miś 
Halny - ciepły, ale silny wiatr.
status: Czytelnik, dodał: 3 książki i 29 cytatów, ostatnio widziany 7 minut temu
Teraz czytam
  • Klub Pickwicka
    Klub Pickwicka
    Autor:
    Powieść Dickensa "Klub Pickwicka" (ang. The Posthumous Papers of the Pickwick Club) opowiada o przygodach i podróżach członków tytułowego klubu i ich przywódcy – Samuela Pickwicka. Książka ta zawiera...
    czytelników: 3273 | opinie: 107 | ocena: 7,11 (971 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-16 16:41:30

Nie da się go uwiązać na smyczy, nawet łańcuch tu nie pomoże - taki już jest. Gdybym próbowała go uwięzić, poskarżyłby się obrońcom smoków i miałabym wielki problem, więc nie mam wyjścia - pozwalam mu hasać swobodnie po mojej głowie. Czasem z niej wychodzi i zieje ogniem na napotykane przeszkody. Pomaga, ale jest nerwusem i zdarza się, iż trzeba po nim sprzątać. Kiedyś był romantykiem, ale... Nie da się go uwiązać na smyczy, nawet łańcuch tu nie pomoże - taki już jest. Gdybym próbowała go uwięzić, poskarżyłby się obrońcom smoków i miałabym wielki problem, więc nie mam wyjścia - pozwalam mu hasać swobodnie po mojej głowie. Czasem z niej wychodzi i zieje ogniem na napotykane przeszkody. Pomaga, ale jest nerwusem i zdarza się, iż trzeba po nim sprzątać. Kiedyś był romantykiem, ale dorósł i przestał wierzyć w bajki. Ma swoje humory, potrafi się obrazić na śmierć, by potem wrócić zza grobu i śmiać się razem z żywymi. Nie jest pamiętliwy, ale mówi, co myśli - niektórzy twierdzą, że jest okrutny... nie sądzę. Ludzie zabrali mu skrzydła, ale on i tak zawsze znajduje sposób, by wzbić się w chmury.

pokaż więcej

więcej...
 
2019-01-01 15:28:36

Jostein Gaarder! To by było coś... i te rozmowy filozoficzne. Cóż to by była za współpraca! Marzyć każdy może, ach! To mój ukochany pisarz, twórca dziecięcych marzeń i pierwszych trudnych pytań. Chyba już zawsze moje serce będzie przyspieszać, gdy w łapki chwycę "W zwierciadle niejasno".

więcej...
 
Moja biblioteczka
389 388 2647
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (41)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd