Atatibaż 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-26 21:03:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Solidny obiektywny reportaż dla zainteresowanych tematyką historyczną. Rzeź widziana oczami naocznych świadków, którzy ocaleli dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Jak widać - wśród Ukraińców, podobnie jak wśród Polaków, Niemców i innych nacji - takich ludzi też nie brakowało. I podobnie jak w przypadku Polaków ratujących Żydów, Ukraińcom też groziła śmierć za pomaganie. Tyle że z rąk rodaków -... Solidny obiektywny reportaż dla zainteresowanych tematyką historyczną. Rzeź widziana oczami naocznych świadków, którzy ocaleli dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Jak widać - wśród Ukraińców, podobnie jak wśród Polaków, Niemców i innych nacji - takich ludzi też nie brakowało. I podobnie jak w przypadku Polaków ratujących Żydów, Ukraińcom też groziła śmierć za pomaganie. Tyle że z rąk rodaków - nacjonalistów od Bandery. Straszne czasy, niełatwe w ocenie. Ciekawy wątek z czeskim pastorem, warto poznać jego punkt widzenia na stosunek Polaków do Ukraińców i vice versa. I równie ciekawe ale i gorzkie momentami słowa Ukrainki w epilogu, odnoszące się do czasów nam obecnych. Warto się czasem obejrzeć oczami innych. Tak dla zdrowotności.

pokaż więcej

 
2019-03-13 23:47:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Opis barwnego życia Jaszy Mazura, żydowskiego Casanovy z Lublina, który wiodąc lekkie życie dochodzi do ściany. I musi sobie odpowiedzieć na pytanie o sens. Pozycja z morałem. W tle wieloetniczna Polska z końca XIX wieku, która już nie istnieje.

 
2019-03-13 23:08:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Musiałem się trochę wbić w tę książkę zanim mnie wciągnęła. Książka-reportaż o współczesnej Szwecji i jej problemach, które są również problemami szeroko pojętej cywilizacji zachodniej. Wolność słowa, sztuki, religii, tolerancja i jej brak, imigranci, terroryzm islamski, przebudzenie brunatnych ruchów. Czyli rzecz o współczesnym pokręconym świecie. Autor nie ukrywa po której stronie stoi, ale... Musiałem się trochę wbić w tę książkę zanim mnie wciągnęła. Książka-reportaż o współczesnej Szwecji i jej problemach, które są również problemami szeroko pojętej cywilizacji zachodniej. Wolność słowa, sztuki, religii, tolerancja i jej brak, imigranci, terroryzm islamski, przebudzenie brunatnych ruchów. Czyli rzecz o współczesnym pokręconym świecie. Autor nie ukrywa po której stronie stoi, ale daje się wypowiedzieć wszystkim stronom. Nie narzuca się z wnioskami, ale zadaje pytania, na które wcale nie tak łatwo znaleźć jednoznaczne odpowiedzi. Nikt nie ma całej racji. Solidne obiektywne dziennikarstwo.

pokaż więcej

 
2019-03-13 22:50:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ostania książka człowieka o niepokornej duszy i artystycznym zacięciu. Gawędziarz pierwsza klasa. Krótkie formy, kartki wydarte z pamiętnika. Niektóre czyta się niczym jak kabaretowe skecze, uśmiałem się momentami do łez. No i epilog też ze łzą w oku. Kurcze, szkoda że już Go z nami nie ma. Tak bardzo w dzisiejszych czasach brakuje ludzi z takim inteligentnym i dojrzałym poczuciem humoru. Oj... Ostania książka człowieka o niepokornej duszy i artystycznym zacięciu. Gawędziarz pierwsza klasa. Krótkie formy, kartki wydarte z pamiętnika. Niektóre czyta się niczym jak kabaretowe skecze, uśmiałem się momentami do łez. No i epilog też ze łzą w oku. Kurcze, szkoda że już Go z nami nie ma. Tak bardzo w dzisiejszych czasach brakuje ludzi z takim inteligentnym i dojrzałym poczuciem humoru. Oj napiłbym się z Panem Januszem po maluchu w tej mitycznej Partumiarni...

pokaż więcej

 
2019-01-23 21:03:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Strażnicy (tom 1-3) | Seria: Mistrzowie Komiksu
 
Moja biblioteczka
20 10 39
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd