Marek 
Uwielbiam czytać. Jako dość poukładany gość czytam zawsze jedną książkę. Chyba, że jakaś bardzo mnie męczy, robię przerwę na inną. Czytam wszystko, co mi się spodoba. Mam też ulubionych autorów. Nie jestem polonistą ani bibliotekarzem. :-) Jestem matematykiem. Ups, raczej nauczycielem matematyki.
54 lat, mężczyzna, Kiełczewo, status: Czytelnik, ostatnio widziany 12 godzin temu
Teraz czytam
 • UKraina zbrodni
  UKraina zbrodni
  Autor:
  Bez niepodległej Ukrainy nie będzie niepodległej Polski – ten dogmat towarzyszył polskiej polityce zagranicznej przez całe ostatnie stulecie. Mirażowi zgodnej polsko – ukraińskiej współpracy najpierw...
  czytelników: 18 | opinie: 0 | ocena: 10 (1 głos)
 • Wołyń. Siła traumy
  Wołyń. Siła traumy
  Autor:
  Siedmioro świadków, trzech komentatorów, dziesiątki spisanych relacji. Ponad siedemdziesiąt lat po rzezi wołyńskiej (1943--44) wracają oni do tamtych wydarzeń, jako ciągle żywej traumy na poziomie jed...
  czytelników: 329 | opinie: 20 | ocena: 6,72 (126 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-23 09:10:01
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-11 23:48:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Filmu jeszcze nie widziałem, zaś książka: mocna rzecz.

 
2019-01-01 13:55:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Niestety, nie byłem i nie będę nigdy uwodzicielem. Teraz pora na "poradnik" dla kobiet.

 
2018-12-26 22:39:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Takiego Archera jeszcze nie było. Na początku się nieco pogubiłem, ale pojąłem zamysł autora. Świetnie opowiedziane alternatywne losy głównedgo bohatera. Zrobił karierę, niezależnie od tego, co wskazała moneta. Niestety, i tak wygrał Pitin.

 
2018-12-20 21:09:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Lubię Marcina Mellera z "Drugiego śniadania mistrzów". Polubiłem też Gruzję, dzięki Państwu Mellerów. Świetnie napisana książka.

 
2018-12-09 07:38:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Pan Jacek Federowicz napisał, że "z Pawlakiem jest jak z orzeszkami: otworzysz i nie możesz się oderwać". Myślałem, że kupiłem świetną książkę, którą będzie można dozować po kawałku, jako przerywnik. Na początku szło zgodnie z planem, ale z każdą stroną było coraz lepiej i nie mogłem się oderwać, do końca. Mało, Panie Antoni.

 
2018-12-04 21:49:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Niezły kryminał, choć nie powalił mnie. To nie jest książka, którą muszę mieć na półce.

 
2018-11-30 14:06:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

O filmie "Kler" najwięcej mieli do powiedzenia Ci, którzy go nie oglądali. Czytając niektóre recenzje zauważyłem swego rodzaju niesmak, że brak w tej "powieści" fabuły, wyrazistego bohatera walczącego ze złem. Kubie Wojewódzkiemu nie brak zawistników. To nie jest książka dla nich. Jej lektura tylko pogłębi ich frustrację. To książka dla wielbicieli ciętej (a nie CIENKIEJ) riposty, swobodnego... O filmie "Kler" najwięcej mieli do powiedzenia Ci, którzy go nie oglądali. Czytając niektóre recenzje zauważyłem swego rodzaju niesmak, że brak w tej "powieści" fabuły, wyrazistego bohatera walczącego ze złem. Kubie Wojewódzkiemu nie brak zawistników. To nie jest książka dla nich. Jej lektura tylko pogłębi ich frustrację. To książka dla wielbicieli ciętej (a nie CIENKIEJ) riposty, swobodnego operowania słowem. Człowieka inteligentnego, oczytanego. Człowieka, który nie wstydzi się swego sukcesu. Książka nie podpowie nam: jak żyć. Ale smakowanie każdego zdania to uczta dla duszy. Nie jest to pewnie Wielka Literatura, ale mimo wszytko godna polecenia. Łatwa, lekka, nie zawsze przyjemna. Momentami gorzka, śmieszna, pełna ciekawych myśli.

pokaż więcej

 
2018-11-12 18:04:50
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-11-12 17:47:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Moje największe marzenie: podróż do Australii. Nieźle się podróżowało z Markiem Tomalikiem. Oprócz tego, że "oprowadził", podał sporo praktycznych wskazówek: jak zaplanować, jak przetrwać, jak podróżować.

 
2018-11-10 19:45:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Piękna opowieść o zakazanej miłości. Klimaty jak u Jeffreya Archera. Poza tym dużo dowiedziałem się o historii Kaszubów i ich relacji z pruskimi junkrami. Teraz pora na film.

 
2018-11-09 00:26:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Reykjavik Noir (tom 1)

Nie jest to poziom, do jakiego przyzwyczaił mnie Mankell, ale czytało się nieźle, szybko. Pozycja dobra jako przerywnik w nieco bardziej wyrafinowanej literaturze.

 
2018-11-02 22:18:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Fantastyczna książka. Reaguję na kominiarza, czarnego kota, nie przechodzę pod drabiną, przysiadam na chwilę, gdy o czymś zapomnę, wychodząc z domu. Czytając książkę, zastanawiałem się, jak ja bym zareagował, gdyby Cyganka mi w ramach "wróżby" podała mi datę mojej śmierci. Chyba jestem przesądny, ale pewnie nie dążył bym do realizacji przepowiedni.

 
2018-10-28 09:05:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo przejmująca książka o samotności. Niewiele tu, na szczęście o sponsoringu (kto bogatemu zabroni :-)). Po mistrzowsku opowiedziana historia. Pozazdrościłem bohaterowi (memu rówieśnikowi) domu w górach, wiedzy o ptakach (też dokarmiam ptaki zimą, ale nie wiem, jakie; rozróżniam tylko wróble). Pozazdrościłem też Marty, młodej, bezinteresownej, ciekawej świata. Nie bardzo wierzyłem, że... Bardzo przejmująca książka o samotności. Niewiele tu, na szczęście o sponsoringu (kto bogatemu zabroni :-)). Po mistrzowsku opowiedziana historia. Pozazdrościłem bohaterowi (memu rówieśnikowi) domu w górach, wiedzy o ptakach (też dokarmiam ptaki zimą, ale nie wiem, jakie; rozróżniam tylko wróble). Pozazdrościłem też Marty, młodej, bezinteresownej, ciekawej świata. Nie bardzo wierzyłem, że wszystko się dobrze skończy. Nie myliłem się.

pokaż więcej

 
2018-10-25 21:44:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Theo Cray (tom 1)

Od czasu, gdy poznałem "Trylogię zła" Maxime Chattam'a nie czytałem niczego równie mocnego. Aż do "Naturalisty". Niesamowita książka. Nie mogłem się od niej oderwać. Szkoda, że na kolejny tom trzeba czekać do przyszłego roku.

 
Moja biblioteczka
267 100 414
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd