LaskaG 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 10 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-18 00:54:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po znakomitej "Potędze Podświadomości" do której wracałem kilkukrotnie, nie mogłem odpuścić lektury tej książki. Ta praktyczna, rozbudowana o wiele przykładów afirmacji, wersja bestsellera dr Joseph'a Murphy'ego, znowu inspiruje. Autor po raz kolejny, w swój bardzo uduchowiony sposób, pozwala czytelnikowi uwierzyć, daje poczucie panowania nad praktycznie każdym aspektem życia, tylko po przez... Po znakomitej "Potędze Podświadomości" do której wracałem kilkukrotnie, nie mogłem odpuścić lektury tej książki. Ta praktyczna, rozbudowana o wiele przykładów afirmacji, wersja bestsellera dr Joseph'a Murphy'ego, znowu inspiruje. Autor po raz kolejny, w swój bardzo uduchowiony sposób, pozwala czytelnikowi uwierzyć, daje poczucie panowania nad praktycznie każdym aspektem życia, tylko po przez stałą kontrolę i pielęgnację swoich pozytywnych, budujących myśli. Natchnienie można czerpać stąd garściami, a chociaż książka nieco straciła na swojej lekkiej formie, zyskała merytorycznie i systematyzuje treści zawarte we wcześniejszej twórczości autora. Topowa pozycja traktująca o afirmacji, takiego "Boga" chcemy jak najwięcej!

pokaż więcej

 
2018-12-13 00:54:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-02 02:00:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Tak, tak, młody człowieku, przeznaczenie to wyjątkowo złośliwy przypadek, od którego nie ma już odwrotu."

Cóż, ciężko dzielić się opinią na temat tak wielowymiarowej powieści. Podczas lektury towarzyszyło mi mnóstwo emocji, od wielkiego współczucia wobec wszystkich ofiar wojny, po ogromne wzruszenie nad losem głównego bohatera, saksofonisty, stróża i elektryka, niezwykle doświadczonego przez...
"Tak, tak, młody człowieku, przeznaczenie to wyjątkowo złośliwy przypadek, od którego nie ma już odwrotu."

Cóż, ciężko dzielić się opinią na temat tak wielowymiarowej powieści. Podczas lektury towarzyszyło mi mnóstwo emocji, od wielkiego współczucia wobec wszystkich ofiar wojny, po ogromne wzruszenie nad losem głównego bohatera, saksofonisty, stróża i elektryka, niezwykle doświadczonego przez życie człowieka. Myśliwski stara się nam uświadomić, jak wiele sytuacji, błahostek, zbiegów okoliczności ma wpływ na Nasze całe istnienie, życiową drogę i poczucie sensu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że drobne decyzje, kształtują Nas na lata, wywierając wpływ na wszystko co się dzieje później, a może i wcześniej? Niezwykle głębokie rozmyślania na temat przeznaczenia towarzyszą Nam na każdej stronie tej książki. Autor pięknie pisze również o roli muzyki w życiu człowieka, stanowiącej swoistą barierę przed złem, zbliżającej do Boga i będącej balsamem dla Naszej duszy, lecząc utrapienia i pozwalając uciec od problemów dnia codziennego. Życie, tak z pozoru proste, bliskie czytelnikowi, a zarazem ogromnie złożone i skomplikowane kipi z tej powieści od samego początku do końca. Więcej tu pytań niż odpowiedzi, które rodzą się w głowie każdego z Nas, o każdej porze dnia, roku, w każdym momencie Naszej wędrówki. To po prostu arcydzieło.

pokaż więcej

 
2018-12-02 01:57:19
Ma nowego znajomego: OliwiaDiana
 
2018-11-17 10:34:23
Ma nowego znajomego: Bagienka
 
2018-11-15 19:29:15
Ma nowego znajomego: Ewa G
 
2018-11-15 15:05:53
Ma nowego znajomego: katala
 
2018-10-26 10:13:37
Ma nowego znajomego: Sscaut
 
2018-10-24 19:55:16
Ma nowego znajomego: eduko7
 
2018-10-22 18:36:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
2018-10-22 18:15:38
Ma nowego znajomego: Paweł Babik
 
2018-10-14 16:47:10
Ma nowego znajomego: jatymyoni
 
2018-10-10 18:55:42
Ma nowego znajomego: Piotr
 
2018-10-09 23:41:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mocno uświadamiająca pozycja. Tematyka wpływu nawyków na Nasze życie poruszana jest przez autora w sposób niezwykle rzetelny, nie tracąc na tym przy swojej przystępności. Dobry poradnik, jak zacząć dostrzegać nawyki, przekształcać je, wzmacniać siłę woli i trwać w swoich postanowieniach, jednocześnie będący przestrogą, że systematyczność może wykształcić także niepożądane zwyczaje. Zbiór... Mocno uświadamiająca pozycja. Tematyka wpływu nawyków na Nasze życie poruszana jest przez autora w sposób niezwykle rzetelny, nie tracąc na tym przy swojej przystępności. Dobry poradnik, jak zacząć dostrzegać nawyki, przekształcać je, wzmacniać siłę woli i trwać w swoich postanowieniach, jednocześnie będący przestrogą, że systematyczność może wykształcić także niepożądane zwyczaje. Zbiór kilku, na przemian przeplatających się historii, opisanych przez Duhigg'a, wyłania dla każdej z trzech części tej książki (kolejno dotyczących jednostek, organizacji oraz społeczeństwa), wyrazisty, pełny obraz tytułowej siły nawyków. Niewątpliwie ciekawa formuła stanowi atut tego tytuły, ale płynąca z rozmyślań nad jego treścią jasność poglądu na powtarzające się w Naszym życiu wzorce i ich przyczyny to jego esencja. Książek, poruszających ten, konkretny aspekt samodoskonalenia jest niewiele, ale z pewnością można Siłę Nawyku uznać za pozycję dobrze zgłębiającą temat. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-06 00:16:09
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
45 12 87
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

zgłoś błąd zgłoś błąd