buziaczek197 
35 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 49 książek i 11 cytatów, ostatnio widziana 23 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-15 17:54:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Jak można skrytykować klasykę? Ja zacznę od krytyki gdybym miała czytać wersję nieskróconą chyba bym się wynudziła. Jest mi trochę głupio bo wszyscy są zachwyceni tą powieścią. Mnie Mała Dorrit trochę irytowała ... nie troskliwością wobec innych ludzi, ale tym, że się poświęcała np. własnemu ojcu. Tak wiem inne czasy, ale jakoś żadne czasy nie powinny zaburzać tego, że mamy prawo do siebie... Jak można skrytykować klasykę? Ja zacznę od krytyki gdybym miała czytać wersję nieskróconą chyba bym się wynudziła. Jest mi trochę głupio bo wszyscy są zachwyceni tą powieścią. Mnie Mała Dorrit trochę irytowała ... nie troskliwością wobec innych ludzi, ale tym, że się poświęcała np. własnemu ojcu. Tak wiem inne czasy, ale jakoś żadne czasy nie powinny zaburzać tego, że mamy prawo do siebie samej i swojego życia. Jedyny bohater to Arthur, którego osobowość i cały jego opis mnie nie znudził. Fakt mamy tutaj wątek tajemnicy, ale dopiero w drugiej części. W pierwszej mamy całą tajemnicę więzienia Marshalsea i rodziny Dorrit. Panna Wade przez całą książkę zastanawiałam się po co w ogóle jest wątek w książce. Dopiero pod koniec książki dosłownie mamy wyjaśnione w dwóch zdaniach. Nie wiem, ale mogła to być po prostu inna osoba ..., której wątek był bardziej rozwinięty. Każdy kto chce to przeczyta. Czy jestem ja zadowolona? Tylko tym, że przeczytałam klasyk, ale treścią nie do końca.

pokaż więcej

 
2018-10-12 07:50:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam, Ulubione

Wszystko czego szukam od tz. obyczajówek znalazłam tutaj :) jestem zachwycona książkę przeczytałam w dwa dni i żałowałam, że już się skończyła. Pani Magda uważam jest w tym mistrzynią. Oby tak zostało dalej bo z tych książek co przeczytałam żadna mnie nie zawiodła :) to jest ogromny plus. Treść książki pokazuje, że z ludźmi dorosłymi jako bohaterami (gdzie dziecko jest tylko tłem) można... Wszystko czego szukam od tz. obyczajówek znalazłam tutaj :) jestem zachwycona książkę przeczytałam w dwa dni i żałowałam, że już się skończyła. Pani Magda uważam jest w tym mistrzynią. Oby tak zostało dalej bo z tych książek co przeczytałam żadna mnie nie zawiodła :) to jest ogromny plus. Treść książki pokazuje, że z ludźmi dorosłymi jako bohaterami (gdzie dziecko jest tylko tłem) można napisać książkę, którą czyta się jednym tchem. Co najważniejsze kocham ludzi starszych, uwielbiam kiedy pokazana jest miejscowość w taki sposób, że człowiek czuje się jej wspólnotą - czytając, bardzo fajni bohaterowie, nalewka na zdrowotność i co najważniejsze każdy z bohaterów jest bardzo fajny ze swoimi troskami, problemami i z pewną osobą, której nie ma, ale jakby jest. POLECAM OGROMNIE !!!

pokaż więcej

 
2018-10-10 08:45:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Zacznę od tego, że mam inne wydanie dla mnie piękniejsze i skromniejsze od wydawnictwa mg. Jest tylko na niej róża, a okładka jasny kolor ma. Treść książki hmmm nie powaliła mnie na kolana choć rozumiem jej zamysł. Historia dzieje się w dzisiejszych okolicach Szczecina. Dawniej były to Niemcy. Ogród i to co autorka z nim robiła jakie rośliny w nim sadziła to sama przyjemność czytania i... Zacznę od tego, że mam inne wydanie dla mnie piękniejsze i skromniejsze od wydawnictwa mg. Jest tylko na niej róża, a okładka jasny kolor ma. Treść książki hmmm nie powaliła mnie na kolana choć rozumiem jej zamysł. Historia dzieje się w dzisiejszych okolicach Szczecina. Dawniej były to Niemcy. Ogród i to co autorka z nim robiła jakie rośliny w nim sadziła to sama przyjemność czytania i wyobrażania sobie jak one wyglądały. Piękne krajobrazy ujęte, ale okropnie irytowała mnie jedna z bohaterek Minora. Całą treść mi przysłoniła bo była tak irytująca. Trafiła do właścicielki tylko dlatego, że ją o to poprosiła przyjaciółka, a tylko dlatego, że nie miała gdzie spędzić świąt Bożego Narodzenia. Przyjęła ją pod swój dach. Niby studentka z Anglii, ale chciała napisać książkę. I kiedy ktoś trafia w gości nie zachowuje się tak bezczelnie. Ona zaś swoimi wypowiadanymi zdaniami taka właśnie była. Książkę ogólnie polecam !!! Jest fajna tylko dla mnie nie do końca.

pokaż więcej

 
2018-10-09 09:28:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam, Ulubione
Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodnik prawdziwych tropicieli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Pan Adam jak zwykle mnie nie zawiódł choć zaczynać od pająków, których się boję do dla mnie czytelnika nie lada wyzwanie ;) choć czytać o nich, a je widzieć to już bardziej przyjemna sprawa. To jest bardzo dobra książka jak każda tego autora. Choć niby pisana dla dzieci i do nich kierowana to jakoś nie czułam się z tym źle. Jest tak ujęta, że dorosły czytelnik nie poczuje się pominięty. O... Pan Adam jak zwykle mnie nie zawiódł choć zaczynać od pająków, których się boję do dla mnie czytelnika nie lada wyzwanie ;) choć czytać o nich, a je widzieć to już bardziej przyjemna sprawa. To jest bardzo dobra książka jak każda tego autora. Choć niby pisana dla dzieci i do nich kierowana to jakoś nie czułam się z tym źle. Jest tak ujęta, że dorosły czytelnik nie poczuje się pominięty. O zwierzakach dowiemy się bardzo dużo. Żubry, kozice, pająki, ptaki nietoperze nie będą miały przed nami tajemnic. Nie wiedziałam, że pająki jak mają już swoją sieć zjadają ją codziennie pod koniec dnia (podobno dużo białka) i przed świtem tkają ją na nowo. Jak wejdziemy niekiedy w taką pajęczynę i im ją zepsujemy nic złego się nie stanie. Jest tutaj tyle ciekawostek, że nie sposób tego opisać. Cała przyjemność czytania, ale i oglądania. Ilustracje w tej książce są niesamowite. Po prostu piękne. Cała książka pięknie wydana, ale Wydawnictwo Agora nie raz to już pokazało. Udowodnili, że książki Pana Adama to mistrzostwo wydania. POLECAM !!!

pokaż więcej

 
2018-10-04 16:38:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam, Ulubione

"Świat dla Ciebie zrobiłem" zacznę od tego, że okładka bardzo mi się podoba, ale wklejka jest po prostu cudowna !!! Uwielbiam takie książki. Zacznę od tego, że w książce znajduje się 12 opowiadań i te opowiadania czyta się z ogromną przyjemnością. Różne gatunki, różne opowiadania i lektura przy której się nie znudzicie. Znajdziecie tutaj tatę, który mieszka na wsi i wybudował studnię; pewne... "Świat dla Ciebie zrobiłem" zacznę od tego, że okładka bardzo mi się podoba, ale wklejka jest po prostu cudowna !!! Uwielbiam takie książki. Zacznę od tego, że w książce znajduje się 12 opowiadań i te opowiadania czyta się z ogromną przyjemnością. Różne gatunki, różne opowiadania i lektura przy której się nie znudzicie. Znajdziecie tutaj tatę, który mieszka na wsi i wybudował studnię; pewne hasło do internetu i akcję dziejącą się we Włoszech; pewien Pan hrabia i jego rodzina oraz ślady, które wychodził... Chodzi wszędzie pieszo; o powiadaniu, książkach, czytaniu o autorach. POLECAM !!! Wszystkim

pokaż więcej

 
2018-10-02 18:17:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam, Ulubione

Sama się zdziwiłam, że te dwa krótkie opowiadania są takie dobre. Pięknie opowiedziana historia rodziców, którym rodzi się ich wyczekiwany syn Tadeusz. Piękne widoki krajobrazowe w tle i miłość ...

Drugie opowiadanie można powiedzieć ma nawet wątek kryminalny, ale pewna dziewczyna zaczyna uczyć dzieci biedniejszych i czytania i poznawania alfabetu. Ogromnie polecam !!!

Jest tylko jedno...
Sama się zdziwiłam, że te dwa krótkie opowiadania są takie dobre. Pięknie opowiedziana historia rodziców, którym rodzi się ich wyczekiwany syn Tadeusz. Piękne widoki krajobrazowe w tle i miłość ...

Drugie opowiadanie można powiedzieć ma nawet wątek kryminalny, ale pewna dziewczyna zaczyna uczyć dzieci biedniejszych i czytania i poznawania alfabetu. Ogromnie polecam !!!

Jest tylko jedno maleńkie ale ... nie kończą się te opowiadania, albo inaczej kończą się, ale jakoś tak w połowie zdania - resztę dopowiedzmy sobie sami :)

pokaż więcej

 
2018-10-01 17:42:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam, Ulubione

Niech nikogo nie zdziwi tyle gwiazdek. Ja daję je zawsze pod mój gust. Po pierwsze historia o zwierzętach w tej książce opowiedziana przez Pana Kamila jest cudowna. Czytało się ją i z uśmiechem na ustach i ze łzami w oczach. Książka opowiada o zwierzętach, które towarzyszyły im przez całe życie z Panią Olgą <3 najcudowniejszą kobietą kochającą zwierzęta. Ramona to najukochańsza przyjaciółka... Niech nikogo nie zdziwi tyle gwiazdek. Ja daję je zawsze pod mój gust. Po pierwsze historia o zwierzętach w tej książce opowiedziana przez Pana Kamila jest cudowna. Czytało się ją i z uśmiechem na ustach i ze łzami w oczach. Książka opowiada o zwierzętach, które towarzyszyły im przez całe życie z Panią Olgą <3 najcudowniejszą kobietą kochającą zwierzęta. Ramona to najukochańsza przyjaciółka Pani Oli. Widać to w każdym zdaniu wspomnianym przez Pana Kamila. Cudowni ludzie, którzy nie przechodzą obok braci mniejszych. Kochają ich tak samo jak ja !!! To niesamowita historia dla każdego dla mniejszych dzieci jak i dla dorosłych. I do najważniejsze również w tej książce wszystkie ilustracje są Pani Olgi naszej niezapomnianej Kory <3 !!!

pokaż więcej

 
2018-09-27 14:22:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Jest to książka o niesamowitej kobiecie, ale niestety, która nie potrafiła stworzyć jakoś dobrych relacji już nie tylko z mężczyznami, ale również z kobietami. Zachowała męża nazwisko, ale długo małżeństwem nie byli. Jak stworzyć związek idealny skoro oby dwoje byli alpinistami? Jak założyć rodzinę skoro jedno chce, a druga osoba w ogóle o tym nie myśli tylko chce się wspinać? Jakoś po... Jest to książka o niesamowitej kobiecie, ale niestety, która nie potrafiła stworzyć jakoś dobrych relacji już nie tylko z mężczyznami, ale również z kobietami. Zachowała męża nazwisko, ale długo małżeństwem nie byli. Jak stworzyć związek idealny skoro oby dwoje byli alpinistami? Jak założyć rodzinę skoro jedno chce, a druga osoba w ogóle o tym nie myśli tylko chce się wspinać? Jakoś po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Jaka była Wanda Rutkiewicz? Może i świetna alpinistka. Zginęła w takich warunkach w jakich chciała, ale jakoś najbardziej szkoda mi w tej książce jej ojca, który został zamordowany. Zdobyła wiele szczytów i dla niej za to najwyższy szacunek, ale jakoś cały ten alpinizm przykrywa mi ona jako osoba, kobieta itp. Nie miała dobrych relacji z rodziną. Książkę polecam czyta się ją fantastycznie jak powieść !!!

pokaż więcej

 
2018-09-14 16:41:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Jeśli ktoś uważa, że książki zagranicznych blogerów modowych są dobre. To proszę przeczytać tą książkę. Ja zrobiłam to z przyjemnością ! Książka jest warta uwagi, rady zawarte w tej książce są dla mężczyzn przydatne, ale dla mnie kobiety również. Tylko kurcze dlaczego w naszych miastach nie ma takich mężczyzn? Mogliby przeczytać te rady chociażby. Bloga Kamila oglądam od kilku lat i jestem na... Jeśli ktoś uważa, że książki zagranicznych blogerów modowych są dobre. To proszę przeczytać tą książkę. Ja zrobiłam to z przyjemnością ! Książka jest warta uwagi, rady zawarte w tej książce są dla mężczyzn przydatne, ale dla mnie kobiety również. Tylko kurcze dlaczego w naszych miastach nie ma takich mężczyzn? Mogliby przeczytać te rady chociażby. Bloga Kamila oglądam od kilku lat i jestem na prawdę zadowolona. Polecam książkę !!!

pokaż więcej

 
2018-09-11 17:39:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Jeśli ktoś jest z religią bardzo związany to jest to książka dla niego i dla waszego dziecka czy wnuka. Pięknie napisana książka - choć miejscami nie dla mnie bo za bardzo związana w niektórych momentach z religią, ale przypomina się w czasie tej książki dzieciństwo. Sama byłam taka, że broiłam i dzieciństwo miałam fajne. Tutaj też tak jest dziewczynka bardzo związana z rodzicami i... Jeśli ktoś jest z religią bardzo związany to jest to książka dla niego i dla waszego dziecka czy wnuka. Pięknie napisana książka - choć miejscami nie dla mnie bo za bardzo związana w niektórych momentach z religią, ale przypomina się w czasie tej książki dzieciństwo. Sama byłam taka, że broiłam i dzieciństwo miałam fajne. Tutaj też tak jest dziewczynka bardzo związana z rodzicami i rodzeństwem. Nagle musi pojechać do szkoły dla sióstr, którą jak się później okaże polubi. Piękna opowieść o tacie, który wyjechał ... nie będę zdradzać treści (trzeba przeczytać), piękne przygody głównej bohaterki z rodzeństwem oraz jak się później okaże pomocnej koleżanki. Jeśli ktoś chce ze swoim dzieckiem, ale powiedzmy takim, które już słucha tak od 6 lat wzwyż spędzić miło spędzony czas podczas czytania książki to jest to pozycja warta uwagi. Dodatkowo bardzo fajne choć proste ilustracje na łamach książki. Polecam !!!

pokaż więcej

 
2018-09-09 09:35:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Bardzo lubię tą autorkę, ale niestety ta książka jest najsłabsza. Nie ma w niej humoru takiego, żebym mogła się śmiać :( Muszę znowu to napisać gdyby nie dziecko i jego odpowiedzi w stosunku do dorosłych to książka nie byłaby warta uwagi. Najgorsze to to, że cała akcja dzieje się tylko w domu i w redakcji. Może z pięć stron dosłownie gdzieś indziej. Nie będę opisywać całej książki i ich... Bardzo lubię tą autorkę, ale niestety ta książka jest najsłabsza. Nie ma w niej humoru takiego, żebym mogła się śmiać :( Muszę znowu to napisać gdyby nie dziecko i jego odpowiedzi w stosunku do dorosłych to książka nie byłaby warta uwagi. Najgorsze to to, że cała akcja dzieje się tylko w domu i w redakcji. Może z pięć stron dosłownie gdzieś indziej. Nie będę opisywać całej książki i ich bohaterów bo robię to tylko wtedy kiedy książka na prawdę mi się podoba. Niestety tutaj tak nie jest ... Jeśli ktoś lubi Magdalenę Kordel przeczyta tą książkę i tak, ale jeśli ktoś zaczyna przygodę z jej książkami to nie od tej serii, ale raczej od Malowniczego gdzie tą serią jestem zachwycona.

pokaż więcej

 
2018-09-08 16:09:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Nie jest to zła książka na tyle, żebym jej do końca nie przeczytała, ale czy jest to książka pełna humoru? już nie. Ja się przynajmniej nie śmiałam, a jeszcze w niektórym momencie miałam wrażenie, że o co chodzi autorce. Zamysł fajny, ale mogła to być ciągłość bez wstawek narratora jako głównego bohatera. Skradziony maszynopis, zabójstwa, dość fajna akcja. To wszystko powodowało, że książka... Nie jest to zła książka na tyle, żebym jej do końca nie przeczytała, ale czy jest to książka pełna humoru? już nie. Ja się przynajmniej nie śmiałam, a jeszcze w niektórym momencie miałam wrażenie, że o co chodzi autorce. Zamysł fajny, ale mogła to być ciągłość bez wstawek narratora jako głównego bohatera. Skradziony maszynopis, zabójstwa, dość fajna akcja. To wszystko powodowało, że książka mogła być interesująca, ale raczej to wszystko jakoś się pogubiło. Jeśli ktoś chce może przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-09-05 18:45:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Znowu zdjęcie do góry nogami ... ja nie wiem jak to się robi ... Wracając do książki została ona już dawno wydana więc nie wszystkie informacje są jeszcze aktualne. Są tutaj podstawy dla wszystkich, którzy jeszcze nie zetknęli się z wiedzą na temat białek, cukrów, tłuszczów, witamin itp. Chodzi o to, że mamy tutaj podział na miesiące i na co mamy zwracać uwagę w każdym z nich. Dla wszystkich,... Znowu zdjęcie do góry nogami ... ja nie wiem jak to się robi ... Wracając do książki została ona już dawno wydana więc nie wszystkie informacje są jeszcze aktualne. Są tutaj podstawy dla wszystkich, którzy jeszcze nie zetknęli się z wiedzą na temat białek, cukrów, tłuszczów, witamin itp. Chodzi o to, że mamy tutaj podział na miesiące i na co mamy zwracać uwagę w każdym z nich. Dla wszystkich, którzy są gdzieś na technologi żywienia czy to w technikum czy na studiach ta książka pozwoli zdobyć nam parę informacji.

pokaż więcej

 
2018-09-03 13:13:39
Dodała do serwisu książkę: "Zdrowie przez cały rok"
 
2018-09-03 13:03:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Domowa biblioteczka, Posiadam

Mi książka się podobała :) bardzo ładnie wydana. Parę przepisów już wypróbowałam!!! I wyszły. Szkoda tylko, że nie ma żadnego wstępu, a jest to typowo książka kucharska. Jeśli chcemy czegoś zdrowego każdy znajdzie coś dla siebie.

 
Moja biblioteczka
596 432 2948
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (54)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd