Leśna_czytelnia 
lesnaczytelnia.blogspot.com, , facebook.com/LesnaCzytelnia
Absolwentka filologii polskiej, miłośniczka literatury iberoamerykańskiej, równie chętnie sięgająca po przypadkowe lektury. Zapraszam do odwiedzin blogu oraz profilu na Facebooku: lesnaczytelnia.blogspot.com facebook.com/LesnaCzytelnia
kobieta, Olsztyn, status: Oficjalna recenzentka, dodała: 2 książki, ostatnio widziana 14 godzin temu

Oficjalne recenzje

26-09-2018
Oficjalna recenzja

Z rumieńcami i bananem od ucha do ucha zaczęłam czytać. Najpierw dwadzieścia stron, potem sto, byłam w połowie, parę razy parsknęłam śmiechem, dotarłam do końca… i się zdenerwowałam. Gdzie ten cięty humor? Gdzie ta lekkość? Co się stało, ja się pytam?!

29-08-2018
Oficjalna recenzja

Bakuła poruszyła ważny temat, który naprawdę jest realnym problemem wielu kobiet, ale zrobiła to w taki sposób, że mnie szlag trafiał, jak czytałam tę książkę. Po pierwsze, problem został zbagatelizowany. Po drugie, bohaterka to jakaś, za przeproszeniem, pinda.

14-08-2018
Oficjalna recenzja

„Kirke” to powieść, która wciąga. Wchodzimy w ten pełen przemocy i erotyki świat, podążamy za ruchami Jastrzębicy, zastanawiamy się, czy ta historia będzie miała happy end. Osadzenie Kirke w centrum najpopularniejszych mitów wymagało od autorki naprawdę dobrego i konsekwentnie zrealizowanego pomysłu.

13-08-2018
Oficjalna recenzja

Niemal trzy dekady od poznania rodziny Scheinderów J.S. Margot, już jako dziennikarka i pisarka mająca na koncie kilka powieści, postanowiła opisać swoje doświadczenia. Książka „Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów” jest jej pierwszą powieścią opartą na faktach.

21-05-2018
Oficjalna recenzja

Ałbena Grabowska wykonała ogromną pracę, by pożenić ze sobą współczesny wątek z tymi, choć ubranymi w licentia poetica, religijno-historycznymi. Ogrom faktów, nazwisk, miejsc, może przytłaczać, część z nich może umknąć, ale uwierzcie mi, że cała historia na tym nie traci.

Teraz czytam
 • Berlińska depresja. Dziennik
  Berlińska depresja. Dziennik
  Autor:
  Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie. Wnikliwe notatki z lektur, intymne wspomnienia o rodzinie i przyjaciołach, szczere komentarze na temat wystaw i sztuki. Ale i zatroskane sp...
  czytelników: 220 | opinie: 11 | ocena: 7,24 (62 głosy)
 • Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii
  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii
  Autor:
  Błoto słodsze niż miód to opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy, komunistycznego dyktatora, dla którego nawet stalinowska Rosja i maoistyczne Chiny były zbyt liberalne. O ludziach z dnia n...
  czytelników: 315 | opinie: 8 | ocena: 8,2 (35 głosów)
 • Królowa cukru
  Królowa cukru
  Autor:
  Namaszczona przez Oprah Winfrey nowa gwiazda amerykańskiej literatury. Epicka i poruszająca opowieść o współczesnych Stanach Zjednoczonych – wielkich marzeniach, poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi...
  czytelników: 775 | opinie: 32 | ocena: 6,77 (84 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-09 16:04:25
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-09 15:58:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Michał Nogaś powiedział kiedyś, że w powieściach Myśliwskiego nie ma zbędnych słów i tak jest tym razem. Każde słowo jest przemyślane, potrzebne, każde coś znaczy. Właśnie dlatego "Ucho igielne" jest dla mnie swoistego rodzaju intelektualnym i literackim testamentem tuzy polskiej literatury, pełnym refleksji, „złotych myśli”, które dotyczą absolutnie każdego. Jestem przekonana, że właśnie to... Michał Nogaś powiedział kiedyś, że w powieściach Myśliwskiego nie ma zbędnych słów i tak jest tym razem. Każde słowo jest przemyślane, potrzebne, każde coś znaczy. Właśnie dlatego "Ucho igielne" jest dla mnie swoistego rodzaju intelektualnym i literackim testamentem tuzy polskiej literatury, pełnym refleksji, „złotych myśli”, które dotyczą absolutnie każdego. Jestem przekonana, że właśnie to mają na myśli wszyscy ci, którzy mówią, że to powieść o nich. Na tym polega uniwersalność dobrej literatury.

Cała recenzja tu: http://lesnaczytelnia.blogspot.com/2018/11/o-przechodzeniu-przez-ucho-igielne.html

pokaż więcej

 
2018-10-31 12:21:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Historie spisane przez Caparrósa są wstrząsające, pełne okrucieństwa, potrafią prawdziwie przerazić i zasmucić. Sprawiają, że człowiek zaczyna wątpić – w siebie, w innych ludzi, w świat. Bo jak to jest możliwe, że jesteśmy w stanie wyrządzać sobie krzywdę, której ogromu nie jesteśmy w stanie nawet pojąć? Jaka jest motywacja ludzi, którzy odczuwają satysfakcję czyniąc zło? Jak się... Historie spisane przez Caparrósa są wstrząsające, pełne okrucieństwa, potrafią prawdziwie przerazić i zasmucić. Sprawiają, że człowiek zaczyna wątpić – w siebie, w innych ludzi, w świat. Bo jak to jest możliwe, że jesteśmy w stanie wyrządzać sobie krzywdę, której ogromu nie jesteśmy w stanie nawet pojąć? Jaka jest motywacja ludzi, którzy odczuwają satysfakcję czyniąc zło? Jak się usprawiedliwiają? Czy są w stanie spojrzeć na siebie w lustrze i nie czuć wyrzutów sumienia, wstydu, strachu?

Cała recenzja dostępna na blogu: http://lesnaczytelnia.blogspot.com/2018/10/miesiac-ksiezycowy.html

pokaż więcej

 
2018-10-24 11:50:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-23 19:36:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Lalkarz z Krakowa" to wyjątkowa opowieść nie tylko o jednym z najmroczniejszych okresów w polskiej historii, ale również o tym, że zawsze mamy wybór i warto wierzyć w to, że dobro zwycięża, choć czasami wydaje się to niemożliwe. Powieść R. M. Romero ma w sobie nie tylko historię i przesłanie, ale również magię, emocje i to coś, co ciężko mi nazwać, a co sprawia, że nie chce się tej książki... "Lalkarz z Krakowa" to wyjątkowa opowieść nie tylko o jednym z najmroczniejszych okresów w polskiej historii, ale również o tym, że zawsze mamy wybór i warto wierzyć w to, że dobro zwycięża, choć czasami wydaje się to niemożliwe. Powieść R. M. Romero ma w sobie nie tylko historię i przesłanie, ale również magię, emocje i to coś, co ciężko mi nazwać, a co sprawia, że nie chce się tej książki kończyć. Choć jest to powieść skierowana do dzieci i młodzieży, jestem przekonana, że jej lektura sprawi niejednemu dorosłemu wiele przyjemności. Wystarczy uwierzyć w magię.

Cała recenzja: http://lesnaczytelnia.blogspot.com/2018/10/lalkarz-z-krakowa.html

Jestem też tu, zapraszam: https://web.facebook.com/LesnaCzytelnia/

pokaż więcej

 
2018-10-23 11:45:24
Ma nowego znajomego: Agnesto
 
2018-10-19 12:36:10
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-08 14:39:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

http://lesnaczytelnia.blogspot.com/2018/10/czerwone-zegary_8.html

 
2018-10-07 19:11:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-04 09:10:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-04 08:45:57
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-03 08:24:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: The Winternight Trilogy (tom 1)
 
2018-09-21 13:02:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Ignacy Domeyko – geolog, mineralog, rektor Uniwersytetu Chilijskiego. Andrzej Bobkowski – autor „Szkiców piórkiem”, właściciel Guatemala Hobby Shop, popularyzator modelarstwa. Edward Stachura – „polsko-latynoski ambasador literacki”, który podjął próby przekładu „Stu lat samotności”. Jerzy Grotowski – wielki reformator teatru, który dostrzegł teatralny potencjał haitańskiego vodou. Elena... Ignacy Domeyko – geolog, mineralog, rektor Uniwersytetu Chilijskiego. Andrzej Bobkowski – autor „Szkiców piórkiem”, właściciel Guatemala Hobby Shop, popularyzator modelarstwa. Edward Stachura – „polsko-latynoski ambasador literacki”, który podjął próby przekładu „Stu lat samotności”. Jerzy Grotowski – wielki reformator teatru, który dostrzegł teatralny potencjał haitańskiego vodou. Elena Poniatowska – pisarka i dziennikarka polskiego pochodzenia, choć w Polsce była zaledwie raz, kultywuje pamięć o przodkach i planuje wydawać sagę o Poniatowskich.

Cała recenzja: http://lesnaczytelnia.blogspot.com/2018/09/za-horyzont.html

pokaż więcej

 
2018-09-20 11:56:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-20 11:55:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
452 238 1369
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (39)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd