Mamma_pchela 
https://www.mammapchela.pl
status: Czytelnik, dodał: 23 cytaty, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Bursztynowy dym
  Bursztynowy dym
  Autor:
  Istnieje świat, który funkcjonuje równolegle do naszego. Świat, w którym dusze potępionych znajdują się w klatce, gdzie strzegą ich Furie, i gdzie spędzają wieczność w udręce odzwierciedlającej zniszc...
  czytelników: 565 | opinie: 32 | ocena: 5,63 (122 głosy) | inne wydania: 1
 • Dziesięć poniżej zera
  Dziesięć poniżej zera
  Autor:
  „– Tutaj – powiedział, naciskając nieco powyżej mojego serca – tutaj masz dziesięć poniżej zera. I jesteś bliższa śmierci niż ja”. Nazywam się Parker. Moje ciało jest oszpecone bliznami, pamiątkami at...
  czytelników: 2638 | opinie: 169 | ocena: 8,13 (935 głosów) | inne wydania: 2
 • Świt, który nie nadejdzie
  Świt, który nie nadejdzie
  Autor:
  Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy? Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyje...
  czytelników: 3401 | opinie: 252 | ocena: 6,78 (1636 głosów)
 • Uwikłani. Hudson
  Uwikłani. Hudson
  Autor:
  Kontynuacja bestsellerowej serii „Uwikłani” – gorący romans widziany oczami Hudsona Pierce’a Zmysłowość… której nie sposób okiełznać Bez trudu mogę podzielić swoje życie na dwie części – przed nią i...
  czytelników: 1614 | opinie: 64 | ocena: 7,49 (558 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-09 15:25:24
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kryształowi (tom 2)
 
2019-05-09 15:24:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Maj 2019
Cykl: Kryształowi (tom 1)
 
2019-05-09 15:22:19
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Maj 2019
 
2019-05-09 15:21:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Maj 2019
Autor:
Cykl: Prosty układ (tom 1)

"Prosty układ" to historia dwójki młodych, całkowicie różnych od siebie osób. Łucja i Dymitr spotykają się przypadkiem, a potem nie potrafią przestać o sobie myśleć. Przewrotny los tak splata ich życie, że czasami można mieć wrażenie, że są na siebie skazani. Oboje raz walczą z magnetyczną siłą, która ich do siebie przyciąga, a raz poddają się fali uniesienia. Cała znajomość mogłaby się... "Prosty układ" to historia dwójki młodych, całkowicie różnych od siebie osób. Łucja i Dymitr spotykają się przypadkiem, a potem nie potrafią przestać o sobie myśleć. Przewrotny los tak splata ich życie, że czasami można mieć wrażenie, że są na siebie skazani. Oboje raz walczą z magnetyczną siłą, która ich do siebie przyciąga, a raz poddają się fali uniesienia. Cała znajomość mogłaby się rozwinąć w całkiem przyjemny związek, gdyby nie pewien układ, który Dymitr zaproponował Łucji. Czy dziewczyna zgodzi się na coś całkowicie nowego? Czy podda się uczuciu? I co wyniknie z tej znajomości?

Muszę przyznać, że z oceną tej książki mam problem. Samą historię czytało mi się bardzo dobrze. Pióro Pani Figaro jest lekkie, przez co autorka wciąga czytelnika w swoją historię. I na tym plusy "Prostego układu" się kończą. Bohaterowie sprawiają wrażenie jakby cierpieli na rozdwojenie jaźni. Jedno mówią, drugie robią. Postać Łucji strasznie mnie zawiodła. Niby dziewczyna, która skończyła właśnie studia i ma ambicję do dalszego rozwoju, a tak nieporadna życiowo. Dodatkowo ewidentnie niestabilna emocjonalnie. Raz płacze, raz się śmieje, raz leci za facetem, a z drugiej strony się od niego odcina. Sama nie wie czego chce... No i zakończenie... Pani Figaro zostawiła kilka wątków, które pewnie będzie chciała rozwinąć w drugim tomie. Jest jednak jeden wątek, który ciągnie się od kilkudziesięciu stron, a bohaterka nie wpadła na najprostsze rozwiązanie...

Dla kogo jest ta książka? W sumie to nie wiem. Dla osób, które mają trochę wolnego czasu i lubią go wykorzystać na książki? Na pewno. W końcu nie ma złych książek :)

Historię Łucji i Dymitra miałam możliwość poznania dzięki portalowi czytampierwszy.pl

pokaż więcej

 
2019-05-09 15:20:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kwiecień 2019
Autor:
 
2019-05-09 15:18:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kwiecień 2019
Cykl: Love line (tom 2)
 
2019-05-09 15:18:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Marzec 2019
Cykl: Love line (tom 1)
 
2019-05-07 13:03:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Maj 2019
Cykl: Joanna Chyłka (tom 9)
 
2019-05-07 12:59:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Maj 2019
Autor:

"Glow and shadow. Walka o marzenia" to opowieść o życiu i miłości dwójki młodych, dorastających osób: Avy i Aidena. Oboje stawiają przed sobą ambitne cele i dążą do ich realizacji. Są świadomi swoich umiejętności, ale również swojego wyglądu i potrafią to wykorzystać :) Bohaterowie bardzo szybko zyskują przyjaciół (nie tylko w książce, ale również wśród czytelników) i razem z nimi zaczynają na... "Glow and shadow. Walka o marzenia" to opowieść o życiu i miłości dwójki młodych, dorastających osób: Avy i Aidena. Oboje stawiają przed sobą ambitne cele i dążą do ich realizacji. Są świadomi swoich umiejętności, ale również swojego wyglądu i potrafią to wykorzystać :) Bohaterowie bardzo szybko zyskują przyjaciół (nie tylko w książce, ale również wśród czytelników) i razem z nimi zaczynają na poważnie układać swoje życie. Pomimo młodego wieku mają duże ambicje i plany zawodowe. One nie są jednak w stanie stanąć na drodze do ich miłości. Niestety na tej drodze staje przeszłość Aidena. Czy brak szczerości ze strony chłopaka zniszczy jego związek życia? Czy przeszłość zniszczy świetlaną przyszłość bohaterów?

Ana Rose po raz kolejny podarowała czytelnikowi książkę, która wciąga i nie pozwala się od niej oderwać. Styl autorki jest lekki i przyjemny, dzięki czemu historia od początku budzi zainteresowanie i ciekawość. Fakt - sposób narracji nie jest może standardowy, ale dzięki temu mamy możliwość poznania danej historii z poziomu każdego z bohaterów. To co (po raz kolejny przy twórczości tej autorki) kłuje mnie w oczy to niektóre sformułowania np. chłopacy. Oczywiście taka forma jest prawidłowa i nie jest ona błędem, ale jednak ja osobiście nie mogę się do niej przekonać i strasznie mnie ona razi. Warto też wspomnieć, że historia dopracowana jest w każdym szczególe - dopieszczeni są nie tylko główni bohaterowie, ale również bohaterowie drugoplanowi. To dzięki nim historia tworzy spójną całość, a bohaterowie nie muszą sami walczyć z trudami życia.

Podsumowanie: Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich, którzy lubią lekkie, przyjemne historie, które czyta się w jeden moment :) Czas spędzony z "Glow and shadow" na pewno będzie należał do bardzo przyjemnych :)

pokaż więcej

 
2019-05-07 12:57:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kwiecień 2019
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 3)

"Śmiały podryw" to historia dwójki młodych osób: Pixie oraz Dreda. Pixie jest młodą, piękną kobietą, która nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego pewnego dnia znalazła się na progu salonu tatuażu Second Circle. Właściciele postanowili się nią zaopiekować: zapewnili jej nie tylko bezpieczeństwo i opiekę, ale przede wszystkim start w dorosłe życie. Dziewczyna odnalazła w nich przyjaciół i nową... "Śmiały podryw" to historia dwójki młodych osób: Pixie oraz Dreda. Pixie jest młodą, piękną kobietą, która nie wiadomo skąd i nie wiadomo dlaczego pewnego dnia znalazła się na progu salonu tatuażu Second Circle. Właściciele postanowili się nią zaopiekować: zapewnili jej nie tylko bezpieczeństwo i opiekę, ale przede wszystkim start w dorosłe życie. Dziewczyna odnalazła w nich przyjaciół i nową rodzinę, która pozwoliła jej na nowo uwierzyć w siebie. Dred jest popularnym rockmanem, który wraz z zespołem cieszy się sławą oraz popularnością. Do czasu, aż zaczyna interesować się niedostępną Pixie, która powoli, po kawałku skrada mu serce. Oboje przed ludźmi grają całkowicie innych niż są na prawdę. Oboje głęboko w sercu skrywają mrok przeszłości. Czy to wystarczy, aby pozbyć się własnych uprzedzeń i pójść do przodu?

Autorka przez historię Pixie i Dreda pokazuje, że bardzo ważne jest, aby rozliczyć się ze swoją przeszłością. Jeżeli jest ona nie wyjaśniona lub niezakończona będzie miała bardzo mocny wpływ na nasze obecne życie. Przed przeszłością można uciekać, ale tylko do czasu - nigdy nie wiadomo kiedy ona ponownie Nas odnajdzie, a Nasi bohaterowie są tego bardzo dobrym przykładem. Z historii bohaterów dowiadujemy się też, jak ważne w życiu jest zaufanie i szczerość. Pomimo tego, że bycie szczerym może być bardzo trudne, niewygodne czy bolesne, warto niczego nie ukrywać. Dzięki takiemu postępowaniu druga osoba nie będzie miała miejsca na samodzielne dopowiedzenie historii :) A zaufanie będzie zbudowane na solidnych fundamentach.

Książę czyta się szybko i sprawnie. Pióro Scarlett Cole zdecydowanie przypadło mi do gustu. Jej historia jest lekka i nie wymaga od czytelnika silnego zaangażowania. Bohaterowie są osobami, które raczej lubi się od pierwszych chwil, a ich historia sprawia, że czytelnik kibicuje zakochanym. Niestety w książce zabrakło "tego czegoś". Historia okazała się być najzwyklejszą opowieścią, którą dobrze się czyta, ale chyba się do niej już nie wróci. To taka książka "na raz". To na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że Scarlett Cole nie rozdrabniała się na miliony wątków, a konsekwentnie prowadzi do końca rozpoczęte historie. Jedna rzecz, do której mogę się doczepić to okładka: kompletnie nie odzwierciedla tego, co znajdziemy w środku książki.

Pełna recenzja na: https://www.mammapchela.pl/2019/04/smiay-podryw-scarlett-cole.html

pokaż więcej

 
2019-05-07 12:52:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Marzec 2019
Autor:

Szczerze to nie mam pojęcia co można napisać o tej książce... Autorka ma bardzo wybujałą wyobraźnię, a sama historia jest z rodzaju fantastyki. Przeczytać, przeczytałam, ale chyba tylko dlatego, że byłam ciekawa co jeszcze autorka będzie w stanie wymyślić. Niestety... z każdą kolejną stroną było coraz gorzej.

Zdecydowanie nie polecam.

 
2019-05-07 12:40:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Maj 2019
Autor:
Seria: Editio Red

"Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" to kolejna powieść K. N. Haner - autorki okrzykniętej królową dramatów. Tytuł zobowiązuje, więc i w tej książce nie mogło ich zabraknąć. Szczegółów Wam nie zdradzę, abyście mieli jakieś niespodzianki podczas czytania, jedynie mogę napisać, że nudno nie jest i parę dramatów czeka na bohaterów ;)

Książki i fabuły nie będę Wam tutaj opisywać, a...
"Drwal. Miłość, która narodziła się z natury" to kolejna powieść K. N. Haner - autorki okrzykniętej królową dramatów. Tytuł zobowiązuje, więc i w tej książce nie mogło ich zabraknąć. Szczegółów Wam nie zdradzę, abyście mieli jakieś niespodzianki podczas czytania, jedynie mogę napisać, że nudno nie jest i parę dramatów czeka na bohaterów ;)

Książki i fabuły nie będę Wam tutaj opisywać, a skupię się na swoich odczuciach. Książka jest wciągająca i dobrze się ją czyta. Nie mniej jest ona inna od wcześniejszych powieści K. N. Haner. Zabrakło mi tu akcji oraz nuty niebezpieczeństwa, które często występują w książkach tego typu. Jest też o wiele mniej scen erotycznych, dzięki czemu czytelnik skupia się na bohaterach i problemach, które porusza autorka.

"Drwal" okazał się spokojną historią dwojga ludzi. Jest to historia, w której miłość walczy z przeciwnościami losu oraz z błędami przeszłości. Historia, w której miłość pokazana jest w takiej formie, w jakiej powinna występować codziennie w realnym życiu. Wydawać się może, że w romansach próżno szukać poważniejszych tematów czy drugiego dna. A jednak. Autorka w swojej powieści porusza ich kilka. Począwszy od zdrady, przez walkę o pozycję społeczną, walkę o swoje miejsce w nowoczesnym świecie, po wykorzystywanie słabszych i bezbronnych. W Drwalu można nawet znaleźć momenty, w których autorka zahacza o mobbing czy wykorzystywanie seksualne. Niewątpliwie jest to książka, w których seks i erotyzm schodzi na dalszy plan ustępując miejsca problemom współczesnych ludzi.

Najnowsza powieść Kasi jest pozycją, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Idealne połączenie romansu z życiowymi dramatami bohaterów sprawia, że historię czyta się prawie jednym ciągiem.

Dodatkowo książka jest pięknie wydana, a każdy rozdział rozpoczyna się wizerunkiem drzew. Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok i prosi o honorowe miejsce w domowej biblioteczce :)

Pełną recenzję znajdziesz tu: https://www.mammapchela.pl/2019/05/drwal-miosc-ktora-narodzia-sie-z-natury.html

pokaż więcej

 
2019-04-11 11:19:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Marzec 2019
Cykl: Niezmienni (tom 1)

"Samobójca" to pierwszy tom cyklu "Niezmienni". W tej części poznajemy losy dwójki młodych osób, których los pokrętnie postawił na swojej drodze. Ona chciałaby zniknąć i nie zwracać na siebie niczyjej uwagi, a on za punkt honoru przyjął skruszenie muru, którym dziewczyna się otoczyła. Różnice charakteru to nie wszystko co dzieli bohaterów. Flora jest zwykłą śmiertelniczką, która tak jak każdy... "Samobójca" to pierwszy tom cyklu "Niezmienni". W tej części poznajemy losy dwójki młodych osób, których los pokrętnie postawił na swojej drodze. Ona chciałaby zniknąć i nie zwracać na siebie niczyjej uwagi, a on za punkt honoru przyjął skruszenie muru, którym dziewczyna się otoczyła. Różnice charakteru to nie wszystko co dzieli bohaterów. Flora jest zwykłą śmiertelniczką, która tak jak każdy człowiek prędzej czy później będzie musiała umrzeć, natomiast Felis jest niezmiennym, który powinien żyć wiele, wiele lat i opiekować się ludźmi. Znajomość między tą dwójką nie powinna w realnym świecie nigdy się wydarzyć, jednak przewrotny los stawia tych dwoje na swojej drodze. Stają się dla siebie nie tylko przyjaciółmi, ale przede wszystkim podporą i sensem życia.

Niestety. Pomimo całej sympatii dla historii Flory i Felisa nie jestem w stanie ocenić tej książki na więcej, a szkoda bo opowieść zasługuje na dobre 7,5. Skąd w takim razie tak niska ocena? To wszystko spowodowane jest sposobem wydania książki: pierwsza połowa roi się od błędów, literówek, braku akapitów czy braku oddzielenia opisu od dialogu. Zdaję sobie sprawę, że wydawca z pracownikami nie jest w stanie wyłapać wszystkich błędów, ale nagromadzenie takiej ilości w jednym miejscu to na prawdę przegięcie :( Przez to pierwsza połowa książki bardzo mi się dłużyła. Musiałam skupić się nie tylko na samej historii, ale również na zastanawianiu się, co w danym miejscu powinno być napisane, a co jest. Plus jest taki, że błędy znalazłam głównie w pierwszej połowie - nie wiem czy później książka mnie tak bardzo wciągnęła, że nie miały one dla mnie znaczenia, czy po prostu ich nie było :) To o czym powinno się wspomnieć przy Samobójcy to dosyć proste, a czasami naiwno-dziecięce dialogi między bohaterami. Nie zawsze pasowało mi to z całą historią. A właśnie! Sama historia. Piękna i wyciskająca z człowieka pokłady dobrej energii i nadziei. Na prawdę warto poznać Florę i Felisa oraz ich przygody. Cała opowieść może nie jest nad wyraz skomplikowana, ale jest pięknie opisana, dzięki czemu czytelnik całkowicie przepada w świecie bohaterów. Historia oczywiście nie skończyła się na ostatniej stronie książki i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła ją kontynuować w kolejnym tomie (a ma być ich jeszcze 2).

Pełna recenzja na: https://www.mammapchela.pl/2019/04/samobojca-agnieszka-zietarska.html

pokaż więcej

 
2019-03-27 08:35:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Marzec 2019

Płynąc ku przeznaczeniu to opowieść o wakacjach trzech dziewczyn. Studentki bardzo się cieszą na ten wyjazd i chcą go jak najlepiej wykorzystać, chociaż każda ma co do niego inne plany :) Podczas pierwszego wieczoru i spontanicznego wyjścia na plażę, dzięki rozrywkowej Weronice dołączają do imprezy przy ognisku, gdzie poznają Dawida, Adama i Tomka. Tak rozpoczyna się ich wspólna, wakacyjna... Płynąc ku przeznaczeniu to opowieść o wakacjach trzech dziewczyn. Studentki bardzo się cieszą na ten wyjazd i chcą go jak najlepiej wykorzystać, chociaż każda ma co do niego inne plany :) Podczas pierwszego wieczoru i spontanicznego wyjścia na plażę, dzięki rozrywkowej Weronice dołączają do imprezy przy ognisku, gdzie poznają Dawida, Adama i Tomka. Tak rozpoczyna się ich wspólna, wakacyjna przygoda. Dominice podoba się Dawid, który zwrócił na siebie uwagę chwilę po przyjściu dziewczyn do hotelu. Przewrotny los postanawia ponownie postawić go przed bohaterkami. Zgrywa on jednak twardziela i mężczyznę niedostępnego dla takiej szarej myszki jak Dominika. W dodatku jego dziewczyna Carmen nie pozostawia wątpliwości co do charakteru ich relacji, a także samego mężczyzny. Po takim początku Dominika postanawia uciec do hotelu i za wszelką cenę nie zbliżać się do chłopaka. Jednak nie takie wakacje zaplanował dla niej los. Całkiem inne plany ma Weronika. Dziewczyna nie traci czasu i od razu bierze się za Tomka, który ma być jej wakacyjną przygodą. Niespodziewanie okazuje się on całkowicie inny niż wszystkie jej wcześniejsze podboje. W dodatku uruchamia w dziewczynie uczucia, których nie potrafił uruchomić nikt iny. Jedynie Kaśka nie wpada w sidła amora, jednak dziewczyny postanawiają nad tym popracować. Spotkanie przy ognisku i całonocna impreza to dopiero początek przygód dziewczyn. A warto dodać, że nie kończą się one wraz z końcem wakacyjnego wyjazdu.

Kończąc książkę byłam przepełniona różnymi (nawet skrajnymi) emocjami. Jedyne za co jestem wdzięczna autorce, to za umieszczenie epilogu. Bo ta historia zdecydowanie nie mogła się zakończyć na 38 rozdziale. Płynąc ku przeznaczeniu czyta się niezwykle szybko i łatwo. Pani Weronika ma przyjemny styl, dzięki czemu czytanie tej historii jest przyjemnością. Książka jednak posiada też parę wad. Główna bohaterka czasami sprawia wrażenie gimnazjalistki, a nie studentki. Jest bardzo chwiejna emocjonalnie, strasznie wycofana, a do tego (miałam wrażenie), że niezbyt rozgarnięta życiowo. Pozostali bohaterowie są tak bardzo przewidywalni, że to aż czasami bolało. Mimo wszystko całkowicie oddałam się opowieści Dominice i postanowiłam popłynąć ku przeznaczeniu ;)

pokaż więcej

 
2019-03-13 19:40:53
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
226 30 190
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (15)

Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd