Bartek Czartoryski 
https://www.facebook.com/killallmovies
Samozwańczy specjalista od popkultury, krytyk filmowy, tłumacz literatury. Prowadzi fanpage Kill All Movies.
status: Tłumacz/Redaktor, ostatnio widziany 1 rok temu

Teksty redakcyjne

14-04-2019
Aktualności

Nie cichną cokolwiek zrozumiałe narzekania na remaki, sequele i ciągły recykling uprawiany przez sztuki nie tylko audiowizualne, ale to chyba jednak kino ściąga na siebie krytykę bodaj najbardziej jadowitą. Niby to publika głosuje nogami, kupując bilety ciągle na to samo, lecz fakt faktem, że i ja prędzej wybiorę się na kolejny film o Sherlocku Holmesie niż na coś innego.

07-04-2019
Publicystyka

Arthur Conan Doyle może i wymyślił Sherlocka Holmesa, ale długo nie miał zielonego pojęcia, jak facet wygląda. Dopiero gdy zobaczył ilustracje towarzyszące jego opowiadaniom wydrukowanym na łamach brytyjskiego czasopisma „The Strand”, ujrzał swojego detektywa po raz pierwszy.

30-03-2019
Publicystyka

Trudno, mimo rozmaitych analiz i niemałego bólu głowy stojących za nimi badaczy, jednoznacznie orzec, czym był mitologiczny nektar, który popijali bogowie biesiadujący na Olimpie, zagryzając go ambrozją. Niejaki Homer utrzymywał co prawda, że chodziło o pękate amfory pełne przedniego czerwonego wina, lecz ośmielę się wysunąć pewną kontrpropozycję. Bo, skoro ten cudowny napój miał zapewniać niespożyte siły i nieśmiertelność, mogło chodzić jedynie o czarną kawę.

02-03-2019
Publicystyka

Chyba wszyscy możemy się zgodzić co jednego: pisarz jest od wymyślania. Czasem jednak wyobraźnia posunie się za daleko, tudzież zdradziecki zmysł marketingowy podpowie to i owo, i do pary ze sprzedaną czytelnikom fabułą dorzuca taki delikwent wyssaną z palca opowieść o sobie samym.

16-02-2019
Publicystyka

Czy scenariusz to literatura? A czy człowiek to ssak, czy zwierzę, jak pytali niegdyś najwyraźniej cokolwiek skonfundowani członkowie Polskiego Związku Łowieckiego?

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
38 0 76
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd