Aqnieszka 
22 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 4 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Ciernista róża
    Ciernista róża
    Autor:
    Nowa powieść jednej z najpopularniejszych niemieckich powieściopisarek! Karin Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wy...
    czytelników: 4160 | opinie: 310 | ocena: 7,05 (2049 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-16 01:23:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Romantyzm, Studia - Filologia polska
 
2018-10-12 00:32:32
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-11 17:10:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

To już moja trzecia lektura królowej kryminału. Odrobinę inna od poprzednich dwóch książek, ale może od początku...

Akcja ,,Wielbiciela" jest dwuwymiarowa, ponieważ na zasadzie symultaniczności przedstawione są losy dwóch różnych, obcych sobie kobiet.

Pierwsza z nich, Leona, prowadzi idealne życie, którego synonimem jest słowo sielanka. Ma ona piękny dom, spełnia się zawodowo, a jej mąż...
To już moja trzecia lektura królowej kryminału. Odrobinę inna od poprzednich dwóch książek, ale może od początku...

Akcja ,,Wielbiciela" jest dwuwymiarowa, ponieważ na zasadzie symultaniczności przedstawione są losy dwóch różnych, obcych sobie kobiet.

Pierwsza z nich, Leona, prowadzi idealne życie, którego synonimem jest słowo sielanka. Ma ona piękny dom, spełnia się zawodowo, a jej mąż jest miłością jej życia. Harmonia, ład i spełnienie - te słowa odzwierciedlają jej codzienność. Perfekcyjność w czystej postaci. Jednak jej egzystencja nabiera innego wymiaru, kiedy kobieta staje się przypadkowym świadkiem samobójstwa. Z okna wyskakuje kobieta, a Leona jest ostatnią jej rozmówczynią. ,,W końcu mu się udało. Udało mu się" - tak brzmiały ostatnie słowa umierającej. Leona nie wie, kto doprowadził do tak okrutnego czynu, wie jedynie, że za wszystkim stoi mężczyzna.

Ale kim on był dla ofiary i w jaki sposób zatruł jej życie?

Tego Leona próbuje się dowiedzieć, ale odkrywanie prawdy jest procesem bardziej czasochłonnym i wyczerpującym, niż mogłoby się zdawać.
Feralne zdarzenie mocno nadszarpnęło jej zdrowiem psychicznym, ale ostateczny cios miał nadejść zupełnie z innej strony. Ze strony jej męża, za sprawą którego Leona staje się emocjonalnym wrakiem człowieka podatnym na wpływy innych.
A dokładniej ludzi, którzy jej zaszkodzą...

Anna to druga bohaterka. Jej losy poznajemy dopiero na łamach śledztwa, które ma wyjaśnić przyczynę jej śmierci i wskazać mordercę. Jej śmierć opisana jest na samym początku książki, co ma stanowić jakby preludium do obrazowania poważnych zaburzeń zabójcy, na jakiego przyszło się jej natknąć niemal kilometr od domu.
Bestialska śmierć Anny świadczy o groźnym psychopacie; o braku skrupułów i jego fanatycznej wizji pozostawienia ciała w określonej pozycji. Działał według planu, którego głównym aspektem był wszechobecny frenetyzm (rozlew krwi).

Zatem kto należy do podejrzanych?

,,Wielbiciel" to kolejna bardzo dobra książka psychologiczna. Posiada świetnie nakreślone cechy osobowościowe każdej postaci, a także dokładnie przedstawia ich emocje, wewnętrzny rozstrój czy przemyślenia. Autorka po raz kolejny nie zawiodła wyrafinowanym opracowaniem rysopisów wszystkich bohaterów, dzięki czemu czytelnik ma okazję obiektywnie spojrzeć na ich sytuacje - utożsamić się z ich poglądami, bądź zanegować.

Historia zaprezentowana w książce już od pierwszej strony pochłania czytelnika. Charlotte Link stopniowo buduje napięcie, którego kulminacja i wyładowanie przychodzą dopiero na końcu książki.
No właśnie. Epilog!
Spodziewałam się w nim czegoś bardziej zaskakującego, a tymczasem spotkałam się ze schematycznością, która niczym nie szokuje.
Warto zaznaczyć, że ,,Wielbiciel" nie jest kryminałem. Z thrillera też raczej ma mało. Powiedziałabym, że to niekonwencjonalna opowieść obyczajowa, którą warto przeczytać.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
190 12 105
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (84)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd