ev89100 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 dni temu
Teraz czytam
  • Utwory wybrane. T.1. Opowiadania
    Utwory wybrane. T.1. Opowiadania
    Autor:
    Pierwszy tom "Utworów wybranych" Marka Hłaski. Charakterystyczny styl, tematy, które rozwijane będą w powieściach. Znajdziecie tam opowiadania: "Pętla", "Pierwszy krok w chmur...
    czytelników: 926 | opinie: 11 | ocena: 7,79 (393 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-31 09:03:41
Ma nowego znajomego: Michał
 
2019-01-31 08:05:09
Ma nowego znajomego: Bohater_Literacki
 
2019-01-24 07:54:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Seria: Sulina

Jedna z najbardziej wartościowych książek jakie przeczytałam. Dziękuję!

 
2019-01-04 15:18:25

Przeczytałam książkę już jakiś czas temu. Na pewno nie można jej traktować jako opartą na faktach i to nie tylko dlatego, że zawiera nieścisłości. Dla mnie osobiście to (z góry przepraszam, jeśli dobór słów okaże się niefortunny) to historia pięknej miłości. Ja tam nie widzę tego bólu, tego strachu, tego niewyobrażalnego niezrozumienia sytuacji, z jakim zetknęli się więźniowie Auschwitz. Czyta... Przeczytałam książkę już jakiś czas temu. Na pewno nie można jej traktować jako opartą na faktach i to nie tylko dlatego, że zawiera nieścisłości. Dla mnie osobiście to (z góry przepraszam, jeśli dobór słów okaże się niefortunny) to historia pięknej miłości. Ja tam nie widzę tego bólu, tego strachu, tego niewyobrażalnego niezrozumienia sytuacji, z jakim zetknęli się więźniowie Auschwitz. Czyta się za dobrze jak na lektury o tej tematyce. Zazwyczaj książki o obozach mnie przeczołgiwały, budziły lęk, coś wyzwalały, jakiś rodzaj emocji. Z tą tak nie było.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-02 09:19:37

To byłby małe, niepozorne Myślenice. Miasteczko pod Krakowem, na trasie do Zakopanego. Miasteczko, w którym bohater musi się zatrzymać ze względu na awarię samochodu. I poczekać ze względu na święto do przysłowiowego poniedziałku. Malownicze Myślenice reprezentowane przez małe domki i szczęśliwe rodziny z dziećmi okazują się skrywać swoją własną tajemnicę. Tajemnicę, która budzi grozę,... To byłby małe, niepozorne Myślenice. Miasteczko pod Krakowem, na trasie do Zakopanego. Miasteczko, w którym bohater musi się zatrzymać ze względu na awarię samochodu. I poczekać ze względu na święto do przysłowiowego poniedziałku. Malownicze Myślenice reprezentowane przez małe domki i szczęśliwe rodziny z dziećmi okazują się skrywać swoją własną tajemnicę. Tajemnicę, która budzi grozę, intryguje, ale też daje nadzieję.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-02 09:16:37

Bardzo chętnie śledziłabym proces powstawania powieści Szczepana Twardocha. Autor doskonale łączy to, co się wydarzyło, z tym co mogłoby się wydarzyć i z tym, co nigdy nie miało miejsca. Zawsze jest perfekcyjnie przygotowany merytorycznie do pisania i to niesamowicie mnie intryguje. Myślę, że mało który twórca tyle czasu poświęca na zgromadzenie materiału, pogłębienie wiedzy i w końcu samo... Bardzo chętnie śledziłabym proces powstawania powieści Szczepana Twardocha. Autor doskonale łączy to, co się wydarzyło, z tym co mogłoby się wydarzyć i z tym, co nigdy nie miało miejsca. Zawsze jest perfekcyjnie przygotowany merytorycznie do pisania i to niesamowicie mnie intryguje. Myślę, że mało który twórca tyle czasu poświęca na zgromadzenie materiału, pogłębienie wiedzy i w końcu samo pisanie, co Twardoch. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowość. Bardzo cenię nie tylko pisarzy, ale też ludzi, którzy szanują innych i przygotowują się do tego, co powiedzą lub napiszą.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-12-12 14:16:12

[pakiet Wydawnictwa Marginesy [3]
[pakiet Wydawnictwa Kobiece [4]
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]

Sz.P. Szczepan Twardoch

Drogi Szczepanie,

Chciałabym zaprosić Ciebie wraz z żoną i synami na kolację Wigilijną.

Pewnie zastanawiasz się kim jestem. Dlaczego piszę “drogi”, dlaczego proponuję Wam spędzenie tego dnia właśnie ze mną.

Jestem jedną z tych osób, które jadąc tramwajem zapominają z...
[pakiet Wydawnictwa Marginesy [3]
[pakiet Wydawnictwa Kobiece [4]
[pakiet Wydawnictwa Burda [6]

Sz.P. Szczepan Twardoch

Drogi Szczepanie,

Chciałabym zaprosić Ciebie wraz z żoną i synami na kolację Wigilijną.

Pewnie zastanawiasz się kim jestem. Dlaczego piszę “drogi”, dlaczego proponuję Wam spędzenie tego dnia właśnie ze mną.

Jestem jedną z tych osób, które jadąc tramwajem zapominają z niego wysiąść. Jestem dziewczyną, którą notorycznie boli kark od pochylania głowy. Jestem człowiekiem, który dużo widzi i odczuwa. A dzięki Tobie także przeżywa.

Jestem w końcu jedną z tych początkujących dziennikarek, które przychodzą na spotkanie z kartką zapisaną pytaniami, bo boją się, że nie będą miały kontroli.

Chciałabym spędzić z Twoją rodziną wigilię, bo może być to jedna z tych niewielu życiowych okazji, by zrobić coś inaczej niż zwykle. Przełamać jakiś schemat i pozwolić sobie na swoiste szaleństwo. Nie znamy się. Nie wiemy kim jesteśmy, a jakbyśmy wiedzieli…

Z poważaniem,
Ewa

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
6 1 7
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd