LenaLouve 
status: Czytelnik, dodał: 85 cytatów, ostatnio widziany 2 godziny temu
Teraz czytam
 • Czarcie słowa
  Czarcie słowa
  Autor:
  Austria, rok 1279. Po zakończeniu krwawej wojny o koronę Królestwa Niemiec kraj cieszy się chwilowym spokojem. Chcąc zadowolić krnąbrnych wasali, król Rudolf Habsburg nakazuje zorganizować turniej na...
  czytelników: 128 | opinie: 39 | ocena: 7,84 (56 głosów)
 • Dotknięcie mroku
  Dotknięcie mroku
  Autor:
  Księżniczka Meredith NicEssus, znana w Los Angeles jako detektyw Merry Gentry, wciąż próbuje zajść w ciążę, by ubiec swego sadystycznego kuzyna Cela w wyścigu do tronu Unseelie. Jej kochankami są jej...
  czytelników: 555 | opinie: 13 | ocena: 7,04 (227 głosów) | inne wydania: 1
 • Korona przeznaczenia
  Korona przeznaczenia
  Autorzy:
  Były Mistrz Walk i jego ukochana uciekają ze Związku, aby rozpocząć wspólne życie na śnieżnej Północy, jednakże Przeznaczenie okazuje się silniejsze od marzeń. Przeszłość żąda od kochanków zadośćuczyn...
  czytelników: 294 | opinie: 53 | ocena: 7,96 (94 głosy)
 • Ogród miłości
  czytelników: 56 | opinie: 0 | ocena: 7,17 (24 głosy)
 • Po pierwsze joga
  Po pierwsze joga
  Autor:
  Poradnik dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z jogą oraz dla wszystkich, którzy chcieliby poprawić technikę. Znajdziesz w nim m.in. rozpisane krok po kroku asany skupiające się na poszczegól...
  czytelników: 111 | opinie: 10 | ocena: 7,47 (45 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-06-18 14:51:35
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Brat Gotfryd (tom 2)
 
2019-06-17 21:54:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Fantastyka, Opowiadania, Posiadam
Autor:
Cykl: Kroniki Belorskie (tom 4)

Czas spędzony z "Wiedźmimi opowieściami" gonił, pędził, gnał. Humor, kąśliwa wiedźma i na koniec te piękne rosyjskie baśnie w belorskiej wersji. Uczta dla miłośników, uśmiech i dobra zabawa dla wszystkich szukających lekkiej i przyjemnej lektury.

 
2019-06-16 15:42:50
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-06-16 15:18:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Obyczajówka

Książka poruszająca, o życiu i śmierci. Filozoficzna, pouczająca, wywołująca uśmiech i łzy. Piękna. Mnie brakło jednego - języka. Uczucia Oskara są jak najbardziej prawdziwe, jego myśli również, tyle że nie można uwierzyć, że te wzruszające listy pisze dziesięciolatek. Nie ma w nich prostej szczerości, zbyt wiele w tych listach uduchowionego i egzaltowanego starszego pana, zbyt mało dziecka.... Książka poruszająca, o życiu i śmierci. Filozoficzna, pouczająca, wywołująca uśmiech i łzy. Piękna. Mnie brakło jednego - języka. Uczucia Oskara są jak najbardziej prawdziwe, jego myśli również, tyle że nie można uwierzyć, że te wzruszające listy pisze dziesięciolatek. Nie ma w nich prostej szczerości, zbyt wiele w tych listach uduchowionego i egzaltowanego starszego pana, zbyt mało dziecka. Szczerość serca dziecka tak zwerbalizowana razi. Gdyby było prościej byłoby głębiej, mówiłoby wyraźniej, bolało i zachwycało bardziej.

pokaż więcej

 
2019-06-16 15:12:17
Dodał cytat z książki: Siostra księżyca
- W życiu jest mnóstwo idiotycznych zasad, ale są też i dobre, które nas chronią przed tym, co złe.
 
2019-06-16 15:09:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Obyczajówka, Posiadam, Romans
Cykl: Siedem sióstr (tom 5)

Piąta książka i losy piątej z sióstr D'Apliese. Opowieść bardzo spokojna, wręcz uduchowiona, taka jak Tiggy. Jak zwykle piękny język, ciekawa fabuła i ta dotycząca Tiggy, i ta opowiadająca o jej przodkiniach. Miło spędzone chwile.

 
2019-06-09 17:39:56
Dodał cytat z książki: Narodziny królów
Tak wiele stracić i tak wiele zyskać, a wszystko w jednej chwili. To los wszystkich książąt, którym przeznaczone jest zasiąść na tronie.
 
2019-06-09 17:38:03
Dodał cytat z książki: Narodziny królów
- Spędziłeś z nim jedno przedpołudnie i już mnie ostrzegasz. Poczekaj, aż spędzisz w jego towarzystwie cały dzień - stwierdził.
- Chcesz powiedzieć, że z czasem zaczyna robić lepsze wrażenie?
- Niezupełnie - odparł Damen.
 
2019-06-09 17:34:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Erotyczne smaczki i niesmaczki, Fantastyka
Autor:
Cykl: Zniewolony książę (tom 3)

Szkoda, że już koniec. Ten tom był prawie tak dobry jak drugi. Jedyną większą wadą jest zmiana tempa, czyli 2/3 prowadzone w wolnym tempie, podobnym do tomu II i: nagły przeskok, skróty narracyjne, częściowe wycofanie postaci drugo i trzecioplanowych. Zakończenia losów niektórych bohaterów też takie "na kolanie" napisane niedopracowane pod względem akcji i napięcia. Wyjaśnienie głównych wątków... Szkoda, że już koniec. Ten tom był prawie tak dobry jak drugi. Jedyną większą wadą jest zmiana tempa, czyli 2/3 prowadzone w wolnym tempie, podobnym do tomu II i: nagły przeskok, skróty narracyjne, częściowe wycofanie postaci drugo i trzecioplanowych. Zakończenia losów niektórych bohaterów też takie "na kolanie" napisane niedopracowane pod względem akcji i napięcia. Wyjaśnienie głównych wątków ciekawe, pobocznych czasami pobieżne. Ogólnie: WARTO!

pokaż więcej

 
2019-06-03 08:45:47
Dodał cytat z książki: Książęcy gambit
- Możesz wstać? Musimy się stąd oddalić. Nie jesteś tu bezpieczny. Zbyt wielu ludzi chce cię zabić.
- Wszyscy na południu, ale tylko połowa na północy - odpowiedział po chwili Laurent.
 
2019-06-03 08:43:50
Dodał cytat z książki: Książęcy gambit
Złoty książę prezentował się najlepiej oglądany z odległości sześćdziesięciu kroków, spoza zasięgu jego toksycznej natury.
 
2019-06-03 08:41:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Erotyczne smaczki i niesmaczki, Fantastyka
Autor:
Cykl: Zniewolony książę (tom 2)

Drugi tom i niby pozornie lżejszy, ale czy na pewno? Fabuła przemyślana w każdym calu. Bohaterowie stworzeni z pietyzmem i nie, Damen wbrew opiniom niektórych czytelników nie jest głupszy, ani słabszy od Laurenta. Jest po prostu ukształtowany totalnie w świecie innych wartości. Sam jest tak honorowy, szczery i prostolinijny, że w głowie mu się nie mieści, że Vere tworzy "innych synów".... Drugi tom i niby pozornie lżejszy, ale czy na pewno? Fabuła przemyślana w każdym calu. Bohaterowie stworzeni z pietyzmem i nie, Damen wbrew opiniom niektórych czytelników nie jest głupszy, ani słabszy od Laurenta. Jest po prostu ukształtowany totalnie w świecie innych wartości. Sam jest tak honorowy, szczery i prostolinijny, że w głowie mu się nie mieści, że Vere tworzy "innych synów". Podziwiam autorkę za równowagę między protagonistami, bo to nieważne, że pozornie Laurent jest bardziej błyskotliwy, bo nie jest przez to wcale mądrzejszy i bez Damianosa Regent tryumfowałby już wielokrotnie. To trudna sztuka stworzyć dwóch mężczyzn i zrobić z nich parę tak, by żaden z nich nie był rozkapryszoną panienką. Autorce się udało. Ciekawie jest śledzić losy bohaterów i zastanawiać się, czy pozornie błahy przedmiot, czy postać wrócą i czy dostaną dodatkową rolę. Dialogi są po prostu świetnie napisane, w nich potwierdzają się opisy postaci i ich dotychczasowe doświadczenia. Sceny erotyczne napisane dobrze. Brutalność i bezkompromisowe uśmiercanie postaci pięknie dopełniają obraz stworzonego świata i reguł, którymi się rządzi. Oczywiście z ciekawością i chęcią sięgnę po trzeci tom, mimo że podobno sponiewiera.

pokaż więcej

 
2019-05-29 17:03:02
Dodał cytat z książki: Zniewolony książę
To, że mężczyzna o tak nieskazitelnej reputacji jak Torveld wybrał na obiekt swojego zainteresowania Laurenta, było trudne do przełknięcia, ale być może Patryjczyk był miłośnikiem gadów.
 
2019-05-29 17:00:32
Dodał cytat z książki: Zniewolony książę
Laurent był gniazdem skorpionów. Torveld patrzył na niego i widział rozkwitły jaskier.
 
2019-05-29 16:35:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Erotyczne smaczki i niesmaczki, Fantastyka
Autor:
Cykl: Zniewolony książę (tom 1)

Książka dobra, z pewnością nie dla młodzieży młodszej. Brutalne sceny chłosty, próby gwałtu, molestowanie. Chwilami jest ciężko czytać, jeżeli wczujemy się w losy tytułowego bohatera. To nie jest słodka historyjka o pięknych chłopcach zakochujących się od pierwszego wejrzenia i czule spoglądających na siebie. To książka o tym jak książę staje się niewolnikiem i chociaż wydaje mu się, że w... Książka dobra, z pewnością nie dla młodzieży młodszej. Brutalne sceny chłosty, próby gwałtu, molestowanie. Chwilami jest ciężko czytać, jeżeli wczujemy się w losy tytułowego bohatera. To nie jest słodka historyjka o pięknych chłopcach zakochujących się od pierwszego wejrzenia i czule spoglądających na siebie. To książka o tym jak książę staje się niewolnikiem i chociaż wydaje mu się, że w życiu niewolnicy mają dobrze jego doświadczenia pokazują mu, że jest zupełnie inaczej. Damen i Laurent pochodzą z różnych światów między nimi jest kulturowa przepaść i krążące widmo ukochanego brata Laurenta, który zginął z ręki Damena. Relacja między tymi totalnie różnymi a jednak podobnymi książętami jest rewelacyjnie poprowadzona, to że czytelnik domyśla się wielu rzeczy szybciej niż honorowy i szczery Damen jest dodatkowym bonusem. Wadą jest "żółwiowatość" akcji i brak wielowątkowości, bo jedynym wątkiem są losy Damena, a one nie mkną w szybkim tempie. Czytając opinie myślałam, że będzie gorzej. Pióro lekkie, widać błędy, a raczej niedoróbki w tłumaczeniu, mimo to bohaterowie z krwi i kości, można ich pokochać i znienawidzić. Okładka zewnętrzna cudna, piękna i wyjątkowa. Na pohybel Regentowi! Biorę się za drugi tom.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
156 84 469
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (6)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (214)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd