Izabela 
Czytam dużo, bardzo dużo bo to uwielbiam i mam mnóstwo czasu. Czytam wszystko, choć najbardziej lubię krwawe thrillery. Na portalu znalazłam się żeby odkrywać nieznane mi a warte przeczytania książki oraz pooceniac te już przeczytane. Chętnie zaakceptuje zaproszenia do znajomych, no chyba że masz B.A. Paris w ulubionych autorach - wtedy nie przyjmę bo to znak że nasze gusty czytelnicze baaardzo się różnią. Dziękuję za plusy ale tylko te szczere. Ja też jestem szczera, jeśli uważam opinię za wartościową to dam z przyjemnością. Ale nie jako rewanż za otrzymane albowiem to dziecinada jest. Aha, nie czytam opinii które trzeba rozwijać bo są za długie i mi się nie chce. Zresztą uważam że jeśli ktoś pisze takie dluuugie opinie to pisze je sam dla siebie. Żeby się we własne słowa wsłuchać bo inni jakoś nie chcą :) Moje opinie są szczere i nie obchodzi mnie to że ktoś tam plusa nie da. Wolę brak plusa niż wychwalanie grafomanii.
42 lat, kobieta, Düsseldorf , status: Czytelniczka, dodała: 3 cytaty, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
  • Letni deszcz. Sztylet
    Letni deszcz. Sztylet
    Autor:
    Tej wojny nie dało się uniknąć. Parli do niej wszyscy — i szlacheccy powstańcy, i chłopscy buntownicy, wyczekujący ponownego przyjścia bogini, i ościenni książęta, którzy wśród zamętu chcą uszczknąć d...
    czytelników: 424 | opinie: 10 | ocena: 7,12 (174 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 02:30:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Metro (tom 1) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik

Książkę poleciła mi znajoma. Bo sobie wymyśliłam że będę czytać postapo. No i znajoma pisze że Metro2033. No to bach, będzie Metro. Najpierw poczytałam opinie. Myślę sobie cholera będzie gniot. Bo piszą ludzie że główny bohater płaski, płytki i naiwny. Uniwersum głupie bo nielogiczne i w ogóle to oni nie mieli prawa w tym metrze przeżyć. Se myślę zobaczymy. No i już Wam mówię. To nie jest... Książkę poleciła mi znajoma. Bo sobie wymyśliłam że będę czytać postapo. No i znajoma pisze że Metro2033. No to bach, będzie Metro. Najpierw poczytałam opinie. Myślę sobie cholera będzie gniot. Bo piszą ludzie że główny bohater płaski, płytki i naiwny. Uniwersum głupie bo nielogiczne i w ogóle to oni nie mieli prawa w tym metrze przeżyć. Se myślę zobaczymy. No i już Wam mówię. To nie jest zwykła powieść sf, postapo, cokolwiek. Autor prowadzi nas (znaczy naiwnego Artema) tunelami moskiewskiego metra, gdzie na każdej stacji żyją sobie ludzie. Żyją bo akurat byli w metrze kiedy bomby atomowe zniszczyły Moskwę. Może i resztę świata, tego dokładnie nie wiemy.
To nie jest powieść o żywych ludziach. Dlaczego tak myślę?
Artem jest naiwny i za sprawą przedziwnego zbiegu okoliczności wyrusza w podróż której celem jest uratowanie świata/metra. Po drodze spotyka kuriozalne postaci, natyka się na przeróżne ideologie, zdobywa doświadczenie i prze twardo do przodu. Brzmi znajomo? Tak, Autor wrzuca nas w grę RPG. Co jest cechą wspólną RPG? Bohater bez przeszłości, ewentualnie z zanikiem pamięci, swoista tabula rasa. To my decydujemy kim stanie się nasz bohater. Będzie on zdobywał doświadczenie, coraz lepszą broń, magiczne artefakty. Po to by dobrnąć do Finału. Przy tym świat w którym nasz bohater żyje wymyka się prawom Newtona. Znaczy może się zdarzyć że jabłko nie spadnie na ziemię. I nikogo to nie dziwi w grze. Nie wiem czy dziś nadal funkcjonują takie RPGi jak Fallout, Torment, Baldur's Gate,
czyli te najlepsze :) Jeśli nie to mogę pojąć dlaczego książka spotkała się z tak dużą krytyką. Artema czytelnik musi sobie stworzyć sam. Stąd zapewne opinie że jest on nudny przewidywalny i naiwny :) Mój Artem umierał ze śmiechu na stacji faszystów albo w towarzystwie tych co im Koran zabrania jeść wieprzowine - cudo, biorąc pod uwagę fakt że w świecie Artema przeżyły świnie i szczury. No i muzułmanie wcinaja te szczury skoro swinina jest zabroniona :D
W tej książce nie trzeba szukać niespojnosci, nielogicznosci, błędów merytorycznych bo znajdziemy ich całe mnóstwo. Cała tajemnica to czytać tak jakby się grało :)
Daję 8, chciałam 7 ale przekora mi nie pozwala.

pokaż więcej

 
2018-10-20 13:30:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-17 15:45:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Moje pierwsze, niekoniecznie udane, spotkanie z Wojciechem Tochmanem. O Serbach i Bosniakach. Serbowie prawosławni, Bosniacy muzułmanie. Ginie ludność cywilna, gwalca się, zamykają w obozach i robią to co zawsze się robi na wojnie. Autor największy nacisk położył na krzywdę bosniackich muzułmanów - w tej wojnie wszyscy, każda strona konfliktu prowadziła czystki - żadna ze stron nie... Moje pierwsze, niekoniecznie udane, spotkanie z Wojciechem Tochmanem. O Serbach i Bosniakach. Serbowie prawosławni, Bosniacy muzułmanie. Ginie ludność cywilna, gwalca się, zamykają w obozach i robią to co zawsze się robi na wojnie. Autor największy nacisk położył na krzywdę bosniackich muzułmanów - w tej wojnie wszyscy, każda strona konfliktu prowadziła czystki - żadna ze stron nie oszczędzila ludności cywilnej. Dlatego kiedy autor wyraża żal że gdzieś tam stały cztery meczety a teraz nie ma żadnego - mogę tylko powiedzieć że gdyby nigdzie nie było meczetów, cerkwi, kościołów - skończyłyby się powody do większości wojen. Nie szkoda mi ani meczetów ani ludzi którzy religię traktują jako powód do zabijania lub umierania. Obie postawy są dla mnie jednakowo niezrozumiałe i szalone. Tak. Chrześcijan, katolików którzy żyją w państwach na wskroś islamskich też nie żałuję, chociaż wiem co z nimi robią muzułmanie. Bo jak ja jadę do Indii, chociaż tamtejsza kultura i religia mnie śmieszy, nie wrzucę tej ślicznej białej ze złotym dzwoneczkiem krowy na grilla skoro wiem że tubylcy się do niej modlą. Bo mam trochę rozumu. O czym czytamy jeszcze u Tochmana? Ano o tym że po wojnie różne światowe organizacje sfinansowaly odszukiwanie, wydobywanie, składanie do kupy i identyfikacje znalezionych kości. I pochówki. Czyli, mówiąc jak jest bez patosu, wetkneli mnóstwo pieniędzy w wyciągnięcie kości, bo po tylu latach tylko one się zachowały, umycie ich, posegregowanie, pozamykanie w workach i ponowne zakopanie. Do tego pranie ubrań. Fotografowanie ich żeby rodziny rozpoznały. Wydawanie katalogów z tymiz ubraniami. Tak, to ma sens proszę Państwa, lepiej wyjmować szczątki z ziemi, wydać upiorna ilość pieniędzy na nie wiadomo co (autor wspomina ile mniej więcej szczątków udało się zidentyfikować) zamiast zająć się żywymi. I to jest rzeczywiście wstrząsające. Bo sama treść ze względu na tendencyjnosc już nie. Albo mówimy o tragedii wspólnej dla wszystkich stron konfliktu albo nie mówmy wcale.

pokaż więcej

 
2018-10-15 23:32:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Postanowiłam wrócić do książki z bardzo młodych lat, ciekawa czy po takim czasie moje wrażenia się zmienią. Tematyka książki ponadczasowa bo o filozofii. Przystępnie napisana ale koszmarne dialogi. Główna intryga super, Autor robi nas w tak zwanego konia bez cienia wstydu :)
I, rzecz jasna, świetnie się to komponuje z tematyką powieści.
Książka pobudza do refleksji, pozostawia nas z...
Postanowiłam wrócić do książki z bardzo młodych lat, ciekawa czy po takim czasie moje wrażenia się zmienią. Tematyka książki ponadczasowa bo o filozofii. Przystępnie napisana ale koszmarne dialogi. Główna intryga super, Autor robi nas w tak zwanego konia bez cienia wstydu :)
I, rzecz jasna, świetnie się to komponuje z tematyką powieści.
Książka pobudza do refleksji, pozostawia nas z pytaniami na które każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Bardzo dobra pozycja, polecam :)

pokaż więcej

 
2018-10-13 20:54:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-12 17:48:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-12 13:51:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Wspaniała. To książka o Jagiellonach a właściwie Jagiellonkach. Z tej do bólu dopracowanej, rzetelnie napisanej historii dowiadujemy się bardzo wielu szczegółów, drobiazgów, detali z życia królewskich kobiet - inkubatorow. Bo tym właśnie były księżniczki i królowe, ich wartość liczono od kwoty posagu i urodzonych synów. Często zmuszane żyć obok nałożnic własnych mężów, były ofiarami gwałtów i... Wspaniała. To książka o Jagiellonach a właściwie Jagiellonkach. Z tej do bólu dopracowanej, rzetelnie napisanej historii dowiadujemy się bardzo wielu szczegółów, drobiazgów, detali z życia królewskich kobiet - inkubatorow. Bo tym właśnie były księżniczki i królowe, ich wartość liczono od kwoty posagu i urodzonych synów. Często zmuszane żyć obok nałożnic własnych mężów, były ofiarami gwałtów i przemocy. Nielicznym udało się zaistnieć w życiu państwa, Brzezińska mówi nam dokładnie dlaczego. Opowie nam o kształceniu kobiet renesansu, nie może dziwić fakt że królowa Bona Sforza spotkała się z ogromną niechęcią polskiej szlachty i klodami przez tę szlachtę pod nogi królowej rzucanymi. Bona byłaby w dzisiejszych czasach potężną businesswoman, tego renesansowa szlachta nie potrafiła jej wybaczyć.
Dowiemy się też sporo na temat życia mieszczanek, na przykład jak to było z tymi czarownicami i heretyczkami :)
Książka obszerna, nie polecam czytania od deski do deski ale po trochu, rozdziałami. Autorka zmusza Czytelnika do myślenia, sądzę że powieść mniej spodoba się mężczyznom bo głównymi bohaterkami są tu kobiety, ich życie codzienne i ograniczenia narzucane przez tradycję, kulturę, kościół ze swoim odwiecznym patriarchatem i własnych ojców i mężów.
Polecam bardzo gorąco.

pokaż więcej

 
2018-10-12 13:07:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Słabo. Brak głównego bohatera albo chociaz wiodącego wątku sprawia że książkę czyta się bez specjalnego zaangazowania. Nie dowiadujemy się niczego interesujacego na temat epoki w której tyle się przecież działo a informacje jakie otrzymujemy można znaleźć choćby w Wikipedii.
Ani to książka historyczna ani romans, nie polecam. Jedynie ze względu na dość lekkie pióro Autorki jakoś się to czyta.

 
2018-10-06 18:58:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Mindhunter

Tym razem najpierw zobaczyłam rewelacyjny serial Finchera a potem sięgnęłam po książkę. Polecam każdemu kto interesuje się historią kryminalistyki, szczególnie rozwojem nauk behawioralnych. Autor, agent FBI opowiada nam o zbrodniarzach, w szczególności seryjnych mordercach, na kartach jego książki znajdziemy Teda Bundy, Eda Kempera, Charlesa Mansona i paru innych. Autor poznał ich osobiście,... Tym razem najpierw zobaczyłam rewelacyjny serial Finchera a potem sięgnęłam po książkę. Polecam każdemu kto interesuje się historią kryminalistyki, szczególnie rozwojem nauk behawioralnych. Autor, agent FBI opowiada nam o zbrodniarzach, w szczególności seryjnych mordercach, na kartach jego książki znajdziemy Teda Bundy, Eda Kempera, Charlesa Mansona i paru innych. Autor poznał ich osobiście, podkreśla jak ważne były rozmowy z mordercami by wypracować metody walki z nimi. Książka świetna, serial też, polecam jak cholera.

pokaż więcej

 
2018-10-02 17:48:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-02 15:18:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-02 15:16:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-29 16:00:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dobry kryminał, owszem. Grange tym razem opowie nam o tureckich ekstremistach, torturach, praniu mózgu i głowach nabitych nacjonalistycznymi pierdołami -(to chyba nie jest przekleństwo?)
Bardzo składnie przedstawia nam Autor intrygę i naprawdę się toto dobrze czyta dopóki Grange nie wpada na iście tarantinowski pomysł zakończenia powieści. A ja powiadam: tarantinowski może być tylko Tarantino....
Dobry kryminał, owszem. Grange tym razem opowie nam o tureckich ekstremistach, torturach, praniu mózgu i głowach nabitych nacjonalistycznymi pierdołami -(to chyba nie jest przekleństwo?)
Bardzo składnie przedstawia nam Autor intrygę i naprawdę się toto dobrze czyta dopóki Grange nie wpada na iście tarantinowski pomysł zakończenia powieści. A ja powiadam: tarantinowski może być tylko Tarantino. Pewnie dlatego to jedno z glupszych zakończeń jakie znam. Będę jednak czytać dalej, to dość stara powieść i mam nadzieję że w końcu trafię na Grangeowskie zakończenia i klimaty.
Fajnie Autor o Turkach opowiada, nieraz śmiałam się w duchu :)

pokaż więcej

 
2018-09-28 14:47:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Grzesznica to powieść ogromnie interesująca, zamiast bawić się tu w detektywa bawimy się w psychiatre. Bo w powieści Petry Hammesfahr musimy stwierdzić czy nasza główna bohaterka jest chora psychicznie czy na tyle sprytna że może udaje.
Ogólnie powieść dobra, dla mnie jednak trochę za uboga. Sporo jest tu o Kolonii i Hamburgu, te dwa miasta to moje ukochane miasta w Niemczech. I szkoda że...
Grzesznica to powieść ogromnie interesująca, zamiast bawić się tu w detektywa bawimy się w psychiatre. Bo w powieści Petry Hammesfahr musimy stwierdzić czy nasza główna bohaterka jest chora psychicznie czy na tyle sprytna że może udaje.
Ogólnie powieść dobra, dla mnie jednak trochę za uboga. Sporo jest tu o Kolonii i Hamburgu, te dwa miasta to moje ukochane miasta w Niemczech. I szkoda że Autorka napisała tylko jedno krótkie zdanie o karnawale w Kolonii, że nie wspomniała więcej o tym mieście wolności i kontrastów, mogłaby zapoznać Czytelnika z odrobiną atmosfery kolonskiej ktora jest niepowtarzalna. Podobnie Hamburg, tam wymienia kilka nazw dzielnic i nie wspomina nic o cudach Hamburga, Ratuszu chociażby - myślę że bez żadnej szkody dla powieści mogłoby się tam znaleźć więcej szczegółów na temat Reeperbahnu nawet. Podsumowując, książkę mogę polecić bo jest dobrze napisana, dobrze skonstruowana, to tak jest u Niemców że wszystko musi być funkcjonalne i dobrze wykonane ale jeśli chodzi o ozdobniki to są raczej oszczędni.
No i tak bym właśnie oceniła tę powieść. Dobre rzemiosło bez ozdobnikow.

pokaż więcej

 
2018-09-27 12:15:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Nie przeczytałam. Te paranormalne zjawiska mnie odrzuciły, wolę porządny kryminał a tu jak u Kinga, nie moje klimaty.

 
Moja biblioteczka
132 75 1494
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (32)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd