Dariusz Gruca 
Pisz-Kod.pl, DariuszGruca.pisz-kod.pl
Ojciec, mąż, czytelnik, bloger, pasjonat programowania.-> Na odstresowanie lubię przenieść się do innego świata, za pomocą dobrej książki, fantasy czy science fiction.-> W moim centrum zainteresowania znajduje się architektura oraz design(np. Domain-Driven Design) systemów informatycznych. Dodatkowo interesują mnie tematy związane z sztuczną inteligencją. =>Serdecznie zapraszam na mojego bloga => pisz-kod.pl <=
29 lat, mężczyzna, Kraków, status: Czytelnik, dodał: 7 książek, ostatnio widziany 10 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-25 08:59:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane S-F
Cykl: Głębia (tom 1) | Seria: Fantastyczna Fabryka

Niesamowicie wciągająca opowieść. Marcin świetnie zbudował świat oraz postacie. Napisanie dobrej powieści s-f nie jest proste ale bez wątpienia Skokowiec jest powieścią dobrą co ja mówię jest bardzo dobry, dawno nie byłem tak pochłonięty przez książkę. Gorąco polecam na te mroźne wieczory.

 
2018-12-10 05:03:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Onepress

Ludzie z natury są podatni na pewnego rodzaju wplywy. Ile razy zdarzyło Ci się kupić coś czego nie potrzebowałeś ale skusił cię sprzedawca. Ta książka pomoże Ci bardziej świadomie patrzeć na to co oferują Ci inni a przede wszystkim zwracać uwagę jak Ci to oferuja. Inną zaletą posiadania wiedzy w niej zawartej jest poprawa swoich relacji z innymi, jeżeli zdarzyła Ci się taka sytuacja, że się... Ludzie z natury są podatni na pewnego rodzaju wplywy. Ile razy zdarzyło Ci się kupić coś czego nie potrzebowałeś ale skusił cię sprzedawca. Ta książka pomoże Ci bardziej świadomie patrzeć na to co oferują Ci inni a przede wszystkim zwracać uwagę jak Ci to oferuja. Inną zaletą posiadania wiedzy w niej zawartej jest poprawa swoich relacji z innymi, jeżeli zdarzyła Ci się taka sytuacja, że się dla kogoś bardzo starałeś, ta osoba to doceniła a Ty spaprales sprawę mówiąc: to nic takiego, żaden problem, dla każdego zrobił bym coś takiego/to moja praca. To ta książka jest da Ciebie. Dobrze jest znać techniki jakimi ludzie mogą na nas wywierać wpływ.

Materiału nie jest dużo na jeden dwa wieczory.

pokaż więcej

 
2018-12-09 08:10:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jezeli interesujesz się poprawa swojej efektywności, chcesz zmienić swoje nawyki, poprawić styl życia, lub zmienić organizacje w której zarządzasz to jest to pozycja obowiązkowa. Nic Ci nie da kolejna książka o zarządzaniu własnym czasem, nie pomogą programy zmień się w 10 prostych krokach jak nie znajdziesz swojego DLACZEGO, bez tego poddasz się szybko, nie zdarzysz wytworzyć nawyku. Dzięki... Jezeli interesujesz się poprawa swojej efektywności, chcesz zmienić swoje nawyki, poprawić styl życia, lub zmienić organizacje w której zarządzasz to jest to pozycja obowiązkowa. Nic Ci nie da kolejna książka o zarządzaniu własnym czasem, nie pomogą programy zmień się w 10 prostych krokach jak nie znajdziesz swojego DLACZEGO, bez tego poddasz się szybko, nie zdarzysz wytworzyć nawyku. Dzięki tej książce dowiesz się jaka jest siła DLACZEGO.

Książka ma jednak kilka wad, nie są one powazne, przez co dyskwalikowaly by tą pozycje. Moim zdaniem, ta pozycja mogła by być z 1/3 krotsza, pod koniec czułem już zmęczenie materiału i wydawało mi się, że autor pisze trochę na siłę zwiększając objętość. Niektórym osobom może przeszkadzać częste odwoływanie się do jednej firmy, moim zdaniem jest to spowodowane tym że większość ludzi zna tą firmę.

Ta książka dała mi sporo do myślenia.

pokaż więcej

 
2018-11-30 07:09:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-17 06:23:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-08 12:58:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-08 12:57:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-08 06:59:24
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-08 06:59:19
Ma nowego znajomego: Nozomi
 
2018-11-08 04:56:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Są książki dobre, są warte przeczytania i są te które trzeba przeczytać. Zdecydowanie Siła nawyku Charlesa należy do kategorii pozycji obowiązkowych. Dzieje się tak za sprawą pewnego prostego faktu. Całe życie człowieka to zlepek nawyków i tych dobrych i tych złych.Praktycznie wszystko co robimy codziennie to nawyk. Bez nich nie dali byśmy rady funkcjonować. Posiadając wiedzę jak nawyki... Są książki dobre, są warte przeczytania i są te które trzeba przeczytać. Zdecydowanie Siła nawyku Charlesa należy do kategorii pozycji obowiązkowych. Dzieje się tak za sprawą pewnego prostego faktu. Całe życie człowieka to zlepek nawyków i tych dobrych i tych złych.Praktycznie wszystko co robimy codziennie to nawyk. Bez nich nie dali byśmy rady funkcjonować. Posiadając wiedzę jak nawyki wykształcać i zmieniać, jesteśmy w stanie "przeprogramować" naszą codzienność. Pozbywać się złych nawyków zamieniając je na takie zachowania, które poprawią nasz standard życia.

Ta książka to nie tylko wiedza o nawykach. To przede wszystkim ciekawe historie ludzi, firm oraz placówek. Przeczytamy o tym jak nawyki wpłynęły na sukces firmy Starbucks. Jak Target poprzez identyfikowanie nawyków kupujących stworzył oprogramowanie zdolne wykryć czy klientka jest w ciąży. Jak spór lekarzy i pielęgniarek w szpitalu przyczynił się do niejednej pomyłki wpływającej na ludzie życie. Jak trener drużyny futbolowej wykorzystując nawyki sprawia, że prawie najgorsza drużyna zaczyna odnosić sukcesy. Poznamy historię bojkotu autobusów w Montgomety spowodowaną segregacją rasową do którego przyczyniła się Rosa Parks. A to nie wszystko. Dowiesz się więcej nie chce zdradzać za dużo.

Oderwij się od beletrystyki i przeczytaj tą pozycję. Przedstawiona w niej wiedza może wpłynąć na Twoje życie. Jest szansa, że zmienisz swoje nawyki. Jeżeli nie lubisz poradników. To nie obawiaj się, ta książka nie jest jednym z nich. Autor nie motywuje i nie nakłania do zmiany życia. Mam nadzieję, że moje słowa wpłynęły na Ciebie i sięgniesz po Siłę nawyku bo warto.

pokaż więcej

 
2018-11-06 13:06:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-06 13:04:52
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-06 12:01:39
Ma nowego znajomego: Magda
 
2018-11-06 11:05:35
Ma nowego znajomego: Gromvolt
 
2018-11-06 11:05:30
Ma nowego znajomego: Iwona
 
Moja biblioteczka
203 90 1174
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd