klaudia26ck 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
 • Ani żadnej rzeczy
  Ani żadnej rzeczy
  Autor:
  Na dachu Bazyliki Świętego Piotra zostaje ukrzyżowana kobieta. Po tym, jak cudem zostaje odratowana, jej pierwsze słowa brzmią „Heil Hitler”. Jeszcze siedem dni wcześniej, nic nie zapowiada tego makab...
  czytelników: 415 | opinie: 50 | ocena: 5,1 (136 głosów)
 • Przedsmak zła
  Przedsmak zła
  Autor:
  Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdował...
  czytelników: 674 | opinie: 61 | ocena: 7,28 (249 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-16 20:28:37

Sylwetkę Dominika Krauze* powracającego z walizką pełną dolarów "Syna marnotrawnego z USA" znał każdy mieszkaniec Dobrego Miasta. Jego powrót był na ustach wszystkich mieszkańców: a zwłaszcza pięknych kobiet. Dominik wyprawił przyjęcie dla wszystkich, którzy mieli ochotę dobrze zjeść i się napić, dlatego zaskoczeniem graniczącym z szokiem, był widok konwoju policji nad ranem, gdy znaleziono... Sylwetkę Dominika Krauze* powracającego z walizką pełną dolarów "Syna marnotrawnego z USA" znał każdy mieszkaniec Dobrego Miasta. Jego powrót był na ustach wszystkich mieszkańców: a zwłaszcza pięknych kobiet. Dominik wyprawił przyjęcie dla wszystkich, którzy mieli ochotę dobrze zjeść i się napić, dlatego zaskoczeniem graniczącym z szokiem, był widok konwoju policji nad ranem, gdy znaleziono ciało, najpiękniejszej mieszkanki Dobrego Miasta - Aliny i nachylającego się nad jej ciałem Dominika z zakrwawionym nożem w ręku.
* wszelkie podobieństwo do postaci i zdarzeń jest przypadkowe

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-16 20:21:15

Miałam przyjemność być na koncercie Pana Zbigniewa Wodeckiego w moim rodzinnym mieście, nie mogę uwierzyć, że już go nie ma wśród nas. Wybrałam się na niego z moją mamą, która jest fanką twórczości Pana Zbigniewa. To ona zapoznała mnie z jego twórczością, dzięki niej pokochałam jego piosenki, na owym koncercie byłam jedną z najmłodszych osób stojących bardzo blisko sceny, moje zaangażowanie w... Miałam przyjemność być na koncercie Pana Zbigniewa Wodeckiego w moim rodzinnym mieście, nie mogę uwierzyć, że już go nie ma wśród nas. Wybrałam się na niego z moją mamą, która jest fanką twórczości Pana Zbigniewa. To ona zapoznała mnie z jego twórczością, dzięki niej pokochałam jego piosenki, na owym koncercie byłam jedną z najmłodszych osób stojących bardzo blisko sceny, moje zaangażowanie w śpiew, było najbardziej widoczne i "słyszalne" przy utworach "Chałupy welcome to" oraz "Zacznij od Bacha". Te dwie piosenki towarzyszą mi w życiu bardzo często.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-16 19:26:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Seria: Bez tajemnic

"Zbrodnia prawie doskonała" to rozmowa- wywiad dotyczący wszelkich aspektów dotyczących zbrodni. Dziennikarka Iwona Schymalla wraz z Moniką Całkiewicz - specjalistką z dziedziny kryminalistyki i prawa karnego, zagłębiają się w meandry zbrodni, rozkładają na czynniki pierwsze świat kryminalistów, adwokatów, prokuratorów, sędziów oraz ofiar najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw. Podczas... "Zbrodnia prawie doskonała" to rozmowa- wywiad dotyczący wszelkich aspektów dotyczących zbrodni. Dziennikarka Iwona Schymalla wraz z Moniką Całkiewicz - specjalistką z dziedziny kryminalistyki i prawa karnego, zagłębiają się w meandry zbrodni, rozkładają na czynniki pierwsze świat kryminalistów, adwokatów, prokuratorów, sędziów oraz ofiar najczęściej popełnianych w Polsce przestępstw. Podczas rozmów czytelnik może dowiedzieć się: jakie znaczenie ma informacja?, czym jest modus operandi?, jak ważne są dowody?, a także tego czy istnieją nierozwiązane sprawy? jaką rolę ma do spełnienia profiler? oraz jak ustrzec się przed staniem się ofiarą przestępstwa. Prawdziwa gratka dla fanów kryminałów. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-16 19:09:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Cykl: Niels Bentzon (tom 2)

"Sen i śmierć" to druga część autorstwa dwójki pisarzy, tworzących pod pseudonimem A.J. Kazinski. W moim przypadku to także drugie spotkanie z policyjnym negocjatorem Nilsem oraz jego żoną Hannah. Tym razem mamy do czynienia z osobą, która poszukuje odpowiedzi na pytanie: kto zabił?, lecz zamiast pozostawić odnalezienie odpowiedzi i skazanie winnego w rękach policji, korzysta z pomocy świata... "Sen i śmierć" to druga część autorstwa dwójki pisarzy, tworzących pod pseudonimem A.J. Kazinski. W moim przypadku to także drugie spotkanie z policyjnym negocjatorem Nilsem oraz jego żoną Hannah. Tym razem mamy do czynienia z osobą, która poszukuje odpowiedzi na pytanie: kto zabił?, lecz zamiast pozostawić odnalezienie odpowiedzi i skazanie winnego w rękach policji, korzysta z pomocy świata umarłych, a konkretnie poszukuje ludzi, którzy byli już "jedną nogą na tamtym świecie, ale cudem powrócili do żywych". Odpowiedź na nurtujące pytanie jest ważniejsza od ludzkiego życia. W "Śnie..." widoczne jest zmaganie się żony Nilsa - Hannah z jedną z najważniejszych życiowych decyzji: urodzić dziecko? czy nie urodzić? Jedyne co denerwowało mnie po raz kolejny to wątpliwości małżeństwa Bentzonów co do łączących ich uczuć. Co w takim razie oni jeszcze robią ze sobą, ja się pytam? Poza tym książka kolejny raz bardzo dobrze skonstruowana. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-16 19:05:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Cykl: Hubert Meyer (tom 2)

Druga część serii z profilerem Hubertem Meyerem w tle była jeszcze lepsza niż "Sprawa Niny Frank". Tym razem fabuła przenosi się na Śląsk do Katowic. Hubert Meyer wraz z komisarzem Szerszeniem musi rozwikłać sprawę śmierci lokalnego biznesmena Johana, który wiódł tajemnicze życie. Mnogość historii pozostałych bohaterów nie pozostaje bez znaczenia dla rozwiązania zagadki. Bardzo ciekawą... Druga część serii z profilerem Hubertem Meyerem w tle była jeszcze lepsza niż "Sprawa Niny Frank". Tym razem fabuła przenosi się na Śląsk do Katowic. Hubert Meyer wraz z komisarzem Szerszeniem musi rozwikłać sprawę śmierci lokalnego biznesmena Johana, który wiódł tajemnicze życie. Mnogość historii pozostałych bohaterów nie pozostaje bez znaczenia dla rozwiązania zagadki. Bardzo ciekawą postacią jest Weronika Rudy, prokurator współpracująca z Meyerem oraz Szerszeniem, jej ciekawe życie prywatne oraz tajemnica sprzed lat związana z jej ojcem- policjantem, to dodatkowa zagadka "Tylko martwych...". Jest to zdecydowanie lepsza strona twórczości Pani Katarzyny Bondy. Dodatkowy plus za wybór głosu do czytania audiobooka, już drugi raz z przyjemnością słucha się Pana Marka Bukowskiego.

pokaż więcej

 
2018-09-20 16:26:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018

Moją historię z twórczością pani Katarzyny zaczęłam od cyklu z Hubertem Meyerem, który spodobał mi się na tyle, że ostatnią część postanowiłam zostawić sobie na potem, i sięgnęłam po cykl z Saszą Załuską. Jakież było moje zaskoczenie, gdy stwierdziłam, że czuję jakby te dwie serie pisały różne osoby. "Pochłaniacz" jest dobrą książką, ale niestety tylko dobrą, zdecydowanie czegoś zabrakło, aby... Moją historię z twórczością pani Katarzyny zaczęłam od cyklu z Hubertem Meyerem, który spodobał mi się na tyle, że ostatnią część postanowiłam zostawić sobie na potem, i sięgnęłam po cykl z Saszą Załuską. Jakież było moje zaskoczenie, gdy stwierdziłam, że czuję jakby te dwie serie pisały różne osoby. "Pochłaniacz" jest dobrą książką, ale niestety tylko dobrą, zdecydowanie czegoś zabrakło, aby "powaliła mnie na kolana". Postać Saszy wykreowana w sposób poprawny, fabuła nieco chaotyczna, chociaż może to, że mafijne porachunki nie ciekawią mnie za bardzo miało też jakiś wpływ na moją ocenę książki. Podobało mi się skonstruowanie postaci Jacka oraz Ducha, pewnie sięgnę po kolejne części cyklu, nie spodziewając się jednak niczego wybitnego.

pokaż więcej

 
2018-09-18 19:48:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018, Posiadam

"Żmijowisko" kolejna czytelnicza "bomba" . Czekała sobie grzecznie na półce, aż się doczekała. Twórczość pana Wojciecha nie jest mi obca, lecz ta książka to "mistrzostwo świata". Opowiada historię jakich wiele: znajomi wybierają się do domku agroturystycznego tytułowego Żmijowiska, aby odpocząć "naładować baterie" i absolutnie nie spodziewają się, że czeka na nich coś złego, do czasu, gdy... "Żmijowisko" kolejna czytelnicza "bomba" . Czekała sobie grzecznie na półce, aż się doczekała. Twórczość pana Wojciecha nie jest mi obca, lecz ta książka to "mistrzostwo świata". Opowiada historię jakich wiele: znajomi wybierają się do domku agroturystycznego tytułowego Żmijowiska, aby odpocząć "naładować baterie" i absolutnie nie spodziewają się, że czeka na nich coś złego, do czasu, gdy znika 15-letnia Ada córka małżeństwa Kamili oraz Arka. Do końca nie wiadomo, co się z nią dzieje, co oraz kto spowodował jej zniknięcie. Oprócz tego autor sprytnie wplótł codzienne życie bohaterów żyjących nie tylko w cieniu tej tragedii, ale także pokazuje ich życie prywatne jakie wiedli, oraz wiodą, zmiany zachodzące w zachowaniu poszczególnych bohaterów oraz przeskoki czasowe to najmocniejsze atuty "Żmijowiska", poprzez podzielenie fabuły na: teraz, wtedy, pomiędzy autor sprawił, że każdy czytelnik połapie się, o co w tym wszystkim chodzi, lecz największym dla mnie zaskoczeniem okazała się osoba, która miała coś wspólnego ze zniknięciem Ady. Polecam serdecznie jest to "kawał dobrej polskiej literatury".

pokaż więcej

 
2018-09-17 14:07:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Cykl: Niels Bentzon (tom 3)

Reinkarnacja, wędrówka duszy po śmierci, ciało jako ziemska powłoka, odwołania do Sokratesa, czasy II wojny światowej oraz czasy współczesne... za dużo? W tym przypadku nie! Dwoje duńskich pisarzy zrobili rzecz jak dla mnie niezwykłą, to co irytowało mnie w książkach z wieloma przeskokami czasowymi, tutaj było mocną stroną. Autorzy zręcznie przenosili czytelnika w różne okresy czasowe,... Reinkarnacja, wędrówka duszy po śmierci, ciało jako ziemska powłoka, odwołania do Sokratesa, czasy II wojny światowej oraz czasy współczesne... za dużo? W tym przypadku nie! Dwoje duńskich pisarzy zrobili rzecz jak dla mnie niezwykłą, to co irytowało mnie w książkach z wieloma przeskokami czasowymi, tutaj było mocną stroną. Autorzy zręcznie przenosili czytelnika w różne okresy czasowe, pokazując że taki zabieg, był niezbędny do poprowadzenia fabuły. "Drugie narodziny mordercy" to trzecia część z udziałem policyjnego negocjatora kopenhaskiej policji Nielsa Bentzona, lecz w moim przypadku pierwsza. Niels który w swojej pracy musi odkryć ludzką naturę, najczęściej tą ciemną jej stronę, decyduje się na szaloną misję: zgadza się na umieszczenie w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Danii: szpitala psychiatrycznego dla najniebezpieczniejszych z niebezpiecznych, miejsca zwanego Twierdzą, w celu odkrycia kto stoi za okrutną śmiercią jego przyjaciela- psychiatry Christiana Paludana. Co wspólnego ze śmiercią psychiatry mają wydarzenia z 1939 roku? Jaki związek ma śmierć doktora z antycznym uczonym Sokratesem i wreszcie czy Nielsowi uda się odzyskać miłość swojej żony Hannah, którą jak sądzi bezpowrotnie utracił?

pokaż więcej

 
2018-09-17 14:01:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-14 20:45:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018

Było o "znieczulicy polskich lekarzy" to trzeba było iść "za ciosem" i dowiedzieć się jak wg Pawła Reszki "umierają Polacy". Jestem fanką reportaży więc także i ten bardzo przypadł mi do gustu. Druga część moim zdaniem mocniejsza od części pierwszej, bo i temat nie lekki: śmierć. Muszę się przyznać, że nie raz "uroniłam łezkę" gdy czytałam o tym, co spotyka pacjentów, jak się ich ratuje, albo... Było o "znieczulicy polskich lekarzy" to trzeba było iść "za ciosem" i dowiedzieć się jak wg Pawła Reszki "umierają Polacy". Jestem fanką reportaży więc także i ten bardzo przypadł mi do gustu. Druga część moim zdaniem mocniejsza od części pierwszej, bo i temat nie lekki: śmierć. Muszę się przyznać, że nie raz "uroniłam łezkę" gdy czytałam o tym, co spotyka pacjentów, jak się ich ratuje, albo raczej "nie ratuje", jak słabi, bezsilni ludzie odchodzą z tego świata na oczach swoich bliskich. Autor przytacza temat "Łowcy skór" oraz obnaża smutną prawdę. Mocny ale dobrze napisany reportaż. Dla mnie duże czytelnicze tak!

pokaż więcej

 
2018-09-14 20:35:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Autor:
Cykl: Montana (tom 3)

Jestem pod ogromnym wrażeniem "Urodzonej dla śmierci", jest to moja pierwsza książka tej autorki, lecz z pewnością nie ostatnia. Myślałam że już żadna historia mnie nie zaskoczy, lecz tutaj byłam w szoku, jeszcze dobre pół godziny od zakończenia lektury, którą pochłonęłam w cztery godziny (mój facet i kot nie przeszkadzali, "zrobili herbatkę" i pozwolili delektować się każdym słowem. W... Jestem pod ogromnym wrażeniem "Urodzonej dla śmierci", jest to moja pierwsza książka tej autorki, lecz z pewnością nie ostatnia. Myślałam że już żadna historia mnie nie zaskoczy, lecz tutaj byłam w szoku, jeszcze dobre pół godziny od zakończenia lektury, którą pochłonęłam w cztery godziny (mój facet i kot nie przeszkadzali, "zrobili herbatkę" i pozwolili delektować się każdym słowem. W "Urodzonej... " podobało mi się wszystko! dosłownie. Bohaterowie zwłaszcza doktor Kacey, fabuła : śmierć kobiet łudząco do siebie podobnych, nie mających pojęcia o swoim istnieniu, umiejscowienie w Montanie oraz zgrany duet Alvarez i Pescoli. Książka ta w 100% wpisuje się w mój czytelniczy gust. Polecam z czystym sumieniem.

pokaż więcej

 
2018-08-14 12:01:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018

Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł, właśnie o tej książce i pomyślałam sobie "muszę to przeczytać". Jestem bardzo miło zaskoczona, ponieważ jeszcze nikt nie pisał w taki sposób o medycynie w naszym kraju. Jako osoba często korzystająca z usług służby zdrowia, dziwiłam się: dlaczego muszę czekać godzinami na badania? dlaczego lekarz był nieprzyjemny, dlaczego poświęcił mi tak nie wiele... Jakiś czas temu natknęłam się na artykuł, właśnie o tej książce i pomyślałam sobie "muszę to przeczytać". Jestem bardzo miło zaskoczona, ponieważ jeszcze nikt nie pisał w taki sposób o medycynie w naszym kraju. Jako osoba często korzystająca z usług służby zdrowia, dziwiłam się: dlaczego muszę czekać godzinami na badania? dlaczego lekarz był nieprzyjemny, dlaczego poświęcił mi tak nie wiele czasu? Po lekturze "Małych Bogów..." nieco inaczej mogłam spojrzeć na pracę osób pracujących w Polskiej służbie zdrowia. Książka obfituje w szczere wyznania lekarzy o różnych specjalnościach, a także sam autor przeprowadził eksperyment, zatrudniając się jako sanitariusz w jednym ze szpitali, lektura nie lekka, i nie zawsze przyjemna, za to pouczająca "otwierająca oczy" na wiele spraw. Polecam

pokaż więcej

 
2018-08-13 12:27:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018

"Entliczek, pętliczek, czerwony stoliczek na kogo wypadnie na tego bęc"- ta popularna dziecięca wyliczanka to także tytuł jednego z kryminałów spod pióra królowej tego gatunku Agathy Christie. Jest to jedno ze śledztw zagadek prowadzonych przez błyskotliwego Belga Herkulesa Poirot. W tej historii nic nie jest takie jak się wydaje, a wiele osób nie jest tymi za których się podaje. W domu... "Entliczek, pętliczek, czerwony stoliczek na kogo wypadnie na tego bęc"- ta popularna dziecięca wyliczanka to także tytuł jednego z kryminałów spod pióra królowej tego gatunku Agathy Christie. Jest to jedno ze śledztw zagadek prowadzonych przez błyskotliwego Belga Herkulesa Poirot. W tej historii nic nie jest takie jak się wydaje, a wiele osób nie jest tymi za których się podaje. W domu studenckim na Hickory Road 26 giną nie powiązane na pierwszy rzut oka ze sobą rzeczy, traktowane jest to w formie żartu młodych ludzi względem siebie, do czasu... gdy w rzeczonym domu studenckim, zostaje popełnione morderstwo, pozorowane na samobójstwo lubianej, lecz niezbyt bystrej Celii, potem następne i kolejne, gdy do akcji wkracza Poirot, któremu żaden chaos nie jest straszny. zaczyna się "wyścig z czasem" i tropienie osoby, która stoi za tymi wydarzeniami, jednakże każdy wydaje się być osobą, która nigdy w życiu nie skrzywdziła by nawet muchy? Któż to więc może być?
Ja pomimo odgadnięcia tożsamości i tak byłam zaskoczona. Polecam serdecznie.

pokaż więcej

 
2018-08-11 21:14:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018

Jedna z lepszych książek autobiograficznych jaką miałam okazję przeczytać. Sylwetki Pana Zbigniewa Lwa Starowicza nie trzeba nikomu przedstawiać."Pan od seksu" to zdanie najlepiej przedstawiające jego osobę. Dostałam to czego oczekiwałam czyli: trochę informacji o życiu prywatnym, ciekawostki o sprawach intymnych nas Polaków i Polek, pytania nurtujące ludzi na przestrzeni kilku pokoleń.... Jedna z lepszych książek autobiograficznych jaką miałam okazję przeczytać. Sylwetki Pana Zbigniewa Lwa Starowicza nie trzeba nikomu przedstawiać."Pan od seksu" to zdanie najlepiej przedstawiające jego osobę. Dostałam to czego oczekiwałam czyli: trochę informacji o życiu prywatnym, ciekawostki o sprawach intymnych nas Polaków i Polek, pytania nurtujące ludzi na przestrzeni kilku pokoleń. Zbigniew Lew Starowicz jako psychiatra i seksuolog przekonuje, że seks jest naturalną potrzebą każdego człowieka, przedstawia ten aspekt życia jako coś całkowicie normalnego, co nie musi oznaczać rutynowego obowiązku żony wobec męża czy kobiety wobec mężczyzny nie będących w związku małżeńskim. Serdecznie polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-10 10:52:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 52/2018
Seria: Klasyka grozy

Jestem świeżo po lekturze "Egzorcysty" co mogę powiedzieć? Tematyka religijna, walka dobra ze złem, trwają od tak dawna odkąd istnieje świat. Ludzie z pokolenia na pokolenie chcą być: bajecznie bogaci, nadludzko silni, zdrowi, chcą żyć wiecznie. Myślę że stąd bierze się ogromna popularność seriali i filmów o magii, nadprzyrodzonych istotach, czy też zastanawianie się w obliczu choroby, czy... Jestem świeżo po lekturze "Egzorcysty" co mogę powiedzieć? Tematyka religijna, walka dobra ze złem, trwają od tak dawna odkąd istnieje świat. Ludzie z pokolenia na pokolenie chcą być: bajecznie bogaci, nadludzko silni, zdrowi, chcą żyć wiecznie. Myślę że stąd bierze się ogromna popularność seriali i filmów o magii, nadprzyrodzonych istotach, czy też zastanawianie się w obliczu choroby, czy śmierci ukochanej osoby, dlaczego tak się stało, czy można zrobić coś żeby to odwrócić? A jeśli istniała by taka możliwość to ilu z nas "zaprzedałoby duszę diabłu"? W obecnych czasach odnotowuje się głęboki kryzys wiary, i właśnie między innymi o tym opowiada "Egzorcysta". Książka niezwykła łącząca w sobie religię, zakazane magiczne praktyki, cenę jaką należy zapłacić za dostatnie życie, oraz walkę dobra ze złem, z demonem z którym przyszło walczyć Egzorcyście, oraz bliskim 12- letniej Regan. Polecam ku zastanowieniu się, zapoznaniu się z "kawałem dobrej literatury". Ps. Nie polecam jej czytać w nocy, ja nie mogłam zasnąć.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
540 125 1028
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (33)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd