MatF 
https://www.instagram.com/mateusz__frackowiak
Książki, Szachy, NBA :)
mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 6 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-20 08:20:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-19 12:32:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W swojej kategorii a więc thriller/sensacja/kryminał/powieść szpiegowska, ta książka to absolutny top. Wybitnie połączone wątki, rewelacyjna fabuła, bardzo dobra konstrukcja, dobrze narysowani bohaterowie, naprawdę klasa. W zalewie śmieci literackich od autorów typu Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda, książki takie jak Pielgrzym to perły i arcydzieła, które warte są poznania. Świetna książka.

 
2018-11-14 08:13:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po kapitalnym "Splocie słonecznym" przeczytałem poprzednią powieść Tomasza Jastruna. "Wyszedł z siebie i nie wrócił" to książka o malarzu, który znajduje się w bardzo trudnym dla siebie momencie. Przeżywa kryzys twórczy, wchodzi w andropauzę, jego żona popada w alkoholizm, męczy go otaczający świat, nie rozumie rzeczywistości itd. Jeśli podobał się Wam film" Dzień świra", to moim zdaniem,... Po kapitalnym "Splocie słonecznym" przeczytałem poprzednią powieść Tomasza Jastruna. "Wyszedł z siebie i nie wrócił" to książka o malarzu, który znajduje się w bardzo trudnym dla siebie momencie. Przeżywa kryzys twórczy, wchodzi w andropauzę, jego żona popada w alkoholizm, męczy go otaczający świat, nie rozumie rzeczywistości itd. Jeśli podobał się Wam film" Dzień świra", to moim zdaniem, ta książka, jest jego literackim odpowiednikiem. Miejscami refleksyjna, czasami smutna, nierzadko ironiczna i z poczuciem humoru. Mimo trudnego tematu, jakim jest kryzys egzystencjalny, książkę czyta się z lekkim uśmiechem na twarzy. Krótka, ale bardzo treściwa i naładowania trafnymi spostrzeżeniami. Trochę przeszkadzały mi tematy polityczne, ale mniejsza z tym. Nie było ich dużo. Super książka.

Wspaniała okładka, prawda?

pokaż więcej

 
2018-11-11 21:42:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Jakub Mortka (tom 1)
 
2018-11-08 11:01:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ja wiem, że to jest pięknie napisana książka. Niektóre fragmenty naprawdę wbiły mnie w fotel. Ja wiem, że ta książka przekazuje prawdy życiowe i dotyka tych najsubtelniejszych strun natury egzystencjalnej. Ja wiem, że dla wielu, jest to książka życia. Ja wiem, że to klasyka i warto znać. Ale mnie ta książka nie porwała. Nie poczułem żaru, poczułem raczej dogasające ognisko. Gdybym to ja był na... Ja wiem, że to jest pięknie napisana książka. Niektóre fragmenty naprawdę wbiły mnie w fotel. Ja wiem, że ta książka przekazuje prawdy życiowe i dotyka tych najsubtelniejszych strun natury egzystencjalnej. Ja wiem, że dla wielu, jest to książka życia. Ja wiem, że to klasyka i warto znać. Ale mnie ta książka nie porwała. Nie poczułem żaru, poczułem raczej dogasające ognisko. Gdybym to ja był na kolacji z generałem i słuchał jego monologu, to prędzej czy później zapadłbym ze znudzenia w śpiączkę. Kto tak ze sobą rozmawia ? Naprawdę nic mnie do tej książki nie ciągnęło, niczego się nie dowiedziałem, nie czuję się pełniejszy po jej przeczytaniu. Raczej po Maraia więcej nie sięgnę.

pokaż więcej

 
2018-11-08 08:49:04
Ma nowego znajomego: IAN KEMP
 
2018-11-05 13:49:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Lubię te nowoczesne opowiadania traktujące o trywialnych na pierwszy rzut oka sprawach. Bez puenty, bez zakończenia, urwane nagle, jakby niedokończone. Podobny w formie był Splot słoneczny Tomasza Jastruna. Ruiny i zgliszcza czytało mi się bardzo dobrze. Przede wszystkim z uwagi na język, który balansuje na granicy poetyckości i wulgaryzmu. Są to opowieści o ludziach na życiowych zakrętach,... Lubię te nowoczesne opowiadania traktujące o trywialnych na pierwszy rzut oka sprawach. Bez puenty, bez zakończenia, urwane nagle, jakby niedokończone. Podobny w formie był Splot słoneczny Tomasza Jastruna. Ruiny i zgliszcza czytało mi się bardzo dobrze. Przede wszystkim z uwagi na język, który balansuje na granicy poetyckości i wulgaryzmu. Są to opowieści o ludziach na życiowych zakrętach, którzy mają problem ze sobą lub z otoczeniem i są na dobrej drodze do życiowego dramatu. Mam natomiast problem z jedną rzeczą. Przeczytałem kilka dość obszernych recenzji tej pozycji i zastanawiam się, czy przypisywanie tym opowiadaniom drugiego albo i trzeciego dna oraz szukanie ideologii, znaczeń i rozkładanie ich na czynniki pierwsze jest tutaj na miejscu. Jakoś nie czułem podczas czytania, że obcuję z arcyważną książką lub arcydziełem, dla mnie był to po prostu zbiór mocnych, nowoczesnych opowiadań. Bardzo dobra książka.

pokaż więcej

 
2018-10-31 12:47:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Król (tom 2)

Nic nie trwa wiecznie. Jakub Szapiro na warszawskim tronie również wiecznym nie był. Królestwo to książka o upadku człowieka, o jego woli życia i przetrwania, o miłości rodzicielskiej i tej wielkiej pomiędzy kochankami. To książka o wojnie, śmierci, głodzie i biedzie. Królestwo jest mniej dynamiczne od Króla, jest mniej od niego sensacyjne, ale jest za to bardziej nastawione na szczerą... Nic nie trwa wiecznie. Jakub Szapiro na warszawskim tronie również wiecznym nie był. Królestwo to książka o upadku człowieka, o jego woli życia i przetrwania, o miłości rodzicielskiej i tej wielkiej pomiędzy kochankami. To książka o wojnie, śmierci, głodzie i biedzie. Królestwo jest mniej dynamiczne od Króla, jest mniej od niego sensacyjne, ale jest za to bardziej nastawione na szczerą opowieść. A ta opowieść... Jest chyba najsmutniejszą i najbardziej nostalgiczną jaką Szczepan Twardoch dotychczas stworzył. Mało dialogów, więcej monologów, czysta historia. Idealne dopełnienie fenomenalnego Króla. Ci z Was, którzy oczekują od tej książki czegoś podobnego do Króla, zawiodą się. Królestwo jest inne, całkiem inne. I chwała za to autorowi. Czytajcie! Cudo.

pokaż więcej

 
2018-10-27 07:08:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Na F/Aktach
 
2018-10-23 10:59:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wstrętny, ohydny fabularnie, zboczony, nie mający nic wspólnego z faktycznymi wydarzeniami paszkwil. Obrzydliwa książka, autor to jakiś dewiant. Polecam, ale omijać szerokim łukiem.

 
2018-10-16 15:17:55

Serio nie szkoda ludziom czasu na czytanie takich poradników, czy jak to w sumie nazwać ? Od zawsze fascynowało mnie uwielbienie do tego typu książek.

więcej...
 
2018-10-16 14:07:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-12 09:40:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-10-12 08:05:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Jakub Kania (tom 2)
 
2018-10-08 15:15:17
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
419 183 1378
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (17)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd