimo że sam wątek i pomysł na fabułę nie należy do najoryginalniejszych to sposób jego przedstawienia i pióro autorki od pierwszej strony zachęcają do zagłębienia się w lekturę. Wydaje nam się na początku, że dostajemy typową historię o kolejnym dziwnym układzie, jednak nie dajcie się zwieść. To świetnie napisana powieść romantyczna z dobrze wykreowanymi bohaterami, wspaniałym klimatem słonecznej Australii i lekkim piórem autorki. Laurelyn to kobieta, której nie sposób nie lubić. To piękna i utalentowana amerykanka, dla której muzyka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu. Natomiast Jack, cóż… co tu wiele mówić. Z pewnością zawróci w głowie niejednej z Was, a Wy będziecie zazdrościć głównej bohaterce takiego towarzysza. Postaci przybierają autentyczności dzięki bagażowi doświadczeń oraz dobrze nam znanych problemach. Autorka dopieściła nie tylko to, co dotrzegamy od razu, ale także poświęciła chwilę uwagi na szczegóły. Cudowności całej powieści dodaje muzyka towarzysząca nam w trakcie czytania. Na końcu znajdziecie playlistę do lektury, na której króluje wiele znanych i pięknych piosenek. Gorąco polecam słuchać ich na bieżąco! To nadaje świetny klimat, dzięki czemu możemy lepiej wczuć się w historię oraz życie Laurelyn. Książka jest napisana na poziomie. Seks nie odgrywa tutaj kluczowej roli, jest tylko przyjemnym dodatkiem do powieści. Oczywiście, nie brak w niej niegrzecznych i pikantnych szczegółów, pełnych żądzy i pasji scen, ale znajdziemy również subtelne i namiętne ekscesy. Wyczucie i smak autorki sprawi, że pokochacie nie tylko bohaterów, ale i ich historię.

“Piękno bólu” to cudownie słodka, intensywnie gorąca i dotkliwie bolesna lektura. To dojmująca opowieść o miłości, pasji i życiu. Książka ocieka gorliwym pożądaniem, porywczym pragnieniem i subtelnym uczuciem. Prowokacyjna, zuchwała i śmiała. Seksowna i delikatna. To nie jest opowieść dla grzecznych dziewczynek. To soczyście łamiąca historia dla konkretnych bab, pragnących wrażeń niepoprawnych romantyczek. Georgia Cates zabierze Was do świata seksu i przyjemności, do miejsca, gdzie rodzi się miłość. Ckliwa, słodko-gorzka historia Laurelyn i Jacka wzruszy Was do łez i wyciśnie wszystkie emocje, przez co samo zakończenie będziecie śledzić z zapartym tchem.

pokaż więcej

 
2018-11-04 20:48:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

“Bo tylko jeśli się mnie boją - szanują.”

Znacie to uczucie, kiedy po przeczytaniu danej książki jesteście tak zszokowani i zmieszani, że brak wam słów? Próbujecie skleić jedno sensowne zdanie na jej temat, ale nic nie oddaje tego, co przedstawia ta lektura? U mnie dokładnie tak było w przypadku “Ostatniego”. Nie często sięgam po literaturę faktu, jednak po zapoznaniu się z jej opisem...
“Bo tylko jeśli się mnie boją - szanują.”

Znacie to uczucie, kiedy po przeczytaniu danej książki jesteście tak zszokowani i zmieszani, że brak wam słów? Próbujecie skleić jedno sensowne zdanie na jej temat, ale nic nie oddaje tego, co przedstawia ta lektura? U mnie dokładnie tak było w przypadku “Ostatniego”. Nie często sięgam po literaturę faktu, jednak po zapoznaniu się z jej opisem wiedziałam, że będzie to mocna i prawdziwa historia. Nie zawiodłam się na niej ani trochę, a losy pana Piotra pozostawiły niemały zamęt w mojej głowie. Przekonajcie się sami!

Lekturę rozpoczynamy poznając najmłodsze lata Piotra, będącego świadkiem makabrycznych wydarzeń we własnym domu. Już jako młody człowiek przyszło mu stanąć oko w oko ze śmiercią. Wraz z przewracanymi kartkami towarzyszymy mu w następnych latach życia, poznajemy kolejne ciekawe fakty i niezbyt czarujące wydarzenia z życia. Los sprawił, że podążył on nieodpowiednią ścieżką. Gangsterskie porachunki, uzależnienia, seks, lęk i samotność - oto, jaki życie zaoferował mu los. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że z takowej drogi nie ma już powrotu, ale życie zawsze jest pełne niespodzianek. Książka jest brutalna i dramatyczna, a fakt, że jest to prawdziwa relacja z życia jakiegoś człowieka, człowieka, który przeżył wszystkie te bezwzględne wydarzenia napawa zdziwieniem, ale jednocześnie fascynuje. Niemożliwe się wydaje, że osoba tak bezpardonowa i groźna jest w stanie zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Umysł i serce Piotra przybrało nowy kształt, co w obliczu jego wszystkich występków zdaje się być nie do przyjęcia. I właśnie ta jego przemiana, ostatnie strony lektury ukazują całe piękno i prawdziwość tej historii. Moim zdaniem Piotr zasługuje na szacunek i uznanie za odwagę, chęć podzielenia się ze światem sporym kawałkiem swojego niezbyt stosownego życia.

“Ostatni” jest nie tylko prawdziwie trudną historią o przemianie człowieka, ale także o innych, równie ważnych aspektach. Krwawe życie gangsterów, walki z policją i problem uzależnień. Wszystko to jest tak świetnie napisane, tak dokładnie i rzeczowo, że czytelnik cofa się do tamtych lat i automatycznie staje się świadkiem tych wydarzeń. Z całego serca polecam wam tę historię, niech stanie się ona waszym punktem zwrotnym i sprawi, że zastanowicie się nad własnym życiem. “Ostatni” zmusza do refleksji, budzi lęk i strach, ale także wzrusza. Udowadnia, że nawet w najmroczniejszym zaułku naszego życia płonie światełko nadziei. Do czego jesteśmy zdolni się posunąć? Jak trudna okaże się zmiana samego siebie?

pokaż więcej

 
2018-11-01 01:40:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Każda kobieta boryka się z tymi „kobiecymi” problemami i bywają one nie tylko uciążliwe, ale i niosą za sobą pewne konsekwencje. Każda z nas powinna wziąć do ręki ten właśnie poradnik i zapoznać się z wiedzą w nim zawartą, aby mieć jakiekolwiek rozeznanie w PCOS.

„Wylecz PCOS” Amy Medling to świetnie napisana książka oparta na własnych doświadczeniach autorki w starciu z chorobą. Kobieta w...
Każda kobieta boryka się z tymi „kobiecymi” problemami i bywają one nie tylko uciążliwe, ale i niosą za sobą pewne konsekwencje. Każda z nas powinna wziąć do ręki ten właśnie poradnik i zapoznać się z wiedzą w nim zawartą, aby mieć jakiekolwiek rozeznanie w PCOS.

„Wylecz PCOS” Amy Medling to świetnie napisana książka oparta na własnych doświadczeniach autorki w starciu z chorobą. Kobieta w łatwy i przejrzysty sposób wyjaśnia, czym charakteryzuje się PCOS, a także jak szybko i skutecznie zwalczyć jego objawy. Naszprycowany wiedzą poradnik, oparty na licznych badaniach może pomóc wielu kobietom. Dodatkowo zawiera on plan na 21 dni, który pokaże, jak pokonać PCOS. W środku znajduje się sporo ciekawych i smacznych przepisów, z których już kilka wypróbowałam! Poza dietą dostajemy także w gratisie zestaw ćwiczeń. Myślę, że taki poradnik powinien zagościć na półce każdej kobiety, niezależnie od wieku. Wiedzy nigdy za wiele, a nieraz może ona się okazać bardzo przydatna. Autorka sugeruje również zmianę sposobu myślenia. Może ona być bardzo dużym krokiem do spełnienia i wiary w nowy dzień. Amy Medling bardzo pozytywnie was naładuje i zachęci do działania! Zdrowie jest najważniejsze, a szybsze rozpoznanie jest dla niego bardzo istotne.

pokaż więcej

 
2018-10-28 12:54:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Crank (tom 1)

“Moje życie było dobre,
zanim się
natknęłam
na bestię.
A potem
było
boskie.
Przynajmniej
przez
chwilę.”

Potwory czają się w każdym zakamarku, przybierają różne postaci i manipulują naszym umysłem. Ale wszystkie je łączy jedno: wysysają z ludzi ostatnie pokłady życia i człowieczeństwa. Sprawiają, że stajemy się bezkształtnymi istotami w całości oddanymi bestii. W tym czasie ona stopniowo...
“Moje życie było dobre,
zanim się
natknęłam
na bestię.
A potem
było
boskie.
Przynajmniej
przez
chwilę.”

Potwory czają się w każdym zakamarku, przybierają różne postaci i manipulują naszym umysłem. Ale wszystkie je łączy jedno: wysysają z ludzi ostatnie pokłady życia i człowieczeństwa. Sprawiają, że stajemy się bezkształtnymi istotami w całości oddanymi bestii. W tym czasie ona stopniowo zagnieżdża się w naszym umyśle, coraz bardziej oddalając szansę na powrót do zdrowych zmysłów. Zerwanie więzi z takowym demonem bywa skomplikowane i wymagające dużych pokładów silnej woli, a czasami wręcz niemożliwe.
Kristina Georgia Snow to młoda dziewczyna, której pierwsze spotkanie z bestią było czymś niezwykłym i ekscytującym, jednak z czasem przerodziło się w uzależnienie, ciągnąc za sobą tragiczne wydarzenia.
W dzisiejszych czasach spotykamy się z wieloma książkami o zbieżnej tematyce, dlatego mogłoby się wydawać, że ta pozycja już niczym nie może nas zaskoczyć. Otóż, nie. “Crank” jest zdecydowanie mistrzostwem w tej dziedzinie, a tym, co go wyróżnia na tle tylu podobnych powieści jest bezwzględnie forma przedstawienia historii. Rzadko spotykam się z literaturą młodzieżową pisaną wierszem, ale w tym wypadku to był naprawdę strzał w dziesiątkę. Każdy wiersz ma inne rozmieszczenie i myślę, że taka manipulacja grafiką korzystnie wpływa na nasz umysł, wzrok i sposób odbioru tekstu. Kolejnym atutem tego dzieła jest sposób opowiedzenia historii. Autorka nie daje nam wszystkiego na tacy, przez co czytelnik musi sobie wiele rzeczy dopowiedzieć, a to z kolei wymaga od niego pełnego skupienia podczas lektury.
“Crank” przepełniony jest bólem, cierpieniem, seksem i obsesją. To historia, która musiała zostać opowiedziana, i którą powinien przeczytać nie tylko każdy nastolatek, ale i dorosły. Oryginalna, niesztampowa i zdumiewająca. “Cranka” kocha się za jego prawdziwość, ale jednocześnie nienawidzi za brutalny przekaz. Boleśnie prawdziwa i prawdziwie bolesna. Ellen Hopkins wstrząśnie waszym sercem, umysłem i duszą. Będzie was dręczyć przez bardzo długi czas, a nie sposób się od niej uwolnić. Po lekturze będzie wam towarzyszyć wrażenie czyjejś obecności. Będziecie się oglądać na każdym kroku i unikać ciemnych zakamarków. Od tej chwili będzie za wami podążać widmo bestii i mam nadzieję, że nie nabierzecie się na jego sztuczki.

pokaż więcej

 
2018-10-27 17:49:12
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-10-27 17:48:54
Ma nowego znajomego: bookmoodpl
 
2018-10-25 10:46:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: Cole (tom 2)

“Czasami w życiu jest tak, że jeśli bardzo kogoś kochasz, musisz pozwolić mu odejść. Jeżeli wróci, to znaczy, że należy do ciebie.”


Wakacyjny romans okazał się czymś więcej niż tylko letnim, niezobowiązującym flirtem i oboje postanawiają zbudować prawdziwy związek. Jednak życie zawsze ma jakieś asy w rękawie i tym razem Sydney dostaje szansę na spełnianie własnych marzeń. Dziewczyna wyrusza...
“Czasami w życiu jest tak, że jeśli bardzo kogoś kochasz, musisz pozwolić mu odejść. Jeżeli wróci, to znaczy, że należy do ciebie.”


Wakacyjny romans okazał się czymś więcej niż tylko letnim, niezobowiązującym flirtem i oboje postanawiają zbudować prawdziwy związek. Jednak życie zawsze ma jakieś asy w rękawie i tym razem Sydney dostaje szansę na spełnianie własnych marzeń. Dziewczyna wyrusza w trasę koncertową po Europie ze znanym zespołem. Jeden z jego członków jest szczególnie zainteresowany naszą główną bohaterką… Czy jej krótki związek z Jackiem przetrwa tę próbę?

“Tylko dla ciebie” to drugi tom z serii Cole spod pióra mojej ulubionej autorki. Tym razem śledzimy dalsze losy Sydney i Jacka, którzy postanawiają zbudować trwały związek. Vi Keeland po raz kolejny daje nam przyjemny, lekki i pełen czułości romans, od którego nie sposób się oderwać. Towarzyszymy bohaterom we wspólnym życiu, drodze do osiągnięcia marzeń i wytrwałości w związku na odległość. W tym tomie na pewno dzieje się więcej niż w pierwszym i mamy okazję lepiej poznać przystojnego Jacka. To pełna miłości powieść z erotycznym napięciem w tle. Autorka jak zawsze dobrze rozegrała chwile bliskości między bohaterami, przez co wprawia czytelnika w stan błogiego uniesienia. Vi zaserwowała nam również tragedię, która wstrząśnie nie tylko Jacka, ale także i nas. Mężczyzna będzie potrzebował Sydney bardziej niż dotychczas, tylko czy życie muzycznej gwiazdy pozwoli jej na bycie przy ukochanym? Czy kochankowie mają szansę na wspólną przyszłość?

“Tylko dla ciebie” to must read dla wszystkich niepoprawnych romantyczek (koniecznie sięgnijcie po książki Vi Keeland!). Ta historia wzrusza i emocjonuje, wzrusza i ujmuje. Lekka, przyjemna i zmysłowa pozycja dla fanów powieści romantycznych. Wspaniale napisana, zabójcza historia o miłości. Kusząca, urocza i zbereźna!

pokaż więcej

 
2018-10-25 09:43:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: Cole (tom 1)

Czasami pewne trudne zmiany w życiu mogą okazać się tymi najlepszymi. Miesiąc miodowy na Hawajach z ukochanym? Spełnienie marzeń niejednej kobiety. Niestety, kiedy ślub zostaje odwołany romantyczne wakacje z mężczyzną twojego życia zamieniają się w szalony wyjazd z przyjaciółką. Czy wyjdzie to na dobre?

Sydney pragnęła pięknego ślubu, kochającego męża i wspaniałych wakacji. Jednak, gdy ślub...
Czasami pewne trudne zmiany w życiu mogą okazać się tymi najlepszymi. Miesiąc miodowy na Hawajach z ukochanym? Spełnienie marzeń niejednej kobiety. Niestety, kiedy ślub zostaje odwołany romantyczne wakacje z mężczyzną twojego życia zamieniają się w szalony wyjazd z przyjaciółką. Czy wyjdzie to na dobre?

Sydney pragnęła pięknego ślubu, kochającego męża i wspaniałych wakacji. Jednak, gdy ślub został odwołany nie zamierzała rezygnować ze słonecznych Hawajów i postanowiła spędzić ten czas z przyjaciółką. Na plaży poznała przystojnego Jacka, na punkcie którego zwariowała. Za namową przyjaciółki wdaje się w z nim w letni romans, lecz nie przypuszczała, że może łączyć ich coś więcej niż tylko seks… Czy letnia przygoda okaże się czymś więcej?

Na początku zaznaczę, że uwielbiam książki Vi Keeland i nawet jeśli są one schematyczne i przewidywalne to kocham jej twórczość, kompozycje i uczucia, które wzbudzają we mnie jej powieści. Ma w swoim piórze pewną lekkość i swobodę, która przyciąga czytelnika. Historię poznajemy ze strony Sydney, która niebawem miała wyjść za mąż, ale wszystko posypało się niczym domek z kart. Postanawia się zabawić i wykorzystać ten tydzień na flirt z seksownym Jackiem. Mimo że fabuła jest nieco banalna i typowa to czyta się ją w zawrotnym tempie. Autorka potrafi dobrze rozegrać sceny, aby wszystko się ze sobą idealnie scaliło. Bohaterowie są niczego sobie: ona - młoda, atrakcyjna kobieta i on - przystojny, seksowny milioner. Razem tworzą mieszankę wybuchową, która sprawia, że czytelnik dostaje wypieków na twarzy. Vi Keeland znana jest głównie z powieści erotycznych, co bardzo dobrze jej wychodzi. Sceny seksu są pełne namiętności, erotyzmu i dzikiej żądzy. Kiedy trzeba są mocne, dosadne i nasycone ekspresją, ale nie brakuje im także zmysłowości, pożądania i czułości. Autorka potrafi znaleźć w złoty środek, przez co jej powieści są przepełnione emocjami i romantyzmem.

“Tylko twój” to przyjemna historia o miłości od pierwszego wejrzenia, nieprzeniknionej żądzy i pożądaniu, a także o przeznaczeniu, które pisane jest dla każdego z nas. Autorka rozpali wasze serca, rozkocha w Jacku i wciągnie w świat miłosnych zawirowań. Lektura ma wspaniały klimat kolorowych Hawajów - szum morza, prażące słońce i gorący powiew letniego flirtu. Piękna, seksowna i tkliwa - Vi Keeland w najlepszym wydaniu!

pokaż więcej

 
2018-10-22 13:35:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Więcej (tom 1)

Życie momentami przypomina domino - jak się wali, to wszystko naraz. Niczym ta popularna gra jeden dramat ciągnie za sobą kolejny i kolejny. Tylko, czy my jako ludzie, jesteśmy w stanie znieść tyle bólu i cierpienia? Gdzie kończy się granica ludzkiej odporności na wszelkie krzywdy? Jak żyć, kiedy wszystko co kochasz zostało ci odebrane?

Zakończenie liceum dla każdego nastolatka jest długo...
Życie momentami przypomina domino - jak się wali, to wszystko naraz. Niczym ta popularna gra jeden dramat ciągnie za sobą kolejny i kolejny. Tylko, czy my jako ludzie, jesteśmy w stanie znieść tyle bólu i cierpienia? Gdzie kończy się granica ludzkiej odporności na wszelkie krzywdy? Jak żyć, kiedy wszystko co kochasz zostało ci odebrane?

Zakończenie liceum dla każdego nastolatka jest długo wyczekiwanym dniem i początkiem dorosłego życia. To czas pierwszych własnych odpowiedzialnych decyzji - studia, praca, mieszkanie. Dlatego tak ważny i oczekiwany jest bal z okazji ukończenia szkoły średniej. Mikayla liczyła na wieczór jak z bajki, jednak rzeczywistość okazała się nieco inna. Ten upragniony dzień okazał się najgorszym dniem w całym jej życiu. Jake przypadkowo stał się świadkiem tej tragedii i został jedyną osobą, która mogła udzielić jej wsparcia. Oboje nie spodziewali się, że ten koszmar otworzył im drzwi do czegoś niespodziewanie pięknego. Ale czy Mikayla podejmie ryzyko ponownej straty?

Lubię zatracić się w książkach, gdzie akcja rozgrywa się w czasach licealnych. Dobre imprezy, miłosne rozterki i rodzinne dramaty. Książka przedstawia nam losy Mikayli i Jake’a, których połączyła tragiczna dla dziewczyny noc. Zdrada ze strony ukochanych przyjaciół i bolesna tragedia. Choć pomysł na fabułę i rozegranie wszystkich wątków jest bardzo dobry, to sami bohaterowie byli momentami irytujący. Ich, moim zdaniem mazgajowate, reakcje i zachowanie działały mi na nerwy. Jednak historia sama w sobie myślę, że wynagradza te minusy, które co do całości mają niewielkie znaczenie. Autorka nieco się pospieszyła w relacji Mikayli i Jake’a, co również mnie zdziwiło. Ogromne brawa należą się za podjęcie tematów straty, bólu i cierpienia, a także radzeniu sobie z przeciwnościami losu, które w tym wypadku gwałtownie posypały się na główną bohaterkę. Książka jako całość wypadła całkiem nieźle, a epilog sprawił, że z wielką przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

„Więcej niż my” to przyjemna, aczkolwiek bolesna historia miłosna o stracie, zdradzie i ciężarze, z jakim przyszło się zmierzyć Mikayli w tak młodym wieku. Dotkliwe wydarzenia, rozdzierający ból i subtelne uczucie - oto, z czym musicie się skonfrontować sięgając po tę lekturę. Ta książka zbudzi ukryte emocje i wstrząśnie nie tylko światem Mikayli, ale także i waszym. Czy miłość będzie w stanie ją ocalić?

pokaż więcej

 
2018-10-18 19:13:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

“Nigdy nie wiesz, kto może cię zdradzić… do momentu, kiedy jest już za późno.”

Dziewięć lat w niewoli. Życie pośród gwałtów, narkotyków, śmierci i przemocy. Sarai w końcu udaje się uciec z tego obskurnego miejsca, dzięki pomocy płatnego mordercy. Dziewczyna pragnie tylko jednego: zemsty. Niestety brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że ledwo uchodzi z życiem, dlatego nakłania Victora, aby...
“Nigdy nie wiesz, kto może cię zdradzić… do momentu, kiedy jest już za późno.”

Dziewięć lat w niewoli. Życie pośród gwałtów, narkotyków, śmierci i przemocy. Sarai w końcu udaje się uciec z tego obskurnego miejsca, dzięki pomocy płatnego mordercy. Dziewczyna pragnie tylko jednego: zemsty. Niestety brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że ledwo uchodzi z życiem, dlatego nakłania Victora, aby nauczył ją stać się zabójczynią. Czy dziewczynie uda się zrealizować swój plan? Czy w jej żyłach płynie mroczna krew?

Tyle lat w niewoli potrafi zmienić człowieka, a wszechobecna śmierć i krzywda kształtuje sposób postrzegania świata. Sarai jest zdesperowana i zagubiona, nie potrafi “normalnie” żyć i cały czas marzy o wyrównaniu rachunków. Jednak nieumiejętność i brak wiedzy w odbieraniu komuś życia prawie sam go ją pozbawia. Victor zaczyna ją szkolić, a ona bardzo dobrze odgrywa rolę Izabel Seyfried. Czy test, z jakim przyjdzie jej się zmierzyć, podda w wątpliwość całą jej pracę i zaufanie do Victora?

“Drugie życie Izabel” to drugi tom z serii W towarzystwie zabójców. Jest on na pewno bardziej brutalny i krwawy od poprzedniego. Zobaczycie Sarai, jakiej nie znacie! Stała się silną, pewną siebie kobietą, która pragnie rozprawić się z okrutnymi mężczyznami. Książkę czyta się niesamowicie szybko, akcja toczy się w zawrotnym tempie, więc nie sposób się nudzić. Bohaterowie są konkretni, niepokorni i inteligentni, jednak każdy z nich niesie swoje własne brzemię. W powieści panuje mroczny i nieprzenikniony klimat, co idealnie wpasowuje się w fabułę. Towarzystwo zabójców z pewnością zjeży wam włosy na głowie!

“Drugie życie Izabel” to niezwykła historia o okrucieństwie i zdziczeniu ludzkości, gdzie sprawiedliwość wymierza się na własną rękę, a śmierć czai się w każdym zakamarku. To opowieść o lojalności i zdradzie, zemście i wybaczaniu. Niepokojąca, brutalna i zaciekła. Dotkliwa, seksowna i zabójcza. Taka jest miłość. Taka jest ich historia. Taki jest świat. Czy masz odwagę, aby się z nim zmierzyć?

pokaż więcej

 
2018-10-16 16:32:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: de Vincent (tom 1)

“Postęp wymaga wielkiej cierpliwości.”

Wierzycie w nawiedzone domy, klątwy i przekleństwa? Czy ludzie go zamieszkujący są skazani na wieczne nieszczęście i wszechobecny strach? Jedno jest pewne: praprababka miała rację, że gdy mężczyzna z rodu de Vincent się zakocha, zrobi to tylko raz w życiu. Czy przyniesie to ze sobą szczęśliwe zakończenie?

Julia Hughes jest ostrożną kobietą, spełnia się...
“Postęp wymaga wielkiej cierpliwości.”

Wierzycie w nawiedzone domy, klątwy i przekleństwa? Czy ludzie go zamieszkujący są skazani na wieczne nieszczęście i wszechobecny strach? Jedno jest pewne: praprababka miała rację, że gdy mężczyzna z rodu de Vincent się zakocha, zrobi to tylko raz w życiu. Czy przyniesie to ze sobą szczęśliwe zakończenie?

Julia Hughes jest ostrożną kobietą, spełnia się zawodowo wykonując pracę marzeń. Od życia otrzymała już bolesną lekcję i zamierza zacząć wszystko od nowa, przyjmując ciekawą ofertę pracy w Luizjanie. Nigdy by się nie spodziewała, co może ją tam spotkać...

Bracia de Vincent to obrzydliwie bogaci i diabelsko przystojni mężczyźni, znani ze swojej mrocznej reputacji. Kiedy po latach wraca ich zaginiona siostra, postanawiają zapewnić jej należytą opiekę i zatrudniają Julię jako opiekunkę. Czy seksowny szef i piękna pielęgniarka to mieszanka wybuchowa? Kto stoi za tajemniczą śmiercią ojca braci? Czy dom naprawdę jest nawiedzony?

Za postaci, które stworzyła autorka należą jej się gromkie brawa. Bohaterowie są autentyczni, ich cechy charakteru są dobrze wyważone, przez co nie irytują czytelnika, lecz sprawiają, że coraz bardziej się w nich zatraca. Powieść ma tajemniczy, wręcz surowy klimat. Akcja rozgrywa się na terenie ogromnego wiekowego domu owianego rodzinną klątwą. Na dokładkę każdy zakamarek skrywa swój własny, upiorny sekret, a w całej posiadłości roznoszą się dźwięki zagadkowych kroków i śmiechów. Na szczęście autorka nie zapomniała o wątku miłosnym. Uczucie opisane jest w sposób subtelny i pełen czułości. Sceny seksu (choć naprawdę ich mało!) są namiętne i pełne pasji, a jednocześnie delikatne i uczuciowe. W powieści unosi się palący żar, nieznany pociąg i seksualna żądza. To książka pełna romantyzmu i sekretów; miłosnych uniesień i rozczarowań.

“Lucyfer” to czułostkowa historia o rodzinnych tragediach i tajemnicach, klątwach i intrygach, miłości i nienawiści. Nie brak jej delikatności, ambicji i miłosnego napięcia. To ekstremalna mieszanka emocji: od sympatii i obsesji po niepokój i obłęd. Jennifer L. Armentrout skradnie wasze serca i dusze, chwyci je mocno, po czym porządnie ściśnie i zawróci w głowie. Wspaniale napisana, ckliwa książka o miłości owianej rodzinnym przekleństwem. Musicie to przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-10-11 10:43:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1)

“- Ciesz się swoim ludzkim sercem, Feyro. Żałuj tych, którzy nie czują już nic.”

Rosnąca przez wieki nienawiść między dwoma różnymi rasami zdaje się tylko czekać na atak z drugiej strony. Jednak pomimo odmiennej krwi płynącej w ich żyłach i rozbieżnym pochodzeniu, fae i ludzi łączy więcej niż mogliby przypuszczać. Kiedy Feyra podczas polowania zabija ogromnego wilka, nie podejrzewa, że...
“- Ciesz się swoim ludzkim sercem, Feyro. Żałuj tych, którzy nie czują już nic.”

Rosnąca przez wieki nienawiść między dwoma różnymi rasami zdaje się tylko czekać na atak z drugiej strony. Jednak pomimo odmiennej krwi płynącej w ich żyłach i rozbieżnym pochodzeniu, fae i ludzi łączy więcej niż mogliby przypuszczać. Kiedy Feyra podczas polowania zabija ogromnego wilka, nie podejrzewa, że właśnie naruszyła Traktat. Wkrótce w jej chacie zjawia się bestia i w zamian za odebrane życie musi oddać swoje. Stwór zabiera ją do magicznego Prythianu, gdzie spędzi resztę swoich dni. Czy nowy świat okaże się jej zgubą, czy wybawieniem?

Feyra jako łowczyni dba o rodzinę, aby zapewnić im pożywienie. Nie spodziewała się, że będzie musiała zostawić ich samym sobie i podążyć za złowrogą bestią, żeby spłacić swój dług. Dziewczyna jest przerażona, nie wie, co czeka ją w magicznej krainie, którą zamieszkują śmiertelnie niebezpieczne stworzenia. I na pewno nie przypuszczała, że spotka ją tam coś na kształt miłości… Czy tak potężne uczucie jest możliwe między Piękną a Bestią?

Książka jest utrzymana w bajecznym klimacie, przedstawiony świat jest urokliwy i nadzwyczajny. Historia przedstawiona jest z perspektywy Feyry, towarzyszymy jej od czasów ubóstwa aż po wyprawę na nieznane ziemie. Momentami opisy są strasznie długie, co po czasie zaczyna męczyć oczy, jednak całokształt powieści zdecydowanie to rekompensuje. Historia jest bardzo intrygująca i niesamowicie wciąga w swój baśniowy klimat, a wszelkie magiczne istoty i stworzenia są świetnym dopełnieniem książki. Pomysł na fabułę rodem z Pięknej i Bestii jest strzałem w dziesiątkę! To genialna współczesna odsłona popularnej baśni, fascynujących legend i czarodziejskich istot.

“Dwór cierni i róż” to hipnotyzująca powieść o nienawiści między dwoma rasami, zakazanej miłości i magicznym świecie. To historia, która razi swym romantyzmem i urokiem, a także dusi brutalnością. Autorka bez ogródek wciągnie was do Prythianu, uwięzi w nim razem z Feyrą i zauroczy swoją bestią. To pełna tajemnic historia o bezdusznej klątwie, intrygach i mrocznych zakamarkach magicznego lasu.

pokaż więcej

 
2018-10-10 18:23:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

“Każdy człowiek nosi w sobie mrok.”

Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem. Oboje są uznanymi pisarzami; ona w powieściach, on w biografiach. Kiedy niespodziewanie mężczyzna oznajmia, że ma zamiar wydać serię książek kryminalnych, kobietę ogarnia nieodgadniony niepokój. Księżycowy Zabójca szybko staje się bestsellerem, jednak krótko po premierze Nowym Jorkiem wstrząsają morderstwa...
“Każdy człowiek nosi w sobie mrok.”

Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem. Oboje są uznanymi pisarzami; ona w powieściach, on w biografiach. Kiedy niespodziewanie mężczyzna oznajmia, że ma zamiar wydać serię książek kryminalnych, kobietę ogarnia nieodgadniony niepokój. Księżycowy Zabójca szybko staje się bestsellerem, jednak krótko po premierze Nowym Jorkiem wstrząsają morderstwa wzorowane na powieści Thomasa. Kim jest grasujący po mieście szaleniec? Czy kobieta może czuć się bezpiecznie we własnym domu?

Życie małżeństwa zdaje się być na dobrym torze, oboje odnoszą sukcesy i spełniają marzenia. Po wydaniu swojego pierwszego kryminału Thomas zaczyna dziwnie się zachowywać, a Victoria miewa omamy i koszmary, w których zaznaje śmierci z rąk męża. Jak groźne okażą się urojenia kobiety i co mają wspólnego z dziełem mężczyzny?

Do lektury zachęcił mnie intrygujący opis oraz genialna okładka. Książka od pierwszej strony wzbudza zainteresowanie, a sam motyw krwawego księżyca ciekawi i fascynuje. Bohaterowie są świetnie wykreowani; przykładni i wybitni pisarze z ciążącą nad nimi aurą tajemniczości, którą autorka stopniowo buduje. Pomysł na powieść jest oryginalny i niesztampowy; budowane z każdą stroną napięcie i niepewność wciąga czytelnika w wyimaginowany świat, a wszechobecna niejednoznaczność i chłód nadają jej odpowiedni klimat. Autorka nie raz zmrozi wam krew w żyłach, przyprawi o przeszywające ciarki i dreszcze, a także doprowadzi do obłędu.

„Krwawy Księżyc” to piekielnie wstrząsająca historia, gdzie senny koszmar miesza się z rzeczywistością i sprawia, że umysł zaczyna wariować. Absurdalne wizje zdają się przybierać realne kształty, a masa intryg i zagadek manipulują umysłem czytelnika wciągając go w świat mroku i grozy. K.C. Hiddenstorm wraz ze swoją przerażająca historią przeniknie do waszego krwiobiegu, zbudzi strach i zasieje w waszych głowach ferment. Samo zakończenie to istne nasilenie emocji: przyprawi was o ból głowy, wprawi w osłupienie i zjeży wszystkie włosy. “Krwawy Księżyc” to powieść, która rozkocha wasze kruche serca i jednocześnie przerazi je na śmierć.

pokaż więcej

 
2018-10-08 11:37:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:
Cykl: Vincent Boys (tom 1) | Seria: Young

PRZEDPREMIEROWO:

“Kłopoty mogą być bardzo przyjemne. To brak polotu i trzymanie się zasad sprawiają, że życie robi się nie do zniesienia.”

Ashton i Sawyer tworzą idealną parę, są doskonali i porządni pod każdym względem. Kiedyś, razem z kuzynem chłopaka, Beau, tworzyli zgraną paczkę, jednak ich związek przyczynił się do jej rozpadu. Chłopcy nadal utrzymują ze sobą kontakt i są dla siebie jak...
PRZEDPREMIEROWO:

“Kłopoty mogą być bardzo przyjemne. To brak polotu i trzymanie się zasad sprawiają, że życie robi się nie do zniesienia.”

Ashton i Sawyer tworzą idealną parę, są doskonali i porządni pod każdym względem. Kiedyś, razem z kuzynem chłopaka, Beau, tworzyli zgraną paczkę, jednak ich związek przyczynił się do jej rozpadu. Chłopcy nadal utrzymują ze sobą kontakt i są dla siebie jak bracia. Beau ma opinię niegrzecznego chłopca i, kiedy Sawyer wyjeżdża, zwraca uwagę jego dziewczyny. Niespodziewanie obojgiem zawładnęło uczucie, z którym trudno im będzie walczyć. Czy pozostaną wierni Sawyerowi? A może ulegną pokusie i posmakują zakazanego owocu?

“Vincent Boys” to bardzo przyjemna lektura, pióro autorki jest lekkie i proste w odbiorze. Książka jest krótka, ma zaledwie 300 stron i idealnie nadaje się na jesienny wieczór. Letni klimat, piękna dziewczyna i dwoje przystojnych, ale jakże różnych chłopców sprawia, że czytelnik zatraca się w powieści i połyka stronę za stroną. Historię opowiada Ashton i Beau, którzy stoją przed trudnym wyborem. Między nimi zrodził się niesamowity płomień, jednak żadne z nich nie chce ranić Sawyera. Co zrobić, kiedy uczucie wydaje się silniejsze niż wierność?

“Vincent Boys” to opowieść o trudnym wyborze między głosem serca a rozumu, o silnym uczuciu względem drugiej osoby, które zdaje się przyćmiewać jasność umysłu. To pełna pasji, zagwozdek i czułości historia o zakazanej miłości, przyjaźni z dzieciństwa i drodze za głosem serca. Autorka rozgrzeje wasze serducha i wpędzi w sam środek miłosnego trójkąta. Którego z Vincentów wybierze Ash? Musicie się przekonać!

pokaż więcej

 
2018-10-07 21:08:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

“(...) problem z kłamaniem jest taki, że trzeba pamiętać szczegóły tego kłamstwa, aby za każdym razem do siebie pasowały.”

Kto by się spodziewał, że przysłuchiwanie się cudzym rozmowom potrafi zmienić doczesne życie o sto osiemdziesiąt stopni. Ella Longfield była świadkiem konwersacji między dwoma młodymi dziewczynami a mężczyznami, którzy niedawno opuścili więzienie. Zdrowy rozsądek i...
“(...) problem z kłamaniem jest taki, że trzeba pamiętać szczegóły tego kłamstwa, aby za każdym razem do siebie pasowały.”

Kto by się spodziewał, że przysłuchiwanie się cudzym rozmowom potrafi zmienić doczesne życie o sto osiemdziesiąt stopni. Ella Longfield była świadkiem konwersacji między dwoma młodymi dziewczynami a mężczyznami, którzy niedawno opuścili więzienie. Zdrowy rozsądek i instynkt macierzyński każą jej zareagować, jednak w ostateczności rezygnuje. Kiedy okazuje się, że jedna z dziewcząt zaginęła, Ella od razu udaje się na policję. Czy warto było wtykać nos w nie swoje sprawy?

Thriller jest utrzymany w tajemniczym klimacie, a jego historia została przedstawiona z perspektywy kilku osób powiązanych z zaginioną. Autorka stopniowo serwuje nam aurę tajemniczości oblaną subtelnie niepewnością, rodzi w naszych głowach coraz to więcej pytań bez odpowiedzi, a także zmusza do zagłębienia się w historię. Budowane sukcesywnie napięcie absorbuje do cna sprawiając, że czytelnik wręcz pochłania przedstawioną historię. Mimo wszystko uważam, że kilka kwestii należałoby dopracować, bo momentami pojawiły się niejasności.
Ella jako główny świadek zaczyna dostawać anonimowe listy z pogróżkami. Wtedy sprawa nieco się komplikuje i kobieta przestaje czuć się bezpiecznie. Kto stoi za tymi groźbami?

Teresa Driscoll stworzyła historię, która zahacza nie tylko o ból i cierpienie z powodu straty, a także o rodzicielstwo. Przedstawiła ten wątek z kilku perspektyw. “Obserwuję cię” to książka pełna rodzinnych tajemnic i sekretów. Dobrze skonstruowana intryga fascynuje i zadziwia czytelnika, a przyjemny i lekki styl utworu umila czytanie. Autorka od samego początku wzbudza ciekawość i ekscytację, a samo zakończenie jest świetnym ukoronowaniem całej powieści.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
66 47 385
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd