Wajmera 
Wielbicielka literatury, szczególną sympatią darzącą fantastykę wszelaką. Fanka musicali, które traktuje jako dobrą alternatywę dla słowa pisanego. Prywatnie siódmoklasistka, grafomanka bezskutecznie usiłująca napisać coś dobrego i najbardziej subiektywny pingwin w multiwersum.
status: Czytelnik, ostatnio widziany 6 tygodni temu
Teraz czytam
  • Klucze do więzienia demonów
    Klucze do więzienia demonów
    Autor:
    Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wi...
    czytelników: 2587 | opinie: 135 | ocena: 8,5 (1244 głosy) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-29 17:44:30
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Brandon Mull
Autor:
Cykl: Baśniobór (tom 5)
 
2018-06-29 17:35:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Brandon Mull
Autor:
Cykl: Baśniobór (tom 4)

Na wstępie muszę zaznaczyć, iż po poprzednich trzech tomach, jestem już dość mocno związana z serią. Moja recenzja może być więc mniej obiektywna niż zazwyczaj- zwłaszcza w stosunku do zakończenia. Zostaliście ostzeżeni.
Pierwszą rzeczą, dzięki której ,,Tajemnice Smoczego Azylu`` zaskarbiły sobie moją sympatię jest o wiele większy, niż w poprzednich częściach, rozmach całej histori....
Na wstępie muszę zaznaczyć, iż po poprzednich trzech tomach, jestem już dość mocno związana z serią. Moja recenzja może być więc mniej obiektywna niż zazwyczaj- zwłaszcza w stosunku do zakończenia. Zostaliście ostzeżeni.
Pierwszą rzeczą, dzięki której ,,Tajemnice Smoczego Azylu`` zaskarbiły sobie moją sympatię jest o wiele większy, niż w poprzednich częściach, rozmach całej histori. Bohaterowie niemal cały czas są w ruchu, poznają nowe lokacje i postaci (między innymi Raxtusa- najfajniejszego smoka, od czasów pratchetowskiego Errola).
Historia ma także dużo dojrzalszy ton, przebijając pod tym względem, nawet ,,Plagę Cieni``, którą chwaliłam za to samo. Bardzo podoba mi się także motyw uzupełniania się mroku i światła, który w tym tomie, jest ukazany bardzo dosadnie. No i ne mydląc oczu- podobały mi się smoki.
Według mnie bardzo mocnym punktem opowieści jest także zakończenie. Tutaj wchodzimy w fazę dość konkretnych spoilerów, cobyście nie mieli do mnie pretensji. Zdrada Gavina pod koniec, mimo nieodpartego przeświadczenia, iż biednego jąkałę służącego złu już gdzieś widziałam, nadal była dla mnie sporym zaskoczeniem. Podobał mi się także (jak to źle brzmi) pomysł pozbawienia życia (tudzież zamknięcia... gdzieś) co niektórych postaci. Wyprawa ta (podobnie jak bitwa z poprzedniej części) nie mogła obejść się bez ofiar i mimo wszystko jestem usatysfakcjonowana taką końcówką.
Kuniec spoilerów. Na zakończenie powiem tylko, iż książkę jak najbardziej polecam. I w dodatku nie tylko jako prostą baśń o odkrywającym fantastyczny świat rodzeństwie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
9 8 42
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd