Edyta Sawicka 
41 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-16 13:24:11
Wypowiedziała się w dyskusji: Dobrana para - wygraj książkę „Biuro M".

Związek moich dziadków wyglądał tak, że oni zawsze byli razem i wszystko robili razem. I tak przeżyli całe życie. Myślę, że nie prowadzili bogatego życia towarzyskiego tylko dużo czasu spędzali w domu. Rozumieli się bez słów i było im ze sobą dobrze.

więcej...
 
2018-08-13 08:51:03

Widzę siebie z innego życia - z innej historii to taka ja i nie ja a może jednak ja tylko trochę mniejsza, smutniejsza i oddalona a wszystko w oparach mgły i ludzkich oddechów.

więcej...
 
2018-08-08 12:02:09

Było to w dalekiej krainie na końcu świata w mrozie i zimnie w jednym z księstw mieszkała pewna KSIĘŻNICZKA. Powszechnie nazywano ją ZŁĄ MACOCHĄ gdyż nie lubił jej syn jej męża księcia, którego była drugą żoną i ta ZŁA MACOCHA to wyszło od niego. Księżniczka miała słaby charakter i bardzo bała się DIABŁA. Była nieszczęśliwa gdyż kochałam ARCHITEKTA, który zaprojektował KOŚCIELNY SKARBIEC, a za... Było to w dalekiej krainie na końcu świata w mrozie i zimnie w jednym z księstw mieszkała pewna KSIĘŻNICZKA. Powszechnie nazywano ją ZŁĄ MACOCHĄ gdyż nie lubił jej syn jej męża księcia, którego była drugą żoną i ta ZŁA MACOCHA to wyszło od niego. Księżniczka miała słaby charakter i bardzo bała się DIABŁA. Była nieszczęśliwa gdyż kochałam ARCHITEKTA, który zaprojektował KOŚCIELNY SKARBIEC, a za księcia wyszła z nakazu rodziny. Wielką dumą napawał księżniczkę fakt, że w jej ulubionym kościele były złożone RELIKWIE Świętej Łucji, którą uważała za swoją ulubioną świętą.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-27 15:28:19
Wypowiedziała się w dyskusji: Wojna pokoleń - wygraj książkę "Psikus".

Ja mam prawie 42 lata, a więc zaliczam się do średniego pokolenia, którego dzieciństwo przypadało na PRL, a młodość to już były nowe czasy. I w moim pokoleniu zadziwia mnie to jak moi rówieśnicy łączą te czasy i z obu epok potrafią wysupłać coś dobrego i dla siebie, bo przecież przeważnie z rozrzewnieniem się wspomina dzieciństwo. A maturę ja zdawałam już w roku 1995, a więc już za czasów... Ja mam prawie 42 lata, a więc zaliczam się do średniego pokolenia, którego dzieciństwo przypadało na PRL, a młodość to już były nowe czasy. I w moim pokoleniu zadziwia mnie to jak moi rówieśnicy łączą te czasy i z obu epok potrafią wysupłać coś dobrego i dla siebie, bo przecież przeważnie z rozrzewnieniem się wspomina dzieciństwo. A maturę ja zdawałam już w roku 1995, a więc już za czasów demokracji i mogłam pisać na maturze z historii o Manifeście PKWN prawdę, której już mnie uczono w szkole, co jeszcze 10 lat wcześniej było nie do pomyślenia. I to jest niezwykłe jak moje pokolenie sobie poradziło, wszystko ułożyło w głowie i weszło w nowe czasy z tym, że pamiętamy jeszcze komunę.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-26 19:36:17

Ja nie czytam w środkach transportu. Wolę domowe zacisze. Ja od czasu do czasu odwiedzam Muzeum Podlaskie - Ratusz. I tam pracuje pewna pani, która mieszka na moim osiedlu. Czasami spotykam ją w autobusie i ona autentycznie w autobusie czyta książki. Ja ją podziwiam, bo ja bym nie mogła. Nie widziałam nigdy, co ona czyta, ale ewidentnie potrafi się skupić i widziałam ją wiele razy czytającą w... Ja nie czytam w środkach transportu. Wolę domowe zacisze. Ja od czasu do czasu odwiedzam Muzeum Podlaskie - Ratusz. I tam pracuje pewna pani, która mieszka na moim osiedlu. Czasami spotykam ją w autobusie i ona autentycznie w autobusie czyta książki. Ja ją podziwiam, bo ja bym nie mogła. Nie widziałam nigdy, co ona czyta, ale ewidentnie potrafi się skupić i widziałam ją wiele razy czytającą w autobusie.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-24 14:38:08

Ja wiem jedno - nie chcę pracować na żadnym etacie. Chcę współpracować z wydawnictwami i pisać o książkach. Kto wie - być może uda mi się napisać własną książkę. Zależy mi też na współpracy z różnymi stacjami radiowymi. Miałam już okazję przepisywać audycje radiowe. Były bardzo ciekawe i ta praca sprawiła mi ogromną frajdę. Chciałabym to dalej robić. Ja mam profil Google + oraz Facebook, ... Ja wiem jedno - nie chcę pracować na żadnym etacie. Chcę współpracować z wydawnictwami i pisać o książkach. Kto wie - być może uda mi się napisać własną książkę. Zależy mi też na współpracy z różnymi stacjami radiowymi. Miałam już okazję przepisywać audycje radiowe. Były bardzo ciekawe i ta praca sprawiła mi ogromną frajdę. Chciałabym to dalej robić. Ja mam profil Google + oraz Facebook, ale nie mam blogu z prawdziwego zdarzenia, a chciałabym mieć. Kto wie - może udałoby mi się nawiązać z kimś współpracę reklamową. A póki co wygrywam w sieci oraz w radio nagrody, które mnie cieszą i sprawiają, że czuję się dowartościowana i to też dla mnie bardzo ważne. Ja idę drogą, o której kiedyś nawet nie mogłam marzyć, a teraz krok po kroczku realizuję swoje marzenia i dobrze mi z tym.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-23 14:51:26

Dla mnie szalone w miłości jest to, że ja po wielu latach rozpamiętuję swoje miłości jeszcze z czasów gdy byłam nastolatką. Jestem ciekawa co obecnie słychać u moich miłości i jak oni wyglądają. Dla mnie czas się zatrzymał. To było tak jakby wczoraj. Ja wszystko pamiętam i właśnie to jest szalone, bo przecież czas nie stoi w miejscu i oni mają swoje życie.

więcej...
 
2018-07-19 13:38:54

Ja mam prawie 42 lata. Za absurd swojego życia uważam fakt, że obecnie mam większe powodzenie niż 20 lat temu. Mężczyźni okazują mi zainteresowanie i lubią ze mną rozmawiać. Jest tak wszędzie gdzie tylko się pojawię i nie jest to tylko kwestia mojej urody. Ja jestem ciekawa świata i ciekawie się ze mną rozmawia.

więcej...
 
2018-07-17 18:41:09
Wypowiedziała się w dyskusji: Ludzka natura - wygraj książkę "Macbeth".

Miłość - każdy chcę kochać i być kochanym. Tak było zawsze. W moim przypadku to moje największe i najważniejsze marzenie.

więcej...
 
2018-07-17 08:42:33

Ja od dziecka interesuję się historią i od początku jak się pojawił ten przedmiot w szkole mam same piątki, ale tak mój los się potoczył, że nie skończyłam liceum tylko technikum. Stereotyp polega na tym, że jak osoba po technikum może być historykiem, a więc może bo ja historię skończyłam, co prawda zaocznie ale mam piątkę na dyplomie. Przez wiele lat pracowałam w sekretariacie w IPN-ie i też... Ja od dziecka interesuję się historią i od początku jak się pojawił ten przedmiot w szkole mam same piątki, ale tak mój los się potoczył, że nie skończyłam liceum tylko technikum. Stereotyp polega na tym, że jak osoba po technikum może być historykiem, a więc może bo ja historię skończyłam, co prawda zaocznie ale mam piątkę na dyplomie. Przez wiele lat pracowałam w sekretariacie w IPN-ie i też nie mogłam awansować, choćby do archiwum też z powodu tego stereotypu. Dziś nie pracuję na żadnym etacie i czuję się szczęśliwa gdyż piszę i wykorzystuję swoją wiedzę historyczną w swoich tekstach. Mam już pewne sukcesy. Dostaję nagrody, także na Lubimy czytać. A co do mojego technikum to teraz uważam tą szkołę za atut - jestem technologiem żywności i chcę napisać Historię mleczarstwa, gdzie technologię połączę z historią.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-13 20:16:06

- Edyto nie znalazłaś sobie chłopaka w młodości to już teraz nie znajdziesz
- mamo ty nie znasz całej prawdy
- jakiej prawdy Edyto
- mamo ja mam gg
- i co z tego
- mamo ty nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu mężczyzn do mnie pisze
- i co z tego że pisze
- mamo oni twierdzą że jestem piękna i składają mi różne propozycje
- Edyto ty masz powodzenie; nie wierzę
- mamo uwierz; wystarczy że wkleję...
- Edyto nie znalazłaś sobie chłopaka w młodości to już teraz nie znajdziesz
- mamo ty nie znasz całej prawdy
- jakiej prawdy Edyto
- mamo ja mam gg
- i co z tego
- mamo ty nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu mężczyzn do mnie pisze
- i co z tego że pisze
- mamo oni twierdzą że jestem piękna i składają mi różne propozycje
- Edyto ty masz powodzenie; nie wierzę
- mamo uwierz; wystarczy że wkleję swoje zdjęcie.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-13 20:09:12

Ja pamiętam białą sukienkę, w której kazano mi chodzić, a ja jej nie lubiłam, zresztą generalnie w dzieciństwie nie lubiłam chodzić w sukienkach, a teraz wprost kocham sukienki.

więcej...
 
2018-06-25 16:23:58
Wypowiedziała się w dyskusji: Dogadajmy się - wygraj książkę "Mediatorka".

Ja przed laty jak byłam studentką odbywałam praktykę w jednym z gimnazjum. Któregoś dnia jak wyszłam ze szkoły widziałam dwóch kłócących się chłopców, chyba nawet doszło do rękoczynów - może nawet przemocy silniejszego nad słabszym. Pamiętam, że wdałam się w ten spór i starałam się swoim przemówieniem zażegnać ten spór. Miałam odwagę. Chłopcy byli zaskoczeni moja ingerencją i chyba nawet... Ja przed laty jak byłam studentką odbywałam praktykę w jednym z gimnazjum. Któregoś dnia jak wyszłam ze szkoły widziałam dwóch kłócących się chłopców, chyba nawet doszło do rękoczynów - może nawet przemocy silniejszego nad słabszym. Pamiętam, że wdałam się w ten spór i starałam się swoim przemówieniem zażegnać ten spór. Miałam odwagę. Chłopcy byli zaskoczeni moja ingerencją i chyba nawet zaniemówili. A ja jakby nigdy nic poszłam dalej własną drogą.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-21 18:49:41

Od miłości do nienawiści krótka droga, a zdradzona kobieta często chce się zemścić. Dzieje się też tak gdy dociera do niej, że mężczyzna, którego obdarzyła uczuciem nigdy jej nie kochał. Wyobrażam sobie, że się zakochałam w takim właśnie policjancie. Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że policjanci są funkcjonariuszami państwowymi i za ich obrażanie grozi artykuł, ale kobieta w emocjach o... Od miłości do nienawiści krótka droga, a zdradzona kobieta często chce się zemścić. Dzieje się też tak gdy dociera do niej, że mężczyzna, którego obdarzyła uczuciem nigdy jej nie kochał. Wyobrażam sobie, że się zakochałam w takim właśnie policjancie. Nie wiem dokładnie, ale wydaje mi się, że policjanci są funkcjonariuszami państwowymi i za ich obrażanie grozi artykuł, ale kobieta w emocjach o tym nie myśli, a zemsta zawsze tak samo smakuje. Przy czym jednak nie jestem zdolna do rękoczynów. Myślę jednak, że policjanci nie powinni mieć np. kont na Facebooku, czy w ogóle nie powinni za bardzo udzielać się w Internecie gdyż to niebezpieczne ze względu na charakter ich pracy i przypuśćmy, że ten policjant miałby takie konto to mogłabym zadzwonić na policję i o tym poinformować.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-06-19 14:00:53

Cóż. Ja jestem wściekła gdy prezenterka radiowa w audycji wieczornej z pozdrowieniami i zamawianiem piosenek nie odbiera telefonów i robi audycje nie wiadomo dla kogo. Mi się wydaje, że każdy w pracy powinien być profesjonalistą i wszelkie osobiste animozje, humory i nastroje pozostawiać w tym przypadku za drzwiami studia. To nie odbieranie telefonów rzuca się w oczy i nie tylko ja to... Cóż. Ja jestem wściekła gdy prezenterka radiowa w audycji wieczornej z pozdrowieniami i zamawianiem piosenek nie odbiera telefonów i robi audycje nie wiadomo dla kogo. Mi się wydaje, że każdy w pracy powinien być profesjonalistą i wszelkie osobiste animozje, humory i nastroje pozostawiać w tym przypadku za drzwiami studia. To nie odbieranie telefonów rzuca się w oczy i nie tylko ja to zauważam, ale także inni słuchacze. Ja jak słucham takiego programu to czuję jakby ta prezenterka mnie nie lubiła i niemal czuję się przez nią atakowana a słuchanie takiego programu w ogóle nie sprawia mi przyjemność do tego stopnia, że mam ochotę zmienić stację, co też robię, ale czasami myślę z jakiej racji mam to robić. Ja słucham tego radio dłużej niż ta prezenterka w nim pracuje.

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
0 0 0
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd