Maisa 
23 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
 • Między występkiem a miłością
  Między występkiem a miłością
  Autor:
  Lordowi Rannulfowi nie można się oprzeć. Judith, która znalazła się w opałach, widzi w nim również wybawcę i bohatera. Ukrywając swe prawdziwe imię, nagradza go nocą namiętności i uniesień. I znika, p...
  czytelników: 713 | opinie: 29 | ocena: 6,61 (384 głosy)
 • Nawałnica mieczy: Stal i śnieg
  Nawałnica mieczy: Stal i śnieg
  Autor:
  Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do i...
  czytelników: 30582 | opinie: 518 | ocena: 8,38 (17850 głosów) | inne wydania: 11
 • Trzy metry nad niebem
  Trzy metry nad niebem
  Autor:
  Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie skład...
  czytelników: 13364 | opinie: 739 | ocena: 7,17 (5955 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-03 18:58:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Dobra na spokojny wieczór, na rozluźnienie.

 
2018-09-13 17:31:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Nienasyceni (tom 2)

Ta część podobała mi się nieco mniej niż poprzednia. Mam wrażenie, że zabrakło w niej trochę namiętności oraz tajemniczości, chociaż z drugiej strony w poprzedniej było tego nieco za dużo. Ale mimo to przeczytałam ją w jeden dzień, zapominając o posiłkach i obowiązkach... (no co, czasem można...) Powieść mało ambitna, ale z humorem i świetna dla kogoś, kto po prostu chce się rozluźnić. Mimo że... Ta część podobała mi się nieco mniej niż poprzednia. Mam wrażenie, że zabrakło w niej trochę namiętności oraz tajemniczości, chociaż z drugiej strony w poprzedniej było tego nieco za dużo. Ale mimo to przeczytałam ją w jeden dzień, zapominając o posiłkach i obowiązkach... (no co, czasem można...) Powieść mało ambitna, ale z humorem i świetna dla kogoś, kto po prostu chce się rozluźnić. Mimo że arcydziełem nie jest, to moje uczucie pustki po przeczytaniu cyklu chyba jasno mówi, że podobał mi się ten świat i ta opowieść.
Dlatego polecam każdemu, kto chce się po prostu zrelaksować i rozluźnić.

pokaż więcej

 
2018-09-13 17:26:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Nienasyceni (tom 1)

Bardzo lubię czytać powieści tej autorki. Jej język jest prosty i przystępny dla każdego. Jej powieści nie męczą, rzadko zdarza się, żeby jakiś wątek ciągnął się za długo. I jej humor - nawet w scenach, które powinny budzić grozę, autorka potrafi rzucić jakiś żart.
Przyznaję, że jej bohaterzy nie są oryginalni. Jej stali czytelnicy na pewno zauważyli, jak bardzo charakter każdego z bohaterów...
Bardzo lubię czytać powieści tej autorki. Jej język jest prosty i przystępny dla każdego. Jej powieści nie męczą, rzadko zdarza się, żeby jakiś wątek ciągnął się za długo. I jej humor - nawet w scenach, które powinny budzić grozę, autorka potrafi rzucić jakiś żart.
Przyznaję, że jej bohaterzy nie są oryginalni. Jej stali czytelnicy na pewno zauważyli, jak bardzo charakter każdego z bohaterów pokrywa się z charakterami bohaterów innych jej powieści. Z jednej strony wydaje się to nudne i przewidwalne, ale ja widzę w tym również dobre strony, ponieważ czasem potrzebuję właśnie "takiej" powieści dla rozluźnienia, z "takim" humorem i z "takimi" bohaterami. Nie ważne po którą książkę tej autorki sięgnę, nigdy się nie zawodzę. Uwielbiam też sposób w jaki Meg potrafi stworzyć obraz w mojej głowie. Być może to dzięki temu prostemu przekazowi, a może dzięki odniesieniom, czy też może dzięki temu, że pomiędzy opisami otoczenia, Cabot dorzuca pewne prywatne skojarzenia... nie wiem, ale jej się to udaje.

Ta powieść jest lekka i przyjemna mimo "horrorowatych" wątków. Wciąga. Bardzo spodobały mi się odniesienia do różnych już powstałych dzieł na temat wampirów. Zauważyłam w nich, z jakim humorem i dystansem podeszła Meg do tego tematu i to właśnie według mnie wpłynęło na unikalność jej powieści w świecie przepełnionym wampirami. Jej odniesienia, jak na przykład imię głównej bohaterki tak podobne do imienia ukochanej Draculi... niemal widziałam Meg piszącą swoją powieść z psotnym uśmiechem. :)
Podobała mi się i od razu chwyciłam za kolejną część.
Polecam, jeśli chcesz się trochę oderwać i zabawić przy lekkiej lekturze.

pokaż więcej

 
2018-08-29 15:09:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Podzieleni (tom 1)

Dobra książka. Bardzo ciekawy pomysł i ciekawie poprowadzony. Wzięłam ją sobie na długą podróż i cieszę się, że padło na nią, ponieważ nie nudziłam się. Bohaterów da się lubić i można wczuć się w ich sytuację. Były momenty, gdy przechodziły mnie ciarki, łza zakręciła się w oku lub się zaśmiałam. Czegoś mi jednak brakowało. Może za mało emocji? Mam wrażenie, że każde z opisywanych dzieciaków... Dobra książka. Bardzo ciekawy pomysł i ciekawie poprowadzony. Wzięłam ją sobie na długą podróż i cieszę się, że padło na nią, ponieważ nie nudziłam się. Bohaterów da się lubić i można wczuć się w ich sytuację. Były momenty, gdy przechodziły mnie ciarki, łza zakręciła się w oku lub się zaśmiałam. Czegoś mi jednak brakowało. Może za mało emocji? Mam wrażenie, że każde z opisywanych dzieciaków miało bardzo sztywne podejście do całej sprawy. Nawet przy wybuchowości Connora, gdzie do tego potrzeba przecież wielu emocji, to jednak autor opisuje tę wybuchowość, zapominając o opisaniu emocji.
Mimo to, podobała mi się i cieszę się, że są kolejne części. Nie jestem super-zachwycona, ale jednak miło będzie wrócić do tego strasznego świata.
Polecam na odprężenie.

pokaż więcej

 
2018-08-29 14:44:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Sherlock Holmes (tom 5)

O przygodach słynnego detektywa czytałam w poprzednich częściach i niestety, choć początkowo byłam zachwycona, teraz nie mogłam przebrnąć dalej. Dlaczego? Oczywiście lubię tytułowego bohatera i jego fascynujące podejście do każdej sprawy, jednak z każdą kolejną opowieścią nie mogłam ścierpieć zakończeń. Mam wrażenie, że autor leci za każdym razem jednym schematem: tajemnica, zatrważające... O przygodach słynnego detektywa czytałam w poprzednich częściach i niestety, choć początkowo byłam zachwycona, teraz nie mogłam przebrnąć dalej. Dlaczego? Oczywiście lubię tytułowego bohatera i jego fascynujące podejście do każdej sprawy, jednak z każdą kolejną opowieścią nie mogłam ścierpieć zakończeń. Mam wrażenie, że autor leci za każdym razem jednym schematem: tajemnica, zatrważające szczegóły śledztwa, Holmes odkrywa mordercę i (coś, czego nie mogę znieść najbardziej) morderca opowiadający pięknie, ze szczegółami, chronologicznie jak dokonał zbrodni oraz dlaczego to zrobił. Nie zapomnijmy, że przy tym ten paskudny, zwyrodniały morderca, jak na dżentelmena przystało, co chwilę swą opowieść przerywa, aby przeprosić detektywów i policję, że tak długo trwa jego opowieść i zapewnia, że z szacunku do ich czasu przejdzie do konkretów.
Tak... Kocham język polski i uwielbiam, gdy pisarze się nim tak pięknie posługują jak Doyle. Uwielbiam postać Sherlocka oraz jego fascynujące podejście, jednak nie mogę już dłużej wytrzymać tych morderców dżentelmenów. Już nawet przyzwyczaiłam się do nieomylności Holmesa.
Nie mówię, że nigdy już nie ruszę żadnej dalszej części tej serii, jednak na tą chwilę nie mam zamiaru. Może gdy odpocznę...
Czy polecam? Zależy jaką literaturę lubisz. Ja lubię bardziej realistyczne zachowania bohaterów.

pokaż więcej

 
2018-07-28 14:14:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Po przeczytaniu poprzednich egzemplarzy książek tych autorów myślałam, że już powiedzieli wszystko. I owszem, powiedzieli. W każdej książce powtarzają to samo. Ale prawda jest taka, że mówią oni o prawach uniwersalnych, które nie zmieniają się z książki na książkę, ale są stałe. Są odwieczne. Zapytasz więc, dlaczego powtarzać ciągle to samo? Uczymy się poprzez powtarzanie. To raz. Czasami coś... Po przeczytaniu poprzednich egzemplarzy książek tych autorów myślałam, że już powiedzieli wszystko. I owszem, powiedzieli. W każdej książce powtarzają to samo. Ale prawda jest taka, że mówią oni o prawach uniwersalnych, które nie zmieniają się z książki na książkę, ale są stałe. Są odwieczne. Zapytasz więc, dlaczego powtarzać ciągle to samo? Uczymy się poprzez powtarzanie. To raz. Czasami coś nam umknie, przeczytanie tego samego jeszcze raz jest tylko dla nas korzyścią. To dwa. A trzy - wystarczy, że jedno zdanie zostanie powiedziane inaczej i już nagle otwierają Ci się oczy. Tak więc powtarzanie tego samego zdecydowanie działa na naszą korzyść. I mimo, że - tak jak pisałam - wydawało mi się, że już wszystko wiem, to miałam rację - wydawało mi się.
Ta pozycja dała mi bardzo dużo i na pewno jeszcze bardzo mi da, bo będę ją wertować na okrągło. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
59 28 133
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd