karolcia13 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 20 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-07 16:08:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red

K.N.Haner jest autorką bardzo popularną i docenianą przez czytelników. Każdym swoim dziełem zaskakuje, oferując prawdziwy rollercoaster emocji. Tym razem stworzyła słodko-gorzką historię o miłości.
"Sponsor" jest romansem bardzo dopracowanym, pokazującym wszystkie wady i zalety związku. Autorka w profesjonalny sposób dba o wizerunek bohaterów. Nie idealizuje ich, lecz starannie dobiera cechy,...
K.N.Haner jest autorką bardzo popularną i docenianą przez czytelników. Każdym swoim dziełem zaskakuje, oferując prawdziwy rollercoaster emocji. Tym razem stworzyła słodko-gorzką historię o miłości.
"Sponsor" jest romansem bardzo dopracowanym, pokazującym wszystkie wady i zalety związku. Autorka w profesjonalny sposób dba o wizerunek bohaterów. Nie idealizuje ich, lecz starannie dobiera cechy, tworząc rzeczywisty obraz ludzi. Główni bohaterowie dobrani są na zasadzie przeciwieństw, których łączy jedynie chęć pomocy innym i uczucie, którym darzą siebie nawzajem. Ich relacja jest bardzo skomplikowana, zmienna, pełna nieprzewidywalnych zdarzeń. Akcja rozwija się stopniowo, pozwalając czytelnikowi na zastanowienie się nad losem bohaterów.
Do twórczości popularnych autorów sięgam ostatnio sporadycznie. Stawiam na osoby początkujące, ciekawa literackich debiutów. Tym razem, dzięki zachęcającemu opisowi postanowiłam zrobić wyjątek. Nietuzinkowy zarys fabuły spowodował, że książka już w listopadzie pojawiła się w moim domu. Oczywiście, z racji klasy maturalnej musiała poczekać troszkę na chwilę wolnego. W święta zabrałam się do czytania, a książka pochłonęła mnie w całości. Dosłownie! Ponad 500 stron zajęło mi zaledwie chwilę. Siedziałam i czytałam, mimo późnej pory i zmęczenia.
K.N.Haner zawładnęła moim sercem w całości, powodując niejednokrotnie szybsze bicie serca. Styl i język są bardzo przyjemne, w sam raz dla każdego czytelnika. Powieść jest idealna na prezent, nawet dla samej siebie. Z pewnością rozgrzeje nie tylko wasze serca. Szczerze przyznam, że jest to moim zdaniem najlepsza książka, jaką miałam okazję przeczytać w 2018 roku. Kolejny tom "Sponsora" ukaże się już na początku lutego... Wymarzony pakiet na walentynki dla ukochanej osoby

pokaż więcej

 
2018-12-16 22:39:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Jeden błąd" to przepiękna historia o losach młodej kobiety, zagubionej w świecie. Anna Szafrańska porusza w niej tematy dnia codziennego. Ukazuje nie tylko zagubienie, ale także niezdecydowanie, zakazaną miłość oraz przemoc domową. W swoim dziele używa języka lekkiego i przyjemnego. Akcję rozwija stopniowo, lecz bardzo emocjonalnie. Czytelnicy mogą zastanowić się nad postępowaniem bohaterów,... "Jeden błąd" to przepiękna historia o losach młodej kobiety, zagubionej w świecie. Anna Szafrańska porusza w niej tematy dnia codziennego. Ukazuje nie tylko zagubienie, ale także niezdecydowanie, zakazaną miłość oraz przemoc domową. W swoim dziele używa języka lekkiego i przyjemnego. Akcję rozwija stopniowo, lecz bardzo emocjonalnie. Czytelnicy mogą zastanowić się nad postępowaniem bohaterów, mają możliwość przeanalizowania sytuacji. Istnieją momenty szczęścia, smutku a także strachu.
Fabuła książki jest nie tylko ciekawa, lecz także nieprzeciętna. Tutaj walczy serce z rozumem. Serce pragnie odejść od narzeczonego, rozum boi się tej zmiany. W końcu czy 8 lat spędzonych razem nic nie znaczy?

Anna Szafrańska każdy rozdział rozpoczyna cytatem z piosenki w języku angielskim. Te krótkie, złote myśli są idealnie dobrane do danego wątku. Cała powieść jest bardzo przyjemna, w sam raz na chłodniejsze wieczory. Mimo, iż jest dość obszerna (prawie 500 stron), jest zdecydowanie warta przeczytania. Polecam każdemu miłośnikowi nietuzinkowych książek :)

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:37:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Świat małego Advaya jest niezwykle brutalny. Od dziecka nie zaznał miłości ojca, był wychowywany tylko przez matkę. Gdy wreszcie ma szansę mieć wzór do naśladowania, nie jest akceptowany. Tarika, uratowana małpka jest dla niego wszystkim. To ona nadaje jego życiu tor.

Joanna Piotrowska w swoim dziele ukazuje liczne, wszechobecne problemy. Przewija się tutaj m.in maltretowanie zwierząt,...
Świat małego Advaya jest niezwykle brutalny. Od dziecka nie zaznał miłości ojca, był wychowywany tylko przez matkę. Gdy wreszcie ma szansę mieć wzór do naśladowania, nie jest akceptowany. Tarika, uratowana małpka jest dla niego wszystkim. To ona nadaje jego życiu tor.

Joanna Piotrowska w swoim dziele ukazuje liczne, wszechobecne problemy. Przewija się tutaj m.in maltretowanie zwierząt, testowanie na nich wszelkiego rodzaju produktów oraz ciężka sytuacja życiowa.
"Uciekaj Tariko" to historia pełna emocji, czytana jednym tchem. Wzrusza, kradnie serca. Pozwala zwrócić uwagę na niedostrzegalne problemy, zmienić swoje nastawienie.
Akcja powieści rozwija się niezwykle szybko, nie pozostawia momentów do zastanowienia się "co będzie dalej?". Wszystko się coraz bardziej napędza, prowadząc do zakończenia. W ten sposób książka zawiera zaledwie 130 stron. Intrygująca, przyjemna historia sprawdzi się nie tylko u dorosłych, lecz także u dzieci. Czytając ją, miałam wrażenie, że wracam do opowieści z dzieciństwa.

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:36:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka "Tchnienie Kaim" to powieść z gatunku fantasy. Mimo, iż na co dzień nie sięgam po tego typu literaturę, tutaj zrobiłam wyjątek. Opis zaintrygował mnie na tyle, że postanowiłam się przełamać.
Przyznam szczerze, że pierwsze strony były dla mnie ciężkie. Po przebrnięciu przez wstęp, powieść coraz bardziej mnie intrygowała. Wciągała w akcję, będąc przy tym nieprzewidywalna. Fabuła jest...
Książka "Tchnienie Kaim" to powieść z gatunku fantasy. Mimo, iż na co dzień nie sięgam po tego typu literaturę, tutaj zrobiłam wyjątek. Opis zaintrygował mnie na tyle, że postanowiłam się przełamać.
Przyznam szczerze, że pierwsze strony były dla mnie ciężkie. Po przebrnięciu przez wstęp, powieść coraz bardziej mnie intrygowała. Wciągała w akcję, będąc przy tym nieprzewidywalna. Fabuła jest niezwykle rozwinięta, posiada liczne wątki poboczne. Wszystko składa się w jedną całość, stopniowo się uzupełniając. Bohaterowie są dobrze dopracowani, każdy z nich ma inne wartości. Przykładowo Alyn, mimo swojej złej opinii posiada także drugą stronę, wrażliwą i pomocną. Nie jest obojętna wobec małego szczeniaczka, razem z nim szykuje pochówek dla jego matki. Ten niewielki gest, wykonany wśród wszechobecnego pościgu, jest doskonałym przykładem ukrytych uczuć postaci, wrażliwości.
Autor operuje językiem niezbyt skomplikowanym, młodzieżowym. W swoim dziele porusza przede wszystkim temat determinacji, upartego dążenia do wyznaczonego celu.

"Tchnienie Kaim" to ciekawa, intrygująca książka, w sam raz na chłodne wieczory. Idealnie sprawdzi się dla fanów fantastyki, lecz powinna przypaść do gustu także czytelnikom innych gatunków. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:36:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Anna Dąbrowska to jedna z popularniejszych, polskich autorek. Napisała m.in "Nauczyciel tańca" oraz "Zanim zniknę". Jej dzieła znane są głównie z nadzwyczajnej uczuciowości i nietuzinkowej fabuły. W swojej najnowszej powieści "Jedna chwila" porusza tematy miłości, przeznaczenia i odrzucenia. Bohaterów tworzy z dokładnością, dba o ich każdy detal. Emilię ukazuje jako bezbronną kobietę, której... Anna Dąbrowska to jedna z popularniejszych, polskich autorek. Napisała m.in "Nauczyciel tańca" oraz "Zanim zniknę". Jej dzieła znane są głównie z nadzwyczajnej uczuciowości i nietuzinkowej fabuły. W swojej najnowszej powieści "Jedna chwila" porusza tematy miłości, przeznaczenia i odrzucenia. Bohaterów tworzy z dokładnością, dba o ich każdy detal. Emilię ukazuje jako bezbronną kobietę, której brakuje pewności siebie. Anatol jest całkowitym jej przeciwieństwem. Zaborczy, dbający wyłącznie o swoje ego, niedoceniający kobiety przy swoim boku. Postacie te, ukazują nam typowe powiedzenie - przeciwieństwa się przyciągają, lecz czy jest to dobre przyciąganie?

W momencie, gdy wylatuje do Londynu rozpoczyna się właściwa akcja powieści. Nowe życie Emilii, moment kulminacyjny. Od tej pory tworzy się emocjonalny rollercoaster, pełen pozytywnych uczuć. Akcja rozwija się stopniowo, lecz pochłania czytelnika, zajmując mu każdą wolną chwilę. Opowieść jest bardzo przyjemna, ciepła. Idealna na rozgrzanie w chłodny, jesienny wieczór. Zagłębiając się w fabułę, sądziłam, że jestem pewna jak zakończy się historia. Aż do ostatniej strony. Wtedy, ku mojemu zaskoczeniu wszystko się zmieniło. Zostałam zdezorientowana, zaskoczona. Niekontrolowany zwrot akcji doprowadził mnie do ostatnich słów autorki - "Jedna chwila" to pierwszy tom trylogii. Moja mina była bezcenna. Z jednej strony radość, że historia będzie miała swój ciąg dalszy, z drugiej zawód, że kolejne tomy nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Mam nadzieję, że niebawem się to zmieni i będę mogła zagłębić się w tę przepiękną historię.
Z czystym sercem daję powieści maksymalną ocenę.

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:35:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: The Kane Trilogy (tom 1)

Na wstępie muszę zaznaczyć, że "Poniżenie" to pierwszy tom trylogii. Poznajemy tutaj bohaterów, ich upodobania i zwyczaje. Tatum i Jameson to para, u której nie brakuje czułości. Para "przyjaciół" bez zobowiązań. Lecz czy można żyć z drugim człowiekiem i nie pragnąć nic więcej oprócz seksu?
Powieść autorstwa Stylo Fantome to zdecydowany erotyk. Ponad 2/3 książki zajmują tutaj opisy seksu....
Na wstępie muszę zaznaczyć, że "Poniżenie" to pierwszy tom trylogii. Poznajemy tutaj bohaterów, ich upodobania i zwyczaje. Tatum i Jameson to para, u której nie brakuje czułości. Para "przyjaciół" bez zobowiązań. Lecz czy można żyć z drugim człowiekiem i nie pragnąć nic więcej oprócz seksu?
Powieść autorstwa Stylo Fantome to zdecydowany erotyk. Ponad 2/3 książki zajmują tutaj opisy seksu. Brutalnego, z różnymi upodobaniami. Początkowo zagłębiając się w lekturę, miałam dość tego typu treści. W końcu ile można? Ostatecznie jednak przebrnęłam przez nie, coraz bardziej wyciągając się w książkę. Akcja powieści toczy się jednak bardzo powoli, dopiero ok 30 stron przed końcem nabiera tempa. Do tego stopnia, że staje się nie tylko wciągająca, lecz coraz bardziej interesująca. Mimo, iż rzadko sięgam do erotyków, ta pozycja bardzo mnie zaintrygowała. Jestem ciekawa jak potoczą się dalej losy bohaterów i z pewnością sięgnę po kolejne tomy trylogii.

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:34:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Joanna Bartoń w swoim dziele ukazuje coś, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka.
Porusza temat ciężki, opowiada o uczuciach i zmianie głównej bohaterki na przełomie czasu.
Pokazuje jej życie z perspektywy widza, osoby nieoceniającej. Przeplata teraźniejszość z przeszłością, zadając niejednokrotnie pytania czytelnikom. Pytania, które nie mają odpowiedzi w książce, lecz...
Joanna Bartoń w swoim dziele ukazuje coś, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec na pierwszy rzut oka.
Porusza temat ciężki, opowiada o uczuciach i zmianie głównej bohaterki na przełomie czasu.
Pokazuje jej życie z perspektywy widza, osoby nieoceniającej. Przeplata teraźniejszość z przeszłością, zadając niejednokrotnie pytania czytelnikom. Pytania, które nie mają odpowiedzi w książce, lecz stanowią coś a'la nasze stanowisko wobec danej sprawy.


Obraz matki przedstawionej w utworze można określić na kilka sposobów. Przede wszystkim jest kobietą zagubioną, pokrzywdzoną przez los. Z drugiej strony dzieje się tak, przez wydarzenia z przeszłości. Lecz czy przeszłość jest tylko wspomnieniem? Czy to tytułowe "Drzazgi" nie pozwalają zaleczyć ran?
Brak odczuwalnej miłości, opiekuńczości... Brak matki. Taki wniosek możemy wysnuć z powieści.
Matka, która fizycznie jest, ale nigdy nie jest dla dziecka. Matka, które nie umie pokochać.

Powieść pt. "Drzazgi" została napisana językiem prostym, zrozumiałym dla każdego. Użyta w niej narracja trzecioosobowa jest niestety niezbyt trafnym wyborem - można pomylić postacie. Motywy poruszone w książce z pewnością zaciekawią niejednego czytelnika, powodując liczne refleksje na dany temat.
Mimo, iż na co dzień rzadko sięgam po tego typu literaturę - tę powieść polecam.
Jest nie tylko wciągającą lekturą, lecz także odważnym poruszeniem tematu matki.

pokaż więcej

 
2018-11-22 18:33:52
Ma nowego znajomego: Gosia
 
2018-11-22 18:32:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Ranczo Staffordów (tom 2)

Powieść "Dom na farmie" to piękna historia niepełnej rodziny - porzuconego ojca i dwójki dzieci.
Cheyenne jest tutaj najbardziej zagubioną osobą. To ona tęskni najbardziej, stara się robić wszystko tak, aby mogła w razie powrotu mamy pochwalić się swoimi zdolnościami. Wszystko doprowadza do momentu, gdy dziewczynka nie zalicza roku szkolnego. Jej jedyną szansą staje się nauka w wakacje i...
Powieść "Dom na farmie" to piękna historia niepełnej rodziny - porzuconego ojca i dwójki dzieci.
Cheyenne jest tutaj najbardziej zagubioną osobą. To ona tęskni najbardziej, stara się robić wszystko tak, aby mogła w razie powrotu mamy pochwalić się swoimi zdolnościami. Wszystko doprowadza do momentu, gdy dziewczynka nie zalicza roku szkolnego. Jej jedyną szansą staje się nauka w wakacje i egzamin poprawkowy.
Dakota to nieśmiała dziewczynka, pełna optymizmu i energii. Jest bardziej przywiązana do ojca, w stosunku do matki czuje niepewność.
Nick natomiast jest osobą skrzywdzoną przez kobiety. Początkowo, gdy był dzieckiem, opuściła go matka. Teraz, w ten sam sposób, żona. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego ma aż tak dużego pecha. Wszystko zmienia się, gdy poznaje lepiej Elsę. To przy niej czuje "iskierki", które powoli przeradzają się w uczucie. Lecz czy odważy się zaryzykować?
Ranczo Staffordów to bardzo spokojne, przyjazne miejsce. Autorka w niesamowity sposób opisuje to miejsce, pozwalając czytelnikowi przenieść się tam myślami. Bohaterów tworzy na podobiznę realnych ludzi - każdy z nich ma wady i zalety. Nikt nie jest idealny, lecz każdy jest świadomy popełnionych błędów.

"Dom na farmie" to niezwykle przyjemna i lekka opowieść na dłuższy wieczór. Nie jest przewidywalna, dzięki czemu każdy czytelnik może zastanowić się nad dalszymi losami bohaterów. W powieści ukazane są problemy dnia codziennego - odrzucenie, romans i zagubienie. Problemy, na które należy zwrócić uwagę.
Warto również wspomnieć o wartościach ukazanych w książce. Na pierwszym miejscu znajdują się Bóg oraz rodzina. Wartości, które w dzisiejszych czasach stanowią drugorzędną rolę...

"Dom na farmie" to II tom serii "Ranczo Staffordów". Każdy tom opowiada jednak inną historię, związaną z poprzednimi tylko miejscem i osobami. Stąd też, mimo nieznajomości pierwszego tomu, sięgnęłam po ową książkę. Po przeczytaniu jej, jestem bardzo zadowolona z tego wyboru.

pokaż więcej

 
2018-10-31 12:15:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-31 12:15:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-31 12:15:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-31 12:15:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-31 12:14:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)
 
2018-10-20 15:24:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Basia Karolewicz w swoim debiutanckim dziele porusza temat niełatwy, często spotykany. Nawiązuje tutaj do relacji tzw. Friendzone. W przyjaźni damsko-męskiej czasem jedna ze stron zaczyna czuć coś więcej. Tak też dzieje się u Basi i Adama. Dziewczyna jest zakochana w swoim najlepszym przyjacielu, mimo, iż wie, że nic z tego nie będzie. W końcu ma nie tylko drugą połowę, lecz także dziecko...
...
Basia Karolewicz w swoim debiutanckim dziele porusza temat niełatwy, często spotykany. Nawiązuje tutaj do relacji tzw. Friendzone. W przyjaźni damsko-męskiej czasem jedna ze stron zaczyna czuć coś więcej. Tak też dzieje się u Basi i Adama. Dziewczyna jest zakochana w swoim najlepszym przyjacielu, mimo, iż wie, że nic z tego nie będzie. W końcu ma nie tylko drugą połowę, lecz także dziecko...
W swojej dość krótkiej książce, autorka bardzo dokładnie zwraca uwagę na uczucia. To one odgrywają tutaj pierwszoplanową rolę, pozwalają nam wczuć się w sytuację bohaterki. Doskonale ukazane są jej problemy, powracająca myślami przeszłość. Basia odkrywa przed nami całą siebie, wszystkie swoje sekrety. Pokazuje to, czego nie widać - wewnętrzny smutek, cierpienie i zagubienie. Rozwój fabuły nie odgrywa aż tak istotnej roli. Stanowi drugi plan, ginący wśród uczuć. Niezwykłe, nietuzinkowe podejście do pisania to duży atut autorki. Szczerze przyznam, że "Przyjaciel" skłonił mnie do licznych refleksji na tematy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka.
Lektura jest bardzo przyjemna, pouczająca. Mimo, iż jest nieco trudniejsza w odbiorze (głównie opis przeżyć wewnętrznych), z pewnością skradnie serca niejednej osobie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
116 33 178
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd