Ewelina 
https://www.facebook.com/eweevve
EWE - Wokalistka gatunku muzycznego pop/rock. Jako artystka piszę swoje własne teksty co prawdopodobnie wzięło się chyba z czytania zbyt wielu książek które są uzależnieniem a niekiedy bywają inspiracją. Szkoda że książki nie posiadają liczników ich używalności, dzięki czemu bym wiedziała ile razy przeczytałam daną książkę ponieważ potrafię jedną czytać nieskończoną ilość razy a nigdy mi się nie znudzi. Jestem nałogowcem :)
24 lat, kobieta, Lublin, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-02 06:35:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Każdego dnia (tom 1) | Seria: #GOYOUNG

Kolejna książka o tym jak wiele można poświęcić dla miłości, zaczynając od kochania kogoś kogo się tak na prawdę nigdy nie zobaczy, kończąc o trudnych decyzjach które mają na uwadze szczęście drugiej osoby poświęcając przy tym swoje. Książka rewelacja, miałam szczęście nie oglądać jeszcze filmu więc wciągnęłam się w treść nie wiedząc co się za chwilę wydarzy, najbardziej zaskoczyło mnie... Kolejna książka o tym jak wiele można poświęcić dla miłości, zaczynając od kochania kogoś kogo się tak na prawdę nigdy nie zobaczy, kończąc o trudnych decyzjach które mają na uwadze szczęście drugiej osoby poświęcając przy tym swoje. Książka rewelacja, miałam szczęście nie oglądać jeszcze filmu więc wciągnęłam się w treść nie wiedząc co się za chwilę wydarzy, najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie :) Polecam

pokaż więcej

 
2018-06-27 22:02:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Perska miłość (tom 4)

Dalsze losy bohaterki ,,Perskiej Miłości''. Myślę że sceny faktycznie są niespodziewane i zaskakujące. Jeżeli mogę się do czegoś przyczepić to nieco przestaje mi się podobać dość prosty język pisania. Niektóre zwroty i opisy w tej książce są zupełnie niepotrzebne, bo momentami przypomina mi to książkę dla dzieci. Autorka trochę za bardzo opisuje szczegóły w scenach. Sama książka, świetna.

 
2018-06-21 08:36:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książkę odkryłam kiedyś całkowicie przypadkowo. Minęło sporo czasu od jej przeczytania kiedy nagle wokół tego tytułu zrobił się szum i film zaczął lecieć w kinach. Ja na szczęście miałam szansę zapoznać się z lekturą zanim poznałam twarze filmowych bohaterów i jestem z tego mega zadowolona. Książka z tego co pamiętam wciągnęła mnie bardzo szybko i nie potrafiłam przestać jej czytać. Jest to... Książkę odkryłam kiedyś całkowicie przypadkowo. Minęło sporo czasu od jej przeczytania kiedy nagle wokół tego tytułu zrobił się szum i film zaczął lecieć w kinach. Ja na szczęście miałam szansę zapoznać się z lekturą zanim poznałam twarze filmowych bohaterów i jestem z tego mega zadowolona. Książka z tego co pamiętam wciągnęła mnie bardzo szybko i nie potrafiłam przestać jej czytać. Jest to jedna z tych lektur w których podejrzewasz każdego o wszystko a które dają Ci porządny zastrzyk adrenaliny. Uwielbiam książki w których prawie do samego końca nie potrafisz się domyśleć zakończenia. Polecam! :)

pokaż więcej

 
2018-06-19 23:02:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

,,Diagnoza''jako książka super, ale... niestety nie zaskakuje niczym nowym jeśli się już obejrzało serial. W dodatku zmylił mnie fakt że na okładce było napisane ,,Tego nie zobaczysz na ekranie''. Było to dla mnie rozczarowanie ponieważ Wszystkie sceny w książce niestety żywcem wzięte z serialu. Pewnie gdybym wcześniej nie oglądała serialu, byłaby to dla mnie na prawdę wciągająca lektura.... ,,Diagnoza''jako książka super, ale... niestety nie zaskakuje niczym nowym jeśli się już obejrzało serial. W dodatku zmylił mnie fakt że na okładce było napisane ,,Tego nie zobaczysz na ekranie''. Było to dla mnie rozczarowanie ponieważ Wszystkie sceny w książce niestety żywcem wzięte z serialu. Pewnie gdybym wcześniej nie oglądała serialu, byłaby to dla mnie na prawdę wciągająca lektura. Niestety, znając już historię bohaterów... książki z szybko bijącym sercem może nie kartkowałam ale przyjemność czytania była. Ciekawa jestem czy będą dalsze części, ponieważ serial poszedł dalej a książka kończy swoją treść akurat przez najciekawszymi późniejszymi wydarzeniami o których równie przyjemnie byłoby poczytać :)

pokaż więcej

 
2018-06-19 22:49:24
Ma nowego znajomego: Ellss
 
2018-06-11 12:59:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Perska miłość (tom 2) | Seria: Fakt bestseller

,,Perska Zazdrość'' to kontynuacja książki ,,Perska Miłość''. Nie jest może na tyle ciekawa co pierwsza część ale również warta przeczytania. Z lektury można się bowiem dowiedzieć w jaki sposób żyje się kobietom którym udało się znaleźć nieco lepszego męża niż zazwyczaj to bywa w tamtych krajach. Jednak lepsze traktowanie przez mężczyznę nie oznacza polepszenia sytuacji w małżeństwie, kiedy w... ,,Perska Zazdrość'' to kontynuacja książki ,,Perska Miłość''. Nie jest może na tyle ciekawa co pierwsza część ale również warta przeczytania. Z lektury można się bowiem dowiedzieć w jaki sposób żyje się kobietom którym udało się znaleźć nieco lepszego męża niż zazwyczaj to bywa w tamtych krajach. Jednak lepsze traktowanie przez mężczyznę nie oznacza polepszenia sytuacji w małżeństwie, kiedy w religii męża dopuszczalne jest posiadanie kilku żon. W ,,Perskiej Zazdrości'' poznajemy na co ludzie zamożni lubią wydawać pieniądze i w jaki sposób funkcjonuje rodzina. Czy wartości rodzinne są ważniejsze od góry pieniędzy czy też nie? Polecam przeczytać :)

pokaż więcej

 
2018-06-11 12:47:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Perska miłość (tom 1) | Seria: Fakt bestseller

Pierwsza książka jaką wydała autorka Laila Shukri. Po przeczytaniu wszystkich jej powieści, stwierdzam że najlepsza. Nie można się od niej oderwać a emocje sięgają zenitu. Bohaterka zakochuje się oczywiście w arabskim mężczyźnie według rutynowego schematu tego typu książek, jednak ,,Perska Miłość'' pokazuje krok po kroku co się dzieje z kobietą po zawarciu małżeństwa z mężczyzną z krajów... Pierwsza książka jaką wydała autorka Laila Shukri. Po przeczytaniu wszystkich jej powieści, stwierdzam że najlepsza. Nie można się od niej oderwać a emocje sięgają zenitu. Bohaterka zakochuje się oczywiście w arabskim mężczyźnie według rutynowego schematu tego typu książek, jednak ,,Perska Miłość'' pokazuje krok po kroku co się dzieje z kobietą po zawarciu małżeństwa z mężczyzną z krajów arabskich. W jaki sposób traktuje ją rodzina męża? Jaki wpływ ma rodzina na jej męża? Po co tak na prawdę potrzebna jest mężczyźnie kobieta w tamtych krajach? I jakie prawa ma kobieta a mężczyzna? Co może zrobić mąż kiedy kobieta staje się nie posłuszna? Wszystkiego dowiecie się właśnie z tej lektury :) Polecam!

pokaż więcej

 
2018-06-11 12:40:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książkę dostałam w prezencie i chociaż ,,na oko'' nie była to książka w moim klimacie to podjęłam próbę przekartkowania jej. Faktycznie odbiegała tematyką od książek które zwykle czytam ale muszę przyznać że czytało się całkiem przyjemnie. Fajnie napisana scena kiedy w kopalni ginie mąż jednej z kobiet, to na pewno jeden moment wciągający w tej książce. No i jak zwykle.. miłość. Autor... Książkę dostałam w prezencie i chociaż ,,na oko'' nie była to książka w moim klimacie to podjęłam próbę przekartkowania jej. Faktycznie odbiegała tematyką od książek które zwykle czytam ale muszę przyznać że czytało się całkiem przyjemnie. Fajnie napisana scena kiedy w kopalni ginie mąż jednej z kobiet, to na pewno jeden moment wciągający w tej książce. No i jak zwykle.. miłość. Autor przedstawił różne jej oblicza które muszę przyznać mogą być niekiedy bardzo pouczające.

pokaż więcej

 
2018-05-21 16:31:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 3)
 
2018-05-21 16:29:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 2)
 
2018-05-21 16:04:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)

Autorka E.L.James zebrała wszystkie cechy idealnego mężczyzny i umieściła je w jednym bohaterze. Christian Grey. Charakter, zachowanie, stosunek do kobiety i zasady. Chyba większość kobiet wzdychało nad poszczególnymi scenami gdzie Christian zachowuje się stanowczo, intrygująco, tajemniczo. Jednak.. niezwykle ciekawi mnie dlaczego tak bardzo przypomina mi to mieszankę sagi ,,Zmierzch''... Autorka E.L.James zebrała wszystkie cechy idealnego mężczyzny i umieściła je w jednym bohaterze. Christian Grey. Charakter, zachowanie, stosunek do kobiety i zasady. Chyba większość kobiet wzdychało nad poszczególnymi scenami gdzie Christian zachowuje się stanowczo, intrygująco, tajemniczo. Jednak.. niezwykle ciekawi mnie dlaczego tak bardzo przypomina mi to mieszankę sagi ,,Zmierzch'' Stephenie Meyer. Czy chodzi tu o język pisania czy zbliżony charakter głównych bohaterów? W obu książkach mężczyzna skrywa jakąś tajemnicę, jest nadopiekuńczy, stanowczy, przystojny, kocha na zabój i jest bogaty. To samo się tyczy bohaterek... spokojne, nieśmiałe, ciche, oczytane, nie mają wiary w siebie. Czyżby autorka czerpała jakąś wenę? :D Nie pozostawia jednak złudzeń fakt że ,,50 Twarzy Greya'' jest książką bliższą rzeczywistości jeśli chodzi o związek dwojga ludzi. Znajdziecie też tu wiele scen które dodają pikanterii a czasami pokazują nasze skryte wymagania co do mężczyzn ;). Dla kinomanów daję informację: film w żadnym stopniu nie odzwierciedla scen z książki. Nie marnujcie więc czasu na krytykę filmu tylko przekartkujcie tę lekturę. Polecam! :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
15 13 73
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd