DobrzeAleOCoChodzi 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-05-17 16:17:51

Wieś w centralnej Polsce. Wakacje roku 1998. Siedziałem ze swoim młodszym bratem na kamieniu obok skromnego placu zabaw, porośniętego wysoką, pożółkłą trawą. Z kącika ust wystawała mi guma do żucia w kształcie papierosa, a ja czułem, że jestem jednym z tych twardzieli, których regularnie widywałem na taśmach VHS przynoszonych przez ojca z osiedlowej wypożyczalni. Właśnie miałem iść do... Wieś w centralnej Polsce. Wakacje roku 1998. Siedziałem ze swoim młodszym bratem na kamieniu obok skromnego placu zabaw, porośniętego wysoką, pożółkłą trawą. Z kącika ust wystawała mi guma do żucia w kształcie papierosa, a ja czułem, że jestem jednym z tych twardzieli, których regularnie widywałem na taśmach VHS przynoszonych przez ojca z osiedlowej wypożyczalni. Właśnie miałem iść do pierwszej klasy podstawówki i w głębi serca czułem, że jest to naprawdę dobry powód, żeby wyciągnąć z kieszeni ostatnią gumę, rozwinąć ją z papierka i ciężko zadumać nad życiem. W moich oczach gościła pustka.
- Ej, ja też chcę! - zaszczebiotał piskliwym głosem mój braciszek.
- Jesteś za mały na takie rzeczy - odrzekłem surowo, bo nie w smak było mi dzielenie się ostatnią gumą z gówniarzem, który nic nie wie o poważnym życiu.
Twarz młodego wykrzywił złośliwy grymas. Wstałem i zacząłem oddalać się w kierunku zachodzącego słońca, kiedy niespodziewanie w łeb dostałem kamieniem wielkości orzecha włoskiego. Runąłem na ziemię, czując jak ból przeszywa mi czaszkę. Nie płakałem. Wcale.
Brat zjawił się obok mnie w ułamku sekundy:
- Niechcący, serio! Weź kamień i też mnie uderz, ale nie mów mamie, okej?
Na ziemi w piasku leżała moja guma, która nie nadawała się już do niczego. Spoglądałem na nią przez chwilę, rozmasowując beznamiętnie potylicę, co tylko wzmagało cierpienie. Podniosłem się, stając chwiejnie na nogach i powiedziałem:
- Lepiej czuć ból, niż nie czuć niczego. Możesz być spokojny. Nie powiem mamie.

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
0 0 0
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd